رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

قابل توجه مادر شوهر یا مادر زنها !!

رابطه مادر و فرزندی رابطه ای بی بدیل است ، اما در مورد زندگی فرزندتان شخص سومی ‌هم مطرح است لذا معادله به هم می‌خورد . برای تساوی معادله نیاز به حسابگری دارید . 

اولین مهمان رسمی‌:
یادمان باشد اولین‌های زندگی جاودانه است و بیشترین تاثیر را برای طول عمر به جا می‌گذارد . مثل اولین روز مدرسه، اولین جشن تولد، یا اولین آشنایی. این هم اولین مهمانی رسمی ‌است که به افتخارشما برگزار شده است. احساس قلبی شما کاملا آشناست می‌دانم که قبل از ورود به مهمانی به چه چیزهایی فکر می‌کنید . مطمئن هستم هدف شما از ورود به منزل فرزندتان توقع نامعقولی بدنبال ندارد .
لذا سعی ‌کنید نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

غرورمادری :حتما پیش از آنکه در جستجوی کشف نقطه ضفعها باشید ، به دنبال برجسته کردن نقاط قوت هستید . شما مایلید که فرزندتان بداند که به او افتخار می‌کنید . دوست دارید به داماتان بفهمانید که چه دختر کدبانویی را تحویل او و خانواده اش داده اید یا به رخ عروستان بکشید که فرزندتان توان برپایی یک زندگی موفق را داشته است . این احساس کمی‌ شما را مغرور نشان می‌دهد ولی واقعیت جز این است و شما مغرور نیستیدبلکه از پله افتخار بالا رفته اید .

رابطه مادر و فرزندی رابطه ای بی بدیل است ، اما در مورد زندگی فرزندتان شخص سومی ‌هم مطرح است لذا معادله به هم می‌خورد . برای تساوی معادله نیاز به حسابگری دارید . 

اولین مهمان رسمی‌:
یادمان باشد اولین‌های زندگی جاودانه است و بیشترین تاثیر را برای طول عمر به جا می‌گذارد . مثل اولین روز مدرسه، اولین جشن تولد، یا اولین آشنایی. این هم اولین مهمانی رسمی ‌است که به افتخارشما برگزار شده است. احساس قلبی شما کاملا آشناست می‌دانم که قبل از ورود به مهمانی به چه چیزهایی فکر می‌کنید . مطمئن هستم هدف شما از ورود به منزل فرزندتان توقع نامعقولی بدنبال ندارد .
لذا سعی ‌کنید نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

غرورمادری :حتما پیش از آنکه در جستجوی کشف نقطه ضفعها باشید ، به دنبال برجسته کردن نقاط قوت هستید . شما مایلید که فرزندتان بداند که به او افتخار می‌کنید . دوست دارید به داماتان بفهمانید که چه دختر کدبانویی را تحویل او و خانواده اش داده اید یا به رخ عروستان بکشید که فرزندتان توان برپایی یک زندگی موفق را داشته است . این احساس کمی‌ شما را مغرور نشان می‌دهد ولی واقعیت جز این است و شما مغرور نیستیدبلکه از پله افتخار بالا رفته اید . در این بالا رفتن از سکوی ترقی ، سعی کنید دست فرزندتان را هم بگیرید . فراموش نکنید شما به عنوان مادر پیش از آنکه به خود ببالید به توانایی فرزندتان می‌بالید . پس سعی کنید این موضوع را درگفتار خود هم منتقل کنید اگر احساس فرزندتان را بخواهید ، او دوست دارد از همسرش تعریف کنید چرا که به دنبال تایید شماست . همین تایید شما برای آنها بیش از هر هدیه ای ارزش دارد . آنان مجموعه وسایل زندگی را درخانه ای کوچک یا بزرگ جای داده اند تا به شما نشان دهند که از پس مقدمات یک زندگی موفق برآمده اند .
 
زنگ را نفشارید ! قبلا این نکات را با دقت مرور کنید :
مهمانی رسمی‌است و این رسمیت به خاطر وجود شماست پس سعی کنید به افتخار جایگاهی که برای شما قائل شده اند مروری بر رفتارتان داشته باشید .
 
احترام متقابل:
به سلیقه خودتان و دست پخت عروستان احترام بگذارید از حسن رفتار و زحمت دامادتان تقدیر کنید ، به خاطر زحمتی که متحمل شدند بارها و بارها تشکر کنید ، مطمئن باشید بعدها سرمایه خوبی را درو می‌کنید .
 
جملات همه پسند:
اگر وضع منزل و سلیقه و رفتار فرزندانتان شما را غافلگیر کرده و احساس می‌کنید آنها در شروع کار موفق هستند فقط از فرزندتان تقدیر نکنید ، بلکه همسرش را مثال بزنید ، سعی کنید ازکلمات مناسب و جملات مفهوم و روشن استفاده کنید . جملاتی که دو پهلو است یا تعبیرو تفسیر به دنبال دارد به زبان نیاورید ، به جای اینکه به عروستان بگویید دخترم هم مثل شما دست پخت خوبی دارد یا غذای او هم دست کمی ‌از غذای شما ندارد بگویید:” جدا که غذای عروس مثل غذای دختر دلچسب است .”شاید هم بهتر بعد بهترین غذاها را خواهید خورد یا غذایی را می‌خورید که تا به حال تجربه نکرده اید ،بگویید :خوش به حال دخترم که علاوه بر دست پخت خود از تجربه مادر شما هم بهره مند می‌شود .
 
از احساس فرزندانتان کسب اطلاع کنید :
یادتان باشد خانه آنها حریم مخصوص خودشان است لذا حق دارند برای آن قوانین تعیین کنند و از شما بخواهند رعایت کنید لذا حتی از سر دلسوزی سعی نکنید قوانین آنها را تغییر دهید بلکه به آن احترام بگذارید . اگر نظر شما این است آینه آنها در ستون روبه رویی نصب شود سعی کنید آن را در اولین روز زندگی طرح نکنید .
 
نکته بین ونکته سنج شوید، اما فقط به خاطر خودتان، زیرا دقت در گفتار و رفتار عروس یا دامادتان به شما کمک می‌کند رفتار مناسب را بروز دهید . به طور مثال اگر عروس شما حساسیت خاصی به خرج می‌دهد تا خود چای بریزد . شما هم منتظر بمانید تا خود او اقدام کند اگر دلش نمی‌خواهد ظرفهای شام او را بشویید و فقط مایل است آن راخشک کنید سعی کنید آن را رعایت کنید هر وفت خواست به او کمک کنید . بی خود به قفسه‌های آنها سرک نکشید و از طرز چیدن ظروف ایراد نگیرید . تصور نکنید چون فرزندتان خیلی راحت با شما صحبت می‌کند یا به کمد شما سرک می‌کشد شما هم می‌توانید . چرا که رابطه شما دو طرفه است ؛ رابطه مادر وفرزندی ، در مورد زندگی فرزندتان شخص سومی‌هم مطرح است لذا معادله به هم می‌خورد . برای تساوی معادله نیاز به حسابگری دارید .
 
به جز خود به اطرافیان منتسب به خود هم تذکر دهید .
ممکن است دخترتان یا پسرتان هم به عنوان اعضای خانواده به خانه عروس یا داماد جدید دعوت شده باشند . همینطور ممکن است آنها تجربه شما را نداشته باشند . سعی کنید بعضی نکات و حساسیت‌های شروع زندگی را به آنها هم یادآور شوید تا سوء تفاهمی‌رخ ندهد . به همسرتان تذکر دهید هنگام ورود به منزل دامادش در اولین دقایق در بالاترین نقطه اتاق و لو نشود و یا به سرعت پاهایش را دراز نکند . سعی نکند نسبت به طریقه نصب لوستر یا جای چراغ خواب تذکر دهد و یا برای جیر جیردر پیچ گوشتی به دست گیرد . چرا که این کارهای مردانه به عهده دامادتان است و ممکن است از این حرکات دلخور شود .
اگر گلدان پذیرایی احتیاج به هرس دارد لزومی‌ندارد اقدام کننده پسرتان باشد . اجازه دهید داماتان خودش به فکر بیفتد . به دخترتان هم تذکرهای مخصوص سلیقه خانمها مفید است . اوهم باید سعی کند نسبت به عروس خانم محتاط برخورد کند.از رنگ پرده یا طریقه چیدن سفره ایراد نگیرد و سعی کند نسبت به رعایتهای شما آگاه شود تا او وهم شما در برقراری ارتباط موفق باشید .
 
گرانبهاترین چیزها:
گرانبهاترین و بزرگترین هدیه ای که به تازه عروس یا دامادتان می‌دهید همان آخرین جملات پایان مهمانی است . باور داشته باشید تقدیم یک قطعه طلا یا فرش و ظرفهای بلورین موثرتر از بخشیدن کلمات ارزشمند در قالب تقدیر و تشکر و جمله‌های محبت آمیز نیست .
 
کم هزینه ترین چیز ها:
کم هزینه ترین هدیه و به یاد ماندی ترین کادوی شروع زندگی ، جملات پایانی هنگام خداحافظی است . خوشبختانه مراسم خداحافظی مهمانی‌های ایرانی سرشار ازکلمات زیبا و تعارفات طولانی است پس از این کلمات دریغ نکنید . حتی اگر اعتقاد شما غیر از آن است . به یاد داشته باشید بعد از رفتن شما آنها با نگاهی به اطراف و وسایل پذیرایی ، تک تک حالات و جملات شما را مرور می‌کنند چرا که به دنبال ارزیابی دقیق خود و تعیین جایگاه خویش نزد شما هستند لذا سعی کنید جای جای خانه آنها را مهر محبت بزنید و گل عشق بکارید.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد