رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

گفتگو با بازیگر نقش حرمله سریال مختارنامه

انوش معظمی در سریال تلویزیونی «مختارنامه» نقش حرمله را بازی می کند. حرمله همان کسی است که حضرت علی اصغر(ع) را به شهادت رساند. او معتقد است بعد از بازی در این سریال نه فقط چهره منفوری برای مردم و هنرمندان نشده، بلکه با پیشنهادهای زیادی هم برای بازی روبه رو شده است.

او در فیلم سینمایی «روز رستاخیز» نقش شمر را بازی کرده است. همچنین این روزها مشغول بازی در سریال تلویزیونی «جلال الدین مولانا» است. او در این سریال نقش سردار جهانگیرخان را ایفا می کند.

با شروع محرم سریال «مختارنامه» از چند شبکه بازپخش می شود و بینندگان شاهد بازی شما در نقش حرمله هستند. اولین مواجهه تان با این نقش چگونه بود؟ فکر نمی کردید ممکن است با ایفای نقش حرمله در میان مردم به چهره منفور تبدیل شوید؟

حراجی

نه، این طور فکر نمی کردم. من بچه هیات عزاداری امام حسین(ع) هستم. بنابراین با شناخت کافی این نقش را بازی کردم و کاملا اعتقادی به این موضوع نگاه کردم و حسن ثواب را در نظر گرفتم. البته اطرافیانم هم در طول بازی ام بارها این مساله را به من گوشزد می کردند که این خطر وجود دارد مردم از من متنفر شوند، اما لطف خدا و اباعبدالله نصیبم شد و با ایفای این نقش نه تنها بر آبرویم افزوده شد، بلکه پیشنهادهای زیادی هم برای بازی داشتم.

اطلاعات تان درباره حرمله فقط مربوط به هیات های عزاداری می شد یا کتاب های تاریخی هم مطالعه کردید؟

در ذکر مصیبت های عزاداری درباره او شنیده بودم و نسبت به کلیت زندگی اش آشنایی داشتم و بعد از آن چند کتاب تاریخی هم مطالعه کردم، اما خیلی اطلاعات درباره او موجود نبود و فقط چند سطری درباره او نوشته شده بود. در مجموع توانستم این نقش را با هدایت صحیح داوود میرباقری بازی کنم.

یکی از ماندگارترین سکانس های سریال مختارنامه صحنه مبارزه رودرروی مختار و حرمله است. درباره این صحنه ها بگویید.

این سکانس فوق العاده نفسگیر و اجرای آن دشوار بود. با وجود سختی هایی که این سکانس داشت، اما با یک برداشت آن را ضبط کردیم. به یاد دارم زمانی که این صحنه ضبط شد عظیم جوانروح مدیرفیلمبرداری به داوود میرباقری گفت که دوباره صحنه را تکرار می کنیم اما او تاکید کرد این صحنه خیلی خوب درآمده و مطمئن است در تکرار اجرای آن خوب نخواهد شد. قبل از ضبط این صحنه داوود میرباقری با تدبیری من را به لحاظ روانی اذیت کرده بود تا بتوانم این صحنه را بخوبی دربیاورم. بعد از ضبط این صحنه متوجه تدبیر او برای این صحنه شدم. اگر حمل بر خودستایی نشود، ولی هنوز هم هر وقت این صحنه را می بینم خیلی لذت می برم.

فکر می کردید این صحنه مبارزه نفسگیر بتواند تا این میزان ماندگار شود؟

نه، اصلا این تصور را نداشتم. زمانی که این صحنه پخش شد هر پنج دقیقه تلفن من زنگ می خورد و دوستان برای بازی ام در این صحنه تبریک می گفتند. اتفاقا بعد از این صحنه ۲۵ دفتر فیلمسازی به من پیشنهاد بازی در آثار مختلف را دادند، اما نپذیرفتم.

هم نقش منفی و هم مثبت به من پیشنهاد می شد تا این که بازی در نقش شمر در فیلم سینمایی «روز رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش را قبول کردم. در این فیلم نقش شمر را خیلی متفاوت اجرا کردم.

فکر می کنم با ایفای نقش شمر دیگر مردم ذهنیت خوبی درباره شما نداشته باشند؟

من همیشه نقش منفی بازی نکردم و در آثاری همچون «همه فرزندان من» مرضیه برومند و «روزی بود روزی نبود» مختاری نقش مثبت ایفا کردم. مردم دیگر مثل گذشته نگاه نمی کنند، حتی در شهرستان ها هم نسبت به نقش های منفی متعصب نیستند و ذهنیت شان اصلاح شده است.

در آثار نمایشی معمولا چهره شمر کریه نشان داده می شود. آیا این اتفاق در فیلم روز رستاخیز هم افتاده است؟

نه، ما در این فیلم ظاهر کریه از شمر نمی بینیم، بلکه احمدرضا درویش تلاش کرده به درونیات و تفکر شمر بپردازد. گرچه چهره اش کریه نیست، اما اندیشه های پلید او نشان داده می شود. همچنین من در بخش هایی از بازی ام خوی وحشی شمر را به تصویر کشیدم.

قبل از این هم بازیگران دیگری نقش شمر را بازی کردند. آیا از بازی این هنرمندان هم الگو گرفتید یا نه؟

با احترامی که برای هنرمندان قائل بوده و شاگرد همه آنها هستم، اما احساس کردم باید شمر این فیلم سینمایی را به گونه دیگر به تصویر بکشیم، به همین دلیل الگویی نگرفتم و با راهنمایی احمدرضا درویش آن را بازی کردم.

این روزها مشغول بازی در سریال تلویزیونی جلال الدین مولانا به کارگردانی شهرام اسدی هستید. در این سریال چه نقشی را بازی می کنید؟

در این سریال نقش سردار جهانگیر خان را که در اواخر دولت محمد خوارزم شاه حضور داشت، بازی می کنم. این نقش خاکستری است و سعی کرده ام آن را تا حدودی شیرین اجرا کنم. ده سکانس از بازی من در این سریال باقی مانده است. علاوه بر بازی در این سریال، درگیر چند تئاتر هم برای جشنواره فجر هستم که در آنها مسئولیت نگارش و بازی را دارم.

فاطمه عودباشی

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد