رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

عمادرضا: صدام نگذاشت به آث میلان بروم

در روزهایی که دردسرهای جاسم کرار با باشگاه قبلی و فعلی‌اش همچنان ادامه دارد، هفته‌نامه تماشاگر در پرونده‌ای ویژه به حواشی حضور بازیکنان عراقی در لیگ ایران پرداخته است. در این پرونده علاوه بر حضور پرتعداد این بازیکنان در ایران به مسائل حاشیه‌ای و بی‌انضباطی‌های آن‌ها هم به‌طور ویژه پرداخته است.
مصاحبه با عماد رضا به ‌عنوان یکی از اولین عراقی‌های لیگ ایران از بخش‌های جذاب این پرونده بود. عماد اغلب عراقی‌های حاضر در ایران را بازیکنان باکیفیتی می‌داند اما در ضمن اقرار می‌کند که برخی از آن‌ها از جمله کرار با بی‌انضباطی‌های فراوان‌شان آبروی عراقی‌ها را برده‌اند. گزیده مصاحبه با عماد محمدرضا را بخوانید. گفتگو با مردی که معتقد است اگر صدام حسین مانعش نمی‌شد حالا در اروپا بازی می‌کرد.

* به نظرت بازیکنان عراقی شاغل در فوتبال ایران موفق بودند؟
– فکر کنم موفق بودیم؛ بازیکنان عراقی که وارد فوتبال ایران شدند از نظر فنی خوب کار کردند اما فکر کنم برخی از آن‌ها حرفه‌ای نبودند. تنها بازیکنانی که به نظر من از لحاظ حرفه‌ای و فنی توانستند در فوتبال شما خوب کار کنند احمد کاظم و ابوالهیل بودند.
* ‌منظورت از حرفه‌ای همان سازگاری با محیط فوتبال ایران است؟
– بله؛ چند بازیکن عراقی که به فوتبال ایران آمدند از نظر فنی عملکرد خوبی داشتند ولی باشگاه‌ها را اذیت کردند و فکر می‌کنم بازیکنی که با باشگاه دچار مشکل شود نمی‌تواند ‌چند سال در فوتبال یک کشور، دوام بیاورد.
‌‌

* خودت فکر می‌کنی در این چند سال حرفه‌ای رفتار کرده‌ای؟
– من الان ۶ سال است که در فوتبال شما بازی می‌کنم؛‌ یک فصل فولاد بودم، ۴ سال سپاهان و ۶ ماه در شاهین بوشهر و حالا هم که در سپاهان هستم؛ به نظر شما این زمان برای اینکه نشان دهد‌ با فوتبال ایران مشکل نداشته‌ام کم است؟
* حالا به طور کلی فوتبال ایران را چطور ارزیابی می‌کنی؟
– من ۴سال هم در الوکره و الغرافه قطر بازی کردم اما باید اعتراف کنم لیگ ایران جزو لیگ‌های سخت آسیاست‌ به خصوص برای مهاجمین.
* ‌چرا به خصوص مهاجمین؟
– یک فوروارد در فوتبال ایران باید دارای تکنیک،‌ سرعت و همچنین شم گلزنی باشد و بتواند برای خودش موقعیت درست کند. اگر مهاجمی تنها سرعتی یا تکنیکی باشد نمی‌تواند در فوتبال شما موفق عمل کند.
* ‌در طول این سال‌ها که در فوتبال ایران بودی نزدیک به ۶۹‌ گل زدی؛ کنار کدام بازیکن راحت بودی؟
– در این‌ ۶ سال زمانی که با محمود کریمی در سپاهان هم‌بازی بودم خیلی خوب بود. محمود بازیکن فوق‌العاده‌ای بود. او هم تکنیک داشت و هم سرعت برای همین خیلی خوب یک و دو می‌کردیم. بعد از اینکه محمود مصدوم شد و فوتبال را کنار گذاشت، ابراهیم توره خوب بود و زمانی که ما در خط حمله سپاهان بودیم کسی نمی‌گفت تنها عمادرضا گلزن است یا فقط توره خوب گل می‌زند همه می‌گفتند توره و عماد خوب گل می‌زنند.
* به نظر عماد‌رضا مشکل فوتبال ایران چیست؟
– در فوتبال شما متاسفانه اکثر بازیکنان به فکر قرا‌رداد و پول هستند و این موضوع برایشان از پیشرفت‌ مهم‌تر است‌. ‌بازیکنان ایرانی خیلی ‌دنبال پول قرار‌داد هستند و فکر می‌کنم آنها حرفه‌ای عمل نمی‌کنند. دیگر مشکل فوتبال شما این است که بازیکن‌ها صد درصد آماده نیستند و با تمام توان برای انجام بازی وارد زمین نمی‌شوند؛ در لیگ ایران تمرینات زیاد است و نباید روزی دو جلسه تمرین گذاشت چون بازیکن خسته می‌شود و با همان خستگی وارد میدان می‌شود.
* با کدام مربیان ایرانی راحت‌تر بودی؟
– من فکر می‌کنم امیر قلعه‌نویی مربی خوبی بود و من راحت در تیم او بازی می‌کردم و بعد هم کرانچار از زمانی که آمده خیلی خوب کار می‌کنیم. من‌ فکر کنم اکثر بازیکنان با کرانچار تعامل خوبی دارند. اگر بازیکن بگوید مصدوم هستم و نمی‌توانم در این بازی حضور داشته باشم او نمی‌گوید دروغ می‌گویی و از این حرف‌ها.
* ‌گفتی دروغ؛ قبول داری بازیکنان عراقی خیلی هم راست‌گو نیستند؟
– مشکل اصلی اینجا این است که اگر ۲۰ بازی فیکس باشی مشکلی نیست ولی اگر یک بازی مصدوم باشی یا نتوانی بازی کنی می‌گویند دروغ می‌گویی؛ من حرفه‌ای هستم و نمی‌دانم چرا فکر می‌کنند ما عراقی‌ها دروغگو هستیم.
* رفتار خود بازیکنان عراقی مثل کرار جاسم یا حوار باعث شده که افکار عمومی در مورد شما اینطوری فکر کنند.
– من که همان اول مصاحبه گفتم چند بازیکن تازه‌ وارد عراقی نمی‌فهمند چطور رفتار کنند. بازیکن خارجی باید حرفه‌ای رفتار کند و اگر مربی گفت ضربه‌ای را نزن، نزند و به حرف مربی گوش کند. من قبلا در سپاهان ضربات ایستگاهی را می‌زدم اما کرانچار گفت دیگر نزنم و من هم گوش کردم. نباید برای مربی و باشگاه دردسر درست کرد. اگر من حرفه‌ای نباشم تیم خراب می‌شود. چون می‌خواهم سپاهان قهرمان شود نباید دروغ بگویم و یا با رفتارم تیم را برهم بزنم.
* ‌فکر می‌کنی کرار هم مثل تو فکر می‌کند؟
– (خنده)کرار اعصابش خراب است. به او زنگ زدم و گفتم چرا همیشه دعوا می‌کنی و باعث می‌شوی تا ایرانی‌ها نگاه خوبی به بازیکنان عراقی نداشته باشند‌.

* خودت فکر می‌کنی چرا جاسم‌کرار اینگونه رفتار می‌کند؟
– من می‌گویم بازیکنی که در پرسپولیس و استقلال با این همه هوادار بازی می‌کند و هر بازی کلی بیننده آن را می‌بیند نباید دعوا کند. این کارها حرفه‌ای نیست.
* خیلی‌ها منتظرند تا بازی‌های تو را در استقلال و پرسپولیس ببینند؛ فصل بعد به تهران می‌آیی؟
– (خنده)کی منتظر من است؟ من الان با سپاهان قرار‌داد دارم و تنها به موفقیت این تیم فکر می‌کنم.
* ‌وضعیت مالی بازیکنان عراقی شاغل در لیگ عراق چگونه است؟
– از قبل خیلی بهتر است و خوب پول می‌گیرند البته نه به اندازه خارج از کشور.
* ‌دوست داری روزی به فوتبال عراق برگردی؟
– فعلا که چنین تصمیمی ندارم. اتفاقا تیم فوتبال اربیل عراق پیشنهاد قرار‌داد ۴۰۰هزار دلاری داد اما چون زمین‌شان خراب بود‌ نرفتم. شاید روزی به فوتبال عراق برگردم اما با این شرایط فعلا در ایران هستم.
* عراق ۶ سال لیگ نداشت این موضوع باعث لطمه خوردن‌ فوتبال شما نشد؟
– بازیکنان عراقی در گذشته حرفه‌ای نبودند و اگر بودند در خارج از عراق بازی می‌کردند. تیم ملی نزدیک به ۱۰سال است که بازیکن جدید ندارد و طی چند سال اخیر سالی یکی‌،‌ دو بازیکن جدید رو کرده است. متاسفانه صدام فوتبال عراق را نابود کرد و نگذاشت پیشرفت کنیم؛ صدام چون فوتبال را دوست نداشت نمی‌گذاشت فوتبال عراق پیشرفت کند؛ اگر صدام نبود الان قدرت اول آسیا بودیم. با دو بازیکن نمی‌شود موفق بود. میانگین سنی بازیکنان تیم ملی عراق ۳۰ سال است و هنوز جوانگرایی در تیم ملی صورت نگرفته است.
* ‌برخلاف موفقیتی که در فوتبال ایران داشتی، در تیم ملی عراق خیلی موفق نبودی؟
– من تنها در مقدماتی جام جهانی زیاد بازی نکردم چون زیکو از من شناختی نداشت اما به تیم ملی دعوت می‌شدم.
* قصد داری فوتبالت را در ایران تمام کنی یا عراق؟
– معلوم نیست اما شاید آخر فصل یا فصل دیگر فوتبال را کنار بگذارم؛ هنوز تصمیم نگرفته‌ام.

* چرا نتوانستی مثل توره که با موناکو فرانسه قرار‌داد بست به اروپا ترانسفر شوی؟
– نمی‌دانستم که توره با موناکو قرار‌داد بسته و فکر می‌کردم هنوز در عجمان امارات است. من خیلی سال پیش با آث‌میلان به توافق هم رسیدم اما صدام نگذاشت به اروپا بروم و مسیر فوتبالم را عوض کرد. صدام کاری برای فوتبال عراق نکرد و فوتبال ما را ۱۰سال عقب انداخت.
* ‌بهترین بازیکن عراقی که به فوتبال ایران آمده کدام بازیکن است‌؟
– به نظر من احمد کاظم و ابوالهیل بازیکنان خوبی بود که به فوتبال ایران آمدند و این اواخر هم حوار توانست بدرخشد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد