رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

۱۵ عکس از قلعه و کاخ حیرت آور در جهان!

تعداد زیادی اعتقاد دارند این قلعه دقیقا همان مکانی است که دراکولا بعد از طرد شدن در سال ۱۴۶۲ به مدات ۷ سال در آن زندانی بود. قلعه در…..
15 قلعه و کاخ حیرت آور در جهان!! (+عکس) 

قلعه و کاخ‌های تاریخی داستان شروع زندگی بشریت، تاریخ، فرهنگ، سنت‌ها و سبک زندگی شان را برای ما بازگو می‌کنند. پس بیایید با هم نگاهی بیندازیم به قلعه‌ها و کاخ‌های سراسر جهان. 
 


الحمرا 15 عکس از قلعه و کاخ حیرت آور در جهان! www.TAFRIHI.com

الحمرا
ساختمان این کاخ در دوران بازپس گیری حکومت از مسلمین توسط پادشاهان مسیحی آغاز شد. درحالیکه مسیحیان بی سواد در حال پیشرفت بودند، اسپانیا به بالاترین سطح فرهنگی که تا آن زمان داشت البته زیر نظر قوانین مسلمانان رسید. ساختار بلند احمرا، جزئیات نفس گیر، تجلیل از زندگی، آمیزه طبیعت در طراحی انسانی، همه بر این حقیقت صحه می‌گذارد که بازگشت مسیحیان به اسپانیا، در طی سده‌های بعد چه فاجعه‌ای به بار آورد.
 

قلعه بودیام 15 عکس از قلعه و کاخ حیرت آور در جهان! www.TAFRIHI.com

قلعه بودیام
قلعه بودیام قلعه چهارگوشی است که در شرق Sussex در انگلیس واقع شده است. این قلعه اواخر قرن ۱۴ توسط کهنه سربازی که در جنگ‌های پادشاه ادوراد سوم با فرانسه حضور داشت، ساخته شد.

 

قلعه کوکا

قلعه کوکا
قلعه کوکا در قرن پانزدهم برای اسقف اعظم آلونسو د فونسکا اول ساخته شد. این قلعه یکی از بهترین قلعه‌های اسپانیا نامیده می‌شود. قلعه ساختاری با برج‌های گردان از جنس گچ و آجرهای قرمز دارد که با یک خندق عمیق احاطه شده است. قلعه کوکا بیشتر به عنوان قلعه شناخته می‌شود تا کاخ.

 

قلعه التز

قلعه التز

قلعه التز قلعه قرون وسطا روی تپه‌هایی بر فراز روی موسل بین «کوبلنز» و «ترییر» آلمان واقع شده است. این قلعه هنوز صاحبانی دارد که از همان نسل التز و مربوط به ۳۳ نسل بعد هستند که در قرن دوازدهم همین جا زندگی می‌کردند.

 

قلعه هونیاد

قلعه هونیاد
قلعه هونیاد در اصل سال ۱۲۱۲ به عنوان قلعه نظامی‌یا دژ ساخته شد. تعداد زیادی اعتقاد دارند این قلعه دقیقا همان مکانی است که دراکولا بعد از طرد شدن در سال ۱۴۶۲  به مدت ۷ سال در آن زندانی بود. قلعه در هیوندورا در رومانی واقع شده است.

 


ایزولا دی لورتو
ایزولا دی لورتو با قلعه نئوگوتیک حدود سال ۹۰۰ ساخته شد. این قلعه روی جزیره island L’isola di Loreto، کوچیکترین جزیره این دریاچه ساخته شد. این جزیره در قسمت شمال مونیسولو در ایتالیا واقع شده است.

 قلعه مالبروک
ساختن قلعه مالبروک از سال ۱۲۷۵ در امتداد رود نوگات شروع شد. این قلعه با آجرهای قرمز ساخته شده و بزرگ ترین قلعه آجری سبک گوتیک جهان شناخته شده است. سال ۱۹۹۷ هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. امروز هم قلعه و موزه گوتیک قرون وسطایی است که در شرایط خوبی هم حفظ می‌شود.

 

 

قلعه مالبروک

قلعه ماتسوموتو
قلعه ماتسوموتو یکی از چهار قلعه ژاپن است در فهرست گنجینه‌های ملی قرار گرفته است. بعد از Himeji-jo و Matsumoto-jo اینجا سومین قلعه مستحکم ژاپن است. این مکان سال  159 توسط «ایشیکاوا کازوماسا» و پسرش «یاسوناگا» ساخته شد.
 

قلعه ماتسوموتو

مونت سنت میشل
 مونت سنت میشل جزیره ای صخره ای تحت تاثیر جزر و مد است که  درمرز بین نورماندی و بریتانی واقع شده است. این قلعه باشکوه یکی از اولین مکان‌هایی بود که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

  

15 عکس از قلعه و کاخ حیرت آور در جهان! www.TAFRIHI.com

قلعه لوونبورگ
قلعه لوونبورگ حدود سال ۱۸۰۰ به عنوان اقامتگاه کشوری برای کنت ویلهلم یازدهم ساخته شد. این قلعه عمدا طوری طراحی شده که شبیه قلعه‌های قرون وسطی به نظر برسد.

 

15 عکس از قلعه و کاخ حیرت آور در جهان! www.TAFRIHI.com

قلعه Neuschwanstein
قلعه Neuschwanstein کاخ باوارایی قرم نوزدهم روی تپه ای صخره ای نزدیک «هوهنسچوانگوا» در جنوب غربی باواریا در آلمان بنا شده است. طراحی این قلعه در دکوراسیون و تزئینات بسیار عالی است؛ به خاطر سردرهای ارک دار منحنی، پنجره‌های طاقدار و برج‌هایی که پنجره‌هایی قرمز رنگ دارند.

 

15 عکس از قلعه و کاخ حیرت آور در جهان! www.TAFRIHI.com

پلاسیو دا پنا
پلاسیو دا پنا یکی از باشکوه ترین کاخ‌های اروپا است. این مکان بالای تپه ای و برفراز شهر سینتارای پرتغال ساخته شد.

 

قلعه پراگ

قلعه پراگ
قلعه پراگ برترین جاذبه توریستی شهر پراگ است. اینجا بزرگترین قلعه قرن وسطی است که آمیزه ای از اروپا و پادشاهان باستانی چک در طول سالهاست.

 

قلعه پردجامسکی 15 عکس از قلعه و کاخ حیرت آور در جهان! www.TAFRIHI.com

قلعه پردجامسکی
قلعه رنسانسی پردجامسکی میان دهانه یک کوه در جنوب شرقی اسلوونی ساخته شد. این قلعه تقریبا در ۱۱ کیلومتری پوستوژنا قرار گرفته است.

 

کاخ پوتالا 15 عکس از قلعه و کاخ حیرت آور در جهان! www.TAFRIHI.com

 کاخ پوتالا
کاخ پوتالا در تپه قرمز لهاسا در تبت قرار گرفته است. دراصل قلعه به وسیله پادشاه سونگتسن گامپو در قرن ۱۷ ساخته شد. کاخ پولاتو تا زمانیکه دالایی لامای چهاردهم به دهارامسالا در هند فرار کرد محل اقامت دالایی لاما بود.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد