رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

نکاتی درباره خرید تریدمیل

 اگر از کم‌تحرکی رنج می‌‌برید اما زمان کافی برای حضور در کلاس‌های ورزش را ندارید یا طاقت سرما و گرمای بیرون از منزل را برای انجام پیاده‌روی ندارید و یا نمی‌خواهید در هوای آلوده ورزش کنید و به ده‌ها دلیل دیگر در‌صدد هستید که در خانه کالری بسوزانید و صد البته پول کافی هم در اختیار دارید و به‌دنبال وسیله‌ای مناسب برای خودتان و سایر افراد خانواده می‌گردید، قدری صبر کنید شاید مقاله‌ زیر بتواند پاسخی به پرسش‌های مطرح شده در ذهن‌تان باشد.

با وجود آنکه هر روز وسایل جدیدی وارد بازار محصولات ورزشی خانگی می‌شود اما در میان همه‌ آنها تردمیل از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و بیشترین سهم فروش در بازار را دارد.اما چرا؟جواب آن بسیار ساده است زیرا تردمیل یکی از بهترین تجهیزات برای فعالیت درست قلب و اندام‌های بدن است.

 اگر از کم‌تحرکی رنج می‌‌برید اما زمان کافی برای حضور در کلاس‌های ورزش را ندارید یا طاقت سرما و گرمای بیرون از منزل را برای انجام پیاده‌روی ندارید و یا نمی‌خواهید در هوای آلوده ورزش کنید و به ده‌ها دلیل دیگر در‌صدد هستید که در خانه کالری بسوزانید و صد البته پول کافی هم در اختیار دارید و به‌دنبال وسیله‌ای مناسب برای خودتان و سایر افراد خانواده می‌گردید، قدری صبر کنید شاید مقاله‌ زیر بتواند پاسخی به پرسش‌های مطرح شده در ذهن‌تان باشد.

با وجود آنکه هر روز وسایل جدیدی وارد بازار محصولات ورزشی خانگی می‌شود اما در میان همه‌ آنها تردمیل از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و بیشترین سهم فروش در بازار را دارد.اما چرا؟جواب آن بسیار ساده است زیرا تردمیل یکی از بهترین تجهیزات برای فعالیت درست قلب و اندام‌های بدن است.


بر‌طبق مطالعه‌ انجام شده در دانشکده‌ پزشکی ویسکانسین و یک مرکز پزشکی در میلواکی مشخص شده که تردمیل در میان تجهیزات ورزشی خانگی بیشترین میزان سوزاندن کالری را دارد.در این مطالعه کالری سوخته شده در یک تردمیل در مدت ۶۰ دقیقه به‌طور متوسط ۷۰۵ تا ۸۶۵ برآورد شده است.اما این رقم در سایر تجهیزات ورزشی در همان مدت زمانی به‌مراتب کمتر است.در دستگاه کوه‌پیمایی کالری سوزانده شده ۶۳۷ تا۷۴۶ دستگاه پارو‌زنی ۶۰۶ تا۷۳۹ دوچرخه ثابت با دسته متحرک ۵۰۹ تا۷۰۹ اسکی فضایی ۵۹۵ تا۶۷۸ و دوچرخه ثابت ۴۹۸ تا۶۰۴ محاسبه شده است.لازم به ذکر است که این مطالعه یکی از چند تحقیقی است که درآن تردمیل در میان وسایل ورزشی خانگی بهترین معرفی می‌شود.


اما چرا تردمیل؟


تردمیل دستگاهی است که هدف تمامی خریدارن خود _ اعم از یک مصرف کننده معمولی تا علاقه‌مندان به لاغری_ را تامین می‌کند.اما چگونه؟


۱)تردمیل می‌تواند از سوی همه افراد خانواده و در هر سنی مورد استفاده قرار گیرد.از طرفی شما می‌توانید برحسب توان فیزیکی و نیازتان در آن فعالیت سبک یا سنگین داشته باشید.حتی برای آنها که نمی‌توانند تعادل خود را به‌خوبی حفظ کنند، دسته‌های تردمیل می‌تواند در‌حین راه‌رفتن از ‌آنها محافظت کند.


۲)از‌آنجاییکه سرعت تردمیل قابل تغییر است و از دور کند تا بسیار تند به‌طور دستی یا خودکار تنظیم می‌شود، می‌توان روی آن از قدم زدن بسیار آهسته شروع کرد تا به‌تدریج قلب آماده شده و حرارت بدن به‌حدی برسد که بتوان روی آن با سرعت زیاد راه رفت یا دوید.


۳)بیشتر تردمیل‌ها را می‌توان شیب‌دار کرد.افزایش شیب به کاربر این امکان را می‌دهد که بر فشار کارش بیفزاید بدون آنکه سرعت دستگاه را افزایش دهد.


۴)کار روی تردمیل نیاز به مهارت خاص و توان فیزیکی بالا ندارد.تنها کاری که لازم است روی آن انجام دهید، راه رفتن است یعنی قرار دادن یک پا جلوی پای دیگر!


۵)تردمیل ماهیچه های بزرگ در بدن شما را به‌حرکت وا می‌دارد و باعث یک فعالیت عالی در ماهیچه‌های قلبی عروقی می‌شود.برای آنکه تردمیل سلامت شما را تضمین کند ۴ تا ۵ بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر با یک شتاب متوسط روی آن ورزش کنید.


چگونه یک تردمیل خوب بخرید؟


اگر شما تصمیم دارید که یک تردمیل بخرید، در‌ درجه نخست باید اطلاعات لازم را در‌مورد آن به‌دست آورید. سپس در مغازه‌های مختلف مدل‌های گوناگون را امتحان کرده و با یکدیگر مقایسه کنید تا به بهترین دست یابید!


سعی کنید در هنگام خرید به خصوصیات زیر در دستگاهی که می‌خرید توجه کنید:


۱)بدنه:فولاد فشرده معمولا” مقاوم‌تر از آلومنیوم اما سنگین‌تر از آن است و حتما” باید با مواد ضد زنگ پوشیده شود تا تردمیل زنگ نزند.روی دستگاه انتخابی خود راه بروید. اگر احساس می‌کنید شل و لق است، از خرید آن اجتناب کنید.همچنین در هنگام خرید دقت کنید که در بدنه تردمیل به جای پیچ و مهره از جوش برای اتصال قطعات استفاده شده باشد.پیچ و مهره به مرور زمان شل می‌شود.در ضمن از تردمیل‌هایی که بدنه آنها تماما” پلاستیک است پرهیز کنید.


۲)دسته:محل قرارگیری دسته‌ها در دستگاه مساله بسیار مهمی است.اگر می‌خواهید تردمیلی بخرید که دسته‌هایش در جلو یا در دوطرف دستگاه باشد، اطمینان حاصل کنید که دسته‌ها شل نباشد و در هنگام حرکت یا دویدن شما به بازویتان نخورد.


۳)موتور:بیشتر تردمیل‌های خانگی دارای موتور با جریان برق مستقیم هستند اما تردمیل‌هایی که برای باشگاه‌های بدن‌سازی طراحی می‌شوند ممکن است دارای موتور با جریان برق متناوب یا جریان برق مستقیم باشند.موتور‌های با جریان برق متناوب در هنگام کار پرسروصدا‌ تر بوده و معمولا” نیاز به جریان برق اختصاصی دارند.


۴)قدرت موتور:قدرت موتور تردمیلی را که می‌خواهید بخرید کنترل کنید.اگر قدرت موتور دستگاه برحسب اسب بخار سنجیده شود اطمینان یابید که عدد آن بیشتر از ۵/۱ باشد.دستگاهی که قدرتش کمتر از ۵/۱ اسب بخار باشد ممکن است به‌سرعت خراب شود.


۵)سرعت:بیشتر تردمیل‌ها سرعتی بین صفر تا ۱۰ ساعت/مایل (صفر تا ۵/۴ ثانیه/متر) دارند.یک تردمیل خوب باید با شیوه راه رفتن شما که در آن احساس راحتی می‌کنید، هماهنگ باشد.یک سرعت شروع ۵/۰ ساعت/مایل(۲۰ ثانیه/سانتی‌متر) یا کمتر به‌دلایل ایمنی بسیار مهم است.


۶)تسمه:اطمینان حاصل کنید که درازای تسمه دستگاه به‌حد کافی برای بلند‌ترین گام شما مناسب باشد.عرض تسمه نیز باید به‌اندازه‌ای باشد که دست شما به‌راحتی به دسته‌های تردمیل برسد.


۷)تحمل وزن:هر تردمیلی تا وزن مشخصی را می‌تواند تحمل کند.به یاد داشته باشید فشاری که از طرف شما در حین دویدن به دستگاه وارد می‌شود خیلی بیشتر از وزن طبیعی شماست.


۸)ایمنی در حرکت:بعضی از تردمیل‌ها دارای گیره‌ای هستند که با اتصال به لباس ایمنی شما را در حین حرکت تضمین می‌کنند، به‌طوری که اگر در هنگام راه‌رفتن یا دویدن تعادل خود را از‌دست بدهید با تکان ناگهانی شما گیره از لباس کنده شده و دستگاه به‌طور اتوماتیک خاموش می‌شود.اگر در زمره افرادی هستید که نمی‌توانید تعادل خود را به‌خوبی حفظ کنید یا کودک شیطانی در خانه دارید، از این ویژگی در تردمیل غافل نشوید.


۹)اثر ارتجاعی:محل حرکت شما روی تردمیل نباید حالت فنری یا ارتجاعی زیاد داشته باشد.این امر از لرزش و تکان‌های شدید دستگاه در هنگام دویدن و راه رفتن سریع می‌کاهد.


۱۰)تنظیم شیب:روش‌های متعددی برای تنظیم شیب تردمیل وجود دارد.از سیستم‌های اتوماتیک گرفته که متناسب با ضربان قلب شما تغییر می‌کند تا روش‌های دستی تنظیم شیب.در هنگام خرید تردمیل‌های اتوماتیک مراقب باشید که تنظیم شیب آن پرسروصدا نباشد و سبب لرزش تردمیل در هر درجه نشود.


۱۱)صفحه کنترل:معمولا” بیشتر تردمیل‌ها دارای یک صفحه کامپیوتری روی دسته جلویی خود هستند که از نوع ساده تا بسیار پیچیده تقسیم می‌شود.با استفاده از صفحه کنترل هرآنچه شما از تردمیل خود انتظار دارید، به‌راحتی تنظیم می‌کنید.کار‌هایی مانند خاموش و روشن کردن و یا تنظیم سرعت انتخابی.البته قیمت یک تردمیل تحت تاثیر پیچیدگی صفحه کنترل است.بنابراین تنها آن چیزی را بخرید که مطمئن هستید به‌طور مرتب استفاده می‌کنید.


۱۲)نمایشگر ضربان قلب:این بخش یکی از مشخصات اختیاری است.در بعضی از نمونه ها گیره‌هایی که به لاله گوش یا انگشت می‌چسبد، ضربان را محاسبه می‌کند که دقت آن کمتر از نمایشگر‌هایی است که با اتصال به قفسه سینه ضربان را محاسبه می‌کند.برای افرادی که ناراحتی قلبی دارند و نباید ضربان قلب آنها از حدی بالاتر رود وجود این ویژگی امر مهمی است.


۱۳)قیمت:هرچند به‌اندازه‌ای که پول دهید، آش می‌خورید اما باید به‌خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید یک تردمیل کاملا” اتوماتیک و با امکانات عالی و البته قیمت بیشتر بخرید، بهتر است عاقلانه تر عمل کنید.به‌جای آنکه مبلغی گزاف صرف خرید تردمیلی با امکانات آنچنانی بکنید یک تردمیل خوب و معمولی بخرید و با پول باقی‌مانده شرایط لازم برای کار با تردمیل را در خانه خود فراهم آورید.اگر شما امکان و انگیزه لازم برای کار با تردمیل را به مرور زمان از دست بدهید هم پول و هم سلامت‌تان را به باد خواهید داد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد