رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

عجایت هفتگانه روسیه +عکس

روز ۱۲ ژوئن که روز روسیه نام گرفته است، طی مسابقه ای “عجایب هفتگانه روسیه” نام برده شدند که عبارتند از: کوه البروس؛ دره فواره های آب جوش در کامچاتکا؛ دریاچه بایکال؛ ستون های باد در کوما؛ پترهوف در سنت پترزبورگ؛ مجسمه میهن-مادر در ولگاگراد و کلیسای واسیلی بلاژنی در مسکو.
عجایت هفتگانه روسیه +عکس
ادامه مطلب راببینید

روز ۱۲ ژوئن که روز روسیه نام گرفته است، طی مسابقه ای “عجایب هفتگانه روسیه” نام برده شدند که عبارتند از: کوه البروس؛ دره فواره های آب جوش در کامچاتکا؛ دریاچه بایکال؛ ستون های باد در کوما؛ پترهوف در سنت پترزبورگ؛ مجسمه میهن-مادر در ولگاگراد و کلیسای واسیلی بلاژنی در مسکو.


عجایت هفتگانه روسیه +عکس Tafrihi.Com

به گزارش تفریحی نتیجه این مسابقه که طی آن مردم رای خود را به نقاط دیدنی کشور از طریق اینترنت و SMS داده بودند، عصر گذشته طی کنسرتی در چارچوب مراسم جشن روز روسیه در میدان سرخ مسکو اعلام شد.


ایده برگزاری مسابقه “عجایب هفت گانه روسیه” پس از آن مطرح شد که یک سال قبل در اروپا نتایج رای گیری اینترنتی “عجایب هفتگانه جدید جهان” اعلام شدند، اما در فهرست فینالیست ها هیچ یک از عجایب روسیه و حتی کلیسای واسیلی بلاژنی قرار نداشت.


در آن زمان به پیشنهاد چند رسانه روسی تصمیم به برگزاری پروژه مشابهی گرفته شد که هدف آن احیای حس وطن پرستی و جلب توجه به بازسازی و حفظ میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی در خاک کشور است. عجایت هفتگانه روسیه +عکس Tafrihi.Com


کلیسای واسیلی بلاژنی نه تنها کلیسای اصلی میدان سرخ، بلکه نماد روسیه است و به دستور ایوان گروزنی ساخته شده بود. از سقف آن تمامی میدان سرخ را می توان از بهترین زاویه دید و در زمان شوروی در آنجا از رژه ها در میدان سرخ فیلم می گرفتند و البته که بدون آن میدان سرخ این قدر زیبا نمی بود. از سیبری دریاچه بایکال برنده شد که قدیمی ترین و ژرف ترین دریاچه جهان است. طبق محاسبه دانشمندان، اگر بایکال تنها منبع آب آشامیدنی برای جهان باشد، آب آن برای بشریت به مدت ۴۰ سال کافی است. طول بایکال برابر با فاصله مسکو-سنت پترزبورگ است و اگر پیاده آن را پیمود، نیاز به ۴ ماه زمان است. 

عجایت هفتگانه روسیه +عکس Tafrihi.Com

یکی دیگر از برندگان، بلندترین قله اروپا، کوه البروس در مرز کاباردینوبالکاریا و کاراچایوا-چرکیسیا است. ارتفاع آن ۵۶۰۰ متر است و درباره آن افسانه هایی نیز وجود دارند. یکی دیگر از عجایب روسیه که در کامچاتکا می باشد، دره فواره های آب جوش است که در آنجا بیش از ۲۰۰ چشمه آب گرم و از جمله ۹۰ فواره آب جوش وجود دارد که از آنها آب جوش و بخار تا ده ها متر فوران می کند. بغیر از کامچاتکا، تنها در زلاند نو، ایسلند و یلواستون چنین فواره هایی وجود دارند.

عجایت هفتگانه روسیه +عکس Tafrihi.Com

به دره چهل فواره تنها با هلیکوپتر می توان رفت. گاهی بخار تا ۳۰۰ متری نیز می رسد، دمای آب به دمای جوش نزدیک است و از چاه ها گاهی صداهایی مرموز به گوش می رسند. بنای طبیعی “ستون های بادی” نیز که جزو عجایب روسیه شمرده شده است، در کوما قرار دارد. این بت چهل متری، ۴۰۰ میلیون سال قدمت دارد. 

عجایت هفتگانه روسیه +عکس Tafrihi.Com

پترهوف در سنت پترزبورگ نیز به بوستان زیبا، سه آبشار و ۱۵۰ فواره خود مشهور است. مامایف کورگان و مجسمه میهن-مادر در ولگا گراد به یاد نبرد نهایی در جنگ بزرگ میهنی (۱۹۴۱-۱۹۴۵)، یعنی نبرد استالینگراد ساخته شده بود. این مجسمه ۱۰۲ متر ارتفاع دارد و اکنون مردم برای تعظیم آن جا می روند چرا که آنطور که شرکت کنندگان در جنگ می گویند، در این جا سرنوشت جهان و پیروزی بر فاشیسم رقم خورد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد