رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

نگاه انتقادی به برنامه مستند جدید رامبد جوان در شبکه IFilm

پنج شنبه شب گذشته از شبکه جدید التاسیس IFilm شاهد پخش مستندی بودیم که گویا رامبد جوان و همسرش (یعنی سحر دولتشاهی) تصمیم گرفته اند راجع به مشکلات و اقتضائات شغل شان  ونوع رابطه شان با مردم بسازند، ظاهرا قرار است این مجموعه مستند حدود ۵۰ دقیقه ای هفته های آینده در گفتگو با بازیگران سینما ادامه پیدا کند؛ این مجموعه مستند “گپ” نام گرفته است.
ماجرا اینگونه آغاز می شود که رامبد جوان در حال رانندگی و با خبر کردن همسرش از تصمیم ساخت برنامه است که ناگاه اتومبیلی از پشت با خودروی وی برخورد می کند و ما شاهد شرح بگو مگوی این دو راننده هستیم. در ادامه رامبد و سحر کمی عصبانی برای ناهار پیش اشکان خطیبی می روند و در حال گپ و گفت با اشکان یکی از افراد حاضر در رستوران از رامبد در خصوص دستمزدش سوالی می کند که باعث عصبانیت هر چه بیشتر رامبد و در نهایت درگیری وی با شخص سوال کننده می شود.

خودشیفتگی هنری
وقتی این برنامه را دیدم با خود دچار سئوالاتی شدم که می خواهم آنها را با شما در میان بگذارم.
در تمام طول این برنامه رامبد جوان، سحر دولتشاهی و اشکان خطیبی در حال طرح موضوعات و نقل خاطراتشان در برخورد با مردم بودند و همواره به شکل متکبرانه ای و کمی متلک گونه، سخن از زندگی خصوصی، عدم آرامش در محیط های عمومی و نیاز به حریم شخصی و اینکه مردم نمی گذارند آنها راحت زندگی کنند و… می گفتند.

دیدن این قسمت از برنامه، این احساس را ایجاد می کرد که:
۱ـ مگر این دوستان روزی که وارد این حرفه و شغل می شدند نمی دانستند که این شغل چه ویژگی هایی دارد و چون نمی دانستند حالا مردم باید در رفتارشان تجدید نظر کنند؟

۲ـ چرا همیشه این مردم هستند که باید همه چیز را درک کنند و رعایت کنند و چرا این عزیزان در محافل صنفی خودشان جمع نمی شوند و راجع به نحوه ی مواجهه با مردم و این که چگونه باید با این شرایط کنار آمد و تحمل و هضم کرد صحبت کنند؟

۳ـ اگر همه اصناف و حرف، امکان طرح موضوعاتشان با مردم را پیدا می کردند حتما آن ها هم در شغل شان دچار سختی هایی هستند که شاید کمتر از مشکلات این دوستان نباشد، در هر شکل هر شغلی سختی هایی دارد و چه لزومی دارد ما راجع به مشکلات صنفی و شغلی مان و برخورد با مردم مستند تلویزیونی بسازیم؟

۴ـ مگر غیر از این است که اگر مردم نباشند و طرفداران این افراد نباشند این دوستان دیده نخواهند شد و به طبع دیگر شآنی در عالم حرفه ای خود نخواهند داشت؟؟؟

۵- مگر غیر از این است که میزان توفیق و بقا و دوام بازیگران در عرصه سینما و تلویزیون با میزان شهرت شان سنجیده می شود، و همین سبب می شود که آقایان و خانم ها دستمزدهای آنچنانی طلب کنند، طرفه این که دوستان ما از چیزی که باعث کسب معیشت و رفاه شان می شود، ناله شان گرفته و به فکر طرح سختی های کارشان با مردم افتاده اند.

۶- و در پایان، مگر نه این است که ما در هنر و ورزش رشته های بسیار متنوعی داریم که سینما و فوتبال به سبب همین دیده شدن و شهرت فعالانش بیشتر مورد علاقه مردم شده است؛ آیا این بیشتر دیده شدن الزاما دلیل برتری این هنر و ورزش به سایر رشته هاست؟ و اگر نیست چه چیزی باعث شده که اینان خود را اینگونه بالاتر ببینند و از این امکان در اختیارشان استفاده کنند که رفتار مردم وعلاقمندانشان را نقد کنند؛ در حالی که ما شاهد تواضع و برخورد نرمتر هنرمندان سایر رشته ها با مردم و علاقمندانشان هستیم.

به نظر می رسد نوع لحن مورد استفاده برای طرح چنین موضوعی از سوی سازندگان این برنامه کمی (و شاید بیشتر از کمی) طعنه زننده، تحقیر آمیز و مغرورانه بوده است و معذرت خواهی ضبط شده رامبد جوان هم در بخش پایانی برنامه چیزی از این فضای موهن کم نکرده است و طبیعتا همین ها سبب برافروختگی و آزردگی نگارنده را فراهم آورده است. البته که مردم این سرزمین مثل همیشه صبرشان زیاد است و چشم انتظار قسمتهای دیگر این برنامه خواهند نشست بلکه تغییر رویه ای و نگاهی در لحن بکارگرفته شده ایجاد گردد.

نویسنده : میثم غلامی

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد