رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

۹ حقیقت تلخ درباره سلامت زنان

به گزارش خبر نیوز ، هر چند تلاش های زیادی در دنیا برای نشان دادن این موضوع که امروزه تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد می شود اما در مورد سلامت زنان در جهان حداقل ۹ واقعیت تلخ وجود دارد که سلامت آنان را به شدت به مخاطره انداخته است. این ۹حقیقت تلخ که سلامت زنان دنیا را تهدید می کنند بدین شرح می باشد: ۱- استعمال دخانیات در مردان ۱۰ برابر زنان است. با این حال به دلیل تلاش های فوق العاده شرکت های فروش و پخش دخانیات در مورد هدف قرار دادن دختران به عنوان استفاده کنندگان تولیداتشان ، سرعت مصرف این ماده توسط زنان و دختران به خصوص در کشورهای در حال توسعه نیز در حال افزایش است.باید گفت که متاسفانه زنان کمتر از مردان موفق به ترک عادت هستند و در اغلب موارد اعتیاد آنها برگشت پذیر است. علاوه لبر این درمان جایگزین نیکوتین نیز در زنان کمتر موثر واقع می شود. ۲ – از بین مبتلایان به ایدز در منطقه صحرایی افریقا ، ۶۱% از آنها زن هستند. قابل ذکر است که در آسیا و اروپا نیز ، تعداد زنان مبتلا به ایدز به شدت در حال افزایش است. ۳- در حدود ۱۵ تا ۷۱% زنان در جهان به خاطر خشونت های جنسی یا فیزیکی همسرانشان رنج می برند. و این آسیب تحت تاثیر زمینه های اجتماعی و اقتصادی است که نهایتا نتایج و عواقب بدی برای سلامت زنان دارد.

به گزارش خبر نیوز ، هر چند تلاش های زیادی در دنیا برای نشان دادن این موضوع که امروزه تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد می شود اما در مورد سلامت زنان در جهان حداقل ۹ واقعیت تلخ وجود دارد که سلامت آنان را به شدت به مخاطره انداخته است. این ۹حقیقت تلخ که سلامت زنان دنیا را تهدید می کنند بدین شرح می باشد: ۱- استعمال دخانیات در مردان ۱۰ برابر زنان است. با این حال به دلیل تلاش های فوق العاده شرکت های فروش و پخش دخانیات در مورد هدف قرار دادن دختران به عنوان استفاده کنندگان تولیداتشان ، سرعت مصرف این ماده توسط زنان و دختران به خصوص در کشورهای در حال توسعه نیز در حال افزایش است.باید گفت که متاسفانه زنان کمتر از مردان موفق به ترک عادت هستند و در اغلب موارد اعتیاد آنها برگشت پذیر است. علاوه لبر این درمان جایگزین نیکوتین نیز در زنان کمتر موثر واقع می شود. ۲ – از بین مبتلایان به ایدز در منطقه صحرایی افریقا ، ۶۱% از آنها زن هستند. قابل ذکر است که در آسیا و اروپا نیز ، تعداد زنان مبتلا به ایدز به شدت در حال افزایش است. ۳- در حدود ۱۵ تا ۷۱% زنان در جهان به خاطر خشونت های جنسی یا فیزیکی همسرانشان رنج می برند. و این آسیب تحت تاثیر زمینه های اجتماعی و اقتصادی است که نهایتا نتایج و عواقب بدی برای سلامت زنان دارد. ۴- بعضی از مطالعات نشان می دهد که از هر ۵ دختر زیر ۱۵ سال، یک نفر مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرد. ۵- با اینکه ازدواج زود هنگام در اغلب کشورها کاهش یافته ولی با این حال نزدیک به ۱۰۰ میلیون دختر زیر ۱۸ سال ازدواج می کنند، که از این مقدار یک سوم از آنها مربوط به کشورهای در حال توسعه هستند. دختران نوجوان اطلاعات کافی راجع به مسائل و حقایق جنسی ندارند و بیشتر در معرض انتقال بیماری های مقاربتی همچون ایدز هستند. ۶- در حدود ۱۴ میلیون نفر از دختران نوجو ان هر سال مادر می شوند که ۹۰% آنها در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند. ۷- هر روز ۱۶۰۰ زن و بیش از ۱۰ هزار نوزاد به خاطر عواقب و عوارض قابل پیشگیری در دوران بارداری و زایمان فوت می کنند. که باز هم ۹۹% از این مادران و ۹۰% این نوزادان مربوط به کشورهای در حال توسعه هستند. ۸- در اغلب کشورها، زنان مسئولیت پخت و پز منزل را به عهده دارند و متاسفانه اغلب آنها هنوز روی اجاق های سنتی اقدام به طبخ می کنند که در نتیجه مخلوطی از انواع آلودگی های هوایی را تنفس می کنند و مبتلا به بیماریهای تنفسی می شوند. این آلودگی مسئول مرگ نیم میلیون ا نفر از زنانی است که از این بیماری های تنفسی رنج می برند. در حالی که تنها ۱۲% مردان به خاطر استعمال دخانیات می میرند. در طول بارداری نیز ، قرار گرفتن در معرض این آلودگی باعث می شود که جنین به صورت کم وزن بدنیا بیاید .حتی ممکن است باعث تولد نوزاد مرده شود. ۹ – در جهان به طور کلی و در تمام سنین ، زنان به طور قابل توجهی بیشتر از مردان در معرض آسیب های چشمی هستند و از آن رنج می برند. با این حال همه این افراد دسترسی یکسانی به مراکز درمانی برای مداوا ندارند و بعلاوه تفاوت ها ی فرهنگی در درمان و جراحی زنان هم نقش دارد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد