رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

ناصر شریف بازی در کنار کیانیان و بایگان جای پایم را محکم کرد

گفتگو با «مهروز ناصر شریف» بازیگر نقش نیما در مجموعه «راه طولانی»

«راه طولانی» مجموعه ای اجتماعی- خانوادگی است که دغدغه، مسائل و مشکلات اغلب خانواده ها را در قالبی دراماتیک بیان می‌کند. دلیل موفقیت این مجموعه علاوه بر حضور بزرگانی هم چون رضا کیانیان، به فیلم نامه خوب و پرکشش آن برمی‌گردد که به طور حتم برای کارگردان جای کار داشت و به زیبایی این قصه را بیان کرد.
«مهروز ناصر شریف» بازیگر نقش نیمای مجموعه «راه طولانی» ابتدا در مقام دستیار برنامه ریز در این پروژه حضور یافت و بعد از انصراف «هومن سیدی» از بازی در این نقش، بالاخره او از میان ۲۵ گزینه، برای بازی در نقش نیما انتخاب شد تا به این شخصیت بلندپرواز و پرتوقع جان بخشد.
او که تجربه اجرا و دستیار کارگردانی را هم دارد یک روز گرم عصر گاهی در خرداد ماه از بازی در این مجموعه برای ما گفت.

حراجی

* سپردن یکی از نقش های اصلی مجموعه «راه طولانی» به شما نوعی ریسک محسوب می‌شود. کارگردان چه توانایی از شما دید که نقش نیما را به شما سپرد؟
ابتدا دستیار برنامه ریز همین مجموعه بودم و قرار بود «هومن سیدی» نقش نیما را بازی کند. چون مجموعه «راه طولانی» قرار بود ماه مبارک رمضان سال ۹۰ روانه آنتن شود و او هم زمان مشغول بازی در مجموعه دیگری برای ماه رمضان بود بنابراین نتوانست با این پروژه همکاری کند. دستیاران کارگردان نیز ۲۰ تا ۲۵ بازیگر برای این نقش به کارگردان معرفی کردند که از میان آن ها قرعه به نام من افتاد. البته من برای بازی در این نقش سخنی نگفته بودم ولی لطف دوستان پشت صحنه، عوامل تولید، کارگردان و تهیه کننده شامل حالم و نقش نیما به من سپرده شد. این نکته را بگویم که ۲۸ فروردین ۹۰ فیلم برداری را آغاز کردیم و من ششم اردیبهشت مقابل دوربین رفتم. در آن مقطع سکانس های منزل بدون نیما گرفته شده بود و بعد از انتخابم آن سکانس ها با نیما نیز گرفته شد.

* نیما جوانی بلندپرواز و متوقع است و برای رسیدن به عشقش قصد دارد یک شبه ره صدساله را طی کند. به طور حتم با روحیات این گونه جوانان و نوع نگاه شان آشنا بودید…
تجربه زندگی که در منزل نیما اتفاق افتاد، در دوران نوجوانی در خانواده خودم اتفاق افتاده بود. یعنی همین توقعاتی که هر فرزندی از خانواده اش در آن سنین دارد و آن اتفاقاتی که برای «رضا کیانیان» افتاده برای پدر خودم هم افتاد که نمی‌توانست «نه» بگوید و باید ریسک می‌کرد. او به هر دری می‌زد تا نیازهای خانواده اش را تامین کند. ۵ قسمت ابتدایی که کار کرده بودیم به قصه و فضای منزل ما نزدیک بود و کمکم کرد.
معتقدم ۵۰ درصد جوانان کنونی حال و هوای نیما را دارند، توقعاتی که شاید بی جا باشد و به نظرم نیست، باید به شخصیت نوعی نیما حق داد که انتظارهایی از خانواده و جامعه داشته باشد و او بعد از فارغ التحصیل شدن دوست داشت کار مناسبی داشته باشد تا زندگی را آغاز کند.
اتفاقی که ممکن است برای هر جوانی رخ دهد. یک جاهایی به نیما حق می‌دهم و یک جاهایی هم که او بلندپروازی ها و آرزوهای بزرگ دارد به او حق نمی‌دهم که باید خود را کنترل می‌کرد.

* با توجه به شخصیت نیما و بلندپروازی هایش سعی کردید چه ویژگی  او را بارز و برجسته کنید؟
به همان اندازه که پدر نمی‌تواند به فرزندانش «نه» بگوید، بهاره و نیما هم نمی‌توانند به آرزوهای شان «نه» بگویند چون احساس می‌کنند هر خواسته ای دارند که یا از جامعه و یا اطرافیان نشات گرفته باید بیان کنند. آن ها بالاشهری ها و خودروهای آخرین سیستم رانگاه می‌کنند و می‌خواهند همان گونه باشند. این ویژگی ها از کدهایی بود که سعی کردم برای نیما بازی کنم و برای بیان احساسات و آرزوها جسارت داشته باشم و این بهترین کدی بود که برای نیما در نظر گرفتم تا بازی راحت تری ارائه دهم تا در جاهایی بد جلوه کند و جاهایی هم به او حق داده شود.

* به طور حتم وقتی در کنار بازیگران توانایی هم چون «رضا کیانیان» و «افسانه بایگان»  بازی کردید استرس داشتید. ابتدا که پیشنهاد بازی به شما داده شد نترسیدید که در کنار آن ها شاید کم بیاورید و بازی خوبی ارائه ندهید یا این که سعی کردید خود را بالا بکشید و در حد و اندازه آن ها بازی کنید؟
از این که مقابل آن ها بازی کنم ترسی نداشتم بلکه دلگرم تر بودم چون در مقابل بازیگران حرفه ای بازی می‌کردم و اگر اشتباهی انجام می‌دادم به من کمک می‌کردند؛ یعنی با حضور آن ها جای پایم محکم تر شد. این نکته را بگویم که در سکانس نخستی که بازی کردم خیلی استرس داشتم.
البته معتقدم در هر پلان و سکانسی که تا پایان بازی کردم باید استرس می‌داشتم تا بازی درستی انجام دهم و اگر بی خیال می‌شدم طبیعی است که خودت را بازی می‌کنی و تلاشی برای رسیدن به نقش نمی‌کنی. در این مجموعه نقش پدر و مادرم را بازیگران بسیار حرفه ای بازی کردند و خیلی به من کمک کردند و انرژی مثبت دادند و اتفاق خوبی برایم بود.

* چه قدر توانستید در این  اتفاق خوب از راهنمایی و توانایی های آن ها استفاده کنید؟
علاوه بر «رضاکیانیان» و «افسانه بایگان»، کارگردان و حتی «شهرزاد کمال زاده» و «خاطره حاتمی» به عنوان نقش خواهرانم خیلی به من کمک کردند و در کنار هم مثل اعضای خانواده، خیلی راحت و صمیمی‌بازی و به یکدیگر کمک کردیم. فضای کار بسیار حرفه ای بود.

* با توجه به این که شما تجربه دستیار کارگردانی را دارید فضای اجرای مجموعه «راه طولانی» و کارگردانی «رضا کریمی» را چه طور دیدید؟
«رضا کریمی» در کار وسواسی بیش از حد دارد و برای هر کارگردانی خیلی مهم است و این وسواس یک جاهایی خیلی کمک می‌کند تا من هم به عنوان یک بازیگر دقت و جدیت بیشتری در کار داشته باشم و نقش خود را شوخی نگیرم و درست تر انجام دهم. تنها نکته ای که خیلی اذیت مان کرد تایم طولانی تولید بود که البته به «راه طولانی» نیز نزدیک شد و ما را درگیر لحظه به لحظه تمام اتفاقات و زندگی خود می‌کرد. پدرم سال گذشته فوت کرد و درگیری و بیماری در منزل داشتیم و تمام این ها شاید نشانه ها و هزینه هایی بود که باید می‌پرداختیم تا این مجموعه به درستی به پایان برسد.

* «راه طولانی» نخستین تجربه بازی تان در یک مجموعه محسوب می‌شود. فکر می‌کنید شروع حرفه ای چه قدر باعث می‌شود در انتخاب نقش های بعدی تان وسواس به خرج دهید؟
من از سال ۸۴ فعالیت خود را با برنامه «نیمرخ» به عنوان مجری- بازیگر آغاز و تا سال ۹۰ تحمل کردم تا این که اتفاق و پیشنهاد خوب به من داده شد و مشخص می‌کند که فردی صبور و شکیبا هستم و حاضرم حرفه ام را در پشت صحنه ادامه دهم تا نقش خوب دیگری به من پیشنهاد شود و سعی می‌کنم هر پیشنهادی را به خاطر این که دغدغه ام بازیگری است نپذیرم.

* با توجه به صبر و شکیبایی که برای پیشنهاد یک بازی خوب داشتید، فکر می‌کنید چه قدر بازی تان در این مجموعه دیده شده است؟
از اطرافیان شنیده ام که با توجه به بازتاب  بازی های جام جهانی فوتبال، خوشبختانه این مجموعه دیده شده است.

* معتقدید راه ورود بازیگران باید از مسیرهای دانشگاهی و دوره های آموزش باشد یا تجربه را موثرتر می‌دانید؟
نظام دانشگاهی درست ترین مبحثی است که گذراندن این دوره ها ۳۰ تا ۴۰ انسان را به جلو سوق می‌دهد و بقیه اش بیرون از آن دانشگاه، آموزشگاه و یا هنرستان است که انسان باید آن چه که آموخته بیرون پیدا کند. در سینما و تلویزیون از نداشتن و آگاه نبودن عواملی که تجربی وارد این سیستم شده اند و دوره دانشگاهی ندیده اند زجر می‌کشیم.

* در پایان اگر سخنی درباره بازی تان در مجموعه «راه طولانی» مانده بفرمایید؟
از تک تک عوامل سازنده این مجموعه به خاطر اعتماد و انتخابم تشکر می‌کنم. همچنین از مردم که بیننده مجموعه هستند و از شما که وقت گذاشتید تشکر می‌کنم. امیدوارم بعد از این برایم اتفاق های خوبی در بازیگری بیفتد. درباره این مجموعه باید اشاره کنم که فیلم نامه ای پرکشش داشت و در ادامه داستان کش مکش ها و اتفاقات هم چنان ادامه دارد و بلاهای بسیار جالبی برای تک تک اعضای خانواده می‌افتد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد