رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

کلاس های آنلاین با آموزش از راه دور چه تفاوتی دارند ؟

اگر کلاس های حضوری با شیوه تدریس سنتی پاسخگوی ذهن پرسشگر شما نیستند…
اشتباه نکنید! شیوه آموزش در کلاس های آنلاین با روش های آموزشی خود آموز و یا سیستم آموزش از راه دور متفاوت هستند…

اگر وقت کافی برای رفت و آمد و شرکت در کلاس های حضوری را ندارید …

اگر هزینه های گزاف شهریه کلاس های آموزشی شما را از ادامه یادگیری بازداشته است …

و اگر علاقه مند به یادگیری زبان های خارجه با جدید ترین متد های آموزشی هستید …

حراجی

مطلب زیر را مطالعه کنید :

مدت های مدید کتاب به عنوان اصلی ترین منبع اطلاعاتی در امر آموزش و یادگیری بشر محسوب می شد، اما تحولات و پیشرفت های سریع فن آوری اطلاعات و ارتباطات در سال های اخیر موجب شد تا بسیاری از جنبه های زندگی بشر دستخوش تغییرات بنیادین شده و مفاهیم جدیدی شکل گیرد. یکی از این مفاهیم یادگیری و آموزش در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات، مبحث «آموزش مجازی» است.

با هم نگاهی می اندازیم به پایه و اساس این روش مدرن یادگیری و آموزش که توانسته با استفاده از سلاح تکنولوژی در فراگیری علم و دانش بشر نقش به سزایی را ایفا کند.

آموزش مجازی و دانشگاه مجازی چیست ؟

تاریخچه:

دانشگاه مجازی یا دانشگاه الکترونیکی که به دانشگاه قرن ۲۱ هم معروف است .تقریبا از زمانی که اینترنت همگانی شد مطرح گردید . طبق بررسی های انجام شده اولین کشوری که این دانشگاه را تاسیس کرد امریکا بود . چون این کشور همیشه در مسائل الکترونیک نسبت به سایر کشورها پیش قدم بوده است .

البته فکر اولیه این گونه دانشگاه ها مربوط به انگلیسی ها می باشد که تحت عنوان Open University آن را مطرح کردند . ولی آمریکایی ها به طور عملی به این مقوله ارزشمند پرداختند . برای تحصیل در این سیستم آموزشی حداقل پیش نیاز دانشجو برای شرکت در دوره های آموزشی دسترسی به یک دستگاه کامپیوتر اینترنت و انگیزه قوی برای موفقیت در یک کلاس غیر سنتی است .

آموزش مجازی و تدریس از طریق کامپیوتر و اینترنت فراتر از قید زمان و مکان صورت می گیرد . با این روش دانشجو می تواند در هر زمان و در هر جایی به آموزش دسترسی داشته باشد .اما دانشگاه مجازی چیست ؟

مطالبی که در دانشگاه مجازی ارائه می شود , مطالب مجازی نیست بلکه همان مطالبی است که در دانشگاه حقیقی توسط استاد تدریس می شود . با این تفاوت که در دانشگاه مجازی از ابزار خاصی استفاده می شود تا فضای دانشگاه جابجا شده و ارتباط استادو دانشجو در بستر تکنولوژی از راه دور ایجاد گردد . این بستر همان IT یا بستر اینترنتی است . با توجه به وجود شبکه های اینترنتی , مطالب تدریس شده توسط استاد به مدت طولانی باقی می ماند و دانشجو با استفاده از گیرنده ( کامپیوتر ) می تواند در هر لحظه از شبانه روز از آن درس تولید شده بهره گیرد .

دانشگاه مجازی در واقع یک حالت خاصی از دانشگاه حقیقی یا نقطه مقابل آن است یعنی در دانشگاه حقیقی میز ,صندلی و دیگر ابزار و امکانات از جمله استاد و دانشجو به صورت فیزیکی وجود دارد در حالی که در دانشگاه مجازی ,در محیطی دیگر , کامپیوتر , اینترنت و ماهواره خط ارتباطی بین استاد و دانشجو و کلاس هستند .

آموزش مجازی ( virtual learning) یا آموزش از راه دور Distance Learning نام مبحثی بود که دریچه تازه ای برای بشریت گشود که هرفردی ازهر کجای دنیا با هر سطح سواد ی بتواند در جهت بالا بردن سطح دانش خود بدون رعایت فاصله ها و حد و مرزها به بار علمی خود بیافزاید. دانشگاه مجازی اروپا Europ Virtual University در کشور انگلستان که اکثر کارشناسان آن را جزو ۱۰ دانشگاه برتر اینترنتی اروپا می دانند یکی از پایه گذاران آموزش از راه دور می باشد.

جالب است بدانید اولین مرکز آموزش مجازی در ایران که به صورت رسمی مدرک مورد تایید وزارت علوم را صادر نمود، مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه علم و صنعت ایران بود و تا به امروز این دانشگاه همچنان در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو به صورت فراگیر می پذیرد که تمامی مراحل آموزش از ثبت نام دانشجو تا برگزاری کلاس و ارتباط با استاد و همچنین برگزاری امتحانات به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می گیرد .

پس از آن دانشکدۀ مجازی علوم حدیث به عنوان یک دانشگاه غیردولتی موفق شد نخستین دورۀ آموزشی خود را در سال ۱۳۸۳ در بستر شبکۀ اینترنت اجرا کند و پس از کسب مجوزهای قانونی لازم از سوی وزارت علوم، در سال ۱۳۸۴ جذب دانشجو را به صورت رسمی آغاز کرد.

مزایای آموزش مجازی

در زیر برخی از مزایای آموزش مجازی را بر می شماریم:

۱. دانشجو محور بوده و نقش استاد به عنوان راهنما و تسهیل کننده است.

۲. برای تمامی گروههای سنی و در هرمکان و زمانی در دسترس است.

۳. یادگیری سریع، زنده و پویا و در عین حال کم هزینه است.

* حداقل به میزان ۵۰ درصد به سرعت یادگیری اضافه خواهد شد و نیز کاهش چشمگیر هزینه ها در حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد را به دنبال خواهد داشت.

۴. جامع، یعنی امکان استفاده از همه منابع و ابزارهای آموزشی و یادگیری مثل کلاسهای مجازی و شبیه سازی را داراست.

۵. کلیه فعالیتها از جمله مدیریت، ثبت نام، دریافت شهریه آموزش و نظارت و اعطای گواهینامه بر روی شبکه اینترنت انجام میشود.

۶. نیازی به تلف شدن وقت در اثر رفت و آمد و حضور در کلاس نیست.

۷. یکی از مشکلات در رابطه با علم و دانش فرّار بودن آن است که در این نوع آموزش با استفاده از امکانات Multimedia مطالب بیشتر در ذهن می ماند.

۸. این سیستم آموزشی بسیار مناسب افرادی است که به دلیل معلولیت و عوامل دیگر قادر به حضور فیزیکی در کلاس درس نمی باشند می توانند به راحتی و بدون مشکل از این روش استفاده کنند.

۹. قابلیت تکرارپذیری و جبران مشکلات احتمالی. درس به هر تعداد قابل بیان است. در محتوای درس امکان عقب و جلو رفتن هست.

۱۰. در این سیستم نوع و سرعت یادگیری بسته به نظر خود دانشجو می باشد. در آموزش الکترونیکی هرکس میتواند نسبت به ظرفیت و توانایی یا نیروی خود در بلند مدت و یا کوتاه مدت به بهترین نحو مطالب مورد انتظار را فرا گیرد. همچنین فراگیران دوره های آموزش الکترونیکی می توانند موضوعات و مطالبی را که نسبت به آنها آشنایی دارند، مطالعه نکرده و صرفاً بر روی موضوعاتی متمرکز گردند که نسبت به آنها آشنایی وجود ندارد. می توان شرایطی را فراهم کرد که دانشجویان زرنگتر به سرعت مراحل مختلف آموزشی را طی کنند و منتظر دیگر دانشجویان نمانند.

۱۱. هزینه ی معقول دسترسی به منابع، در برابر گستردگی فراوان در سطح نامحدود اینترنت

۱۲. به دلیل وجود مشکلات جغرافیایی بر سر راه توسعه آموزش اعم از روستاهای دور افتاده و صعب العبور، در ایران این نوع آموزش بسیار سودمند خواهد بود.

۱۳. افزایش انگیزه و علاقه یکی از نیازهای فراگیری دانش و همچنین داشتن رغبت و اشتیاق برای یادگیری است. فردی که انگیزه و علاقهٔ لازم را برای کسب دانش نداشته باشد، هرگز نمی تواند در تحصیل خود موفق شود. یکی از مهمترین مزایای آموزش الکترونیکی این است که این روش می تواند نقش مؤثری در افزایش انگیزهٔ فراگیر ایفا کند. برخی از عوامل انگیزه زا در این شیوه عبارتند از:

• جذابیت های استفاده از رایانه

• امکان استفاده از صوت، تصویر و چند رسانه ای

• امکان تنوع بخشی به مباحث و گرایش ها بر اساس علاقهٔ افراد

• امکان مشارکت بیشتر فراگیران در فعالیت های علمی و آموزشی و در نتیجه علاقه مندی آنها به مباحث

۱۴.در نوعی از آموزش الکترونیک به نام TELEMENTORING AND E COACHING همان آموزش استاد شاگردی صورت می گیرد با این تفاوت که از تکنولوژی به بهترین شکل استفاده می شود که می توان به کنفرانس ویدیویی، پیغام های بلادرنگ، تلفن های اینترنتی اشاره کرد ارتباط با مربی دراز مدت بوده و روی توسعه زندگی و شغلی دانشجو متمرکز است.

مربی ها به عنوان شرکای درسی با تجربه تر، اطلاعات و دانش برتری را که در کتاب ها نوشته نشده و در کلاس ها تدریس نمی شود، در اختیار فراگیران قرار می دهد. این روش، هدف کوتاه مدت و خاصی را تعقیب می کند و بیشتر به صورت یک مشاور فنی یا تجاری عمل می کند و هم چنین مسایل کلی و رشد ذهنی فراگیر را هدف قرار می دهد. شرکت های زیادی متوجه ارزش آن در انتقال دانش و خرد سطح بالاتر به دیگران هستند. این شیوه نقش بزرگی در ابتکارات مربوط به مدیریت دانش دارند.

امروزه با درک ارزش ها و مزایای بسیار آموزش مجازی در اقصی نقاط جهان دانشگاهها و دانشکده ها و حتی برخی آموزشگاههای آزاد از روش های نوین آموزش مجازی برای ارایه خدمات بهتر به فراگیران پایه گذاری شده اند.

یکی از آموزشگاههایی که در ایران پیشرو این متد آموزشی و با ارایه جدیدترین متدهای روز دنیا در حوزه آموزش زبانهای انگلیسی و فرانسه با اساتید برجسته از سراسر کشور در حال فعالیت است آموزشگاه مجازی«ئی زبان» می باشد.

«ئی زبان » چیست؟

آموزشگاه آنلاین ئی زبان ، اولین آموزشگاه مجازی در سطح کشور است که در سال ۱۳۸۵ در ایران فعالیت خود را آغاز کرد و با تشکیل کلاس های آنلاین و همچنین پیاده سازی جدید ترین متد های آموزشی روز دنیا ، امکان فراگیری زبان انگلیسی و فرانسه را برای کسانی که شرایط حضور در کلاس های حضوری و یا وقت کافی برای طی کردن مسیرهای شلوغ را ندارند فراهم ساخته است.

توجه داشته باشید ئی زبان یک خودآموز و یا سیستم آموزشی از راه دور نیست !

تمامی امکانات و ملزومات مورد نیاز در یک کلاس حضوری در کلاس های آنلاین ئی زبان نیز وجود دارد. شما از طریق دوربین و میکروفون با استاد در ارتباط هستید.

دوره های مقدماتی زبان انگلیسی :

دوره های مقدماتی زبان انگلیسی در آموزشگاه آنلاین ئی زبان با سیستم آموزشی american english file تدریس می شود.

کتاب american english file جلد بنفش رنگ ، برای کسانی است که اصلا با زبان انگلیسی آشنایی ندارند و تازه فراگیری زبان انگلیسی را شروع کرده اند.

در دوره مقدماتی ، کتاب جلد بنفش ، به ۳ قسمت تقسیم شده و طی ۳ دوره ( A۱,A۲,A۳ ) به دانشجویان تدریس می شود.

اولین دوره از سری مقدماتی آموزش زبان انگلیسی تحت عنوان A۱ طی ۵ هفته به دانشجویان مبتدی آموزش داده می شود.

لازم به ذکر است برای کسانی که می خواهند در دوره A۱ ثبت نام کنند و فراگیری زبان انگلیسی را از پایه شروع کنند نیازی به آزمون تعیین سطح ندارند.

دوره های بعدی تحت عنوان A۲وA۳ به ترتیب قسمت دوم و سوم از کتاب american english file جلد بنفش رنگ و طی ۵ هفته آموزش داده می شود .

برای دوره های مقدماتی آموزش زبان فرانسه تحت عنوان F۱ ، که با مفاهیم پایه آغاز می شود ، نیازی به آزمون تعیین سطح نیست . در این دوره کتاب cafe۱ طی ۵ هفته در جلسات آنلاین برای دانشجویان تدریس می شود .

نحوه برپایی کلاس ها:

در ئی زبان ، هر هفته سه کلاس درس آنلاین به صورت مجازی تشکیل میشود که جمعا هر دوره شامل ۱۶ جلسه کلاس آنلاین و ۲۸ ساعت آموزش آنلاین است.

دوره های مقدماتی زبان انگلیسی در ئی زبان هفته ای ۳ جلسه برگزار می شود و شهریه آن ۹۲۰۰۰ تومان است .

دوره A۱

برای دوره A۱ هم روزهای فرد و هم روزهای زوج کلاس تشکیل می شود .

در روزهای زوج ساعت برگزاری کلاس از ساعت ۱۷ الی ۱۹ بعد از ظهر می باشد و در روزهای فرد صبح ها در ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر کلاس آنلاین تشکیل می شود .

دوره A۲

برای دوره A۲ فقط در روزهای فرد و بعداز ظهر ها از ساعت ۱۷ الی ۱۹ ، کلاس آنلاین تشکیل می شود .

دوره A۳

برای دوره A۳ فقط در روزهای زوج و بعداز ظهر ها از ساعت ۱۹ الی ۲۱ ، کلاس آنلاین تشکیل می شود .

دوره F۱

دوره مقدماتی آموزش زبان فرانسه تحت عنوان F۱ ، در روزهای فرد از ساعت ۱۷ الی ۱۹ بعد ازظهر به صورت انلاین برگزار می شود .

شهریه کلاس های آنلاین آموزش زبان فرانسه مقدماتی ۱۱۰۰۰۰ تومان است .

*** با ثبت نام در هر یک از دوره های مجازی ئی زبان اگر از طریق آفتاب ثبت نام کنید نیازی به پرداخت هزینه آزمون تعیین سطج نخواهید داشت و همچنین آفتاب به دانشجویانی که قصد ثبت نام در ئی زبان را دارند یک کوپن خرید ۱۵۰۰۰ تومانی به ازای هر دوره هدیه می دهد .

سیستم آموزشی ئی زبان:

در سیستم آموزشی ئی زبان از دو بخش مجزا استفاده میشود:

سیستم نخست دسترسی به دانشکده مجازی ئی زبان میباشد به نحوی که دانشجویان میتوانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد دوره درسی خود شوند. در دوره درسی مربوطه مطالب درسی به همراه تمریناتی که دانشجویان می بایست انجام دهند قرار گرفته است و دانشجویان میتوانند در محیط مجازی با استاد مربوطه خود در ارتباط باشند و تمرینات خود را انجام دهند و استاد مربوطه به تمرینهای انجام شده نمره میدهد و تمامی فعالیت های دانشجویان و نمرات گرفته شده و … در بانک اطلاعاتی سایت ذخیره میشود که این مطالب در نهایت توسط استاد مورد ارزیابی قرار میگیرند. دسترسی دانشجویان به دوره الکترونیک خود به صورت ۲۴ ساعته شبانه روز امکان پذیر میباشد و دانشجویان میتوانند در هر ساعت شبانه روز از سایت استفاده کنند

برخی از مزایای دسترسی به دانشگاه مجازی ئی زبان که با ثبت نام در آموزشگاه دانشجویان میتوانند از این قابلیتها استفاده کنند عبارتند از:

دسترسی ۲۴ ساعته به آموزشگاه و استفاده از مطالب آموزشی که توسط استاد در سایت قرار گرفته است

امکان حل تمرینهای مختلف که استاد در سایت قرار داده است و گرفتن نمره و پاسخ توسط استاد

امکان ارتباط با استاد و دیگر دانشجویان

امکان شرکت در کارهای گروهی کلاسی

امکان شرکت در آزمون کاملا اینترنتی

امکان گزارش دهی از تمام فعالیت دانشجویان و روند پیشرفت تحصیلی

امکان استفاده و تشکیل دیکشنری های دوره های آموزش زبان

اما فعالیتهایی که در قالب سایت انجام میشوند برای آموزش زبان خارجی کافی نیستند, چراکه آموزش زبان انگلیسی زمانی موثر خواهد بود که دانشجو و استاد به صورت واقعی مکالمه داشته باشند و کلاس درس برپا شود بنابراین در ئی زبان برای اولین بار در کشور کلاس مجازی با قابلیت ویدئو کنفرانس انجام میشود و تمامی دانشجویان میتوانند از منزل خود تنها با داشتن یک دستگاه کامپیوتر و میکروفون به کلاس مجازی که هر هفته با توجه به برنامه ثبت نامی برگزار می شود شرکت کنند و آموزش ببینند. در واقع تدریس واقعی در کلاس های مجازی به صورت آنلاین توسط اساتید ایرانی و انگلیسی زبان به صورت واقعی در ایزبان انجام میشود. زمان برگزاری کلاس های آنلاین پس از ثبت نام دانشجویان از طریق ایمیل به اطلاع آنها خواهد رسید. در آینده ای نزدیک تعداد کلاسهای آنلاین افزایش یافته و دانشجو میتواند با توجه به برنامه کاری خود یک کلاس را برگزیند.بدیهی است که در کلاس های مجازی مانند کلاس واقعی حضور و غیاب انجام میشود و پایان ترم آزمون آنلاین برگزار میشود و دانشجویانی میتوانند در کلاس بالاتر ثبت نام کنند که در کلاس های آنلاین شرکت کرده باشند.

توجه داشته باشید که هر ترم آموزش زبان انگلیسی حدود شش هفته به طول می انجامد که دانشجویان به صورت ۲۴ ساعته به سایت آموزشی دوره خود نیز دسترسی خواهند داشت.

مزایای ئی زبان :

برخی از مزایای کلاس مجازی آنلاین که با ثبت نام در آموزشگاه دانشجویان میتوانند از این قابلیتها استفاده کنند عبارتند از:

امکان شرکت در کلاس درس و ارتباط صوتی با استاد و دیگر دانشجویان

مدیریت کامل استاد بر روی کلاس درس مانند: اجازه استفاده از میکروفون و یا ارسال مطلب و …

امکان ذخیره کلاس درس آنلاین برای کسانی که نتوانسته اند در کلاس درس حاضر شوند

امکان استفاده از تخته وایت بورد مجازی جهت ارائه درس توسط استاد

امکان به اشتراک گذاری مطالب درسی مانند فایلهای متنی, تصویر و …

ثبت نام در ئی زبان :

شما هم اگر به دنبال فراگیری زبان انگلیسی و یا فرانسه هستید ولی به هر دلیلی شرایط حضور در کلاس های حضوری و با شیوه تدریس سنتی را ندارید و یا اگر به سیستم آموزشی مجازی اعتقاد پیدا کرده اید همین الآن برای ثبت نام در دوره های آموزشی ئی زبان اقدام کنید چیزی تا پایان مهلت ثبت نام این دوره های آموزشی باقی نمانده است.

*** با ثبت نام در هر یک از دوره های مجازی ئی زبان اگر از طریق آفتاب ثبت نام کنید نیازی به پرداخت هزینه آزمون تعیین سطج نخواهید داشت و همچنین آفتاب به دانشجویانی که قصد ثبت نام در ئی زبان را دارند یک کوپن خرید ۱۵۰۰۰ تومانی به ازای هر دوره هدیه می دهد .

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

ارسال در ۳ تیر ۱۳۹۲

1

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

پاسخ به کامنت
اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد