رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

چربی های خوراکی را رام کنید

اگر آنها را خوب بشناسید و بر خواص شان تسلط داشته باشید، سود بزرگی به سلامت تان رسانده ایید۱٫چربی هایی که در دمای محیطی جامد اند، برای سلامت خوب نیستند. (درست) بالعکس، چربی هایی که در دمای محیط مایع اند، بهترین نوع چربی، برای سلامتی هستند. این روش، یکی از بهترین روش ها برای تشخیص است.

۲٫روغن زیتون سرشار از امگا ۳ است. (غلط) روغن زیتون سرشار از اسیدهای چرب تک حلقه ای غیراشباع و چند حلقه ای غیراشباع است (که در امگا ۳ هم وجود دارد).

۳٫۱گرم چربی حاوی ۹ کالری است. (درست). پروتئین ها و کربوهیدرات ها به خاطر ساختارشان، در هر گرم، ۴ کالری دارند. بنابراین، چربی ها به عنوان پرکالری ترین گروه خوراکی ها شناخته می‌شوند.

۴٫چربی های تغذیۀ شیرخواره ها و بچه های کوچک هم باید کم شود. (غلط). اسیدهای چربی برای رشد مناسب بدن و همچنین عملکرد درست آنها، ضروری اند. برای مثال، آیا می‌دانید که غشاهای سلول های ما به طور عمده از چربی ها ساخته شده اند؟ بنابراین باید مصرف چربی های اشباع را کم کرد و اسیدهای چرب تک حلقه ای غیر اشباع و چند حلقه ای غیراشباع (امگا ۳) را در الویت قرار داد. رعایت این قاعده برای تمام سنین ضروری است.

۵٫چربی های چند حلقه ای غیراشباع از هر چربی برای سلامتی خطرناک تر هستند. (غلط). اسیدهای چرب غیراشباع، که امگا ۳ هم جزء آنهاست، چربی های مفیدی برای بدن خصوصاً سیستم قلبی عروقی هستند. اما تمام چربی ها در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین بهترین کار رعایت تعادل است.

۶٫روغن کلزا سرشار از امگا ۳ است. (درست). روغن گردو هم همین طور است. اما امگا ۳ در ماهی ها هم وجود دارد، بنابراین ماهی باید ۲ تا ۳ بار در هفته، در برنامۀ غذایی تان گنجانده شوند.

۷٫چربی های ترانس هیدروژنه برای سلامتی مضراند. (درست) این نوع چربی ها به روش صنعتی تولید می‌شوند. آنها به لطف بافت و ویژگی های شان مرقون به صرفه اند. اما بازهم سمی تر از چربی های اشباع هستند.

۸٫مصرف مکمل های امگا ۳ همیشه مفید است. (غلط). امگا ۳ و امگا ۶ با هم برای یک آنزیم وارد رقابت می‌شوند. به بیان دیگر، زمانی که امگا ۶ بسیار زیاد باشد، آنزیم ها را به خود اختصاص می‌دهد و دیگر آنزیمی برای امگا ۳ باقی نمی‌ماند. بنابراین امگا ۳ خیلی کم توسط بدن به مصرف می‌رسد. و این دقیقاً همان اتفاقی است که با تغذیۀ مدرن ما در جریان است و نسبت امگا ۳ به امگا ۶ به جای اینکه ۱ به ۴ باشد، ۱ به ۲۰ است.

در نتیجه، اگر امگا ۳ مصرف کنیم، حتماً باید به موازات آن مصرف امگا ۶ مان را هم کاهش دهیم. خوراکی هایی که امگا ۶ دارند، عبارتند از: سرخ کردنی ها، پیراشکی، نان های روغنی، بیسکویت و… .

تگ ها:,

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد