رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

پول و ازدواج: آیا در ارتباطند؟

این روزها خیلی از ازدواج ها بخاطر مسائل مالی برهم می خورد. بله پول هم مثل خیانت، ناتوانی جنسی، تفاهم و مسائل ظاهری یکی دیگر از علت های طلاق است. نکته جالب این است که هر روز تعداد طلاق هایی که بخاطر مشکلات مالی اتفاق می افتد، بیشتر و بیشتر می شود. پول، یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم، رویکردهای متفاوت دو طرف به پول، ریشه بسیاری از اختلافات زناشویی است.

اگر از وکلاء و مشاورین خانواده سوال کنید به شما خواهند گفت که بسیاری از دعواهای زن و شوهرها درمورد مساول مالی است. اما چرا پول یا رویکردهای متفاوت افراد به پول تا این اندازه خانمان براندازترین شده است؟

● پول درمقابل رویکرد افراد به پول

در اکثر ازدواج ها، این خود پول نیست که اختلاف می آورد. نگرش افراد به پول است که موجب بروز مشاجره می شود. این به آن معنی نیست که درمورد مسائل مالی باید دقیقاً رویکردی شبیه به همسر خود داشته باشید، فقط کافی است که نگرش هایی سازگار با هم داشته باشید. ممکن است برای یک طرف پول همه چیز زندگی باشد اما برای دیگری فقط وسیله ای باشد برای رسیدن به اهداف. حال اگر این به آن معنی باشد که از همه پولی که دارید برای تمایلات شخصیتان استفاده کنید، فشار و اختلاف بین دو طرف زیاد خواهد شد.

● حرف زدن درمورد پول چیز بدی نیست

پول بخش مهمی از هر رابطه است. مشکل ما این است که بیشتر ما طوری بزرگ شده ایم که حرفی از آن نمی زنیم. احساس می کنیم حرف زدن درمورد آن زشت و غیراخلاقی است و باعث می شود در نظر دیگران فردی سطحی نگر تلقی شویم. اما هرچه زودتر متوجه شویم که این پول نیست که ریشه شر در زندگی و روابط ماست بلکه عشق به آن است که مشکل ساز می شود، برای ما بهتر خواهد بود.

● پول و عشق انحصاری نیستند

باور عموم این است که فقط باید یکی از اینها وجود داشته باشد، یا پول یا عشق. یا باید برای پول ازدواج کنید یا برای عشق. اما، به این دلیل بعد از ازدواج آن شور و عشق اولیه تمام می شود که جرات نداشته اید قبل از ازدواج درمورد مسائل مالی حرف بزنید و ببینید تفکر و نگرش هر دوی شما به آن چگونه است.

● پول: منطقه امن یا منطقه تنش؟

وقتی نگرش دو طرف به پول با هم سازگار باشد، هر مشکل مالی قابل حل است. یکی از دلایل اینکه مشکلات مالی زوج ها به صورت دوطرفه حل نمی شود و موجب بروز تنش و کشمکش بین آنها می شود این است که واقعاً درمورد آن با هم حرف نمی زنند. ناراحت شدن از رویکرد و نگرش طرف مقابل به پول باعث می شود سر مسائل دیگر و کاملاً بی ارتباط با این مسئله دعوا راه بیندازند. در اینجا هم آن حس ذاتی حرف نزدن درمورد پول است که موجب بروز اختلاف می شود.

● عشق به پایه و بنیاد نیاز دارد

پول می تواند بنیاد خوبی برای ازدواج باشد. (مذهب نیز همینطور اما زوج هایی که تمایلات مذهبی یکسانی دارند هم ممکن است سر مسائل مالی به مشکل بخورند!) برای حفظ نمک زندگی بد نیست که زوج ها کمی با هم متفاوت باشند اما می توانند اهدافی تعیین کنند که هر دو از یک دید به پول نگاه کنند. این باعث می شود عشق بین آنها راحت تر رشد کند و به خاطر اشتباه حرف نزدن درمورد مسائل مالی، به اختلاف نخورند.

● سازگازی پولی

اگز زوج ها از نظر دیدگاه خود به پول باهم سازگار باشند، احتمال ماندن آنها کنار هم بیشتر خواهد شد.

مسئله این است که در این مورد دیدگاه درست یا غلط وجود ندارد. شاید به همین دلیل است که نگرش ها نسبت به پول می تواند شروع خوبی باشد. فقط باید امتحان کنید و کسی را انتخاب کنید که نگرشی شبیه به شما به پول و مسائل مالی داشته باشد. اگر پول را به همه چیز ترجیح می دهید، ببینید آیا همسرتان نیز همینطور است. اگر ترجیح می دهید که با عشق و هوای آزاد زندگی کنید، و پول هم فقط تا اندازه ای برایتان کافی است که بتواند گذران زندگیتان را بکند، کسی را پیدا کنید که دیدگاهی شبیه به شما داشته باشد. خیلی قسمت های زندگی ما حول پول می چرخد: اندوخته ها، وام ها، اعتبارها، سرمایه گذاری ها، حقوق و درآمدها. اولین جرقه های عشق معمولاً ما را جنبه های عملی تر زندگی کور می کند اما وقتی این جرقه خاموش می شود، ممکن است همه چیز عوض شود. به همین دلیل بد نیست که قبل از ازدواج درکنار همسرتان یک تست سازگاری پولی بدهید.

تگ ها:,

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد