رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

عکس : سوتی در فیلم های سینمایی از نوع هالیوودی!!

اشتباهاتی که در فیلم های سینمای خودمان زیاد دیده اید و شاید با خودتان فکر کنید این اتفاق ها فقط در سینمای ما رخ می‌دهد. اما بهتر است بدانید که هالیوود و بزرگترین فیلم هایی که….
سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس 

از آنجا که بعضی از صحنه ها در چند روز فیلمبرداری می‌شود، عوامل صحنه مدام حواس شان است که در پلان قبلی بازیگر چه چیزی پوشیده بود یا وسایل صحنه در چه وضعیتی بودند. چون اگر به این نکته ها توجه نشود ممکن است اشتباهات فاحشی موقع تصویربرداری به وجود بیاید.

 اشتباهاتی که در فیلم های سینمای خودمان زیاد دیده اید و شاید با خودتان فکر کنید این اتفاق ها فقط در سینمای ما رخ می‌دهد. اما بهتر است بدانید که هالیوود و بزرگترین فیلم هایی که در این فضا ساخته شده اند هم سوتی های زیادی داشته اند. شاید باورتان نشود اما گاهی تعداد سوتی های موجود در یک فیلم به ۴۰۰ عدد هم می‌رسد.

۴۰۷
جادوگر شهر اوز
این فیلم یکی از خاطره انگیزترین مجموعه هایی است که درباره جادوگری ساخته شده است. خیلی سال قبل از اینکه هری پاتر با آن جلوه های ویژه آنچنانی اش پا به میدان بگذارد و وارد دنیای نوجوانان شود، جادوگر شهر اوز این جایگاه را داشت. شاید باورتان نشود اما این فیلم با ۴۰۷ سوتی و اشتباه رتبه نخست را از آن خود کرده است تا حداقل در این زمینه مشهور و یکه تاز باشد. یکی از بارزترین سوتی های این فیلم، صحنه ای است که در آن بازیگر نقش اول که یک دختربچه است، با لباس قهوه ای از در خارج می‌شود و بعد از بسته شدن در، لباس آبی به تن دارد. اشتباهاتی از این دست در این فیلم بارها تکرار شده اند.

جادوگر شهر اوز

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com

۳۰۸

هری پاتر
این فیلم که در جادوگری و جلوه های ویژه یکه تاز است و تقریبا کسی نیست که درباره شخصیت های این مجموعه چیزی نشیده باشد، رتبه سوم را از آن خود کرده است.

هری پاتر با ۳۰۸ اشتباه در نسخه هری پاتر و زندگی آزکابان همه را شگفت زده کرد. البته جالب است که بدانید نسخه اول آن هم ۲۹۱ اشتباه داشت.

در فیلم هری پاتر و سنگ جادو هم، عوامل صحنه گاهی یادشان می‌رفت دکور را براساس پلان های بعدی بچینند.

مثلا جایی که هری قرار است با یک شیشه که داخل آن صورتک های عجیبی وجود دارد رو به رو شود، قبل از نزدیک شدن هری پاتر به شیشه مورد نظر، هیچ اثری از آن نمی‌بینیم.

هری پاتر عکس : سوتی در فیلم های سینمایی از نوع هالیوودی!!
یکی دیگر از صحنه های شاهکار هم زمانی است که فیلمبردار در سمت چپ تصویر اصلی دیده می‌شود و هیچ کس حواسش به این موضوع نیست.


۳۸۲
دزدان دریای کارائیب
زمانی که نسخه اول فیلم سینمایی دزدان دریایی کارائیب به اکران عمومی‌ درآمد و حسابی جار و جنجال به راه انداخت کسی فکرش را هم نمی‌کرد این فیلم که نمره عالی ۸ را از منتقدان گرفته است بتواند لقب یکی از پراشتباه ترین فیلم های تاریخ سینما را از آن خود کند.

«دزدان دریایی کارائیب» ۳۸۲ اشتباه تصویری بزرگ داشت. یکی از تشابهاتی که در طول این فیلم مدام تکرار می‌شد حضور آدم ها و اشیایی بود که در خارج از کادر فیلمبرداری مورد استفاده قرار می‌گرفتند و حضور داشتند.

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com
مثلا جایی که جانی دپ با آن گریمی‌ که به سال های قبل بازمی‌گردد، مشغول بازی است، یکهو پشت سرش یک مرد با تی شرت و عینک آفتابی مشغول قدم زدن دیده می‌شود.

در یکی دیگر از صحنه ها ویل یکی از شخصیت هاست که در پلان اول با صورتی بدون ریش ظاهر می‌شود و وقتی سر برمی‌گرداند یکهو صورتش پر از مو می‌شود.
 
218
تایتانیک
۲۱۸ سوتی، برای یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما که جیمز کامرون آن را ساخته است. در کشتی تایتانیک از نوع پوشش، میزان آبی که در کشتی وجود دارد و قربانیانی که یکی یکی از عرضه به داخل آب پرت می‌شوند تا دلتان بخواهد سوتی وجود دارد. در این صحنه رز کت پوشیده تا در را بشکند اما زمانی که وارد آب می‌شود اثری از کت نیست.


تایتانیک

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com


۴۸
درخشش
یکی از معروف ترین فیلم های جنایی تاریخ سینما که استنلی کوبریک آن را ساخته، «درخشش» است. این فیلم که داستان یک نویسنده متوهم را به تصویر می‌کشد ۴۸ سوتی جالب داشت. زمانی که دنی پسر جک با چاقو از در خارج می‌شود، آباژور کج و درهم است، اما در پلان بعدی وقتی پدرش از همان نما قصد دارد با تبر در را باز کند آباژور درست سر جایش قرار گرفته است یا مثلا در صحنه دیگر جای اسباب بازی های دنی با هم عوض می‌شود.

درخشش

درخشش
۷۸
پالپ فیکشن
بعید است در یکی از معروف ترین فیلم های جنایی تاریخ سینما ۷۸ تا سوتی پشت سر هم ببینیم اما در پالپ فیکشن این اشتباهات رخ می‌دهند و این فیلم هم در لیست فیلم های پراشتباه قرار می‌گیرد. زمانی که جان تراولتا و ساموئل جکسون در آپارتمان مشغول صحبت هستند جای گلوله های دیوار مدام عوض می‌شود، یک بار پشت سرشان است و یک بار به سمت جلو حرکت می‌کند.

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com
۴۶
اسپایدرمن
۴۶ سوتی در فیلمی‌به عظمت اسپایدرمن، رقم قابل توجهی به حساب نمی‌آید. در پلانی از این فیلم وقتی که مری جین مورد حمله قرار می‌گیرد مرد عنکبوتی مثل یک قهرمان، آنها را از در و پنجره بیرون می‌اندازد اما زمانی که با مری رو به رو می‌شویم نه اثری از پنجره های شکسته است نه دیوارهای فروریخته. همه چیز سر جایش است. در صحنه دیگر زمانی که اسپایدرمن روی ماشین می‌پرد تمام سقف آن پاره می‌شود و از بین می‌رود، اما وقتی ماشین راه می‌افتد انگار تازه آن را از کمپانی تحویل گرفته اند.


سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com
۱۱۹
گرگ و میش
یکی از فیلم های جدید و خون آشامی‌ که توانسته از شهرت زیادی بین طرفداران این ژانر برخوردار شود فیلم گرگ و میش است. ۱۱۹ عددی است که تعداد سوتی های این فیلم را مشخص می‌کند. یکی از سوتی ها هنگامی‌ است که در روز اول مدرسه وقتی بچه ها با هم سلام و علیک می‌کنند تایلر روی لباسش یک ژاکت سبزرنگ پوشیده که در پلان بعدی وجود ندارد. یا در این صحنه (تصویر) وقتی ادوارد و بلا با هم مشغول صحبت هستند، یکهو دستکش های بلاغیب می‌شود.

گرگ و میش

گرگ و میش
۳۲۵
سریال لاست
لاست یا همان گمشده هم جزو سریال هایی بود که با ۲۴ وارد عرصه رقابت شد. زمانی که این مجموعه در حال ساخت بود همه اطمینان می‌دادند که این سریال نباید اشتباهات فاحش داشته باشد اما رقم اشتباهات این سریال ۳۲۵ بود.

۱۵۸
جنگ ستارگان
فیلم سینمایی جنگ ستارگان به کارگردانی جورج لوکاس جزو پرطرفدارترین فیلم های فانتزی دنیا بود. این فیلم با ۱۵۸ سوتی در لیست جمع و جور ما قرار دارد. یکی از اشتباهاتی که مدام در این فیلم دیده می‌شود، حذف و اضافه شدن اشیا است. مثلا همانطور که در عکس می‌بینید، در یک پلان مجسمه کنار دیوار است و در پلان بعدی خبری از مجسمه نیست. البته عوض شدن گاه و بیگاه رنگ لباس ها را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

۱۵۴
ماتریکس
۱۵۴ صحنه از فیلم ماتریکس با سوتی پر شده است، البته مطمئن هستیم که هیچ کدام از آنها یادتان نیست چون آن قدر در ژانگولربازی ها محو شده بودید که این چیزها جزئی اما مهم را نبینید. داستان درباره مبارزه یک موجود کامپیوتری با انسان های پلید است. در یکی از صحنه ها قهرمان با دست دیوار را می‌شکافد اما وقتی وارد می‌شود دیوار آجری همانطور سر جایش است. این تعجب ندارد؟ در جای جای این فیلم اسلحه ها از صحنه حذف می‌شوند و بعد عوامل یادشان می‌افتد که باید داخل کادر اسلحه داشته باشند و بعد سریع آن را اضافه می‌کنند.

۶۹
شوالیه تاریکی
یکی از بهترین فیلم های چند سال اخیر «شوالیه تاریکی» ساخته کریستوفر نولان بود. این فیلم با ۶۹ سوتی در میان لیست فیلم های پراشتباه قرار دارد. در یکی از صحنه های اصلی زمانی که بدمن به ژوکر حمله می‌کند، آقای فیلمبردار هم با دوربینش در صحنه حاضر می‌شود تا ماجرا را بهتر ببیند یا وقتی «دنت» پس از نجات یافتن از مرگ در بیمارستان بستری می‌شود سمت چپ بالش او خونی است اما یک ثانیه طول نمی‌کشد که بالش او از خون پاک می‌شود! عکس زیر هم یکی دیگر از سوتی های این سریال است.

۱۷۹
بازگشت از آینده
این فیلم ۱۷۹ سوتی و اشتباه طی مدت ۹۵ دقیقه ای اش دارد. سوتی ها بیشتر مربوط به لباس و زیورآلات و چیزهایی از این قبیل است. در یکی از صحنه ها، زمانی که بازیگران روی زمین می‌افتند آنها را از دو نما نشان می‌دهند.
در نمای اول آنها فقط زمین خورده اند و از نمای دوم کلی کاغذ روی زمین ریخته یا مثلا ظرف پر از شکلات که از یک نما در طبقه دوم است و از نمای دیگر در طبقه اول.

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com
۶۲
کماندو
فیلم کماندو سال ۱۹۸۳ با بازی آرنولد شوارتزنگر به اکران عمومی‌ درآمد و احتمالا مردم آن قدر محو تماشای هرکول بازی های آرنولد بودند که سوتی های فیلم را آن طور که باید ندیده اند. در این فیلم زمانی که ماشین درب و داغان شده است و همه انتظار دارند تا لحظه آخر ماجرا همانطور پیش برود، یکهو ماشین صحیح و سالم نمایش داده می‌شود. سوتی های این فیلم ۶۲ مورد است.

 
سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com
263
ارباب حلقه ها
این طور که پیش می‌رویم به این نتیجه می‌رسیم که تعداد اشتباهات در فیلم هایی که جلوه های ویژه در آن دخیل هستند بیشتر است.

«ارباب حلقه ها» هم تعداد سوتی هایش ۲۶۳ است و جزو فیلم های پراشتباه به حساب می‌آید.

در یکی از پلان ها وقتی قایقران ها مشغول عبور از دریا هستند دور انگشتان پای مجسمه دیده می‌شوند اما وقتی این نما از سمت بالا به مخاطب نشان داده می‌شود هیچ اثری از کشتی ها نیست.

در نمایی از فیلم یک شی آهنی سر ارابه قرار دارد اما در نمایی دیگر آن شی به جای دیگری انتقال یافته است. این فیلم هم به نسبت فیلم های دیگر سوتی های زیادی دارد.

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com

سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com
۱۵۸
سریال ۲۴
یکی از سریال های پربیننده ای که در چندین فصل ساخته شد و توانست در میلیون ها نسخه به فروش برسد، سریال ۲۴ بود که فصل های زیدی از آن هم در کشور خودمان دوبله شده است. این اکشن تمام عیار با ۱۵۸ اشتباه توانست یکی از سریال هایی باشد که خیلی سوتی ندارد. بیشتر مشکلی که دست اندرکاران این سریال با آن رو به رو بودند، حضور افراد و اشیای اضافه داخل کادر بود. معمولا نشان هایی از دوربین، بوم صدا و کلی چیز دیگر در آن پیدا می‌کنید.

۱۷۷
گلادیاتور
تعداد سوتی در فیلم های جنگی و تاریخی زیاد است، شاید تعدادش مثل فیلم گلادیاتور به ۱۷۷ و حتی بیشتر هم برسد.

چون گاهی عوامل یادشان می‌رود که فیلم متعلق به چه قرنی است و آنها در چه قرنی زندگی می‌کنند.

در یکی از صحنه های نبرد وقتی ارابه ها را نشان می‌دهند، در آن بین یک سیلندر گازی به چشم می‌خورد که کل داستان را زیر سوال می‌برد.


سوتی سینمایی از نوع هالیوودی!! + عکس www.TAFRIHI.com
در زمانی که گلادیاتورها زندگی می‌کردند خبری از شلوار جین و تی شرت نبود و همه پارچه هایی شبیه لباس بر تن می‌کردند.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

amirali

ارسال در ۱۱ اسفند ۱۳۹۰

1

کاش سوتی های هری پاتر هم میگرفتین

پاسخ به کامنت

ملیکا

ارسال در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

2

خیای جالب بود .زدی به هدف
ایول

پاسخ به کامنت
اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد