رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

مواظب باشید عشق تان به حسادت تبدیل نشود

همیشه وجود علاقه شدید به یک شی یا یک فرد باعث ایجاد حس مالکیت نسبت به آن می شود. گاهی حتی این علاقه آنقدر زیاد است که در نهایت تعصب و محدودیت های بسیاری برای آن شی یا شخص ایجاد می کند. این مسئله دقیقاً در ازدواج هم صدق دارد.

یعنی وقتی دختر و پسری با هم عقد می کنند حس « ما شدن » و « مالکیت » نسبت به هم در آنها شکل گرفته و علاقه و دوست داشتن میان آنها که مهم ترین عامل برای بقا و شیرینی زندگی مشترک و تحمل سختی های احتمالی آن محسوب می شود، ابعاد گسترده تری می گیرد.
معمولاً افراد در ماه های اول عقد بیشتر از گذشته و حتی آینده ابراز علاقه می کنند که کاملاً طبیعی است اما گاهی این علاقه از مسیر طبیعی خود خارج شده و به جای اینکه عاملی برای ثبات و زیبایی زندگی باشد بهانه ای برای آزار و اذیت یکدیگر می شود. به بیان دیگر علاقه افراطی به نامزد باعث می شود که فرد نامزدش را به صورت مطلق برای خود بداند و در وی هیچ سهمی برای دیگران قائل نبوده و او را در انحصار مطلق خود بداند. این احساس همان حس حسادت است که در همه افراد به صورت کم و زیاد وجود دارد.
حسادت به عنوان یکی از خصیصه های رفتاری در همه افراد وجود دارد که اگر کنترل شود برای فرد مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر به افراط کشیده شود نتیجه ای جز سوء ظن و عدم اعتماد در روابط میان نامزدها و بهم خوردن رابطه ندارد.
معمولاً فرد حسود همسرش را تنها و تنها برای خود می خواهد و حاضر نیست تحت هیچ شرایطی لحظه ای او را از دست بدهد. این امر یعنی محدود کردن کامل نامزد و محروم کردن وی از همه حق و حقوق طبیعی اش.
راه حل چیست؟
برای کنترل این وضعیت سخت و بهتر شدن شرایط توسل به برخی از راهکارها بسیار مفید و سازنده است.
۱ – در مرحله اول باید افراد،‌ موقعیت ها و … که نامزدتان نسبت به آنها حساسیت بسیار نشان می دهد و پس از آنها دچار حس حسادت می شود، شناسایی کنید.
۲ – پس از شناسایی سعی کنید از افراد و موقعیت هایی که باعث افزایش حس حسادت نامزدتان می شود دوری کنید. قدیمی ها چه زیبا می گفتند که نمک زدن به زخم باعث بدتر شدن آن می شود.
۳ – سعی کنید با هدیه دادن و ابراز عشق و اعتماد دادن به همسرتان که او تنها زن/ مرد زندگی شماست، بیش از پیش او را آرام کنید.
۴ – نه تنها باید از مقایسه منفی نامزدتان با دیگران به خصوص همکاران و دوستان هم جنس او اجتناب کنید بلکه سعی کنید همیشه او برنده تمام مقایسه های زندگی تان باشد. احساس تنهایی و اینکه نامزدم به دیگران بیش تر از من بها می دهد واقعا آزار دهنده بوده و خود محرکی اساسی برای ایجاد حس سحادت در فرد می باشد.
۵ – در مورد موضوعات یا افرادی که نامزدتان به آنها حساس است هرگز به او دروغ نگویید. فهمیدن دروغ از سوی نامزدتان همان و بیشتر شدن حس ظن و حسادت وی همان.
۶ – از لجبازی کردن یا حالگیری نامزدتان به منظور تغییر حس حسادتش و اصلاح وی جلوگیری کنید. این کار حسادت نامزدتان را چند برابر کرده و بر افکار منفی خود مصمم می کند. مثلاً مردی به نحوه رفتار همسر خود با پسر خاله اش حساس شده است. زن نباید برای تغییر در رفتار نامزدش رفتارش را با پسر خاله اش صمیمانه تر کند. لجبازی باعث تحریک نامزد شده و در نتیجه نابودی زندگی نوپا را حتمی تر می کند. تنها راهکار بهتر شدن این حس در نامزدتان صبر و استفاده از نیروی جادویی عشق است. به جای لجبازی و غرور کاذب سعی کنید او را در دریای عشق بیکرانتان غرق کنید.
۷ – و آخرین کلام این که : از حسادت او لذت نبرید! بعضی ها از این که همسرشان را نسبت به خود حساس ببینند لذت می برند چون تصور می کنند این نهایت عشق و وابستگی همسرشان را به آنها نشان می دهد. چنین تلاشی برای حسودتر کردن همسر شما، نهایتان باعث اختلاف شده و همسرتان را روز به روز از شما دورتر می کند.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد