رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

گزارشی از روند تولید چند مجموعه تلویزیونی

این که مجموعه‌های تلویزیونی یکی از جذاب و پر بیننده ترین بخش‌ها در رسانه ملی است بر کمتر کسی پوشیده است. از سال‌ها پیش تولید مجموعه و پخش در رسانه ملی مرسوم شده است و طی چند سال اخیر ساخت مجموعه‌های تلویزیونی به شکل عجیبی گسترش پیدا کرده است و خیلی از کارگردان‌های مطرح سینما هم مشغول ساخت مجموعه هستند. البته تولید بیش از حد این مجموعه‌ها سبب شده است که برخی از آن‌ها چند سالی طبق نظر مدیران رسانه ملی در آرشیو خاک بخورد و نوبت پخش پیدا نکند. از ابتدای سال جاری هم مجموعه‌های مختلفی کلید خورده است و برخی از مجموعه سازها هم تولید خود را اسفند ماه آغاز کرده اند. در این میان مجموعه‌هایی همچون آب پریا، شوق پرواز، وضعیت سفید و ستاره‌های سربی یا مراحل پایانی فیلم برداری خود را سپری می‌کنند و یا مراحل فنی خود را در پخش پشت سر می‌گذرانند.
روند تولید چند مجموعه جدید تلویزیونی هم اکنون آغاز شده است که در آن‌ها بازیگران مطرحی به ایفای نقش می‌پردازند. در این گزارش مروری بر داستان و عوامل دست‌اندرکار ۴ مجموعه تلویزیونی داشته ایم که در ادامه خواهید خواند.
آب پریا
نقش آفرینان: هنگامه مفید، بهناز جعفری، امیر حسین صدیق، سحر ولدبیگی، حسین دادشکر، لیلی رشیدی، امیر رضا میرآقا، سروش مردانی، گیتی معینی، پاشا رستمی، شیلان رحمانی و توران یاقوتی

این که مجموعه‌های تلویزیونی یکی از جذاب و پر بیننده ترین بخش‌ها در رسانه ملی است بر کمتر کسی پوشیده است. از سال‌ها پیش تولید مجموعه و پخش در رسانه ملی مرسوم شده است و طی چند سال اخیر ساخت مجموعه‌های تلویزیونی به شکل عجیبی گسترش پیدا کرده است و خیلی از کارگردان‌های مطرح سینما هم مشغول ساخت مجموعه هستند. البته تولید بیش از حد این مجموعه‌ها سبب شده است که برخی از آن‌ها چند سالی طبق نظر مدیران رسانه ملی در آرشیو خاک بخورد و نوبت پخش پیدا نکند. از ابتدای سال جاری هم مجموعه‌های مختلفی کلید خورده است و برخی از مجموعه سازها هم تولید خود را اسفند ماه آغاز کرده اند. در این میان مجموعه‌هایی همچون آب پریا، شوق پرواز، وضعیت سفید و ستاره‌های سربی یا مراحل پایانی فیلم برداری خود را سپری می‌کنند و یا مراحل فنی خود را در پخش پشت سر می‌گذرانند.
روند تولید چند مجموعه جدید تلویزیونی هم اکنون آغاز شده است که در آن‌ها بازیگران مطرحی به ایفای نقش می‌پردازند. در این گزارش مروری بر داستان و عوامل دست‌اندرکار ۴ مجموعه تلویزیونی داشته ایم که در ادامه خواهید خواند.آب پریا
نقش آفرینان: هنگامه مفید، بهناز جعفری، امیر حسین صدیق، سحر ولدبیگی، حسین دادشکر، لیلی رشیدی، امیر رضا میرآقا، سروش مردانی، گیتی معینی، پاشا رستمی، شیلان رحمانی و توران یاقوتی
چکیده ای از قصه: چشمه‌ها و رودها دارند می‌خشکند، گیاهان تشنه اند، ابرها همه بیمارند، آسمان آبی زیر غبار و دود پنهان شده، زمین به علت سنگینی زباله‌ها روی سینه اش، نفسش در نمی‌آید. اپوش، اهریمن خشکی و پلشتی دوباره جان گرفته و می‌خواهد آب پری را به اسارت خود درآورد … برف پری، ابر پری و سبز پری برای نجات خواهرشان به زمین می‌آیند.


درباره مجموعه
مجموعه «آب پریا» را «مرضیه برومند» علاوه بر کارگردانی تهیه می‌کند. این مجموعه به سفارش گروه کودک و نوجوان شبکه دوم سیما تولید می‌شود و پیش از این «بهروز خوش رزم» تهیه آن را بر عهده داشت اما با انصراف او «برومند» خود تهیه کننده مجموعه شد. فیلم نامه «آب پریا» را هم «راضیه برومند» و «گیتی مرتضوی» به رشته تحریر درآورده اند.


بیشتر بدانید
«مرضیه برومند» کارگردان مجموعه «آب پریا» پیش از این مجموعه‌های تلویزیونی «همه بچه‌های من»، «هتل»، «قصه‌های تا به تا»، «کاراگاه شمسی و مادام»، «کتاب فروشی هدهد» و «خودرو تهران ۱۱» را ساخته بود. او متولد ۱۳۳۰ در تهران و دانش آموخته رشته هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیباست. «برومند» با مجموعه ذ میهمان قاب شیشه ای است. «بهناز جعفری» بازیگر مجموعه «آب پریا» متولد ۱۳۵۳ و دانش آموخته رشته ادبیات نمایشی است. او در کارنامه هنری خود بازی در فیلم‌ها و مجموعه‌هایی نظیر روسری آبی، سینما سینماست، مسافر ری، آب و آتش، خانه ای روی آب، غوغا، زمان شوریدگی، خاک سرخ و دوران سرکشی را به ثبت رسانده و با مجموعه «مختارنامه» هم میهمان قاب شیشه ای است.


شوق پرواز
کارگردان: یدا… صمدی
نقش آفرینان: شهاب حسینی، الهام حمیدی، اکبر عبدی، عبدالرضا اکبری، کوروش تهامی، مهران رجبی، فخرالدین صدیق شریف، افسانه بایگان، فرشته سرابندی، مینا جعفرزاده، ستاره اسکندری، پوراندخت مهیمن، اتابک نادری، شهرام حقیقت دوست و محسن افشانی
چکیده ای از قصه: «شوق پرواز» روایتگر زندگی سر لشگر خلبان عباس بابایی، معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ‌ایران است که به هنگام بازگشت از یک مأموریت برون مرزی، هدف اصابت گلوله پدافند هوایی دشمن بعثی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.


درباره مجموعه
این مجموعه به تهیه کنندگی «جواد نوروزبیگی» به سفارش شبکه دوم سیما مراحل فنی خود را سپری می‌کند و در ۲۶ قسمت توسط موسسه فرهنگی شاهد ساخته شده است. «یدا… صمدی» مجموعه «شوق پرواز» را اواخر خرداد سال ۸۸ در قزوین کلید زد.

بیشتر بدانید

«یدا… صمدی» کارگردان این مجموعه متولد ۱۳۳۱ در مراغه است. او فعالیت سینمایی اش را از سال ۱۳۵۱ با فیلم «تختخواب سه نفره» به کارگردانی «نصرت ا… کریمی» به عنوان دستیار کارگردان آغاز کرد. این کارگردان تاکنون ساخت فیلم‌هایی هم چون مردی که زیاد می‌دانست، ایستگاه، ساوالان، آپارتمان شماره ۱۳، معجزه خنده، بانوی من و شهر آشوب را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است و فیلم «کلانتری غیرانتفاعی» را در نوبت اکران دارد. «شهاب حسینی» که در مجموعه «شوق پرواز» نقش اصلی یعنی نقش سرلشگر خلبان عباس بابایی را بازی می‌کند، دانش آموخته رشته روان شناسی است. او در ابتدای ورود به دنیای هنر، بازی در تئاتر و گویندگی رادیو را تجربه کرد و بعد از آن با اجرای برنامه «اکسیژن» به تلویزیون آمد و با مجموعه «پس از باران» پا به عرصه بازیگری گذاشت. او در فیلم‌های مختلفی هم چون واکنش پنجم، شمعی در باد، پرسه در مه، درباره الی، برف روی شیروانی داغ و سوپراستار نقش آفرینی کرده و این روزها با فیلم «جدایی نادر از سیمین» میهمان سینماهای کشور است. «حسینی» هم اکنون مشغول بازی در مجموعه «سرزمین کهن» است و فیلم‌های سینمایی خانه پدری، آفریقا و روایت را در نوبت اکران دارد.

وضعیت سفید
نقش آفرینان: ستاره اسکندری، مونا احمدی، افسانه بایگان، حسن پورشیرازی، امیر حسین رستمی، افسانه چهره آزاد، سهیلا گلستانی، پوراندخت مهیمن، اسماعیل سلطانیان، عباس غزالی، لیندا کیانی، آشا محرابی، عزت ا… مهرآوران، ابوالفضل پورعرب و اصغر نقی زاده
چکیده ای از قصه: مجموعه «وضعیت سفید» درباره موشک باران دهه ۶۰ است و داستان خانواده ای را روایت می‌کند که به همراه مادر پیر خود به روستایی در حاشیه تهران می‌روند و درگیر ماجراهایی می‌شوند. این خانواده پر جمعیت با هم قهر هستند و مجبورند مدتی را در این روستا کنار هم زندگی کنند.


درباره مجموعه
«هادی مقدم دوست» به همراه «حمید نعمت ا…» فیلم نامه مجموعه «وضعیت سفید» را به رشته تحریر درآورده اند. این مجموعه را «محمد رضا شفیعی» به سفارش شبکه سوم سیما تهیه می‌کند. زنده یاد «مهین شهابی» در این مجموعه ایفاگر نقش «احترام» بود ولی به دلیل وخامت وضعیت جسمی‌اش از بازی در مجموعه انصراف داد و سپس «شهین تسلیمی» جایگزین او شد. «ابوالفضل پورعرب» بازیگر این مجموعه هم به دلیل بیماری قلبی مدتی در بیمارستان بستری و همین مسئله سبب شد تا مدتی پروژه متوقف شود. «مقدم دوست» و «نعمت‌ا…» در گذشته فیلم نامه‌های مشترکی نوشته اند که مهم ترین آن نگارش فیلم نامه فیلم مطرح «بی پولی» بود.


بیشتر بدانید
«ابوالفضل پورعرب» بازیگر مجموعه تلویزیونی «وضعیت سفید»، دانش آموخته رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانش سرای هنر است. او با بازی در فیلم «عروس» بهروز افخمی‌نزد مخاطبان معرفی شد. «پورعرب» بازی در فیلم‌هایی هم چون قربانی، نرگس، رابطه پنهانی، دو روی سکه، نیش، چهره، بهشت پنهان، در کمال خونسردی، مردی شبیه باران، مردی از جنس بلور، دست‌های آلوده، همسر دلخواه من، چند می‌گیری گریه کنی، مجنون لیلی و مجموعه‌هایی نظیر تنهاترین سردار، مسافر و تا غروب را در کارنامه هنری اش به ثبت رسانده است. «حسن پورشیرازی» دیگر بازیگر این مجموعه متولد ۱۳۳۶ تاکنون در فیلم‌هایی مانند بازی‌های پنهان، مسافر ری، سگ کشی، مهمان مامان، عروسک فرنگی، به آهستگی، تاکسی نارنجی و آقای هفت رنگ بازی کرده است. او این روزها با مجموعه «مختارنامه» میهمان قاب شیشه ای است. «افسانه چهره آزاد» بازیگر دیگر مجموعه «وضعیت سفید» نوه زنده یاد «رقیه چهره آزاد» بازیگر سینما و همسر «شاهرخ فروتنیان» طراح صحنه و لباس و بازیگر است. او فعالیت هنری خود را با بازی در مجموعه «سال‌های بدون خانه» آغاز کرد. از جمله فیلم‌هایی که وی نقش آفرینی کرده است می‌توان به فیلم‌هایی نظیر دو همسفر، یک بار برای همیشه، بوتیک، چند تار مو، اسپاگتی در هشت دقیقه و مجموعه‌های همسایه‌ها، هتل و آشپزباشی اشاره کرد.


ستاره‌های سربی
کارگردان: محمد رضا آهنج
نقش آفرینان: نسرین مقانلو، چکامه چمن ماه، رضا توکلی، محمد عمرانی، فرخ نعمتی، محسن افشانی، افشین سنگ چاپ و رحیم نوروزی
چکیده ای از قصه: قصه مجموعه «ستاره‌های سربی» پیچیده است و ۴ قصه را به طور موازی و داستان آدم‌های شهر را روایت می‌کند که تصادفی با هم برخورد می‌کنند اما اغلب وقت‌ها خودشان هم نمی‌دانند؛ خیلی از آن‌ها مشغول کارهای خلافی می‌شوند که نتیجه و اثرش به خودشان، عشق و خانواده شان بر می‌گردد.


درباره مجموعه
مجموعه «ستاره‌های سربی» در ۱۳ قسمت به سفارش شبکه دوم سیما ساخته شد. این مجموعه به موضوع اعتیاد و مواد مخدر می‌پردازد. «اعظم تندرو» تهیه کننده «ستاره‌های سربی» و این مجموعه را «هومان فاضلی» به رشته تحریر درآورده است.


بیشتر بدانید
«نسرین مقانلو»
بازیگر مجموعه «ستاره‌های سربی» متولد ۱۳۴۱ در ارومیه است. او که جمعه شب‌ها با مجموعه «مختارنامه» در نقش همسر مختار میهمان قاب شیشه ای است بازی در آثاری هم چون دو نیمه سیب، قربانی، امید، بازیچه، همه دختران من، همسر، نابخشوده، دختری در قفس، مهمان مامان، ماه وش و سوپراستار را در کارنامه هنری اش به ثبت رساند و از جمله مجموعه‌هایی که وی در آن نقش آفرینی کرده است می‌توان به مجموعه‌های حس سوم و مسافری از هند اشاره کرد. «محمد رضا آهنج» کارگردان مجموعه «ستاره‌های سربی» هم متولد ۱۳۴۴ در تهران و دانش آموخته مهندسی طراحی صنعتی از دانشگاه هنر است. وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۲ آغاز کرد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد