رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

چند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس

درب جدید پارکینگ از جنس چوب سدر، مجلل به نظر میرسد و به خوبی با نماکاری چوب سدری ساختمان هارمونی دارد و …
چند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس 

خیلی از شما در خانه های ویلایی زندگی می کنید و یا ویلایی در حومه شهر خود دارید که خیلی از عمرش می گذرد و ظاهر غیر قابل تحملی پیدا کرده است . با کمی دقت به این نمونه ها که با زیرکی و هنرمندی بازسازی شده اند شاید خودتان بتوانید آرشیتکت ویلای خود باشید. حال باهم به این ۱۱ مورد که با بازسازی از پیش پا افتاده به فراموش نشدنی تبدیل شده اند را ببینیم.


قبل: فضای زنگی مچالهچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


تنها زیبایی چشمگیر این خانه دو طبقه ترکیب نماکاری آبی رنگ دیوار در بخش بالایی خانه و آجرنمای قرمز رنگ در قسمت پایینی است. فضای جلوی در ورودی، با دیوار محصور شده و ورودی تنگ و ناخوشایندی به وجود آورده است که باعث شده درب پارکینگ بیشتر از درب ورودی خانه جلب توجه کند!


بعد: دو نیم طبقه با شکوهچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


اندکی تغییر در طرح چمن جلوی ساختمان، به آن جلوه بهتری میدهد. نماکاری از جنس چوب سدر حذف شده و به جای آن از گچ بری استفاده شده است و برای هماهنگی با گچ بری، آجرکاری بخش پایین ساختمان که قرمز بود، به رنگ سفید نقاشی شده است. ورودی ساختمان کمی جلوتر کشیده شده تا از تاریکی و محصور شدن بین دیوارها خارج شده بیشتر مورد توجه قرار گیرد، درست در بالای درب ورودی، شیروانی و لچکی بلندی ساخته شده است ( لچکی به فضای مثلثی شکل زیر شیروانی میگویند) که جلوه ورودی را بیشتر میکند.نورگیرهای طرفین درب و پنجره سه لنگه بالای درب، ورودی را مجلل و دلباز نشان میدهند. پله ها بازسازی شده و دو سکوی کوچک در طرفین آنها اضافه میشود. رنگ پله ها با پیاده روی سنگفرش قرمز رنگی که به آن متصل میشوند، همخوانی دارد. در حاشیه چارچوب پنجره های طبقه بالا از گچ بری برجسته با رنگی متفاوت و هماهنگ با زمینه، استفاده شده است. کاشی کاری اطراف پنجره های رنگ روشن طبقه اول هارمونی خوبی با چارچوب پنجره ها داشته و نما را زیباتر کرده است.


قبل:نه چندان کلاسیکچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


این خانه سبک کپ کود ( شبه جزیره ای در ایالت ماساچوست امریکا ) ظاهر جالبی ندارد. بام تخته کوبی شده از جنس چوب سدر است که به خاطر آلودگی زیاد، اکسید و سیاه شده است. پنجره های جلو آمده شیروانی کوچک بوده و جلوه خاصی در این ترکیب نما ندارد. درب سفید پارکینگ از جلوه معماری ساختمان میکاهد.


بعد: کپ کود کلاسیکچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


یک طاق کمانی در بالای ایوان ورودی ساختمان، پله های آجری جدید و یک تراس مسقف در کنار ایوان ورودی، این خانه را گرم و پذیراتر نشان میدهد. درب جدید پارکینگ از جنس چوب سدر، مجلل به نظر میرسد و به خوبی با نماکاری چوب سدری ساختمان هارمونی دارد. برای جلوه بیشتر طاق کمانی ایوان ورودی، بالای درب پارکینگ نیز به شکل کمانی طراحی شده است. برای زیباسازی بیشتر پنجره پایینی و پنجره های جلو آمده شیروانی در اندازه بزرگتر انتخاب شده اند، پوشش بام نوسازی شده و مسیر پیاده رو در جلوی پله ها، به صورت سنگفرش درآورده شده است.


قبل: بی مورد 

نمای بیرونی ظاهری بی تناسب داشته و نتوانسته است یک قصر رمانتیک فرانسوی را تداعی کند.


بعد: پیچش فرانسوی

یک خانه نامتناسب سبک فرانسوی حالا نشان دهنده سبک فرانسوی واقعی شده که دیگر یک شاهکار بصری به شمار می آید. روبنای گچ بری زیر و ضخیم بر روی آجرکاری مایل به صورتی، چند سانتیمتر به ضخامت دیوار اضافه میکند. بام سفالی جدید یک انحنای ملایم و ظریف در انتها دارد. پنجره های پایینی حذف شده و به جای آنها از درب های بلند و باریک فرانسوی با طاق کمانی و پایین تخته ای با چارچوب آهنی استفاده شده است.ورودی اصلی ساختمان نیز شکل کمانی داشته و درب ورودی تمام چوب است که دو نورگیر در طرفین آن تعبیه شده و تا کمان بالای درب ادامه پیدا میکند. کمانی از سنگ صیقلی نشده و زیبا در بالای ورودی  و یک تراس سنگی در جلوی ورودی خانه ساخته شده است، برای تکمیل طرح، مسیر پیاده رو با سنگهای زیبایی با سطوح ناصاف از جلوی پله های سنگفرش شده و یک دیوار سیمان کاری به محوطه خانه فرانسوی رمانتیک اضافه میشود.


قبل: خانه ساده کهنه

نمای بیرونی این خانه کلاسیک در حال فرسایش بوده و نیاز جدی به تعمیرات دارد. هچنین پنجره ها قدیمی اند و محوطه جلوی خانه بسیار شلوغ و پر از شاخ و برگ است.


بعد: احیاء شده

برای بازسازی این خانه کلاسیک، همه پنجره ها تعویض شده و نمای ساختمان با نقاشی خاکستری، کرم و سبز سیر نو شده است. نرده های چوبی خوش تراشی برفراز پله های بتنی موزائیک مرمری ساخته شده و دو ستون در جلوی درگاه خانه ورودی را باشکوه میکنند.برای بازسازی طبقه پایین، از درب پارکینگ با رنگ و طرح هماهنگ با کل ساختمان استفاده شده، پنجره های طاقی شکلی که در بالای درب پارکینگ تعبیه شده اند جلوه کمان بالای پنجره ها را بیشتر میکند. بوته های شلوغ از جلوی ساختمان حذف شدند. از دیوارهای کوتاه سنگی برای محوطه حیاط استفاده شده است.


قبل: ظاهری معمولی 

اشکال بی ارتباط پنجره ها ، نماکاری بسیار ساده ساختمان، و ایوان ورودی نامشخص، از هویت این کلبه دهه ۲۰ میلادی میکاهد.


بعد: بازسازی هنرمندانه

استفاده هنرمندانه از عناصر معماری ، این خانه را هویتی درخور خود میبخشد . ایوان ورودی با سقف شیروانی به ورودی خانه اضافه شده است و لچکی آن ( لچکی به فضای مثلثی شکل زیر شیروانی میگویند) باعث شده لچکی اصلی ساختمان به زیبایی جلوه کند. یک جفت ستون جالب توجه، طاق کمانی شکل باصفای ایوان ورودی را نگه میدارد. انتخاب یک درب سنتی چوبی به رنگ قهوه ای به همراه نورگیرهای شیشه ای سربی در طرفین درب، نظر هر بیننده ای را به خود جلب میکند.


قبل: لطیف و بی جلوه

در سال۱۹۲۷ این خانه نشویل Nashville (ایالتی در امریکا) ، به سبک خانواده سلطنتی تودور در انگلیس  Tudor ساخته شد اما لچکی آن برای به وجود آوردن معماری سبک فرانسوی حذف شد و این باعث به هم ریختن سبک تودور و نامتناسب شدن ظاهر خانه شد.


بعد: سبک تودور غیر قابل انکار


به عنوان مهمترین بخش از نماد سبک تودور، لچکی درب ورودی خانه ساخته شده و با سنگ ،نماکاری شده است. بالای درب دولنگه تمام چوبی جدید به شکل کمان طراحی شده به طوری که وقتی درب ها بسته هستند کمان را کامل میکنند، این درب زیبا با قابی از سنگ جلوه بیشتری پیدا کرده است.لچکی اصلی خانه با بازسازی نوک شیروانی ترمیم شده و با اضافه کردن پنجره روی آن و پوشش تزئینی نیمی از پنجره با چوب، بخشی دیگر از سبک تودور نمایان میشود. همچنین نقاشی دیوارها، بام پوش خاکستری کمرنگ، و جزئیات ظریفی از چارچوب پنجره گرفته تا چراغهای مسی قدیمی در بازسازی مورد توجه قرار گرفته اند.


قبل: کلبه کهنه

خانه متروکه و نه چندان جذاب، ساخته شده در سال ۱۹۳۳ نیاز به بازسازی اساسی نما دارد تا دوباره قابل زندگی شود.


بعد: بازیافت زیباییچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


درب جدید، نماکاری ساختمان و پنجره ها به اضافه چشم انداز پهناور اطراف آن، این کلبه را دوست داشتنی و قابل زندگی کرده است. ایوان ورودی جدید با ستونهای زیبای سبک توسکانی  Tuscan (وابسته به توسکانی در ایتالیا ) و نیمکتهای سنگی زیبا که از خود دیوار ایوان در طرفین ورودی ساخته شده بیشترین توجه را به خود جلب میکند. همچنین پله های عریض سنگی و مسیر ماشین رو که زغالی رنگ است، خانه را لوکس تر کرده است.


قبل: نمای بیرونی بی تملقچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


بوته ها بیش از حد رشد کرده و جلوی خانه را پر کرده اند و تا پله های جلوی خانه نیز پیش آمده و ظاهر نامطلوبی برای این خانه کوچک دهه ۴۰میلادی ایجاد کرده اند. ورودی خانه فاقد زیبایی بوده و از جلوه خانه به شدت می کاهد.


بعد: از یکنواخت تا افسانه ای 

فضای بیرون از بوته های شلوغ پاکسازی شده و با ساخت ایوان مسقف بالاتر از سطح زمین در جلوی درب ورودی، خانه از یکنواختی در آمده و با شکوه شده است. دو سکوی سنگی کوتاه در طرفین پله های عریض سنگی جذابیت جلوی درب را افزایش میدهد. بام به رنگ خاکستری ملایم تخته کوبی شده است نماکاری زیبای خانه به همراه گیاهان کوتاه، جلوه ای شاد و ملایم به نمای بیرونی خانه میدهد.


قبل: خانه آجری بی مزه

فونداسیون محکم، بخش چوبی، و زیر زمین کامل، ساکنان خانه را به این خانه سه خوابه دهه ۵۰ میلادی آجرنما جذب کرده است و ترجیح میدهند با ایجاد تغییراتی، به خانه جلوه باشکوهی داده و در آن زندگی کنند. 


بعد: تغییری دلربا

افزودن طبقه بالا فضای بیشتری برای زندگی ایجاد میکند و به آن ظاهری تماشایی میدهد. دو لچکی به اضافه پنجره جلو آمده اتاقک در شیروانی (بین دو لچکی)، از عناصر زیبایی در معماری بوده و جذابیت بصری به ظاهر جلوی خانه میدهد. پنجره جلو آمده اتاقک، به شکل زیبایی از راس بام اصلی جدا شده و خانه را با نور طبیعی خورشید روشن میکند. آجرکاری نمای خانه به رنگ کرم با تخته کوبی خاکستری رنگ بام همخوانی دارد. نقاشی های سفید حاشیه، زیبایی پنجره ها را بیشتر مورد توجه قرار میدهند.


قبل: کلبه نه چندان دلفریبچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


درب ورودی ساختمان درست در مرکز خانه قرار نگرفته است و این مساله تقارن در نمای بیرونی را ازبین برده است. بام سرتاسری شیبدار ایوان جلوی درب، مانع رسیدن نور طبیعی به خانه شده، همچنین سایبان راه راه پنجره های بالایی طبقات بالا را تاریک و دلگیر کرده اند.


بعد: خانه شادچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


بام شیبدار ایوان حذف شده و خانه دلباز شده است. درب ورودی خانه به وسط منتقل شده و تقارن خانه حفظ شده است. جلوی درب و کمی از اطراف آن با بام مسطح کوچکتری مسقف شده است، دو نورگیر در طرفین درب به همراه ستونهای ایوان، به این خانه ظاهری دل انگیز میدهد. نماکاری وینیلی vinyl (نوعی پلیمر) به رنگ آبی به خوبی با درب چوبی قهوه ای رنگ و حاشیه های سفید پنجره ها کنتراست دارد.


قبل: خانه کپ کود (Cape Cod) محصورچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


این خانه فضای کمی برای زندگی دارد و با تولد یک فرزند، صاحب خانه باید به فکر اضافه کردن فضا به آن و زیباتر کردن ظاهر بی جلوه خانه باشد. 


بعد: خانه کپ کود افسونگرچند پیشنهاد فریبنده برای بازسازی ویلا ! به همراه عکس www.TAFRIHI.com


طبقه بالایی به فضای خانه اضافه شده و نمای بیرونی خانه را نیز زیباتر کرده است. پنجره های شیروانی، لچکی زیبای درب ورودی ساختمان و شاه نشین طبقه اصلی که به ورودی تقارن میدهد، یک سبک کپ کود مشخص به وجود آورده است. نماکاری از چوب سدر موجی و تزئینات سفید حاشیه ها منظره دلنشینی ایجاد میکنند.


در شماره بعدی همین مطلب به نمونه های زیبای دیگری خواهیم پرداخت .

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد