رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

همه چیز درباره جراحی و زیبایی گوش

گوش ها یکی از تاثیرگذارترین اجزای صورت در زیبایی چهره هستند و اگر گمان می کنید گوش ها زیر موها پنهان می شوند و در زیبایی چهره تان نقشی ندارند سخت در اشتباه هستید. حتما شما هم افرادی را دیده اید که لاله هر ۲ گوش آن ها و در موارد نادری لاله یک گوش شان برجسته تر از حد معمول است؛ بهتر است بدانید این مسئله یا جنبه ارثی دارد یا در اثر ضربه رخ می دهد. متاسفانه در کودکی این مسئله سوژه مناسبی برای تمسخر همبازی هاست و عواقب این مسئله اعتماد به نفس نداشتن در فرد و ایجاد مشکل در روابط اجتماعی حال و آینده اوست. ولی جای هیچ نگرانی نیست زیرا این مشکل هم مانند سایر نقایص زیبایی قابل اصلاح و ترمیم است. اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش) راه حل آن است؛ جراحی ساده و پیش پا افتاده ای که اعتماد به نفس از دست رفته را برمی گرداند.

● گوش های بزرگ یا…؟

تمامی گوش های طبیعی زیبا هستند ولی مهم ترین فاکتور در زیبایی گوش ها هماهنگی آن ها با سر و صورت است. اغلب افراد ترجیح می دهند، گوش های شان نزدیک به سرشان باشد و از حد ابرو تا قاعده بینی ادامه یابد. اگر یک گوش به طور کامل رشد نکرده باشد نیاز به جراحی دارد. اگر گوش کامل رشد نکند غضروف و لاله گوش حالت طبیعی ندارند و نیاز به بازسازی دارند ولی آنچه خیلی شایع است گوش هایی هستند که نسبتا جلوتر از حالت طبیعی در صورت قرار گرفته اند و به نظر بزرگ می آیند در حالی که این گوش ها معمولا اندازه طبیعی دارند ولی به لحاظ ژنتیک یا رشد کافی نکردن به طرف عقب نرفته اند و بیشتر در معرض دید هستند که در عوام به آن ها «بلبله گوش» یا «گوش برجسته» می گویند که این نحوه رشد نکردن یا فرم طبیعی گوش را با یک جراحی ساده می توان برطرف کرد و گوش را که مرتب در معرض دید قرار دارد با تغییراتی در غضروف گوش اصلاح کرد و گوش را به ۲ طرف پشت سر انتقال داد که حدود یک تا ۲ سانتی متر با خود جمجمه فاصله داشته ولی در همان محل طبیعی خود قرار می گیرد.

● بازسازی گوش ها

اصولا گوش ها در چند مورد نیاز به ترمیم و جراحی پیدا می کنند؛ اول گوش هایی که برجسته هستند معمولا اندازه طبیعی دارند ولی نسبت به سر برجسته تر قرار می گیرند. این نقص که در اصطلاح بلبلی گفته می شود می تواند در یک گوش یا هر ۲ آن هادیده شود. دوم گوش هایی که با هم تقارن ندارند در واقع لاله یک گوش نسبت به گوش دیگر کوچک تر یا بزرگ تر است یا نقص خفیف دارد. دسته دیگری از گوش ها که نیاز به ترمیم دارند گوش هایی هستند که به لحاظ مادرزادی لاله گوش در آن ها تشکیل نشده و ممکن است با نقایص مجرا و شنوایی گوش همراه باشند و در آخر گوش هایی که لاله گوش در آن ها آسیب دیده یا کنده شده یا در اثر ضربه (کشتی گیران) یا سوختگی کنده شده، سرمازدگی یا پارگی نرمه در اثر استفاده از گوشواره های سنگین یا کشیده شدن ناگهانی گوشواره به وجود آمده است که این موارد مورد بازسازی قرار می گیرند.

● نترسید، درد ندارد

عمل زیبایی گوش با ۳روش بی حسی موضعی، نیمه بی هوشی و بی هوشی قابل انجام است و در مورد نحوه جراحی با بیمار صحبت می شود. بی هوشی تنها راه این عمل نیست. در روش بی حسی موضعی از محلول های بی حس کننده و موضعی مانند لیدوکایین استفاده می شود و این ماده تنها در محلی که جراحی صورت می گیرد تزریق می شود و به این صورت لاله گوش بی حس می شود و بیمار دردی احساس نمی کند ولی داروی بی حسی تنها درد را از بین می برد و شاید ترس در بیمار باقی بماند. ولی در روش نیمه بی هوشی علاوه بر بی حسی لاله گوش، داروهای ضداضطراب و ضد درد به بیمار تزریق می شود. این داروها فرد را به خواب عمیق فرو می برد و در روش بی هوشی همانند سایر عمل ها بیمار در بی هوشی کامل تا پایان عمل به سر می برد.

● فقط با چند بخیه

روش عمل در گوش های برجسته به این صورت است که ما از پشت گوش شروع به جراحی می کنیم و محل برش ما پشت لاله گوش است. ابتدا باریکه نازکی از پوست پشت گوش برداشته می شود سپس برای خواباندن غضروف و نزدیک کردن آن به سر و همچنین برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، پشت غضروف را در قسمت های لازم تراشیده و با کمک بخیه های دائمی چند چین ایجاد می کنیم و در آخر برش پوستی را می دوزیم و از آنجا که محل برش پشت گوش است بعد از عمل، جای برش قابل دید نیست و هدف اصلی نزدیک کردن لاله های گوش به سر و قرینه بودن آن هاست. اگر تنها یک گوش مشکل داشته باشد می توان با نزدیک کردن آن به سر و همانندسازی با گوش دیگر تقارن لازم را بین هر ۲ گوش ایجاد کرد.

● عوارضی بسیار کم

عمل جراحی گوش عمل سنگینی نیست ولی بهتر است توسط متخصص جراحی گوش انجام شود که در این رشته تجربه کافی داشته باشد، زیرا در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی پیش بیاید، به طور مثال ممکن است فرم گوش به حالتی که دلخواه است درنیاید یا خیلی باریک یا پهن شود یا مقداری جلو بماند یا زیادی به عقب برگردد یا برش هایی که بر غضروف گوش می دهیم از بیرون حالت برجسته روی غضروف ایجاد کند که دید داشته باشد.

● در سن پایین عمل کنید

بهترین زمان برای برطرف ساختن کل نقایص مادرزادی صورت قبل از سنین دبستان است. زیرا این بچه ها در مدرسه امکان دارد توسط بچه های دیگر مورد تمسخر قرار بگیرند و اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. در نتیجه بهتر است قبل از این که بچه به محیط مدرسه وارد بشود این عمل را انجام دهد تا دچار آسیب های روحی روانی نشود. برخی والدین به اشتباه گمان می کنند اگر از روش هایی مانند بستن گوش با چسب یا با وسیله ای دیگر استفاده کنند می توانند نقایص مادرزادی گوش فرزندان خود را برطرف کنند در حالی که این روش ها کاربردی نیست شاید بتوان با روش هایی مانند جراحی کوچک یا سوهان زدن غضروف در ماه های اول تولد تا حدودی نقایص گوش نوزاد را برطرف کرد. ولی این روش ها در ســنین بــالاتر کـاربردی ندارند و در مواردی اگر بستن گوش ها سفت باشد باعث ایجاد خونمردگی و بدشکلی گوش ها در کودک می شود و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

● این توصیه ها برای مرحله بعد از جراحی است

بیمار چند ساعت پس از عمل مرخص می شود. پانسمان بعد از عمل تا ۵ روز روی گوش ها باقی می ماند و در درجه اول بهداشت محل زخم توصیه می شود. شست وشوی مرتب زخم و استفاده از کرم های آنتی بیوتیک که پس از عمل به بیمار داده می شود از نکات اولیه پس از عمل هستند که رعایت آن ها توصیه می شود. طی هفته اول بعد از برداشتن پانسمان بیمار به طور شبانه روزی از هدبند استفاده می کند که البته بهتر است هر ۳ ۲ ساعت حدود نیم ساعت هدبند را بردارد. هفته دوم شب ها از هدبند استفاده می کند و در طول روز ضرورتی به استفاده از هدبند نیست. خونمردگی و تورم ناشی از عمل هم پس از مدت کوتاهی برطرف می شود. اغلب به بیماران توصیه می شود، پس از جراحی تا ۲ هفته افراد به پشت بخوابند تا به گوش های شان فشار نیاید، برخی از افرادی که تحت جراحی زیبایی لاله گوش قرار می گیرند ممکن است احساس کنند غضروف به مقدار لازم به سمت عقب کشیده نشده است در این گونه موارد می توان یک جراحی کوچک ثانویه برای رضایت بیشتر بیمار انجام داد. درد ناشی از عمل با قرص های مسکن کنترل می شود.

تگ ها:,

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد