رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

مروری بر «پیشونی سفید»

سینمای کودک بخش مهمی از سینمای ماست که به رغم این اهمیت و نیز علی رغم اینکه مسئولان سینمایی به استفاده آموزشی از سینما تاکید دارند، کمتر بدان پرداخته شده است و کمبود آن به شدت حس می شود. «پیشونی سفید» از فیلمهایی است که همین که در این مسیر ساخته شده، واجد ارزش و احترام است. اما این فیلم که دقت در تمامی مراحل ساخت آن به وضوح از دغدغه سازنده اش حکایت دارد، به علت بعضی کم کاری ها به اثر مطلوبی تبدیل نشده است.

فیلم مملو از جلوه های ویژه است و برای ساخت این جلوه های ویژه که اغلب نیز میدانی هستند تا کامپیوتری، زمان و انرژی و هزینه بسیاری صرف شده است. گریم های سنگینی روی چهره بازیگران انجام شده و تقریبا تمام فیلم در دکورهای ساخته شده می گذرد تا جایی که حتی صحنه های جنگل را نیز به دلیل استفاده از تزئینات غیر طبیعی در گیاهان مثل افزودن گلهای مختلف برای رنگین تر کردن تصاویر می توان جزو همین گروه به حساب آورد. اما به رغم این تلاشها، آنچه برایش زحمت کافی کشیده نشده فیلمنامه است و این قصور جواد هاشمی که کارگردان فیلم نیز هست باعث شده تمامی آن زحمات به باد برود.

داستان فیلم کلیشه ای تکراری است با ترکیبی از شخصیت های شناخته شده؛ عجوزه و عفریته آهوی پیشونی سفید را می دزدند و آقا موشه به کمک پدر آهو او و بقیه آهوهای اسیر را نجات می دهند.

داستان ابدا پرداخت ویژه ای ندارد و فیلم همین داستان سر راست و ساده را بدون هیچ پیچ و خم یا فرم بصری خاص بیان می کند و بزرگترین مشکلش نیز همین است. فیلم مخاطب امروز خودش را نمی شناسد. اگر چه که مخاطب این فیلم کودک است، اما کودکی که از سالهای اولیه با بازی های کامپیوتری و انبوه روایت های پر پیچ و خم روبرو شده، هرگز به وسیله این داستان جذب نمی شود و صرف موزیک و رنگ برای ایجاد جذابیت کافی نیست و البته باید گفت بر خلاف ادعای کارگردان، پیامهای فیلم به شکلی گل درشت ارائه می شوند و در نتیجه تاثیر چندانی ندارند.

در مجموع می توان گفت پرداخت درست داستان در کنار فرم مناسب، حتی اثر را از مرز زمان خود نیز می تواند فراتر ببرد. مقایسه ای بین این فیلم و «دزد عروسکها» که از مضمونی مشابه برخوردار است موید این مطلب است که به رغم اینکه بیش از بیست سال از ساخت «دزد عروسکها» می گذرد، اما همچنان این فیلم از «پیشونی سفید» جذاب تر و تازه تر است و علت اصلی نیز نه جلوه های ویژه، که در پرداخت داستانی آن نهفته است.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد