رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

مهراب قاسم خانی: نوع نگاه و فضای قصه های سعید آقاخانی با من فرق دارد

مهراب قاسم خانی فیلمنامه «دزد و پلیس» را برای شبکه سه سیما می نویسد. این سریال قرار است یکی از گزینه های پخش در ماه رمضان امسال باشد.

مهراب قاسم خانی از نگارش ۱۰ قسمت از این مجموعه و کلید خوردن آن تا ۱۵ اردیبهشت ماه امسال خبر داد. او همچنین از تجربه ی همکاری با سعید آقاخانی که طنز او فضایی متفاوت از طنز مهراب قاسم خانی دارد، صحبت کرد.

قاسم خانی در گفت و گو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا در پاسخ به پرسشی درباره ی پخش نوروزی سریال «دزد و پلیس» ، گفت: صحبت اولیه درباره ی پخش نوروزی از شبکه سه سیما بود اما از آنجایی که طوری که من پیش می رفتم فیلمنامه را به نوروز نمی رساند و هم طرح قابلیت تبدیل شدن به قسمت های بیشتری را داشت، تصمیم گرفته شد کار در زمان دیگری پخش شود.

او ادامه داد: در آن زمان ما سعی می کردیم کار را تا ۱۵ قسمت کم کنیم؛ شبکه هم احساس می کرد ماه رمضان قابلیت بهتری برای پخش این سریال دارد اما هنوز قطعی نشده که این سریال در ماه رمضان پخش شود چون معمولا شبکه ها چند کار را برای ماه رمضان آماده می کنند. در حال حاضر نیز یک گروه دیگر مشغول به کار است و این رقابت بد نیست. فرقی هم نمی کند کدام کار پخش شود و اگر «دزد و پلیس» هم پخش نشد اشکالی ندارد.

مهراب قاسم خانی درباره ی مراحل نگارش این کار نیز توضیح داد: در حال حاضر حدود ۱۰ قسمت نوشته شده و من شش ماه برای این قسمت ها وقت گذاشتم اما چون طرح گره هایی دارد که اگر باز شود داستان به کلی لو می رود، ترجیح می دهم در مورد آن صحبت زیادی نکنم اما این قصه یک کمدی پلیسی است و راجع به یک خانواده دزد و اتفاقاتی است که برای آنها می افتد. این خانواده و خیلی از اطرافیانشان دزد هستند و هر یک در نوع دزدی تخصص دارند؛ زندگی و مشکلات آن ها با نیروی انتظامی و سایر سازمان ها در این داستان روایت خواهد شد.

او همچنین از همکاری با نیروی انتظامی خبر داد و افزود: ما با هماهنگی نیروی انتظامی پیش می رویم حتی متن ها را برای آنها فرستاده ایم و آن ها موافق کار بوده اند. من هم، هم دزدها و هم پلیس های کارمان را دوست دارم.

این نویسنده در پاسخ به این پرسش که در سریال «دزد و پلیس» چون دزدها صنف ندارند با اعتراض آن ها مواجه نخواهند شد، گفت: به هر حال همیشه چیزی به وجود می آید و عده ای ناراضی هستند و من هم در کارهایم به این مساله عادت کرده ام و حتی خوشحال می شوم که عده ای ناراضی باشند چون مشخص می شود کار را دیده اند. اما اگر کسی ناراضی نباشد معلوم می شود کار، نگرفته است.

قاسم خانی درباره ی مراحل تولید این سریال نیز عنوان کرد: ما ۱۵ روز دیگر کار را کلید می زنیم و با ۱۰ قسمتی که تا آن زمان نوشته ایم ادامه می دهیم. من هم تنها نویسنده هستم که پیمان قاسم خانی را در کنارم دارم و از مشاوره او استفاده می کنم. چون پیمان، برادرم است همیشه در کنارم حضور دارد. مشاوره ی او هم معمولا بیش از مشاوره است. من با همه مطالبی که او می گوید موافقت می کنم به علاوه ما سلیقه هم را می دانیم. در نتیجه اگر نتوانم کار را به موقع به ضبط برسانم، او به من کمک خواهد کرد اما تا وقتی که گروه به من نرسیده کارم را با آرامش انجام می دهم.

مهراب قاسم خانی، کارگردانی سعید آقاخانی در سریال «دزد و پلیس» را مساله جدیدی دانست و ادامه داد: شیوه ی کارگردانی او با کارگردان هایی که من تا به حال با آن ها کار کرده ام و نوع نگاه و فضای سریال های او با من فرق دارد. شاید فیلمنامه هایی که او تا به حال کار کرده اتفاق آن چنانی در آن نبوده و این کارگردانی او بوده که اتفاق را شیرین کرده. اما کارگردان هایی که من با آن ها کار کرده ام بر اساس فیلمنامه جلوتر رفته اند و اهل تغییر دادن آن نبوده اند.

او تاکید کرد: من حتی خودم را آماده کردم تا اوایل کار کمی جا بخورم مثلا چیزهایی گفته شود که در دیالوگ ها نبوده یا برعکس این اتفاق بیفتد. سعید آقاخانی از بداهه خوشش می آید اما من به قصه ای که بداهه داشته باشد و بازیگرانی که بداهه بگویند، علاقه ندارم. اما در عین حال این هیجان را دارم که ببینم چه اتفاقی می افتد چون سعید آقاخانی کمدی را می فهمد و سبک و نظر خاص خود را دارد که از دید خودش درست است. کارگردان هایی هم هستند که به بداهه اعتقاد دارند اما کمدی را نمی فهمند ولی چون سعید آقاخانی فرد باهوشی است و کمدی را می فهمد خیالم راحت است.

او ادامه داد: خود ما هم در ابتدا کمی تردید داشتیم و سعید آقاخانی مطمئن نبود که بخواهد این سریال را کار کند و احساس می کرد این کار مناسب او نیست، حتی احساس کردم خیلی نگران است. برای اولین بار که فیلمنامه به سعید آقاخانی پیشنهاد شد کمی تعجب کردم ولی به نظرم خوب است.

مهراب قاسم خانی تاکید کرد: سعید برای من مثل رضا عطاران است ما حتی یک بار هم سعی کردیم با هم کار کنیم اما این اتفاق نیفتاد. فضای او با فضای من فرق دارد. سعید آقاخانی و رضا عطاران آدم هایی را که دور یک سفره می نشینند و بیژامه می پوشند و محله های سنتی و قدیمی را دوست دارند و نویسنده هایی را می شناسند که چنین فضاهایی را برایشان می نویسند. با اینکه من این فضاها را زیاد نمی شناسم ولی این طرح این فضاها را دارد. من سعی می کنم دیالوگ های چنین آدم هایی را پیدا کنم و سعید آقاخانی نیز در این راه ایده هایی به من داده که دوست داشتم.

نویسنده طنز «دزد و پلیس» در پایان گفت وگویش با ایسنا، درباره تیم بازیگران این سریال نیز گفت: با هومن برق نورد برای یکی از سه نقش اصلی صحبت شده؛ شقایق دهقان نیز نقش زن را بازی می کند و برای دیگر نقش اصلی با دو ـ سه نفر صحبت شده که من همه ی آن ها را دوست دارم و فرق زیادی نمی کند کدام یک از آن ها برای این نقش انتخاب شوند.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد