رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

دکه سایت

نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز

سوالی که مترجم باید پیش از قبول یک قرارداد ترجمه متن برای آن پاسخی داشته باشد این است که آیا او توانایی ترجمه متن در این زمینه تخصصی را دارد؟ کسی که تاکنون فقط ترجمه متون تخصصی شیمی انجام داده است ، چطور می تواند متون پزشکی را با کیفیت مناسب ترجمه کند. یا مترجمی که ترجمه انگلیسی به فارسی انجام داده است لزوما شخص مناسبی  برای یک پروژه ترجمه فارسی به انگلیسی نیست.
مترجم به هنگام پذیرش پروژه ترجمه باید بتواند با اعتماد به نفس بالا نتیجه ی عالی را تضمین کند،مترجم باید اطمینان داشته باشد که توانایی انجام به موقع و با کیفیت مناسب چنین پروژه ای را دارد و متن ترجمه شده در نهایت از کیفیت رضایت بخشی برخوردار خواهد بود.تنها استثنای این موضوع زمانی است که مشتری نتواند یک مترجم تخصصی در زمینه ی مورد نیازش پیدا کند.در چنین شرایطی باید به سفارش دهنده آشکارا توضیح داده شود که ممکن است ترجمه نهایی از هر نظر عالی نباشد و پذیرش این قرارداد صرفا بدلیل اینکه سفارش دهنده نتوانسته است مترجم مناسبی پیدا کند صورت گرفته است.
فرض کنیم یک پروژه ترجمه انگلیسی به فارسی به شما  پیشنهاد شده درحالیکه که شما تجربه ترجمه متون تخصصی در این زمینه خاص را ندارید ، توافقی برای انجام این ترجمه صورت گرفته است و مشتری می داند که ممکن است نتیجه کار چندان عالی نباشد ولی اصرار دارد که متن را ترجمه کنید. در این حالت شما ابتدا باید کل متنی که باید ترجمه شود را بررسی کنید.
۱٫    ترجمه این متن چقدر زمان نیاز دارد؟
۲٫    چه منابعی برای اینکار مناسب است
۳٫    قبل از شروع کار ترجمه چه مقدماتی باید فراهم شود تا بتوانید این پروژه را به بهترین نحو انجام دهید و در زمان مشخص شده متن ترجمه شده را به مشتری تحویل دهید.
۴٫    مشکلات مخصوص این پروژه را تا حد امکان پیش بینی کنید.
۵٫    آیا ترجمه حاوی متنی به زبانی غیر از زبان توافق شده نیز هست؟
یک مترجم که تجربه ترجمه انگلیسی به فارسی را در کارنامه خود دارد می تواند به راحتی تعداد کلماتی که می تواند در ساعت ترجمه کند را تخمین بزند.این خصوصیت برای آن دسته از مترجمینی که ترجمه متن را شغل حرفه ای خود قلمداد می کنند بسیار حائز اهمیت است، زیرا  بیشتر مشتریانِ ترجمه زمانبندیِ محدودی برای تحویل فایل ترجمه تعیین می کنند و اگر قرار است باز هم سفارشی در کار باشد و باز هم این ارتباط با مشتری حفظ شود مترجم نباید از محدوده زمانی ای که در ابتدای قرارداد پذیرفته است تخطی کند.مترجمین ایران در مورد عدم تخطی مترجمین از بازه زمانی ای که در ابتدای قرارداد مشخص شده است بسیار سخت گیرانه عمل می کند.
در مورد منابع مورد نیاز ، مثلا وقتی که یک متن انگلیسی در مورد شیمی به مترجم داده می شود ، باید از منابع خودش یا منابع دیگران برای بدست اوردن اطلاعات مورد نیاز در این زمینه ی تخصصی استفاده کند.
مقدماتی که قبل از آغاز کار ترجمه باید مهیا شود می تواند شامل مشورت با یک فرد متخصص در آن زمینه تخصصی است ، وقتی یک پروژه ترجمه انگلیسی به فارسی در مورد شیمی در اختیار مترجم قرار میگیرد، شاید مشاوره با یک متخصصی در مورد اصطلاحات ، مفاهیم و کلمات تخصصی بتواند مفید واقع شود.
موسساتی مانند مترجمین ایران با سالها تجربه در امر مدیریت سفارشات ترجمه از طریق برگذاری آزمون های ورودی  آندسته از مترجمینی را می پذیرند که از کیفیت عملکرد آنان اطمینان کافی داشته باشند.

رتبه بدهید:

بست نشینی عجیب برای دریافت مجانی آیفون 6

ترفند جالب برای دریافت مجانی آیفون ۶

ماه سپتامبر ماه هواداران آیفون است. شرکت اپل هر سال در ماه سپتامبر از محصول جدید خود رونمایی می کند و هزاران نفر در سراسر جهان منتظرند شاهکار جدید این شرکت را ببینند. این مراسم رونمایی هر سال با حواشی فراوانی روبروست به طوری که هواداران آیفون از چند هفته قبل جلوی ساختمان اپل تجمع می کنند تا علاقه شان به این شرکت را نشان دهند.

مجله مهر- عطیه همتی: امروز سه شنبه ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) است. شرکت اپل قرار است امروز از جدیدترین محصولش یعنی «آیفون۶» رونمایی کند. با اینکه این شرکت اعلام کرده است که محصولاتش برای عموم از ۱۹ سپتامبر ( ۲۸ شهریور) عرضه می شود اما هواداران آیفون بساطشان را جلوی این ساختمان پهن کرده اند. به نظر می رسد اپلی ها هم از این موضوع بدشان نمی آید و حتی از برخی از تجمع کنندگان حمایت می کنند.

در میان تجمع کنندگان ۴ نفر حضور دارند که کمی عجیب به نظر می رسند. این چهار نفر دو پسرخاله و یک زن و شوهر هستند که بیش از دو هفته است روبروی ساختمان شرکت اپل بست نشسته اند. این چهارنفر روبروی ساختمان این شرکت در حال زندگی کردن هستند و حتی دو شرکت به عنوان حامی مالی  از آنها حمایت می کند. آنها همراهشان چادر، صندلی راحتی، کیسه خواب، سایه بان و شارژر خورشیدی آورده اند تا بتوانند جلوی ساختمان اپل، این مدت زمان طولانی را دوام بیاورند.

نفرات اول این صف، زوج «جیسون» و «مون ری» هستند. این زن وشوهر جوان از تگزاس به نیویورک آمده اند تا جلوی ساختمان اپل بساط کنند. این زوج برای شرکت « video  medicine» کار می کنند. این شرکت پزشکی به این زن و شوهر ۲۵۰۰ دلار داده است و از آنها خواسته است در جلوی ساختمان اپل تبلیغات کنند. آنها در مصاحبه های خود گفته اند که امسال بهترین سال از نظر مالی برایشان بوده است و از این بابت بسیار خوشحالند.

«کبالو» ۲۰ ساله و «کروز» ۲۱ ساله نیز از دیگر افراد این صف هستند که برای شرکت « buy  back  world» تبلیغ می کنند. این دو پسرخاله که موزیسین هم هستند می گویند ۵ سال پیش نیز به همین منظور جلوی ساختمان اپل نشسته بودند. این بست نشینی احتمالا بهترین رکورد آنها خواهد بود. این چهار نفر در این صف خیلی خوشحال به نظر می رسند چون این بست نشینی حتی باعث شهرتشان شده است. آنها جلوی ساختمان اقدام به فروش برخی اقلام شرکت حامی مالی خود نیز می کنند. یکی از آنها می گوید که ما در حال حاضر تی شرت می فروشیم تا آیفون ۶ بگیریم.

این دوگروه می توانند برای حمام کردن وارد ساختمان اپل شوند و از یک حمام ۲۴ ساعته استفاده کنند. بعد از اتمام ماجرا این افراد در ازای تبلیغاتشان آیفون ۶ هدیه می گیرند و این هدیه پایان خوشی برای این بست نشینی طولانی خواهد بود.

بست نشینی عجیب برای دریافت مجانی آیفون 6

شرکت اپل قرار است ۹ سپتامبر از دو محصول خود که یکی آیفون ۶ و دیگری این ساعت مشکوک و متفاوت است رونمایی کند.

طبق پیش بینی ها ۹ سپتامبر گرم‌ترین روز سال برای نیویورک خواهد بود و این موضوع می تواند افراد در صف را آزار دهد. اما آنها همچنان مشتاقند تا از محصول جدید این شرکت باخبر شوند و اولین کسانی باشند که آیفون ۶ را خریداری می کنند و دستشان می گیرند.

 

تا حالا این همه دختر و پسر مجرد یه جا دیده بودین؟

 

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

 

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

 

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

 

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

 

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

 

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

 

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

مهسا

ارسال در ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

1

با سلام وخسته نباشید.واقعا سایتتون حرف نداره

پاسخ به کامنت

به صدا

ارسال در ۴ فروردین ۱۳۹۴

2

خیلی ممنون جالبه 🙂

پاسخ به کامنت

سایت تفریحی

ارسال در ۳۰ تیر ۱۳۹۵

3

ممنون بسیار عالی بود

پاسخ به کامنت

Farhad

ارسال در ۳۰ تیر ۱۳۹۵

4

منم ایفون ۶ میخوام.مطالب جالبی میزارید  خسته نباشید به خاطر این مطالب خوب

پاسخ به کامنت
اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد