رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

پیشرفت بارز ورزش بانوان ایران

رشد و پیشرفت کاملا مشخص و تفاوت زیاد جایگاه فعلی ورزش بانوان با آنچه ۳۰ تا ۵۰ سال پیش وجود داشته است بر کسی پوشیده نیست.

شاید در گذشته دور، ورزش قهرمانی بانوان حرف هایی برای گفتن داشت، ولی هیچ توجهی به ورزش همگانی بانوان نمی شد. یعنی در حقیقت همه چیز حول و حوش ۱۵ تا ۲۰ ورزشکار حرفه ای خلاصه می شد و آنها با تمرین های زیاد، حدود ۲۰ سال در ورزش قهرمانی باقی می ماندند. در سال های ابتدایی انقلاب هم کادر فنی کافی برای ارتقای ورزش بانوان وجود نداشت و برای تربیت مربی و داور، افرادی آموزش می دیدند که در نهایت می توانستند تنها در حد یک مبصر کلاس عمل کنند و نه این که صاحب توانایی ها و تخصص های فنی باشند و به این شکل، مسابقه های ورزشی ما بیشتر جنبه سرگرمی داشت و بی شباهت به ورزش همگانی نبود.

آن زمان ها، خانواده ها رغبتی به حضور در کلاس های مختلف ورزشی نشان نمی دادند در حالی که الان ساعت ها در صف ثبت نام فرزندانشان در یک کلاس والیبال یا تست باشگاه می ایستند. در حقیقت، در سال های ابتدایی انقلاب، خیلی ها از تفریحات گذشته جدا شدند و به سمت ورزش آمدند که این موضوع، ورزش همگانی ما را بارور کرد و تقویت ورزش همگانی، در دراز مدت، برایمان موفقیت در ورزش قهرمانی را به ارمغان آورد.

حتی خیلی از قهرمانان ورزش ما از مکان هایی مثل بانک ها، دانشگاه ها و… به ورزش آمدند و در حالی که امکاناتی در اختیار مردها بود که زن ها کمتر از آن بهره مند بودند با کار بیشتر و حتی لطمه زدن به زندگی خصوصی و بچه های خود، سعی در جبران کردند و به جایی رسیدند که اکنون، مرتبا شاهد صعود بانوان ورزشکار در عرصه های آسیایی و بین المللی هستیم که این موضوع، واقعا شعف انگیز است و امیدواریم قهرمانان و مسئولان ورزش از زحماتی که طی سال های طولانی برای رسیدن به چنین جایگاهی کشیده شده است به آسانی نگذرند و بدانند در صورتی این موفقیت ها قابل تداوم و ترقی است که همچنان همان تلاش هایی که طی سه دهه اخیر صورت گرفته، ادامه پیدا کند و همان همت، مقاومت و ایثار وجود داشته باشد تا روند صعود از سکوها با رونق بیشتری دنبال شود.

رشد کمی ورزش قهرمانی بانوان ایران نیز کاملا هویداست. به عنوان نمونه، در گذشته تنها در ۵ رشته والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، تنیس و شنا حضور داشتیم در حالی که هم اکنون، علاوه بر آن پنج رشته، در ده ها رشته ورزشی دیگر نیز ورزش بانوان کاملا فعال شده است و حتی در رشته های جدیدی مثل کبدی از مدعیان جهانی و آسیایی به شمار می رویم.

در روند موفقیت های ورزش بانوان ایران، علاوه بر این که شاهد افزایش کاملا محسوس کمک های مالی مسئولان هستیم، نباید حمایت ها و کمک های شایان رسانه ها را نیز نادیده بگیریم که نقش قابل توجهی در این توفیق ها ایفا کرده اند. در گذشته ای نه چندان دور، بودجه ورزش بانوان، رقمی نزدیک به صفر بود و ورزشکاران و مسئولان، عاشقانه از جیب خود هزینه می کردند تا اردوها برگزار شود . البته عشق به ورزش و میهن هم تا حدی می تواند کارساز باشد ولی اگر سایر نقایص شدت زیادی داشته باشد، عشق و علاقه صرف، نمی تواند کارساز باشد . همان مشکلی که در گذشته برای ناکامی حرکات قهرمانی ورزش بانوان کارگر بود، ولی امروز به لطف حمایت های همه جانبه، ورزش بانوان ایران مسیر حرکت خود به سمت کسب موفقیت های بیشتر را یافته است. امیدواریم همان طور که در گذشته زحمات عاشقانه و ایثارگرانه ای برای قرار گرفتن ورزش بانوان در مسیر موفقیت به عمل آمد و شاهد به ثمر نشستن آن تلاش ها هستیم، امروز هم از فردایمان غافل نباشیم و با بینش کامل برای آینده بذر موفقیت را بکاریم تا فردای ورزش بانوان ایران به مراتب پربارتر باشد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد