رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

قهرمانان این رمان‌ها واقعا وجود داشته اند! (+عکس)

او به حدی مستبد بوده است که سر مردم را از بدنشان جدا می‌کرده و از دیدن خون ریخته شده مردم بی گناه لذت می‌برده و به او لقب پسر اژد‌ها داده بودند و….
قهرمانان این رمان‌ها واقعا وجود داشته اند! (+عکس) 

آیا می‌دانید شخصیت‌های داستان‌هایی مانند فاوست، رابینسون کروزوئه و بسیاری از رمان‌های دیگر واقعی بوده و وجود خارجی داشته اند؟
به نقل از یک مجله ادبی فرانسوی، شخصیت‌های این داستان‌ها بر اساس واقعیت ساخته شده اند. از مشهورترین شخصیت‌های داستانی که از واقعیت الگو گرفته اند می‌توان به فاوست و رابینسون کروزوئه اشاره کرد.

 

۱٫ کتاب سه تفنگدار:
در کتاب سه تفنگدار سه شخصیت اصلی به نام‌های آتوس، آرامیس، پورتوس وجود دارد. این سه شخصیت با هم دوست هستند و در اتفاقی ناگهانی و در جریان یک دوئل، تفنگدار چهارم با نام دارتانیان نیز به آنها می‌پیوندد و دوستی محکمی‌ را با هم برقرار می‌کنند.

 

کتاب سه تفنگدار


اکساندر دوما،
نویسنده این کتاب با ترکیب شخصیت‌های واقعی تاریخ فرانسه و شخصیت‌های ساخته خیال خود داستان‌های جالبی را خلق کرده است.
این رمان قهرمانی‌ها و دلاوری‌های سه تن از تفنگداران لویی سیزدهم به نامهای آتوس که با نام واقعی (آرمند دو سیلگ آتوس)، پورتوس (ایساک دو پورتو)، آرامیس (هنری آرامیتز) و همچنین دارتانیان (چارلز دو باتز دو کستلمور) که در سال ۱۶۷۳ در گذشت.

 

۲٫ کتاب دراکولا، مستبد ظالم:
کارگردان این فیلم برام استوکر است و دراکولا به خاطر گذشته بد و همین طور شخصیت اهریمنی که دارد به این سرنوشت دچار می‌شود. نویسنده با الهام از داستان زندگی یک پادشاه یونانی مستبد به نام ولاد ۳ این داستان را به رشته تحریر درآورده است. 

 

دراکولا


او به حدی مستبد بوده است که سر مردم را از بدنشان جدا می‌کرده و از دیدن خون ریخته شده مردم بی گناه لذت می‌برده و به او لقب پسر اژد‌ها داده بودند و مردم شهر از او به شدت می‌ترسیدند انگار که او خدای آنجاست. وی همیشه لباس‌های تیره رنگ بر تن می‌کرد آستر شنل خود را از مخمل قرمز رنگ دوخته بود و همیشه شراب سرخ می‌نوشید. به همین سبب مردم گمان می‌کردند که وی خون آشام است.


۳٫ فاوست، دانشمند دیوانه:
فاوست اثر گوته نویسنده آلمانی است. فاوست داستان یک دانشمند است که تمام عمر خود را صرف علم کرده است اکنون شیطان به او پیشنهاد جوانی و عشق می‌دهد و در عوض روح فاوست را طلب می‌کند…. 

    فاوست

 

بسیاری از عارفان معتقد هستند که انسان‌های زیادی، عمل فاوست را انجام می‌دهند و این داستان تنها یک افسانه یا حاصل رویای یک نویسنده نبوده است.


۴٫ گوژپشت نتردام، کازیمودو :
گوژپشت نتردام یکی از شاهکارهای ادبی ویکتور هوگو نویسنده فرانسوی می‌باشد. 

 

گوژپشت نتردام

 

در این کتاب گوژ پشتی به اسم کازیمودو وجود دارد که ناقوس زن یک کلیساست. هوگو این کتاب را در سال ۱۸۲۰ نوشته است و در آن سالها در کلیسای جامع یک گوژپشتی همانند انسانی که هوگو توصیف می‌کند در تاریکی‌های این کلیسا در رفت و آمد بوده است.

 

۵٫ رابینسون کروزوئه:
مشهورترین رمان نویسنده انگلیسی دانیل دِفو است که رابینسون از سال ۱۸۶۰ به مدت بیست سال در یک جزیره تنها زندگی می‌کرده است. او موفق به کشاورزی و کشت گندم در مدتی که در جزیره به سر می‌برده شده بود. این داستان از ماجراجوئی‌ها و زندگی الکساندر سرکیلیک در یک جزیره اقتباس شده است.        

 

000  5.jpg 


۶٫ رولاند:
گروه رولاند در دره رونسوو به دام دشمن می‌افتند و یکی از بستگان نزدیکش به نام اولیویه از رولاند می‌خواهد تا برای فراخوان کمک در بوق عاج بدمد. رولاند کمک خواستن را در شأن پهلوانی خود نمی‌بیند و از این کار خودداری می‌کند.

 

000 6.jpg

 

در نبردی که با دشمن در می‌گیرد همه مردان رولاند کشته می‌شوند و تنها او و دو تن از پیرامونیانش زنده مانده‌اند. در این هنگام است که رولاند در بوق عاج می‌دمد و شارلمانی با شنیدن آوای بوق به یاری او می‌شتابد. ولی دیگر دیر شده و شارلمانی با پیکرهای کشته‌شده رولاند و سپاهیانش روبه‌رو می‌شود. بوق عاج در زیر بدن رولاند افتاده و صورت رولاند به سوی اسپانیا قرار گرفته‌است. رولاند به راستی وجود حقیقی داشته و بخشدار یکی از شهرهای بریتانیا بوده است.

 

۷٫ پرنس جان، پادشاه بی زمین:
جان انگلیسی که در یکی از نمایشنامه‌های شکسپیر ظاهر می‌شود. پرنس جان برادر کوچکتر ریچارد لیون بوده است. جان، برادرش را در سال ۱۱۹۹ شکست می‌دهد و می‌تواند بر تخت پادشاهی بنشیند. اشراف انگلستان پرنس جان را مجبور می‌کنند تا مگناکارتا (فرمان کبیر) را امضاء کند. پادشاه ناگزیر می‌شود به قوانین مربوط به زمین احترام بگذارد.

 

000  7.jpg

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد