رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

کنترل نانوموتورها از راه دور میسر شد

جوزف وانگ از دانشگاه کالیفرنیا، سان دیاگو و همکارانش برای اولین بار کنترل الکتروشیمیایی یک نانوموتور دارای نیروی محرکه سوختی را شرح داده‌اند.به گزارش سرویس فن‌آوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این محققان اکنون می‌توانند حرکت این نانوموتور را از راه دور کنترل کنند.وانگ و همکارانش نسل جدیدی از نانوموتورهای کاتالیستی دارای نیروی محرکه سوختی طراحی کرده‌اند. آنها همچنین می‌ توانند سرعت این نانوموتورها را کنترل کرده و حرکت آنها را شروع کرده و خاتمه دهند.نانوموتورها افزاره‌های مولکولی ریزی هستند که قابلیت تبدیل انرژی به حرکت را دارند.

جوزف وانگ از دانشگاه کالیفرنیا، سان دیاگو و همکارانش برای اولین بار کنترل الکتروشیمیایی یک نانوموتور دارای نیروی محرکه سوختی را شرح داده‌اند.به گزارش سرویس فن‌آوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این محققان اکنون می‌توانند حرکت این نانوموتور را از راه دور کنترل کنند.وانگ و همکارانش نسل جدیدی از نانوموتورهای کاتالیستی دارای نیروی محرکه سوختی طراحی کرده‌اند. آنها همچنین می‌ توانند سرعت این نانوموتورها را کنترل کرده و حرکت آنها را شروع کرده و خاتمه دهند.نانوموتورها افزاره‌های مولکولی ریزی هستند که قابلیت تبدیل انرژی به حرکت را دارند.وانگ نانوموتوری توسعه داده است که در آن مکانیزم روشن و خاموش کردن بوسیله یک الکترود طلا کنترل می‌شود. این الکترود که نزدیک موتور قرار داده‌می‌شود، می‌تواند توان‌های بالقوه‌ی مختلفی اعمال کند. این توان در این میکروالکترود، واکنش‌های الکترولیتی اجزاء سازنده‌ی سوخت را کنترل می‌کند.وانگ توضیح می‌دهد که یک توان بالقوه‌ی مثبت یا منفی در این الکترود به ترتیب منجر به تولید یا مصرف اکسیژن می‌شود. تولید یا مصرف اکسیژن نیز به ترتیب باعث کاهش یا افزایش شتاب حرکت می‌شود. با کنترل کردن توان بالقوه‌ی منفی، سطح اکسیژن و بنابراین سرعت این موتور کنترل می‌شود.هنری هس، متخصص در زمینه‌ی طراحی کاربردهای موتورهای نانومقیاس در دانشگاه فلوریدا، می‌گوید که این اصل ممکن است در نهایت منجر به شبکه‌هایی از الکترودها شود که سرعت و جهت این نانوموتورهای کاتالیستی را هدایت می‌کنند؛ همانند برج‌های دیدبانی رادیویی که هواپیماها را در طول مسیرشان هدایت می‌کنند.به گزارش ستاد ویژه توسعه فن‌اوری نانو، وانگ که بدلیل توانایی‌های این کار هیجان زده شده است، می‌گوید: راه‌اندازی کنترل‌شده این نانوموتور و کنترل سرعت آن اولین مرحله به سمت طراحی نانوماشین‌های عملکردی می‌باشد.کار آینده این محققان شامل تلاش در رسیدن به فعالیت روشن – خاموش سریع‌تر و الگوهای حرکت پیچیده‌تر، خواهد بود.نتایج این تحقیق در مجله‌ی Chem. Commun. منتشر شده‌است.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد