رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

گزارشی از سریال نوروزی شبکه ۳ (چهار چرخ)

سیزده شب مهمان ذبیح آقا
چهار چرخ براساس طرح و ایده‌ای از سعید نعمت‌الله شکل گرفته و توسط محمد فاضلی نوشته شده. در قصه این سریال آمده؛ ذبیح، صاحب خانواده‌ای که به شدت عشق ماشین است پولی را تهیه می‌کند تا بتواند ماشین مورد علاقه‌اش را بخرد اما در ادامه راه زندگی‌اش پولی که برای خرید ماشین تدارک دیده، دزدیده می‌شود و او به خواسته‌اش نمی‌رسد. بهنوش بختیاری و فلامک جنیدی به ترتیب نقش‌های نسرین و مریم، دختران ذبیح را بازی می‌کنند که نقش خواستگاران آنها را شهرام قائدی و مجید یاسر بازی می‌کنند.
 کارگردان دوم
زمانی‌که اصغر نعیمی «چهار چرخ» را کارگردانی می‌کرد، حدود ۲۰ در صد از کار تصویربرداری شده بود. نعیمی قبل از «چهار چرخ»، فیلم «سلام بر عشق» با بازی امین حیایی، نیکی کریمی و الناز شاکردوست و تله فیلم «مقصد» را با بازی رامین راستاد ساخته بود که تله فیلمش به مراتب از «سلام بر عشق» خوش ساخت‌تر به نظر می‌رسید.
اما بنا به دلایلی که کارگردان و تهیه کننده خودشان می‌دانند و اگر بخواهیم توضیحی درباره آن براساس شنیده‌ها ارائه دهیم تبدیل به قضاوت می‌شود، نعیمی از کارگردانی ادامه پروژه کنار رفت و محمدرضا شجاعی (تهیه‌کننده) به سراغ جواد مزد آبادی رفت: «تقریبا دو هفته‌ای است که برای کارگردانی مجموعه «چهار چرخ» به این گروه پیوسته‌ام.

سیزده شب مهمان ذبیح آقا
چهار چرخ براساس طرح و ایده‌ای از سعید نعمت‌الله شکل گرفته و توسط محمد فاضلی نوشته شده. در قصه این سریال آمده؛ ذبیح، صاحب خانواده‌ای که به شدت عشق ماشین است پولی را تهیه می‌کند تا بتواند ماشین مورد علاقه‌اش را بخرد اما در ادامه راه زندگی‌اش پولی که برای خرید ماشین تدارک دیده، دزدیده می‌شود و او به خواسته‌اش نمی‌رسد. بهنوش بختیاری و فلامک جنیدی به ترتیب نقش‌های نسرین و مریم، دختران ذبیح را بازی می‌کنند که نقش خواستگاران آنها را شهرام قائدی و مجید یاسر بازی می‌کنند.
 کارگردان دوم
زمانی‌که اصغر نعیمی «چهار چرخ» را کارگردانی می‌کرد، حدود ۲۰ در صد از کار تصویربرداری شده بود. نعیمی قبل از «چهار چرخ»، فیلم «سلام بر عشق» با بازی امین حیایی، نیکی کریمی و الناز شاکردوست و تله فیلم «مقصد» را با بازی رامین راستاد ساخته بود که تله فیلمش به مراتب از «سلام بر عشق» خوش ساخت‌تر به نظر می‌رسید.
اما بنا به دلایلی که کارگردان و تهیه کننده خودشان می‌دانند و اگر بخواهیم توضیحی درباره آن براساس شنیده‌ها ارائه دهیم تبدیل به قضاوت می‌شود، نعیمی از کارگردانی ادامه پروژه کنار رفت و محمدرضا شجاعی (تهیه‌کننده) به سراغ جواد مزد آبادی رفت: «تقریبا دو هفته‌ای است که برای کارگردانی مجموعه «چهار چرخ» به این گروه پیوسته‌ام. بخش‌هایی از سکانس‌هایی که آقای نعیمی در این سریال گرفته بودند را دوباره گرفتیم و بخش‌هایی را اصلا دست نزدیم.»
 شوق مناسبتی ساختن
جواد مزدآبادی برای اولین بار است که ساخت سریال مناسبتی را تجربه می‌کند. او که سریال «خون بها» را در ماه محرم از شبکه اول سیما داشت، درباره اولین سریال مناسبتی‌اش چنین می‌گوید: «سریال‌هایی که برای نوروز ساخته می‌شوند به گونه‌ای هستند که کارگردانان برای ساخت آنها روی خوش نشان می‌دهند. همین قضیه هم برای من صدق می‌کرد خصوصا به خاطر این قضیه که اولین باری بود، سریالی با مایه‌هایی از طنز می‌ساختم. البته در تله‌فیلم‌های قبلی‌ام هم مثل «۲۳گرم»، «تلافی»، «سلام نابغه»، «مهمان بابا» و «یخ در بهشت» رگه‌هایی از طنز در آنها دیده می‌شد.»
 ماجراهای یک عشق ماشین
چهار چرخ براساس طرح و ایده‌ای از سعید نعمت‌الله شکل گرفته و توسط محمد فاضلی نوشته شده. در قصه این سریال آمده؛ ذبیح، صاحب خانواده‌ای که به شدت عشق ماشین است، پولی را تهیه می‌کند تا بتواند ماشین مورد علاقه‌اش را بخرد اما در ادامه راه زندگی‌اش پولی که برای خرید ماشین تدارک دیده، دزدیده می‌شود و او به خواسته‌اش نمی‌رسد. مزد آبادی در رابطه با اینکه سریال تا چه حد به موضوعی اجتماعی می‌پردازد، اظهار دارد: «سریال در کنار طنز و کمدی موقعیتی که بر فضای آن حاکم است، قصد دارد که به زندگی برخی از افراد جامعه و مسائل روز اجتماعی بپردازد. انسان‌هایی را در طول سریال خواهیم دید که در قشر پایین جامعه قرار دارند و در منطقه جنوب شهر تهران زندگی می‌کنند که به سختی پول در می‌آورند.»
 تصویر مردی رنج کشیده
حمید لولایی نقش این مرد که ذبیح نام دارد را بازی می‌کند. او در این سریال بدبختی‌ها و بی‌پولی‌های مرد رنج کشیده‌ای را بازی می‌کند که در سریال «خانه به دوش» به خوبی توانست از پس ایفای این نقش بر آید. ذبیح دو دختر دارد که قرار است برای هر کدامشان خواستگار بیاید.
در اوضاعی که او قرار دارد، شوهر کردن دخترهایش هم برای او اتفاقاتی را با خود به بار می‌آورد که موقعیتهای طنزی هم در این راستا برای اهالی خانواده به خاطر این اتفاقات به وجود می‌آید.
لولایی سابقه طولانی از بازی در مجموعه‌های طنز نوروزی با سریالهایی مثل «ساعت خوش» (مهران مدیری)، «ترش و شیرین» (رضا عطاران)، «پیامک از دیار باقی» (سیروس مقدم) داشته است.
 رقیبانی جدی و سرسخت
لولایی تنها بازیگر این مجموعه است که به نظر نقش او پر رنگ‌تر و دیدنی‌تر از باقی بازیگران می‌تواند باشد و از همین الان می‌توان حدس زد که او قرار است در چه موقعیت‌هایی ما را بخنداند. با همین عشق ماشین بودن شخصیتش می‌توان به نکته اشاره شده، اکتفا کرد. او رقیبان جدی مثل آتیلا پسیانی در «بچه‌ها نگاه می‌کنند» و علیرضا خمسه در «پایتخت»، دارد. شاید در سال‌های قبل به این اندازه سریال‌های نوروزی جدی نشده بودند اما امسال کاملا با سال‌های قبل تفاوت دارد. چون به نظر می‌رسد که سطح کیفی سریال‌ها بالاتر رفته است.
 خانواده ذبیح
در این سریال هم نقش مقابل حمید لولایی را مریم امیرجلالی بازی می‌کند که «چهار چرخ» بعد از سریال‌های «خانه به دوش»، «ترش و شیرین» و «چهار خونه» چهارمین همکاری‌شان محسوب می‌شود. او نقش منظر، مادر این خانواده که محور اصلی داستان، همین خانواده است را بازی می‌کند. او در نوروز گذشته سریال «چاردیواری» را از شبکه اول سیما داشت که در آن سریال نقش زنانی که در جنوب شهر زندگی می‌کنند را بازی می‌کرد. بعد از همین سریال «چهار دیواری» و «زیر هشت» او در نقش‌هایی ظاهر شد که نشان داد می‌تواند از قالب نقش‌های زنان عصبی کنار رود و بازی‌های متفاوت و شاید بهتری از خود ارائه دهد. بهنوش بختیاری و فلامک جنیدی به ترتیب نقش‌های نسرین و مریم، دختران ذبیح را بازی می‌کنند که نقش خواستگاران آنها را شهرام قائدی و مجید یاسر بازی می‌کنند. بختیاری و قائدی قبلا هم در سریال «عید امسال» (سعید آقاخانی) در یک مجموعه حضور داشتند. محسن قاضی‌مرادی با یکی از خبرگزاری‌ها که گفت‌وگویی در رابطه با این سریال داشته در این رابطه اظهار عقیده کرده و گفته: «سریال «چهارچرخ» سریال طنزی است که برای شبکه۳ تهیه می‌شود و من در آن نقش دایی خانواده را برعهده دارم.» وی ادامه داده: «این سریال ابتدا به کارگردانی آقای اصغر نعیمی آغاز شد اما به دلیل مشکلاتی ایشان از پروژه خارج شدند وآقای جواد مزد آبادی کارگردانی این سریال را برعهده گرفتند.» این بازیگر طنز با بیان اینکه سریال چهار چرخ برای ایام نوروز ساخته می‌شود خبرداد که نیمی از تصویربرداری این سریال به پایان رسیده است. وی در مورد قصه این سریال اظهار داشت: «قصه این سریال در مورد مردی از طبقه پایین جامعه به نام ذبیح با بازی حمید لولایی است که عاشق داشتن ماشین سواری است اما به هنگام خرید ماشین اتفاقات جدیدی برای او رخ می‌دهد که قصه داستان را جلو می‌برد. قاضی مرادی ابراز امیدواری کرده سریال چهار چرخ بتواند مورد رضایت مردم در ایام نوروز قراربگیرد و کام آنها را در این روزها شیرین کند.
 احتمالات و فرض ها
سریال با توجه به مناسبتی بودن و فضای شادی که به خود گرفته می‌تواند شرایط دیده شدن توسط مخاطبان را داشته باشد. حداقل اگر شانس دیده شدن را در کنار سریال‌های دیگر نداشته باشد حضور حمید لولایی و در کنار او مریم امیر جلالی می‌تواند اثبات کننده این قضیه و یکی از این شرایط باشد. هر چند سریال طنز ساختن هم سختی‌های خاص خودش را دارد و شاید چون برای اولین باری است که جواد مزد آبادی این تجربه را از سر می‌گذراند، نباید از او توقعات زیادی داشت. در هر حال باید تا نوروز صبر کرد که حداقل ۵ قسمت از این سریال ۱۳ قسمتی بگذرد. چون با احتمالات و فرض‌ها نمی‌توان حکمی را صادر کرد.
 پخش می‌شود، نمی‌شود!
باتوجه به اینکه سعید آقاخانی و سروش صحت هم هرکدام به ترتیب سرگرم ساخت سریال‌های طنز «راه در رو» با بازی مرجانه گلچین و «ساختمان پزشکان» با بازی هومن برق‌نورد و شقایق دهقان با نویسندگی پیمان قاسم‌خانی هستند، پیش‌بینی می‌شود،‌ اگر تا شب عید سریال چهارچرخ برای پخش آماده نشود و مجموعه‌های دیگر قسمت‌های بیشتری را نسبت به «چهار چرخ» گرفته باشند فرصت پخش برای یکی از آنها به وجود می‌آید. البته سریال «راه در رو» شانس بیشتری نسبت به ساختمان پزشکان می‌تواند داشته باشد.
 اخبار باطل
در یک نگاه می‌توان متوجه شد که چهار چرخ گروه بازیگرانی دارد که همگی سابقه کار طنز داشته‌اند و آنها با کمک یکدیگر می‌توانند، سریال را جلو ببرند و بار قصه را دیدنی کنند. به هرحال نباید منکر این شد که علاوه بر لولایی، بهنوش بختیاری از طرفداران بی‌شماری برخوردار است که دوست دارند کارهای او را ببینند. باید منتظر ماند و دید که لولایی، امیر جلالی و بختیاری این‌بار از چه تکه‌کلام‌هایی برای کار جدیدشان استفاده می‌کنند. این را هم فراموش نکنید که خبرهایی از دلخوری دو بازیگر زن این سریال از هم در کارهای قبلی شنیده می‌شده است و در کنار هم قرار گرفتن آنها در سریال جدید مزدآبادی باطل بودن آن اخبار را تایید می‌کند!
عوامل اصلی این سریال عبارتند از: تهیه‌کننده: محمدرضا شجاعی، نویسنده: محمد فاضلی بر اساس طرحی از سعید نعمت‌الله، کارگردان: جواد مزد آبادی، تصویربردار: هومن سلماسی، طراح صحنه و لباس: مجید علی اسلام، طراح چهره‌پردازی: حسین صالحیان، عکاس: مهدی حیدری، منشی صحنه: هادی شریعتی، مدیر تولید: سیدحسن یعقوبی، دستیار اول کارگردان: مهدی برگ نیل، مدیر تدارکات: امیر هوشنگ فراهانیان، صدابردار: احمد پولی بابایی، بازیگران: حمید لولایی، مریم امیر جلالی، شهرام قائدی، بهنوش بختیاری، اصغر سمسارزاده، فلامک جنیدی، مصطفی طاری، محسن قاضی مرادی، مجید یاسر.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد