رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

کاری کنید که پرده ها خودنمایی کنند!

در میان تمام عناصر دکوراسیونی، پرده ها بیشترین فرصت را برای خودنمایی پارچه در دکوراسیون به وجود می آورند. پارچه ها در قالب پرده های آویخته با چین های زیبا در سطحی وسیع خود را به نمایش می گذارند. نور ورودی که از پشت پارچه پرده به داخل می تابد نقش مهمی در جلوه پارچه پرده دارد. لایه های پارچه که به عنوان پرده روی هم قرار می گیرند، کامل کننده یکدیگر هستند. به خصوص زمانی که پارچه هایی با رنگ های قوی و تیره از پشت پارچه های شفاف و ملایم جلوه ای مات و کدر به خود می گیرند.

پارچه های موسلین یا سیلک شفافیت خاصی دارند و به خوبی نور را از خود عبود می دهند و بهترین گزینه برای قرار گرفتن در مجاورت پارچه های کدر با بافت متراکم هستند. اگر طرحی که در ذهن دارید را نمی توانید به صورت آماده در بازار خریداری کنید با اقداماتی که در شماره های گذشته به برخی از آنها اشاره شده و در مطالب آینده نیز تبیین می شود، پارچه ای جدید خلق کنید. برای مثال تنها با ایجاد حاشیه روی پارچه ای ساده، آن را به پارچه ای منحصر به فرد تبدیل کنید و به عنوان پرده در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.

ترکیب پارچه هایی که شما برای دکوراسیون پنجره به کار می برید، باید با سبک اتاقی که پنجره در آن قرار دارد، متناسب باشد. برای مثال برای خانه ای با سقف بلند و پنجره های قدی، از پرده ای قدی از سقف تا زمین با پارچه هایی دارای بافت های سنگین و با شکوه به همراه لوازم تزئینی چشم گیر استفاده کنید. همچنین برای پنجره یک آپارتمان مدرن، از پرده ای ساده بهره برید.

در گذشته از پرده تنها به عنوان عنصری برای حفظ حریم خانه و مهار کردن نور ورودی به داخل استفاده می شد، اما امروزه علاوه بر آن، یکی از عناصر مهم دکوراسیونی نیز محسوب می شود.

پرده ساده و کرم رنگ پنبه ای، به خوبی سبب شده تا بافت های متنوعی که در این اتاق وجود دارند از قبیل سنگ، شیشه و آجر، به صورت برجسته خودنمایی کنند. ارتفاع بلند پرده، فضا را بلند و دلباز جلوه داده است. همچنین این پرده ها سبکی کلاسیک دارد که بسیار شیک است.

● دکوراسیون ساده برای پنجره ها:

پنجره هایی ساده به زیبایی می توانند منظره آ ن سوی خود را قاب کنند. پرده های ساده نیز تا حدی این چنین عمل می کنند. این نوع پرده ها همیشه جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند. این نوع پرده ها که با پارچه هایی بسیار ساده دوخته می شوند، توجه بیننده را به دکوراسیون قسمت های دیگر فضا معطوف می کنند و باعث می شوند نگاه کمتر درگیر دکوراسیون پنجره شود. در این حالت احساس خوشایندی از تماشای دکوراسیون پنجره به فرد القا می شود.

گاهی اوقات اگر برای پنجره اتاق هایی که دکوراسیونی شلوغ و پیچیده دارند پرده ای ساده در نظر بگیرید، جلوه کلی دکوراسیون اتاق ناقص به نظر خواهد رسید. در چنین مواردی پیشنهاد می شود از پرده های ساده برای پنجره ها استفاده نکنید. چنانچه دکوراسیون خلوتی با قالیچه و روکش مبلمان ساده و طرح های خلوت دارید، برای پنجره ها از پرده های ساده استفاده کنید.

انواع شیدها با پارچه های خلوت یا ساده و رنگ های ملایم نیز، مانند پرده های ساده، جلوه ای بسیار راحت و زیبا دارند. یکی دیگر از دلایل استفاده از پرده ها و شیدهای ساده برجسته تر نشان دادن بافت پارچه ای است که برای پرده یا شید استفاده شده است. معمولا بافت پارچه های بدون طرح با رنگ های ملایم بیشتر جلوه می کند.

رنگ های سفید، طوسی، سبز زیتونی و آبی ملایم برای پرده ها و شید های ساده مناسب هستند.

در این اتاق نشیمن از دکوراسیونی خلوت استفاده شده است. برای پنجره ها پرده های ساده پنبه ای سفید رنگ به عنوان پوشش پنجره ها در نظر گرفته شده است. این پرده ها در عین سادگی به شکلی هنری آویخته شده اند. قسمت پایین پرده که به شکلی خوشه ای روی زمین ریخته، جلوه ای زیبا به این فضا بخشیده است. رنگ روشن و جنس سبک این پرده ها نور طبیعی را به داخل راه می دهد و باعث می شوند دیوارهای سفید فضا درخشان تر و کف پوش اتاق پولیش شده به نظر برسد و فضایی دلباز و وسیع به اتاق می بخشند.

● پارچه های ظریف و حریرها

پارچه های ظریف مانند حریر در دو نوع شفاف و نیمه شفاف موجود هستند. این پارچه ها علاوه بر اینکه فیلتری در برابر نور خورشید هستند، منظره و جلوه خارج را به طور کامل مسدود نمی کنند. پارچه های حریر به رنگ های سفید و کرم بسیار معمول هستند، اما امروزه رنگ ها و طرح های متنوعی از این نوع پارچه ها را می توان خریداری کرد.

پارچه های ظریف از لحاظ نوع بافت و الیاف، تنوع گسترده ای دارند برای مثال پارچه های موسلین، انواع حریرها، پارچه های توری، انواع سیلک ها و… . پارچه های ظریفی که با الیاف طبیعی بافته شده اند بسیار حساس اند و به مراقبت های ویژه احتیاج دارند اما پارچه های ظریف مصنوعی در برابر شست وشو زیاد مقاوم هستند و به اتو کردن نیاز ندارند.

پارچه های ظریفی مانند موسلین، کریشه و تنزیب (پارچه لطیف توری شکل)، سال های زیادی به عنوان پوششی در برابر نور خورشید استفاده می شده است. امروزه می توان برای خلق پرده ای زیبا از این پارچه ها به صورت تنها استفاده کرد. این پارچه های ظریف در پرده های چند لایه به عنوان یکی از لایه های مهم به حساب می آیند.

با کم و زیاد کردن تعداد چین ها در پرده هایی با پارچه های ظریف، می توان جلوه پرده را تغییر داد و میزان نور ورودی و حفظ حریم داخلی خانه را کم و زیاد کرد و آن را به راحتی با شرایط محیط و حال وهوای خانه تطبیق داد.

برای فضاهای رسمی و مجلل، ترکیب پرده های حریر و ظریف به عنوان لایه زیرین، در کنار پرده های مخمل ضخیم که به دو طرف پنجره هدایت شده اند، بسیار شکیل و زیبا است. در چنین حالتی می توانید با کنار زدن پرده های مخمل و استفاده تزئینی از آنها، نور طبیعی را به داخل راه دهید یا با باز کردن لایه های مخمل جلوی ورود نور را بگیرید. در این حالت جلوه ای جدید برای پرده پدیدار می شود.

در انتخاب و استفاده از پارچه های حریر و ظریف رنگ شده، این نکته را مد نظر قرار دهید که رنگ این پارچه ها ممکن است به دلیل قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید، به مرور از بین برود.

انواع تورها و دیگر پارچه های ظریف، می توانند به تنهایی پرده ای زیبا و کامل برای دکوراسیون خانه شما به خصوص در فصل تابستان باشند. در فصل زمستان نیز یک لایه از پرده ای ضخیم تر را به این پرده ها اضافه کنید و به سادگی پرده ای زمستانی و چند لایه داشته باشید.

پرده های حریر ساده در عین سادگی و زیبایی، می توانند حریم داخلی فضا را محفوظ نگه دارند و به نور طبیعی اجازه دهند تا به فضا وا

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد