رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

نگاهی به دستگاه های چندکاره

دل و روده دستگاه های چندکاره را که بیرون بریزید، جز چاپگر و اسکنر چیزی نخواهید یافت. دستگاه های چندکاره در دو گونه سه کاره و چهارکاره خلاصه می شوند که مدل های چهارکاره در واقع همان سه کاره هایی هستند که امکان ارسال و دریافت اسناد (فاکس) را به کمک مودم تعبیه شده در بطن خود فراهم ساخته اند. سه کاره ها ترکیبی از یک چاپگر و اسکنر هستند که به وظایف سنتی خود در کنار کامپیوترها مشغول هستند با این تفاوت اگر کامپیوتری در کار باشد یا نباشد می تواند عملکرد دستگاه های کپی را شبیه سازی کنند.

چهارکاره ها نیز می توانند علاوه بر عملکرد دستگاه کپی، نقش دستگاه فاکس را نیز ایفا کنند. قدمت دستگاه های چندکاره در بازار عام کمتر از هفت، هشت سال است اما اگر منصف باشیم می توان دستگاه های فاکس سنتی را به عنوان اجداد چندکاره های امروزی معرفی کرد. تفاوت میان انواع چندکاره ها در تنوع تکنولوژی های چاپ و اسکن اسناد نهفته است. چاپگرها به مدل های جوهرافشان، لیزری تک رنگ، لیزری رنگی و حرارتی و اسکنرها در دو دسته خوابیده (Flatbed) و مکشی (Sheet) تقسیم می شوند. از این رو ترکیب هر یک از تکنولوژی های چاپ و اسکن می تواند دسته ای خاص از چندکاره ها را موجب شود. برای ساده سازی بحث، روی بازار مصرفی عام تمرکز می کنیم و دستگاه های چندکاره را متناسب با آن دسته بندی می کنیم. با این نگرش باید گفت تعداد مدل های چندکاره لیزری رنگی انگشت شمار است و چندکاره های حرارتی نیز مشابه همان دستگاه های فاکس سنتی هستند.

دل و روده دستگاه های چندکاره را که بیرون بریزید، جز چاپگر و اسکنر چیزی نخواهید یافت. دستگاه های چندکاره در دو گونه سه کاره و چهارکاره خلاصه می شوند که مدل های چهارکاره در واقع همان سه کاره هایی هستند که امکان ارسال و دریافت اسناد (فاکس) را به کمک مودم تعبیه شده در بطن خود فراهم ساخته اند. سه کاره ها ترکیبی از یک چاپگر و اسکنر هستند که به وظایف سنتی خود در کنار کامپیوترها مشغول هستند با این تفاوت اگر کامپیوتری در کار باشد یا نباشد می تواند عملکرد دستگاه های کپی را شبیه سازی کنند.

چهارکاره ها نیز می توانند علاوه بر عملکرد دستگاه کپی، نقش دستگاه فاکس را نیز ایفا کنند. قدمت دستگاه های چندکاره در بازار عام کمتر از هفت، هشت سال است اما اگر منصف باشیم می توان دستگاه های فاکس سنتی را به عنوان اجداد چندکاره های امروزی معرفی کرد. تفاوت میان انواع چندکاره ها در تنوع تکنولوژی های چاپ و اسکن اسناد نهفته است. چاپگرها به مدل های جوهرافشان، لیزری تک رنگ، لیزری رنگی و حرارتی و اسکنرها در دو دسته خوابیده (Flatbed) و مکشی (Sheet) تقسیم می شوند. از این رو ترکیب هر یک از تکنولوژی های چاپ و اسکن می تواند دسته ای خاص از چندکاره ها را موجب شود. برای ساده سازی بحث، روی بازار مصرفی عام تمرکز می کنیم و دستگاه های چندکاره را متناسب با آن دسته بندی می کنیم. با این نگرش باید گفت تعداد مدل های چندکاره لیزری رنگی انگشت شمار است و چندکاره های حرارتی نیز مشابه همان دستگاه های فاکس سنتی هستند. از این رو دسته بندی این بازار را در چندکاره های جوهرافشان اقتصادی، جوهرافشان های فاخر و چندکاره های لیزری تک رنگ خلاصه می کنم.


چندکاره های جوهرافشان
بین خودمان بماند اما خرید چاپگرهای جوهرافشان ارزان قیمت را که کمتر از ۶۰ هزار تومان قیمت دارند را به صرفه و صلاح کاربران نمی دانم. توصیه می کنم در عوض این دستگاه ها از مدل های سه کاره جوهرافشانی استفاده شود که کمتر از ۸۰ هزار تومان قیمت دارند. سه کاره های جوهرافشان اقتصادی کمتر از ۱۵۰ هزار تومان قیمت دارند و مدل های پایین دستی این خاندان برای مصارف خانگی فوق العاده هستند.امکان تهیه کپی رنگی از اسناد یکی از مزایای سه کاره های جوهرافشان است.

کاربران خانگی و شرکت های کوچک مخاطب اصلی این دسته هستند. توجه شما را بدین نکته جلب می کنم که به طور کلی بی خیال مدل هایی شوید که از اسکنرهای مکشی (Sheet) همانند فاکس های سنتی استفاده می کنند چرا که محدودیت های بسیاری در اسکن انواع اسناد گریبان گیر شما خواهد شد.

چندکاره های جوهرافشان فاخر
اما مدل هایی نیز وجود دارند که ترکیبی از چاپگرهای جوهرافشان فاخر و اسکنرهای درست و درمون هستند. مجموع این دستگاه ها، سه کاره ها یا چهارکاره های فاخر را تشکیل می دهند. این قبیل دستگاه ها برای کاربری های ویژه طراحی شده و مزیت اصلی آنها در جمع و جور بودن دستگاه است. قیمت این دسته بین ۱۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان است.

چندکاره های لیزری
این مدل ها به طور ویژه برای استفاده در شرکت ها و سازمان های بزرگ طراحی شده و از لحاظ امکانات، شبیه دستگاه های کپی دیجیتالی هستند که امکان اتصال و تبادل اطلاعات با کامپیوترها را داراست. چندکاره های لیزری اقتصادی تک رنگ بوده و کمتر از ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند. امکان اتصال به شبکه مرسوم (رابط
RJ- 45 ) و شبکه بی سیم موجب افزایش قیمت خواهد شد. قیمت مدل های لیزری فاخر گاهی تا دو میلیون تومان هم می رسد .


و آخر اینکه

در رابطه با سه کاره یا چهارکاره بودن دستگاه این نکته را به طور کلی بیفزایم که به جای یک چهارکاره کامل، استفاده از دستگاه سه کاره و دستگاه فاکس مستقل را توصیه می کنم.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد