رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

وقتی قاعده شکسته می شود!

احمدرضا معتمدی را با علائق و دغدغه های فلسفی اش می شناسیم. کارگردانی که بیش از هر چیز او را با فیلم «دیوانه از قفس پرید» به یاد می آوریم. معتمدی اما در قاعده بازی واقعا قاعده خود را شکست و راه دیگری را در فیلم سازی انتخاب کرد. هرچند قاعده بازی طبق قاعده عمل کرد و یک کمدی کلاسیک را ساختار داستان پردازی خود قرار داد.

داستان فیلم درباره مرد جوانی به نام نارگیل است که در یک جریان کاملاً اتفاقی با فرشته آشنا می شود. اما تعلق نارگیل به دارودسته «ندارها» و تعلق فرشته به دارودسته «داراها» مانع از پیوند آن دو می شود.

وقتی نارگیل برای خواستگاری به جشن داراها وارد می شود، در آنجا پدربزرگ خود« اسرافیل خان »را می بیند و این رویارویی، اسرافیل را روانه بیمارستان می کند. با اطلاع نارگیل، دارودسته ندارها به بیمارستان می ریزند و برای بردن پدربزرگشان اقدام می کنند که در آنجا با ممانعت داراها روبه رو می شوند.

در این میان ابوالهول پسر بزرگ اسرافیل خان وقتی درگیری دو گروه را در اوج می بیند، تصمیم می گیرد از آب گل آلود ماهی بگیرد و با چپاول ثروت اسرافیل خان در شلوغی پیش آمده، همه را سرکیسه کند.

از این رو به داراها پیشنهاد می کند با آوردن ندارها به خانه پدری و چرب کردن سبیل آنها از طریق ازدواج نارگیل و فرشته، حرص تحریک شده آنها را برای ثروت پدری فرو بنشاند.

گم شدن ناگهانی پدربزرگ در بیمارستان، پای کارآگاه را به ماجرا باز می کند و افشاگری مباشر وضع داراها را دشوار می کند و آنها به پیشنهاد ابوالهول تن درمی دهند، اما ندارها زودتر به ملک داراها می ریزند و آنجا را تصرف می کنند. ابوالهول از طریق دوستی با اژدر، اسرافیل بدلی را روانه خانه می کند و با تقسیم ظاهری ارث پدربزرگ به نفع ندارها، آنها را تسکین موقت می بخشد و از طریق فریب مباشر، با اسرافیل بدلی به مخفیگاه پدربزرگ راه پیدا می کند و سپس با لو دادن اسرافیل بدلی، ندارها را از ملک داراها بیرون می ریزد.

ابوالهول در مخفیگاه، اسناد و املاک اسرافیل را به نام خود می کند، اما با حماقت کارآگاه، اسرافیل بدلی به دست ندارها می افتد و با سر رسیدن ندارها، ابوالهول هنگام فرار از خانه با چمدانی که اسرافیل خان را در آن پنهان کرده، دستگیر می شود و اسرافیل خان حکم به وصال نارگیل و فرشته می کند و با ندارها به سوی یک زندگی جدید می رود….

قاعده بازی یک فیلم پر شخصیت و بازیگر است. داریوش ارجمند، جمشید هاشم پور، علیرضا خمسه، سعید پورصمیمی، اکبر عبدی، گوهر خیراندیش و مهران رجبی از بازیگران اصلی آن هستند. یکی از متفاوت ترین نقش های جمشید هاشم پور را در این فیلم شاهد خواهید بود. معتمدی درباره قاعده بازی و سبک کمدی آن گفته است: «تاحدی به کمدی کلاسیک نزدیک شدیم و تلاش کردیم فیلمی مانند «اجاره نشین ها»، «تحفه ها» و «خانه آقای حق دوست» بسازیم. به همین دلیل در صحنه های کمدی، گرافیک بصری را بالا بردیم. در ابتدا یک نخ تسبیح پیدا کردیم که محور داستان ما را تشکیل می داد. خط ساده این کمدی بر مبنای آشنایی یک دختر و پسر است که مانعی برای نزدیکی آنها ایجاد می شود و تلاش می کنند تا به هم برسند. در انتها هم از مسیری که انتظار آن نمی رود این سد برطرف می شود.» با تماشای قاعده بازی به گونه دیگری می خندید.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد