رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

هیجانات جوان

منشا بیش تر عصبانیت ها، نارضایتى ها و هیجانات جوانان ، طرز تفکر و نحوه بینش و نگرش آنها در برخورد با مسائل و رویدادهاست . وقتى به هیجانات و عصبانیت ها و برانگیختگى هاى خود در مواجهه با رویدادها و حوادث در طول روز بیندیشیم و عاقلانه درباره آن ها به تفکر بنشینیم ، مى بینیم که با برخورد صحیح و درست با آنها، مى توانیم از تجارب و حوادث به نحو خوبى بهره بردارى کنیم . رویدادها و اتفاقات ناخوشایند (مثل طرد شدن از طرف دیگران ، شکست خوردن ، موفق نشدن در کارها و روبه رو شدن با دشوارى ها) که معمولا موجب تاسف و ناراحتى ما مى شوند، اگر عاقلانه درباره آن ها بیندیشیم و آن ها را درست علت یابى کنیم ، نه تنها سبب عصبانیت ما نمى شوند، بلکه موجب رشد و بالندگى در برخورد با مسائل و یافتن مهارت در حل مسئله نیز خواهند شد. در نتیجه ، با روحیه اى شاد و حالتى نشاطانگیز، با شوق تمام ، به فعالیت روزانه خود مى پردازیم و به صورتى روز افزون در کارها روندى موفقیت آمیز و پویا و حالتى شوق آمیز خواهیم داشت : اءصل العقل الفکر و ثمرته السلامه .(۴) ریشه و اساس عقل ، اندیشیدن است و نتیجه اش آرامش روانى است . تعقل و تفکر در مسائل جارى زندگى ، به جوان کمک مى کند تا خود را از شر هیجانات و احساسات آنى و عصبانیت هاى لحظه اى و زودگذر برهاند و از وحشت و خشم آزار دهنده و پریشانى هاى نگران کننده و دائمى و مستمر خلاص کند؛ زیرا با تفکر، نقاط مبهم و پنهان امور و حوادث ، روشن و قابل تحلیل مى گردد: بالفکر تنجلى غیاهب الامور(۵) در نتیجه تفکر، پنهانى هاى کارها آشکارا مى شود.

منشا بیش تر عصبانیت ها، نارضایتى ها و هیجانات جوانان ، طرز تفکر و نحوه بینش و نگرش آنها در برخورد با مسائل و رویدادهاست . وقتى به هیجانات و عصبانیت ها و برانگیختگى هاى خود در مواجهه با رویدادها و حوادث در طول روز بیندیشیم و عاقلانه درباره آن ها به تفکر بنشینیم ، مى بینیم که با برخورد صحیح و درست با آنها، مى توانیم از تجارب و حوادث به نحو خوبى بهره بردارى کنیم . رویدادها و اتفاقات ناخوشایند (مثل طرد شدن از طرف دیگران ، شکست خوردن ، موفق نشدن در کارها و روبه رو شدن با دشوارى ها) که معمولا موجب تاسف و ناراحتى ما مى شوند، اگر عاقلانه درباره آن ها بیندیشیم و آن ها را درست علت یابى کنیم ، نه تنها سبب عصبانیت ما نمى شوند، بلکه موجب رشد و بالندگى در برخورد با مسائل و یافتن مهارت در حل مسئله نیز خواهند شد. در نتیجه ، با روحیه اى شاد و حالتى نشاطانگیز، با شوق تمام ، به فعالیت روزانه خود مى پردازیم و به صورتى روز افزون در کارها روندى موفقیت آمیز و پویا و حالتى شوق آمیز خواهیم داشت : اءصل العقل الفکر و ثمرته السلامه .(۴) ریشه و اساس عقل ، اندیشیدن است و نتیجه اش آرامش روانى است . تعقل و تفکر در مسائل جارى زندگى ، به جوان کمک مى کند تا خود را از شر هیجانات و احساسات آنى و عصبانیت هاى لحظه اى و زودگذر برهاند و از وحشت و خشم آزار دهنده و پریشانى هاى نگران کننده و دائمى و مستمر خلاص کند؛ زیرا با تفکر، نقاط مبهم و پنهان امور و حوادث ، روشن و قابل تحلیل مى گردد: بالفکر تنجلى غیاهب الامور(۵) در نتیجه تفکر، پنهانى هاى کارها آشکارا مى شود. از آن جا که دیدگاه و طرز بینش و تلقى هر انسانى نسبت به مسائل و رویدادها، موجب بروز احساسات و هیجانات و بعضى اوقات هم عصبانیت هاى شدید در اوست ، هر چه بینش و نگرش افراد متعادل تر، منطقى تر، روشن تر و حتى منصفانه (۶) شود، هیجانات و عصبانیت هاى نامتعادل کاهش یافته ، رفتار طبیعى تر، معادل تر و منطقى تر خواهد شد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد