رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

۱۰ عکس از شگفتی زمین‌شناسی که تابحال ندیده‌اید!!

۱٫ The Wave (مابین Arizona و Utah- آمریکا)

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/a391_wave.jpg

در مرز بین آریزونا  و Utah  پدیده فوق العاده سنگ قرمز قرار دارد. موج متشکل از توده های ماسه ای ۱۹۰ میلیون ساله ای که سنگ شده اند. همین مقدار اطلاعات ناچیز در مورد این نوع چینه بندی حاصل ۵ کیلومتر پیاده روی منظم در این منطقه است.

۲٫ دره آنتلوپ (آریزونا – آمریکا)

دره آنتلوپ

این دره باریک  که در در آریزونا  در جنوب غربی آمریکا واقع شده است بیشترین بازدید و عکس را به خود اختصاص داده است. این دره  دارای دو قسمت کاملاً مجزای بالایی و پایینی است. Tse’ bighanilini نامی‌ است که برای قسمت بالایی در نظر گرفته شده است و به معنای مکانی است که آب از صخره ها سرازیر می‌شود. Hasdestwazi, نامی‌ است که برای قسمت پایینی در نظر گرفته شده است و به معنای آرک های مارپیچی سنگی می‌باشد.

۳٫ حفره بزرگ آبی رنگ  (بلیز)

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/a391_hole.jpg

این حفره در ۱۰۰ کیلومتری خاک اصلی بیرون از بلیز قرار دارد. یک حفره تقریباً مدور بزرگ از این سر تا آن سرش حدوداً ۴۰۰ متر است. این حفره در رده حیرت آور ترین سایتهای شیرجه است که بر روی زمین قرار دارد. عمق آب در داخل این حفره ۱۴۵ متر  و رنگ آب عمیق این حفره به دلیل همین عمق زیاد آب می‌باشد.

۴٫ غار کریستالی هیولاها (مکزیکو)

غار کریستالی هیولاها

در غاری در جنوب مکزیکو ژرفا و عمق را می‌توان مشاهده کرد این کریستالها در غاری طبیعی تشکیل شده اند که بطور کلی محصور در بستر سنگی است. بستر زمین پر از کریستالهایی به بلندی درخت کاج در شکل و گاهی بلند در شکلها و فرمهای گوناگون به رنگهای نقره ای و طلایی مات می‌باشند. غار کریستالی در بین همان توده های سنگ آهکی یافت شده که میزبان توده های کانی نقره – روی – مس که توسط معدن استخراج شده است می‌باشد و احتمالاً توسط همان جریانهای ناقل گرمایی حل شده اند که موجب رسوب فلزات با سنگ گچی که در حین مراحل کاهشی کانی شدن به حالت کریستالی درآمده اند شده است.

۵. چشم صحرا (موریتانی)

چشم صحرا

این شکل طبیعی حیرت آور واقع درموریتانی در جنوب غربی بیابان ساهارا  با قطر ۳۰ مایل (هر مایل ۱۶۰۰ متر است) انقدر بزرگ است که از فضا هم قابل مشاهده می‌باشد. این پدیده که چشم صحرا نام گرفته است گمان می‌رفت که بر اثر برخورد شهاب سنگ به زمین ایجاد شده باشد اما باور امروزه زمین شناسان بر آن است که این پدیده محصول فرسایش است اما دلیل دایره ای بودن آن هنوز رازیست که بر همگان پوشیده مانده است.

۶٫ غار دریاچه آبی رنگ (برزیل)

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/a391_bluelake.jpg

منطقه Mato Grosso do Sul در برزیل (خصوصا شهر آرام Bonito)  به وجود تعداد زیادی دریاچه زیر زمینی شگفت انگیز چون: Gruta do Lago Azul ,  Gruta do Mimoso,  Aquário Natural می‌نازد. Gruta do Lago Azul مشهور (غار دریاچه آبی رنگ) یک اثر تاریخی طبیعی است که داخلش توسط استالاکتیت و استالاگمیت  و یک دریاچه آبی بزرگ و شگفت انگیز ساخته شده است. اما زیبایی دریاچه بر تاثیر گذاری این غار بیشتر مدیون زیبایی دریاچه داخل آن است.. این پدیده از سازندهای زمین شناسی  بسیار متنوعی برخوردار است اما رنگ آبی تیره داخل دریاچه بر زیبایی آن افزوده است.

۷٫ گذرهای غول پیکر (ایرلند)

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/a391_causeway.jpg

این پدیده منطقه ای با ۴۰ هزار ستون بازالتی متصل به هم است که نتیجه یک فوران آتشفشانی قدیمی‌ بوده و درساحل شمال شرقی ایرلند شمالی قرار دارد. شکل اکثر ستونها شکلی شش ضلعی دارند اما بعضی از ستونها ۴، ۵، ۷ یا ۸ وجه دارند. ارتفاع بلندترین ستون در حدود ۱۲ متر است  و در بعضی از قسمتها ضخامت گدازه های جامد شده ۲۸ متر می‌باشد. بر طبق نظر سنجی سال ۲۰۰۵ از خوانندگان رادیو تایمز چهارمین پدیده طبیعی شگفت انگیز  واقع درپادشاهی انگلستان می‌باشد.

۸٫ دروازه جهنم (ترکمنستان)ْ    

دروازه جهنم

نامی‌که افراد محلی برای این مکان گذارده اند دروازه جهنم می‌باشد. این مکان در نزدیکی شهر کوچک درواز (Darvaz ) در ترکمنستان می‌باشد. ۳۵ سال قبل زمانی که زمین شناسان برای استخراج گاز در حال حفاری بودند به طور ناگهانی غاری زیر زمینی پیدا کردند  که بسیار بزرگ بود، همه سایت حفاری با همه تجهیزات شروع به حفاری نمودند. کسی جرات نداشت که وارد غار شود زیرا که غار مملو از گاز بود بنابراین آنها غار را آتش زدند تا هیچ گاز سمی‌ نتواند از حفره خارج شود. از آن زمان به بعد این غار در حال سوختن می‌باشد. کسی نمی‌داند که در طی این سالها چند هزار تن گاز سوخته است اما به نظر می‌آید که بی نهایت باشد.  

۹٫ صخره موجی (استرالیا)

صخره موجی

صخره موجی یک سازه سنگی طبیعی است که در غرب استرالیا واقع شده است. نام این پدیده از این حقیقت که شکلی شبیه یک موج باند اقیانوس شکن دارد گرفته شده است. برون زاد این پدیده شامل چندین هکتار می‌باشد. قسمت موج صخره دارای ۱۵ متر ارتفاع و ۱۱۰ متر طول می‌باشد یک وجه از این پدیده که به ندرت در عکسها به تصویر کشیده می‌شود دیوار حائل و محافظ از نیمه بالایی صخره می‌باشد. این دیواره دارای لبه هایی است که اجازه می‌دهد آب باران در یک سد جمع گردد. این سد در سال ۱۹۵۱ توسط سازمان کارهای ساختمانی دولتی ساخته شد.

۱۰٫ تپه های شکلات (فیلیپین)

تپه های شکلات

در شهر بوهول (Bohol) در فیلیپین یک سازه زمین شناسی کاملاً غیرمعمولی به نام تپه های شکلات وجود دارد  این پدیده منطقه ای به وسعت ۵۰ کیلومتر مربع است که پوشیده از ۱۲۶۸ تپه مخروطی شکل هم اندازه می‌باشد . در مورد دلیل وجود این پدیده فرضیه های زیادی وجود دارد از جمله این فرضیه ها می‌توان به تغییر شکل ساده سنگهای آهکی، وقوع آتشفشان در زیر اقیانوس و بالا آمدن سطح دریا اشاره کرد اما نظریه ای که اخیرا  مطرح شده این است که یک آتشفشان فعال قدیمی‌به خود نابود سازی پرداخته و سنگهای بزرگی از آن بیرون افتاده است  و سپس با سنگهای آهکی پوشیده شده است و بعدها از بستر اقیانوس بیرون آمده است.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد