رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

چگونه برنده جایزه اسکار شویم؟!!

توصیه‌هایی برای سینماگران آرزو به دل
همه می‌خواهند اسکار ببرند، حتی کسانی که فیلم نمی‌سازند، بازی نمی‌کنند و اصولا ربطی به فیلمسازی ندارند. شما هم اگر می‌خواهید اسکار ببرید، حتما به این توصیه‌ها عمل کنید.
  بهترین فیلم
    این بزرگ ترین جایزه است، همان که همه دنبالش هستند. ما پس از بررسی‌های بسیار به چند توصیه کاربردی برای شما رسیده ایم:
 1- زحمت نکشید و فیلم را کوتاه نکنید
 نامزدهای بهترین فیلم و خصوصا برندگان آن تمایل دارند که فیلم شان طولانی تر از میانگین زمان فیلم باشد. «بربادرفته»، «بن هور» و «لارنس عربستان» همه سه ساعت و نیمه بودند. فقط «بازگشت پادشاه» سه ساعت تمام بود. کوتاه ترین فیلمی ‌که برنده اسکار بهترین فیلم شده است فیلم «مارتی» بود که فقط ۹۱ دقیقه بود اما این فقط استثنایی است که قاعده را ثابت می‌کند. حداقل زمان دوساعت چیزی است که به کار می‌آید.
  2-انیمیشن نباشید
در تمام تاریخ اسکار سه فیلم انیمیشن نامزد بهترین فیلم بوده اند: «دیو و دلبر»، «بالا» و «داستان اسباب بازی ۳». تا زمان نوشته شدن این مطلب، هیچ کدام برنده نشده اند. این نکته هم مهم است که دوتای آخر فقط زمانی توانستند نامزد شوند که تعداد نامزدهای بهترین فیلم به ۱۰تا افزایش یافت.

توصیه‌هایی برای سینماگران آرزو به دل
همه می‌خواهند اسکار ببرند، حتی کسانی که فیلم نمی‌سازند، بازی نمی‌کنند و اصولا ربطی به فیلمسازی ندارند. شما هم اگر می‌خواهید اسکار ببرید، حتما به این توصیه‌ها عمل کنید.
  بهترین فیلم
    این بزرگ ترین جایزه است، همان که همه دنبالش هستند. ما پس از بررسی‌های بسیار به چند توصیه کاربردی برای شما رسیده ایم:
 1- زحمت نکشید و فیلم را کوتاه نکنید
 نامزدهای بهترین فیلم و خصوصا برندگان آن تمایل دارند که فیلم شان طولانی تر از میانگین زمان فیلم باشد. «بربادرفته»، «بن هور» و «لارنس عربستان» همه سه ساعت و نیمه بودند. فقط «بازگشت پادشاه» سه ساعت تمام بود. کوتاه ترین فیلمی ‌که برنده اسکار بهترین فیلم شده است فیلم «مارتی» بود که فقط ۹۱ دقیقه بود اما این فقط استثنایی است که قاعده را ثابت می‌کند. حداقل زمان دوساعت چیزی است که به کار می‌آید.
  2-انیمیشن نباشید
در تمام تاریخ اسکار سه فیلم انیمیشن نامزد بهترین فیلم بوده اند: «دیو و دلبر»، «بالا» و «داستان اسباب بازی ۳». تا زمان نوشته شدن این مطلب، هیچ کدام برنده نشده اند. این نکته هم مهم است که دوتای آخر فقط زمانی توانستند نامزد شوند که تعداد نامزدهای بهترین فیلم به ۱۰تا افزایش یافت. با وجود شایستگی اینها، اگر تعداد نامزدها همان پنج تا بود اصلا نامزد نمی‌شدند. اگر شما فیلم انیمیشن ساخته اید، بهتر است بروید در گتوی… ببخشید؛ گروه بهترین انیمیشن سال و آنجا شانس‌تان را امتحان کنید.
 3- حماسی فکر کنید اما روی بازیگری تاکید کنید
 مهم ترین چیزی که در اسکار رای می‌آورد مجموعه بازیگران است، بنابراین به طور کلی شما می‌توانید اینطور در نظر بگیرید که فیلمی ‌با بازیگران تاثیرگذار می‌تواند فیلمی ‌پر از جلوه‌های ویژه را شکست دهد. همانطور که برای مثال «قفسه رنج»، «آواتار» را کنار زد. امکان دارد بدون داشتن نامزدی در رشته بازیگری، جایزه بهترین فیلم را برد – «میلیونر زاغه نشین» یا «بازگشت پادشاه» را در نظر بگیرید- اما شما کماکان لازم است گروه بازیگری درست و حسابی داشته باشید.
۴- یک درام جنایی بسازید یا اقتباسی ادبی که اهمیت اجتماعی داشته باشد
دیگر در دهه ۱۹۵۰ نیستیم، پس موزیکال نسازید. حتی فکر فیلم علمی- تخیلی یا حتی فانتزی را نکنید (فقط یک نمونه تا به حال برنده شده و آن هم «بازگشت پادشاه» بوده)، یک فیلم ترسناک بحث‌انگیز تا به حال برنده شده است که «سکوت بره‌ها» بوده. حتی فیلم‌های زندگینامه ای هم دیگر احتمالا میان برنده‌ها نیستند: آخرین فیلم زندگینامه ای که بهترین فیلم شده «ذهن زیبا» بود، ۱۰سال پیش. دوباره سازی هم نکنید: فیلم «رفتگان» اسکورسیزی تنها بازسازی است که برنده شده. در نتیجه راهش این است: درام‌های جنایی، درام‌های اصل (اما سنگین) یا اقتباس‌های ادبی. مراقب اقتباس‌های ادبی از کتاب‌هایی که جایزه پولیتزر برده، باشید، اگرچه تا به حال فقط دو تا از آنها برنده شده اند. ادامه سازی‌ها هم به ندرت شانسی دارند، پس بیخود زحمت نکشید.
    5-خارجی نباشید
  آکادمی ‌فقط فیلم‌های زبان انگلیسی را برای جایزه بهترین فیلمش داخل آدم حساب می‌کند. اگر زبان اصلی شما چیز دیگری است، دنبال نامزدی یا جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی باشید و کلاهتان را هم بیندازید بالا.
 6-کارگردان تان زن نباشد
 فقط یک فیلم بوده که کارگردانش زن بوده و اسکار برده: فیلم «قفسه رنج» در پارسال. احتمالاً نباید داستان‌تان را هم روی یک زن متمرکز کنید. آخرین فیلمی‌ که روی زنی متمرکز بود و برنده شد شیکاگو بود (دختر میلیون دلاری از نقطه نظر شخصیت کلینت ایستوود دیده می‌شود نه هیلاری سوانک)، حداقلش این است که شما یک نقش اول مرد حسابی داشته باشید. خوب است که تمام بازیگران تان یا بیش‌ترشان اصلا مرد باشند.
۷- مراقب درجه بندی باشید
 کاپیتان! مراقب خشونت و صحنه‌های زننده در فیلمت باش! به عبارت دیگر، کاری کنید که کمی ‌از اینها داشته باشید. در این روزگار برندگان بهترین فیلم درجه PG-13 یا R دارند. آخرین برنده ای که درجه PG (یا پایین تر) داشت «رانندگی برای خانم دیزی» بود در ۱۹۸۹؛ معلوم است به فیلم‌های NC-17 توجهی نمی‌شود چراکه هیچ کجا در آمریکا آنها را نمایش نمی‌دهند. پس مراقب نمک و فلفل فیلم تان باشید.
   بهترین کارگردانی
 پس مولفان چه می‌شوند؟ آنها چطور می‌توانند امیدوار باشند که جایزه بزرگ شب اسکار را ببرند؟ خب ما چند توصیه حکیمانه داریم…
 1- مطمئن شوید که فیلم تان نامزد بهترین فیلم است
 برای اینکه برای بهترین کارگردانی شانسی داشته باشید باید حتما مطمئن شوید که فیلم تان برای بهترین فیلم نامزد شده باشد. آخرین باری که کسی بدون نامزدی بهترین فیلم جایزه کارگردانی را برد سال ۱۹۲۹ بود. بهتر است فیلم‌تان جایزه بهترین فیلم را ببرد: این دو رشته برندگان شان را در ۶۱ دوره از ۸۲ دوره اسکار به اش تراک گذاشته اند.
    2- سعی کنید مرد سفیدپوستی باشید با رفتاری طبیعی
حقیقت غم انگیزی است که در ۸۲ دوره تنها یک زن تا به حال این جایزه را برده است (کاترین بیگلو برای «قفسه رنج») و تنها دو مرد سیاهپوست تا به حال نامزد شده اند (لی دانیلز برای «پرشس» و جان سینگلتون برای «پسرها در کلاهخود») یک کارگردان آسیایی جایزه را برده (آنگ لی برای، «کوهستان بروکبک»)، و سه تای دیگر نامزد شده اند. اگر شما مرد سفیدپوستی باشید که رفتاری طبیعی داشته باشد شانس‌تان بیش تر است.
    3- اگر بازی هم می‌کنید، سعی کنید انتخاب کنید که کدام یک را می‌پسندید
امکان دارد در یک فیلم هم برای بهترین کارگردانی نامزد شوید و هم برای بهترین بازیگر، کلینت ایستوود و وارن بیتی دوبار این کار را کرده اند. اما تا امروز هیچ کس هر دو جایزه را باهم نبرده است، پس تصمیم بگیرید کدام را می‌خواهید و برای آن تلاش کنید. هشت نفر تا به حال به این شک افتاده اند: سه تای آنها بهترین کارگردانی را برده اند (ایستوود دو بار)، دو تا بهترین بازیگر و سه تای آنها هر دو جایزه را از دست داده اند.
   4- فیلمی ‌به زبان انگلیسی بسازید
حالا دیگر باید روشن شده باشد که احتمال دارد نامزدی بهترین فیلم غیرانگلیسی نصیب تان شود اما هیچ کس تا به حال جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلمی ‌که حتی بخشی از آن انگلیسی نبوده نبرده است، بنابراین دور و بر زبان‌های دیگر پیدای تان نشود، مفهوم است؟
    5- در ۴۰ سالگی باشید
 پیر ترین برنده این جایزه کلینت ایستوود بوده است که در زمان «دختر میلیون دلاری» ۷۴ سال داشت و جوان ترین کسی که برنده شده تا به حال ۳۲ داشته اگرچه نورمن تارووی در ۱۹۳۱ بوده. در سال‌های اخیر، جوان‌ترین برنده سام مندس ۳۴ ساله بوده برای «زیبای آمریکایی». عملا میانگین سن برندگان ۴۶ سال است، پس شما باید برنامه ریزی کنید که حول حوش این سن اقدام کنید.
    6- سعی نکنید دوبار پشت سرهم برنده شوید
وقتی تعداد کمی ‌جایزه بهترین کارگردانی تکراری وجود دارد، فقط دو نفر هستند که توانسته اند دو سال پشت سرهم برنده بهترین کارگردانی باشند: جان فورد و جان ال منکه ویچ. احتمالا شما به اندازه آنها کارتان درست نیست، پس اگر پارسال برنده شده اید، فیلمی ‌بفروش بسازید و تا دفعه بعدی صبر کنید.
    بهترین بازیگر مرد
 این بالاترین قله ای است که بازیگری می‌تواند آن را فتح کند، این هم چند پند و اندرز برای شما.
    1- در دهه چهارم زندگی تان باشید
سن متوسط برندگان بهترین بازیگر مرد زیر ۴۴ سال است، پس این سنی است که باید روی آن متمرکز شوید. البته ممکن است معجزه شود و شما مثل آدرین برودی در سن ۲۹ سالگی برنده شوید. او جوان‌ترین برنده بود و تنها کسی بود که در دهه ۲۰ عمرش جایزه را برد. یا می‌توانید از هنری فوندا تقلید کنید و در دهه ۷۰ عمرتان برنده شود البته او هم تنها کسی بود که در این سن جایزه را برد. به طور کلی، بین ۳۶ تا ۵۴ سالگی به شدت روی کارتان متمرکز شوید تا شانس تان را افزایش دهید و اگر اسم شما لئوناردو دی کاپریو است، فقط به خوب کار کردن تا یک دهه بیشتر ادامه دهید.
    2- نقش یک آدم واقعی را بازی کنید
 در چند دهه اخیر، بیش تر برندگان این جایزه بازیگرانی بوده اند که نقش افراد واقعی را بازی کرده اند. کسانی که شخصیت‌های تاریخی بوده اند (سر توماس مور). اما باید به تاریخ معاصر مربوط باشند (ری چارلز، ترومن کاپوتی، ایدی امین). اگر شخصیتی که بازی می‌کنید پرسونای عمومی ‌مشهوری داشته باشد اما در زندگی شخصی‌اش دچار مشکلاتی باشد امتیاز ویژه ای برای شما محسوب می‌شود. اگر این شخصیت با اطرافیانش واقعاً خیلی بدرفتاری کرده باشد بازهم امتیاز مثبتی برای شماست.
    3- دنبال معلولیت یا مشکلات روانی باشید
در دنیای واقعی اینطور نیست اما در سینما ۱۰ تا از ۲۰برنده بازیگری از اعتیاد یا بیماری روانی یا معلولیت رنج برده اند (و تازه دیوانگی روبرتو بنینی را در «زندگی زیباست» نشمرده ایم)، در بحث بیماری روانی، جنون خوب جواب می‌دهد. در مورد معلولیت، آل پاچینو نقش مرد کوری را بازی کرد و تام هنکس از آخرین مراحل ایدز رنج برد. در نتیجه هرکدام از اینها موثرند.
    4- برو بمیر
 نکته جالب درباره برندگان ۲۰ سال اخیر این است که پنج تا از آنهایی که بیماری ای هم نداشته اند، مرده اند. اگر مرگ روی صحنه تئاتر سرنوشتی نیست که دلمان بخواهد بازیگری دچارش شود، مرگ روی پرده سینما چیزی است خوب و راهی است که روی مردم تاثیر می‌گذارد و جایزه را به ارمغان می‌آورد. فقط به خودتان فرصت مرگی تلخ روی پرده را بدهید و چند دیالوگ نهایی و عمیق بگویید، مفهوم شد؟
    5- از آدم بدشدن نترسید
هشت تا از ۲۰ برنده نقش آدم‌های بد یا ضدقهرمان‌ها را بازی کرده اند. نقش منفی بازی کردن نه تنها کیف بیش تری دارد بلکه جایزه راهم نصیب بازیگر می‌کند. اگر بازیگر نقش اولی باشید که به لحاظ اخلاقی مشکلاتی داشته باشید اسکار قسمت شما می‌شود. معنی این حرف این است که کمپین اعتراضی علیه جورج ششم که کالین فرث در «نطق پادشاه» بازی کرد ممکن است در واقع برای او رای آور بوده باشد.
    6- سخنگویی انگلیسی زبان و سفیدپوست باشید
 یکبار دیگر می‌بینیم که این مساله مهم است و کمک می‌کند. چنانچه گفته شد، این موارد اسکار بهترین بازیگر مرد را برای نقشی غیرانگلیسی برده اند: روبرتو بنینی برای «زندگی زیباست» و رابرت دونیرو بهترین نقش مکمل را برای شخصیت ایتالیایی اش در «پدرخوانده ۲». بنابراین این موارد فقط نشان می‌دهد این کار شدنی است. اگر شما هنوز در حال امتحان کردن شانس تان هستید، راهش زبان انگلیسی است.
    7- اگر اسکار در ابتدا اشتباه کرد، منصرف نشوید
 خیلی از بهترین بازیگران اسکارشان را خیلی دیر گرفتند: جان وین برای «شجاعت واقعی»، هنری فوندا برای «دریاچه طلایی»، جک لمو برای «ببر را نجات بده» و حتی جف بریجز برای «دل دیوانه». در بیش تر این موارد، این بازیگران از ۲۰ سال قبل مستحق دریافت جایزه بوده اند اما شما این رفتار را نوعی تاکتیک آکادمی ‌بدانید. پس اگر ۲۰ سال پیش در فیلمی ‌کلاسیک فکر می‌کرده اید که باید جایزه را می‌بردید، الان حرکتی بکنید و مطمئن باشید که می‌برید.
   بهترین بازیگر زن
 خانم‌های مجرد چه کار باید بکنند؟ متاهل‌ها چطور؟ خب اینجا دیگر قواعد مختلفی وجود دارد. 
 1- نفر اول فهرست‌ها باشید
 در چند سال اخیر، بردن اسکار برای هنرپیشگان زن اصلی ‌هالیوود به سکوی پرتاب تبدیل شده است مثل ساندرا بولاک، ریس ویترسپون، جولیا رابرتز، ‌هال بری، نیکول کیدمن: در واقع هر بازیگری که توانایی کشیدن بار اصلی فیلمی ‌را داشته است یک اسکار نقش اصلی یا مکمل برده است. مساله فقط زمان است، کاترین هیگل و کامرون دیاز از بزرگ ترین نام‌های گیشه هستند که هنوز جایزه را نبرده اند و در قدم‌های بعدی خواهند برد. در این رشته، نام‌های بزرگ معمولا با جایزه همراه می‌شوند بنابراین اول فیلم‌های پرفروش تان را بازی کنید و بعد به سراغ فیلم‌های جدی بروید.
    2- زیر ۴۰ سال باشید
 میانگین سن برندگان زن فقط ۳۵ سال است، تقریباً یک دهه کامل کمتر از میانگین بازیگران مرد. دلایل بسیاری برای این مساله وجود دارد. در جوانی اسکار بردن مزایای زیادی دارد. برای اینکه شانس تان را افزایش دهید، شما باید در نوجوانی یا در دهه ۲۰ زندگی‌تان خیلی قدرتمندانه شروع کنید و از خودتان ستاره ای بسازید و بعد تا قبل از ۳۳ سالگی در فیلم‌های جدی بازی کنید.
    3- واقعا ۵۰ساله نباشید
این هم یک واقعیت آماری وحشتناک: می‌دانید چند نفر از بهترین بازیگران زن در ۵۰ سالگی بوده اند؟ یکی. این عدد با ۱۱ مردی که جایزه بهترین بازیگر را برده اند مقایسه می‌شود. وقتی زنان می‌گویند هیچ قانونی برای آنها در سن مشخصی وجود ندارد شوخی نمی‌کنند. خبر خوب می‌خواهید؟ پنج برنده در دهه ۶۰ عمرشان بوده اند، یکی در دهه ۷۰ و یکی به اسم جسیکا تندی در ۸۰سالگی. پس اگر در دهه ۳۰ اسکار را از دست دادید، ۲۰ سال صبر کنید و بعد تلاش دیگری کنید.
    4- شلخته‌ها به پیش
 شما بازیگر‌ هالیوود هستید، بنابراین زیبا و پرزرق و برق هستید. اما اگر می‌خواهید جایزه را ببرید به زشت و شلخته شدن فکر کنید. هشت تا از ۲۰ برنده اخیر دست کم در فیلم‌ها زشت و کثیف شده اند و دماغ مصنوعی گذاشته اند. کیت وینسلت را در نظر بگیرید: در «راه روولوشنری» و «کتابخوان» در یک سال بازی کرد و برای این آخری اسکار برد در حالی که اولی بدتر به نظر می‌رسید. اساسا ساده و بی زرق و برق بودن برای هنرپیشگان زن مثل معلول بودن برای بازیگران مرد است.
    5- نقش شخصیتی واقعی را بازی کنید
 7 تا از ۱۰ برنده اخیر براساس زندگی افراد واقعی ساخته شده اند، در نتیجه این توصیه برای بازیگران زن حتی از مردان هم مهم‌تر است. سه تا از این برندگان نقش اصلی را در یک زندگی تراژیک داشته اند؛ چهارتای دیگر نقش کسانی را بازی کرده اند که الهامات بیرونی داشته اند (ارین بروکویچ، سمت تاریک) یا شخصیت‌های بسیاری قوی‌ای بوده اند (روی خط راه برو، ملکه). اگرچه مترصد بازی کردن نقش الیزابت اول باشید: بازیگرانی که نقش او را بازی کرده اند نامزد شده اند.
    6- برو بمیر
 مثل بازیگران مرد، مردن در فیلم برای زنان هم کمک مثبتی است و به گرفتن جایزه ختم می‌شود. هفت تا از ۲۰ برنده آخر در روند داستان‌شان مرده اند. یکی دیگر از برندگان – گوینت پال ترو در «شکسپیر عاشق» – ممکن است مرده باشد، بستگی به این دارد که پایان داستان را چطور بخوانید. عجیب است اما نقش بدکاره‌ها به شدت در میان نامزدها و برنده‌ها دیده می‌شوند. بگذارید اینکه، این مساله بازتاب چه چیزی در‌هالیوود است ناگفته بماند. 

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد