اسامی نامزدهای اسکار هشتاد و سه اعلام شد
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا، فهرست نامزدهای ۲۴ بخش، هشتاد و سومین دوره جوایز اسکار رامعرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این فهرست در بخش بهترین فیلم: «۱۲۷ ساعت»، «قوی سیاه»، «مشتزن»، «آغاز»، «حال بچهها خوب است»، «گفتار پادشاه»، «شبکه اجتماعی»، «داستاناسباببازی ۳»، «شهامت»، «استخوان زمستان» قرار داد.
در بخش بهترین کارگردانی: دارن آرونوفسکی، «قوی سیاه» / جوئل کوئن، ایتن کوئن، «شهامت» / دیوید فینچر، «شبکه اجتماعی» / تام هوپر، «گفتار پادشاه» / دیوید ا. راسل، «مشتزن» معرفی شدهاند.
بهترین فیلمنامه اقتباسی: «۱۲۷ ساعت»، دنی بویل، سایمن بوفوی / «شبکه اجتماعی»، آرون سورکین / «داستان اسباببازی ۳»، مایکل آرنت، جان لسهتر، اندرو استنتن، لی آنکریچ / «شهامت»، جوئل کوئن، ایتن کوئن / «استخوان زمستان»، دبرا گرانیک، آن روسلینی
بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «سال دیگر»، مایک لی / «مشت زن»، اسکات سیلور، پل تامسی، اریک جانسن / «آغاز»، کریستوفر نولان / لیسا چولودنکو، استیوارت بلومبرگ، «حال بچهها خوب است» / دیوید سایدلر، «گفتار پادشاه»
بهترین بازیگر مرد: خاویر باردم، «بیوتیفول» / جف بریجز، «شهامت» / جسی آیزنبرگ، «شبکه اجتماعی» / کالین فیرث، «گفتار پادشاه» / جیمز فرانکو، «۱۲۷ ساعت»
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا، فهرست نامزدهای ۲۴ بخش، هشتاد و سومین دوره جوایز اسکار رامعرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این فهرست در بخش بهترین فیلم: «۱۲۷ ساعت»، «قوی سیاه»، «مشتزن»، «آغاز»، «حال بچهها خوب است»، «گفتار پادشاه»، «شبکه اجتماعی»، «داستاناسباببازی ۳»، «شهامت»، «استخوان زمستان» قرار داد.
در بخش بهترین کارگردانی: دارن آرونوفسکی، «قوی سیاه» / جوئل کوئن، ایتن کوئن، «شهامت» / دیوید فینچر، «شبکه اجتماعی» / تام هوپر، «گفتار پادشاه» / دیوید ا. راسل، «مشتزن» معرفی شدهاند.
بهترین فیلمنامه اقتباسی: «۱۲۷ ساعت»، دنی بویل، سایمن بوفوی / «شبکه اجتماعی»، آرون سورکین / «داستان اسباببازی ۳»، مایکل آرنت، جان لسهتر، اندرو استنتن، لی آنکریچ / «شهامت»، جوئل کوئن، ایتن کوئن / «استخوان زمستان»، دبرا گرانیک، آن روسلینی
بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «سال دیگر»، مایک لی / «مشت زن»، اسکات سیلور، پل تامسی، اریک جانسن / «آغاز»، کریستوفر نولان / لیسا چولودنکو، استیوارت بلومبرگ، «حال بچهها خوب است» / دیوید سایدلر، «گفتار پادشاه»
بهترین بازیگر مرد: خاویر باردم، «بیوتیفول» / جف بریجز، «شهامت» / جسی آیزنبرگ، «شبکه اجتماعی» / کالین فیرث، «گفتار پادشاه» / جیمز فرانکو، «۱۲۷ ساعت»
بهترین بازیگر زن: آنت بنینگ، «حال بچهها خوب است» / نیکول کیدمن، «مخمصه» / جنیفر لارنس،«استخوان زمستان» / ناتالی پورتمن، «قوی سیاه» / میشل ویلیامز، «ولنتاین آبی»
بهترین بازیگر مرد مکمل: کریستین بیل، «مشتزن» / جان هاوکز، «استخوان زمستان» / جرمی رنر، «شهر» / مارک روفالو، «حال بچهها خوب است» / جفری راش، «گفتار پادشاه»
بهترین بازیگر زن مکمل: ایمی آدامز، «مشتزن» / هلنا بونهم کارتر، «گفتار پادشاه» / ملیسا لئو، «مشتزن» / هیلی استاینفلد، «شهامت» / جکی ویور، «قلمرو حیوانی»
بهترین فیلم بلند انیمیشن: «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید»، «شعبدهباز»، «داستان اسباببازی ۳»
بهترین فیلم غیرانگلیسیزبان: «بیوتیفول»، الخاندرو گونزالز ایناریتو، مکزیک / «سگدندان»، یورگوس لانتیموس، یونان / «در یک دنیای بهتر»، سوزان بیر، دانمارک / «آتشافروزان»، دنی وینو، کانادا / «خارج از قانون»، رشید بوغریب، الجزایر
بهترین فیلمبرداری: «قوی سیاه»، ماتیو لیباتیک / «آغاز»، والی فیستر / «گفتار پادشاه»، دنی کوهن، «شبکه اجتماعی»، جف کراننوث / «شهامت»، راجر دیکینز
بهترین تدوین: «۱۲۷ ساعت»، جان هریس / «قوی سیاه»، اندرو وایزبلوم / «مشتزن»، پاملا مارتین / «گفتار پادشاه»، طارق انوار / «شبکه اجتماعی»، کرک بکستر، آنگس وال
بهترین طراحی هنری: «آلیس در سرزمین عجایب»، استفان دشان / «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت ۱»، اندرو اکلند-اسنو / «آغاز»، گای هندریکس دیاز / «گفتار پادشاه»، نتی چاپمن / «شهامت»، استفن دشان»
بهترین طراحی لباس: «آلیس در سرزمین عجایب»، کالین آتوود / «من عشق هستم»، آنتونلا کاناروتسی / «گفتار پادشاه»، جنی بیون / «توفان»، سندی پوول / «شهامت»، «ماری زوفرس».
بهترین چهرهپردازی: «نسخه بارنی»، «راه بازگشت»، «مرد گرگنما»
بهترین موسیقی: «۱۲۷ ساعت»، ای. آر. رحمن / «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید»، جان پوول / «آغاز»، هانس زیمر / «گفتار پادشاه»، الکساندر دپلا / «شبکه اجتماعی»، ترنت رزنور، آتیکس راس
بهترین ترانه: «۱۲۷ ساعت»، ای. آر. رحمن، رولو آرمسترانگ، دایدو، «اگر برخیزم» / «Country Strong»، باب دی پییرو، تام داگلاس، هیلاری لینزی، تروی ورگاس، «بازگشت به خانه» / «ژولیده پولیده»، آلن منکین، گلن اسلیتر، «نور را میبینم» / «داستان اسباب بازی ۳»، رندی نیومن، «ما به هم تعلق داریم»
بهترین صداگذاری: «آغاز»، ««گفتار پادشاه»، «سالت»، «شبکه اجتماعی»، «شهامت»
بهترین تدوین صدا: «آغاز»، «داستان اسباب بازی ۳»، «ترون: میراث»، «شهامت»، «توقف ناپذیر»
بهترین جلوههای تصویری: «آلیس در سرزمین عجایب» / «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت ۱» / «زندگی پس از مرگ» / «آغاز» / «آیرون من ۲»
بهترین مستند بلند: «خروج از میان فروشگاه اشیاء کادویی»، بنکسی / «Gasland»، جاس فاکس / «دزدی داخلی»، چارلز فرگوسن / «رسترپو»، تیم هیدرینگتن، سیاستین یونگر / «زمین بایر»، لوسی واکر
بهترین مستند کوتاه: «به نام کشتن»، «Poster Girl»، «نه دیگر بیگانگان»، «خورشید طلوع میکند»،«جنگجویان کیگانگ»
بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: «روز و شب»، تدی نیوتن / «The Gruffalo»، جاکوب شو، مکس لانگ / «بیا آلوده کنیم»، جیفی بودو / «چیز گمشده»، شان تان، اندرو روهمان / «Madagascar, Carnet de Voyage»، باستین دوبوا
بهترین فیلم کوتاه زنده: «اعتراف»، تانل توم / «شکست دادن»، مایکل کریگ / «خدای عشق»، لوک ماتنی / «Na Wewe»، ایوان گلدشمیت / «آرزوی ۱۴۳»، ایان بارنز و سامانتا ویت.
به گزارش ایسنا، هشتاد و سومین مراسم اعطای جوایز اسکار روز ۲۷ فوریه ۲۰۱۱ ـ هشتم اسفند ماه ـ در لسآنجلس برگزار میشود.