رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

دکه سایت

نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز

سوالی که مترجم باید پیش از قبول یک قرارداد ترجمه متن برای آن پاسخی داشته باشد این است که آیا او توانایی ترجمه متن در این زمینه تخصصی را دارد؟ کسی که تاکنون فقط ترجمه متون تخصصی شیمی انجام داده است ، چطور می تواند متون پزشکی را با کیفیت مناسب ترجمه کند. یا مترجمی که ترجمه انگلیسی به فارسی انجام داده است لزوما شخص مناسبی  برای یک پروژه ترجمه فارسی به انگلیسی نیست.
مترجم به هنگام پذیرش پروژه ترجمه باید بتواند با اعتماد به نفس بالا نتیجه ی عالی را تضمین کند،مترجم باید اطمینان داشته باشد که توانایی انجام به موقع و با کیفیت مناسب چنین پروژه ای را دارد و متن ترجمه شده در نهایت از کیفیت رضایت بخشی برخوردار خواهد بود.تنها استثنای این موضوع زمانی است که مشتری نتواند یک مترجم تخصصی در زمینه ی مورد نیازش پیدا کند.در چنین شرایطی باید به سفارش دهنده آشکارا توضیح داده شود که ممکن است ترجمه نهایی از هر نظر عالی نباشد و پذیرش این قرارداد صرفا بدلیل اینکه سفارش دهنده نتوانسته است مترجم مناسبی پیدا کند صورت گرفته است.
فرض کنیم یک پروژه ترجمه انگلیسی به فارسی به شما  پیشنهاد شده درحالیکه که شما تجربه ترجمه متون تخصصی در این زمینه خاص را ندارید ، توافقی برای انجام این ترجمه صورت گرفته است و مشتری می داند که ممکن است نتیجه کار چندان عالی نباشد ولی اصرار دارد که متن را ترجمه کنید. در این حالت شما ابتدا باید کل متنی که باید ترجمه شود را بررسی کنید.
۱٫    ترجمه این متن چقدر زمان نیاز دارد؟
۲٫    چه منابعی برای اینکار مناسب است
۳٫    قبل از شروع کار ترجمه چه مقدماتی باید فراهم شود تا بتوانید این پروژه را به بهترین نحو انجام دهید و در زمان مشخص شده متن ترجمه شده را به مشتری تحویل دهید.
۴٫    مشکلات مخصوص این پروژه را تا حد امکان پیش بینی کنید.
۵٫    آیا ترجمه حاوی متنی به زبانی غیر از زبان توافق شده نیز هست؟
یک مترجم که تجربه ترجمه انگلیسی به فارسی را در کارنامه خود دارد می تواند به راحتی تعداد کلماتی که می تواند در ساعت ترجمه کند را تخمین بزند.این خصوصیت برای آن دسته از مترجمینی که ترجمه متن را شغل حرفه ای خود قلمداد می کنند بسیار حائز اهمیت است، زیرا  بیشتر مشتریانِ ترجمه زمانبندیِ محدودی برای تحویل فایل ترجمه تعیین می کنند و اگر قرار است باز هم سفارشی در کار باشد و باز هم این ارتباط با مشتری حفظ شود مترجم نباید از محدوده زمانی ای که در ابتدای قرارداد پذیرفته است تخطی کند.مترجمین ایران در مورد عدم تخطی مترجمین از بازه زمانی ای که در ابتدای قرارداد مشخص شده است بسیار سخت گیرانه عمل می کند.
در مورد منابع مورد نیاز ، مثلا وقتی که یک متن انگلیسی در مورد شیمی به مترجم داده می شود ، باید از منابع خودش یا منابع دیگران برای بدست اوردن اطلاعات مورد نیاز در این زمینه ی تخصصی استفاده کند.
مقدماتی که قبل از آغاز کار ترجمه باید مهیا شود می تواند شامل مشورت با یک فرد متخصص در آن زمینه تخصصی است ، وقتی یک پروژه ترجمه انگلیسی به فارسی در مورد شیمی در اختیار مترجم قرار میگیرد، شاید مشاوره با یک متخصصی در مورد اصطلاحات ، مفاهیم و کلمات تخصصی بتواند مفید واقع شود.
موسساتی مانند مترجمین ایران با سالها تجربه در امر مدیریت سفارشات ترجمه از طریق برگذاری آزمون های ورودی  آندسته از مترجمینی را می پذیرند که از کیفیت عملکرد آنان اطمینان کافی داشته باشند.

رتبه بدهید:

گزارش تصویری از مراسم ختم مادر مجید صالحی با حضور برخی هنرمندان و بازیگران

تصاویری از مراسم ختم مادر مجید صالحی با حضور بازیگران و هنرمندان

عکس های از مراسم ختم مادر مجید صالحی با حضور بازیگران و هنرمندان :  پرستو صالحی ، پیمان معادی، بیتا سحر خیز ، اکبر عبدی ، سیاوش خیرایی ، باران کوثری ، رضا عطاران، امیر قلعه نویی، حنیف عمران زاده، سید مهدی رحمتی، علی انصاریان، نیما نکیسا، محمدحسین لطیفی، جواد رضویان، کامبیز دیرباز، حبیب رضایی،  هومن سیدی، آزاده صمدی، بهنوش بختیاری، رضا بنفشه خواه، محمد ستار همدانی، امین منوچهری، امیر نوری، مصطفی راد، مجید شهریاری، سپند امیرسلیمانی، پویا امینی، انوشیروان ارجمند، علی عبدالعلی زاده، شهرام عبدلی، سعید پیردوست، محمد کاسبی، حسن پورشیرازی، امیر غفارمنش، احمد نجفی، محسن افشانی، شهاب علاسی و … از جمله چهره هایی بودند که در این مراسم شرکت داشتند.

حراجی

امیر جعفری – رضا عطاران – سپند امیر سلیمانی

عکس پرستو صالحی در مراسم ختم مادر مجید صالحی

جواد رضویان – امیر غفارمنش – پویا امینی و مجید یاسر – داوود ناقور

محمد کاسبی – پویا امینی – رضا داوود نژاد – محسن افشانی

امیر قلعه نویی در مراسم ختم مادر مجید صالحی

بیتا سحر خیز – سیاوش خیرایی

مجید صالحی – علی صالحی

امیر نوری

محسن افشانی و دیگر بازیگران در مراسم ختم

کسری خدیور – پیمان معادی – مرتضی کاظمی – نیما نکیسا – فرشید فهیم

 

تا حالا این همه دختر و پسر مجرد یه جا دیده بودین؟

 

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

 

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

 

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

 

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

 

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

 

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

 

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

من

ارسال در ۲۵ مرداد ۱۳۹۱

1

اه خب به ما چه ربطی داره این کس خل بازی

پاسخ به کامنت

حشمت قربان چشمت

ارسال در ۱۱ شهریور ۱۳۹۱

2

مجید جان خدا مادرتو بیامرزه
روحش شاد

پاسخ به کامنت

مرد رند سياست

ارسال در ۵ آذر ۱۳۹۱

3

خدا رحمتش کنه یه فرصتیم بود که بازیگران بیشتر باهم اخت بگیرن کم مونده فیلم بووووووووق شونم داربیا واقعا که؟؟؟؟؟

پاسخ به کامنت

ققنوس

ارسال در ۱۰ خرداد ۱۳۹۲

4

سلام خدا رحمت کنه همه رفتگان خاک را

پاسخ به کامنت

عسل

ارسال در ۲۰ تیر ۱۳۹۲

5

ایشاالله خدا مادرشو بیامرزه

پاسخ به کامنت

قهرمان وزنه برداری نوجوانان ایران

ارسال در ۵ مرداد ۱۳۹۲

6

خدا بیامرزه داش مجید

پاسخ به کامنت

علی ت

ارسال در ۱۱ شهریور ۱۳۹۳

7

هوالحی بنشین برلب جوی و گذر عمر ببین کاین اشارت زجهان گذران ما را بس

پاسخ به کامنت
اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد