رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

چین سرزمین عجایب

چین کشوری است پرجمعیت و زیبا. این کشور که در شرق قاره آسیا واقع شده، تاریخی کهن دارد که گردشگران را به سمت خود فرا می‌خواند. البته در کنار مکان‌های دیدنی و تاریخ غنی آن، نباید طبیعت این کشور را هم نادیده گرفت. چشم‌اندازهای متنوع و زیبای چین شامل جنگل‌ها، صحراها و کوهستان‌ها نیز نظر هر گردشگری را به خود جلب خواهد کرد.
چین مکان‌های دیدنی بی‌شماری دارد که شاید انتخاب تنها برخی از آنها برای گشت و گذار در یک سفر، کاری مشکل باشد. بنابراین در سفری یک یا ۲ هفته‌ای نباید انتظار داشته باشید که تمام کشوری این چنین پهناور را بگردید و همه مکان‌های دیدنی و تاریخی‌اش را ببینید. بلکه با این زمان محدودی که برای سفر دارید و با توجه به ارزش آن، باید با برنامه‌ریزی دقیق مکان‌های مورد نظر را انتخاب کنید و از قبل به فکر استفاده بهینه از روزها و حتی ساعت‌های این سفر باشید.
چین سرزمینی است که با ورود به آن احساس خواهید کرد گنجینه‌ای بیکران به دست آورده‌اید. شاید به این دلیل چنین حسی به فرد دست می‌دهد که چین سرزمینی پهناور و جذاب است که تاریخی غنی، جالب و ارزشمند دارد. البته، امروزه چین به شهرهای مدرن و پیشرفته و قدرت اقتصادی خود نیز می‌بالد. با این حال برای اغلب گردشگران، تاریخ چین مهم است و نه قدرت اقتصادی آن. به همین دلیل هم بیشتر آنان به دیدن بناهای تاریخی، کاخ‌ها و مقبره‌ها سرگرم می‌شوند.

چین کشوری است پرجمعیت و زیبا. این کشور که در شرق قاره آسیا واقع شده، تاریخی کهن دارد که گردشگران را به سمت خود فرا می‌خواند. البته در کنار مکان‌های دیدنی و تاریخ غنی آن، نباید طبیعت این کشور را هم نادیده گرفت. چشم‌اندازهای متنوع و زیبای چین شامل جنگل‌ها، صحراها و کوهستان‌ها نیز نظر هر گردشگری را به خود جلب خواهد کرد.
چین مکان‌های دیدنی بی‌شماری دارد که شاید انتخاب تنها برخی از آنها برای گشت و گذار در یک سفر، کاری مشکل باشد. بنابراین در سفری یک یا ۲ هفته‌ای نباید انتظار داشته باشید که تمام کشوری این چنین پهناور را بگردید و همه مکان‌های دیدنی و تاریخی‌اش را ببینید. بلکه با این زمان محدودی که برای سفر دارید و با توجه به ارزش آن، باید با برنامه‌ریزی دقیق مکان‌های مورد نظر را انتخاب کنید و از قبل به فکر استفاده بهینه از روزها و حتی ساعت‌های این سفر باشید.
چین سرزمینی است که با ورود به آن احساس خواهید کرد گنجینه‌ای بیکران به دست آورده‌اید. شاید به این دلیل چنین حسی به فرد دست می‌دهد که چین سرزمینی پهناور و جذاب است که تاریخی غنی، جالب و ارزشمند دارد. البته، امروزه چین به شهرهای مدرن و پیشرفته و قدرت اقتصادی خود نیز می‌بالد. با این حال برای اغلب گردشگران، تاریخ چین مهم است و نه قدرت اقتصادی آن. به همین دلیل هم بیشتر آنان به دیدن بناهای تاریخی، کاخ‌ها و مقبره‌ها سرگرم می‌شوند.پکن
اگر بخواهیم چین را بگردیم و ببینیم، باید از پکن شروع کنیم. مکانی که امروز پکن در آنجا واقع شده است در گذشته، گستره شهری به نام چونگدو بود که مغول‌ها آن را سوزاندند و ویران کردند، اما امروز پکن، پایتخت کشور چین در همان جایگاه تبدیل به مکانی شده است که گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند. در حقیقت شاید بتوان گفت سفر به چین بدون دیدن جاذبه‌های پکن، کامل نخواهد بود.
پکن با آثار تاریخی، کاخ‌ها و آرامگاه‌هایی که دارد، اوقاتی مفرح برای گردشگران فراهم می‌کند. بنابراین هنگام سفر به چین از پکن غافل نشوید و در پکن هم دیدن شهر ممنوعه، قصر تابستانی، آرامگاه مینگ و… را فراموش نکنید.


قصر تابستانی
قصر تابستانی پکن، باغی زیباست که در پایتخت چین واقع شده است. این باغ مساحتی حدود ۳ کیلومترمربع دارد که سه‌چهارم آن آب است. این قصر حدود ۱۵ کیلومتر با مرکز پکن فاصله داشته و تقریبا از تمام نقاط شهر براحتی قابل دسترسی است. قصر تابستانی، الگویی نمونه از باغ‌های سبک چینی است و در گروه زیباترین و برجسته‌ترین باغ‌های دنیا قرار دارد. طراحان با الهام از طبیعت، باغ را به گونه‌ای طراحی کردند که هر بازدیدکننده‌ای با مشاهده منظره‌های شگفت‌انگیز آن، انگشت حیرت به دهان می‌گیرد. علاوه بر اینها بیش از ۳ هزار سازه شامل برج‌ها، پل‌ها، تالارها و… نیز در این کاخ ساخته شده است.


شهر ممنوعهشهر ممنوعه
 در مرکز پکن، پایتخت چین مجموعه‌ای از معماری‌های باستانی و درخشان به نام شهر ممنوعه، گردشگران را به خود فرا می‌خواند. شهر ممنوعه در حقیقت کاخ سلطنتی دوران سلسله‌های مینگ و چینگ است که در حال حاضر به عنوان موزه شناخته می‌شود. شهر ممنوعه، منطقه‌ای به مساحت حدود ۷۲ هکتار را در برمی‌گیرد. این منطقه شامل ۹۰ کاخ و حیاط، ۹۸۰ ساختمان و چیزی حدود ۸۷۰۴ اتاق است. در گذشته‌های دور برای امنیت بیشتر این منطقه، شهر ممنوعه با دیواری به ارتفاع ۱۰ متر و خندقی به عمق ۶ متر احاطه شده بود. در هر گوشه شهر ممنوعه نیز یک برج نگهبانی باشکوه قرار دارد که در گذشته جایگاه نگهبان‌ها برای حفاظت از شهر بوده‌اند. امروزه اما درهای شهر ممنوعه یا کاخ موزه روی تمام گردشگران باز است و افراد می‌توانند از آن دیدن کنند.


میدان تیان‌آن‌من
اگر به پکن می‌روید، دیدن میدان بزرگ تیان‌آن‌من را فراموش نکنید. این میدان در مرکز شهر پکن قرار گرفته است. در این منطقه شما می‌توانید برج تیان‌آن‌من، بنای یادبود قهرمانان چین و تالار یادبود مائوتسه‌تونگ را ببینید. همین میدان گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند به طوری که هر روز هزاران نفر برای دیدن آن می‌آیند.
برج میدان تیان‌آن‌من، در انتهای شمالی میدان قرار دارد. بنای یادبود قهرمانان چین در مرکز میدان است و تالار یادبود مائو، در ضلع جنوبی میدان. جسد مومیایی مائو نیز در تابوتی در این تالار قرار دارد و مردم بسیاری از آن دیدن می‌کنند. یکی دیگر از مکان‌های دیدنی و جذاب برای گردشگران، موزه ملی چین در قسمت شرقی میدان است. همچنین در این میدان می‌توانید مراسم افراشته شدن پرچم کشور چین را هم مشاهده کنید. اگر صبح زود از خواب بیدار شوید و قبل از طلوع آفتاب به میدان برسید، می‌توانید شاهد این مراسم باشید.


معبد بهشتمعبد بهشت
 معبد بهشت
از دیگر دیدنی‌های پکن است که ارزش دیدن را دارد. این مجموعه با مساحتی حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع، خیلی بزرگ‌تر از شهر ممنوعه و کوچک‌تر از قصر تابستانی است. این معبد در دوران سلسله مینگ ساخته شده است. از آنجا که امپراتوران چین خود را فرزندان خدا می‌نامیدند، به خود اجازه نمی‌دادند محل اقامت خود ـ شهر ممنوعه ـ را بزرگ‌تر از اقامتگاه خدا بسازند! معبد بهشت با دیواری عظیم احاطه شده و یکی از دیدنی‌های جالب این معبد دیوار انعکاس آن است. به طوری که اگر شما و دوستتان در شرق و غرب دیوار بایستید و آهسته صحبت کنید، هر دو صدای هم را خواهید شنید.
علاوه بر ساختمان‌هایی که با دقت و زیبایی طراحی شده‌اند، دیدنی‌های دیگری هم در این معبد وجود دارد ازجمله سروِ نُه اژدها. چنین گفته می‌شود که این سرو کهنسال بیش از ۵۰۰ سال پیش کاشته شده است؛ به همین دلیل این درخت پیر از دیدنی‌های این منطقه است.
در نزدیکی معبد بهشت، مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارند که گردشگران می‌توانند از آنها هم دیدن کرده و لذت ببرند؛ موزه تاریخ طبیعی پکن از آن جمله است.


دیوار چین
دیوار چین نامی است آشنا برای تمام گردشگران و شاید همه مردم دنیا. شاید بیشتر مردم دنیا چین را با این دیوار می‌شناسند و اولین مکانی که برای دیدنش برنامه‌ریزی می‌کنند، همین دیوار است. این دیوار درست مانند اژدهایی غول‌پیکر، در سراسر بیابان‌ها، چمنزارها، کوه‌ها و مناطق مرتفع خودنمایی می‌کند. دیوار چین با طول حدود ۸/۸۸۵۱ کیلومتر از شرق به غرب چین کشیده شده است و در ابتدا به عنوان دیواری دفاعی ساخته شد. البته با گذشت سالیان طولانی از ساخت آن، اکنون بسیاری از قسمت‌های دیوار تخریب شده یا از بین رفته ‌است. با این حال، هنوز هم دیوار چین یکی از جذاب‌ترین مناطق دنیاست که گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند. در حقیقت عظمت معماری و اهمیت تاریخی این دیوار را به هیچ وجه نمی‌توان نادیده گرفت.
علاوه بر مکان‌هایی که ذکرشان رفت، در پکن می‌توانید دروازه کوآن، موزه تاریخ چین، موزه انقلاب چین، مقبره امپراتورهای خاندان مینگ و برنامه‌های سیرک چین را نیز ببینید.


رودخانه یانگ‌تسه
رودخانه یانگ‌تسه، بزرگ‌ترین رود چین و پس از نیل و آمازون بزرگ‌ترین رود جهان محسوب می‌شود. رودخانه یانگ‌تسه از لحاظ تاریخی، فرهنگی و اقتصادی نقش مهمی در این کشور دارد. به طور کلی، مردم این رود را مرزی طبیعی میان شمال و جنوب چین می‌دانند. مناطق شمال و جنوب رود نیز از نظر آب و هوا، مناظر، اقتصاد، فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت هستند. گردشگرانی که به این منطقه می‌روند، می‌توانند در سفر خود از زیبایی‌های طبیعی و آثار تاریخی منطقه دیدن کنند. سد «سه دره» که بزرگ‌ترین سد جهان است نیز روی این رودخانه ساخته شده است.


شیانشیان (شی‌آن)
 این شهر در طول تاریخ و زمامداری سلسله‌های متعدد پایتخت چین بوده است و از این‌رو از قدمت تاریخی و فرهنگی بالایی برخوردار است. در میان تمام جاذبه‌های گردشگری، شی‌آن به دلیل موزه‌هایش و نیز وجود آرامگاه امپراتور شین، نزد مردم مشهور شده است. بازدید از موزه ارتش تراکوتا نیز یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به شی‌آن است.
مجسمه‌های لشگر تراکوتا که از مهم‌ترین دیدنی‌های شی‌آن هستند به هیچ وجه نباید فراموش شوند. در حقیقت می‌توان گفت بازدید از این منطقه را هیچ گردشگری نباید از دست بدهد و رفتن به چین و ندیدن این اثر، همانند رفتن به مصر و ندیدن اهرام است. طی حفاری‌های باستان‌شناسان در این منطقه، بیش از ۷ هزار سرباز، اسب، ارابه و تیراندازهای سفالی در نبردی نمادین برای حفاظت از مقبره امپراتور کشف شدند. مجسمه‌هایی کامل و در قامت انسان که با دقت فراوان ساخته شده و اینک شی‌آن را به یک قطب گردشگری چین تبدیل کرده است. دیواری هم که اطراف شی‌آن ساخته شده، نمونه‌ای زیبا و دیدنی برای بزرگ‌ترین سیستم نظامی دفاعی و باستانی جهان است.


شانگهای
علاوه بر آثار باستانی و موزه‌های متعدد، شانگهای مرکز فعال اقتصادی چین است. در حقیقت شانگهای کلانشهری جذاب و پر رونق است که گردشگران را از سراسر جهان به خود فرا می‌خواند. گردشگران در شانگهای می‌توانند ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف را مشاهده کنند؛ فرهنگ‌های شرق و غرب، مدرن و سنتی. در حقیقت در این منطقه آداب و رسوم غربی‌ها با سنت‌های چینی در هم تنیده شده و جذابیتی برای گردشگران ایجاد کرده است.


جاده ابریشم
جاده ابریشم، راهی تاریخی و البته مهم در تجارت بین‌الملل است. از آنجا که ابریشم بخش بزرگی از کالاهای تجارتی آن زمان بوده است، این جاده به این نام شهرت یافت. البته این جاده فقط یک مسیر برای تجارت بین‌المللی آن دوران نبوده، بلکه پل ارتباطی فرهنگ چین، هند، ایران، عربستان، یونان و رم نیز بوده است.
در سفر به چین می‌توان در مورد این مسیر نیز اطلاعات ذی‌قیمتی کسب کرد.


آب و هوای چین
آب و هوای چین از سرمای شدید زمستان‌ها تا گرمای غیرقابل وصف تابستان‌ها تغییر می‌کند. با توجه به وسعت کشور و تنوع آب و هوایی، نمی‌توان به راحتی فصلی از سال را تعیین کرد که آب و هوا در تمام مناطق ایده‌آل باشد. در واقع چین، مناطق بسیاری با آب و هوای متفاوت و میزان بارندگی‌های مختلف دارد. البته در زمستان بیشتر مناطق سرد و خشک هستند و در تابستان گرم و بارانی. 

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد