رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

صحبت یکتا ناصر از دست تلویزیون باید به کجا شکایت کرد ؟

یکتا ناصر ـ بازیگر سینما و تلویزیون ـ که در حال حاضر مینی سریال «رهایی» را روی آنتن شبکه چهار دارد، گفت: ناراحتم از اینکه «رهایی» تبدیل به سریال شد؛ چرا که شاخصه های یک تله فیلم با سریال تفاوت دارد و اصلا درست نیست که قصه کش دار شود.

بازیگر نقش «نرگس» در مینی سریال «رهایی» خاطرنشان کرد: «رهایی» قرار بود تله فیلم باشد ولی نمی دانم که چطور شد که به سه قسمت تبدیل شد؛ گویا این اتفاق هم ترفند جدیدی است. من زمانی که فیلمنامه ی «رهایی» را خواندم به نظرم بد نیامد اما در حد یک فیلم تلویزیونی بود و اصلا مناسب مینی سریال نبود؛ چرا که احساس می کنم به اندازه ی یک سریال در آن نه کشش و نه متریال وجود داشت. به دنبال این شاید اگر این کار در قالب فیلم تلویزیونی نمایش داده می شد، خیلی بهتر و بیشتر دیده می شد.

حراجی

وی با تاکید بر اینکه شاخصه های کار سینمایی، تلویزیونی و سریال با یکدیگر تفاوت دارند، خاطرنشان کرد: یک بازیگر زمانی که می خواهد در یک فیلم تلویزیونی بازی کند، خیلی تفاوت دارد تا اینکه بخواهد در یک سریال ایفای نقش کند؛ مثل این است که تله فیلم ها را تبدیل به فیلم سینمایی کنند. البته منظورم از این صحبت ها این نیست که من در کار بازیگری کم می گذارم و برای سریال بیشتر زمان می گذارم، خیر؛ ولی شاخصه های کار سینمایی، تلویزیونی و سریال هر یک تفاوت هایی با هم دارند مقدار قصه ای که برای شخصیت های یک فیلم تلویزیونی نوشته می شود با یک سریال فرق می کند. من فکر می کنم قصه ی «رهایی» برای تله فیلم بهتر بود تا اینکه بخواهیم با کشش دادن یکسری سکانس ها یک کاری را تبدیل به سریال کنیم و این اصلا کار درستی نیست.

همچنین او در ادامه صحبت کوتاهی درباره ی حضورش در مینی سریال «رهایی» داشت و گفت: فیلمنامه ی «رهایی» بد نبود و برایم جذاب بود که یک بازیگر بخواهد نقش یک بازیگر را ایفا کند؛ بنابراین همین برایم انگیزه شد و بیشتر باعث شد تا برایم جالب باشد که نقش نرگس ـ یک هنرمند تئاتر ـ را بازی کنم؛ به دلیل اینکه بازیگران و هنرمندان هم زندگی خانوادگی دارند و ممکن است تمام مسائلی که مردم عادی با آنها درگیرند بازیگران هم نیز با این مشکلات درگیر باشند که شاید کمی دور از ذهن مخاطبان باشد.

ناصر درباره ی لوکیشن مینی سریال «رهایی» بیان کرد: اینکه «رهایی» در کاشان تصویربرداری می شد، دوست داشتم و دلم می خواست تجربه یک جایی غیر از تهران را داشته باشم؛ البته من در شهرستان های مختلف هم کار کردم اما راستش تا به حال به کاشان نرفته بودم و برایم توفیق اجباری شد که به آنجا بروم.

وی اضافه کرد: در ساخت فیلم های تلویزیونی کارگردانان جوانی تازه شروع به کار می کنند؛ برخی از آنها اطلاعات خوبی دارند و با سینمای روز دنیا آشنایی زیادی دارند. به همین خاطر معتقدم تا زمانی که با آنها کار نکنیم و محک نزنیم نمی توان تصمیم گرفت و من هم احساس کردم باید این اتفاق می افتاد؛ البته مینی سریال «رهایی» جزو کارهای مورد علاقه ی من نیست اما امیدوارم آقای بخارایی ـ کارگردان «رهایی» ـ با این تجربه ای که کسب کرد در آینده کارهای موفق تری را از خودش نشان دهد.

*** کمبود بودجه، عاملی برای عدم تمایل بازیگران چهره به تله فیلم ها

این بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه درباره ی عدم تمایل بازیگران چهره به حضور در فیلم های تلویزیونی، خاطرنشان کرد: من فکر می کنم یکی از دلایل حضور کمرنگ بازیگران چهره در فیلم های تلویزیونی به مساله ی بودجه برمی گردد؛ شاید از پس دستمزد بازیگران شاخص برنمی آیند. البته خدا را شکر که در حال حاضر بسیاری از بازیگران خوب در اینگونه فیلم ها کار می کنند و حتی کارگردانان خوبی وارد این کار شده اند پیش از این ساخت تله فیلم ها به گونه ای شده بود که گویا محل تمرین بود و هر کس می خواست یک کاری انجام دهد ابتدا یک تله می ساخت و ساخت آن را به عنوان یک بستری برای آزمون و خطایش قرار می داد و این مساله در همه ی عوامل از گریم گرفته تا بازیگر و کارگردان و تهیه کننده حاکم بود، اما طی یک سال اخیر من فکر می کنم ساخت تله فیلم ها کمتر شده و این خیلی خوب است.

وی اضافه کرد: پدرست است که برای هر کاری یک تجربه لازم است و با هر کاری تجربه ی جدیدی به دست می آید، اما نه اینکه افرادی که هیچ اطلاعی ندارند و صفر کیلومتر هستند با خود بگویند فلان کار را انجام می دهیم، ببینیم چطور است. همین اتفاق در بحث ساخت فیلم های تلویزیونی باعث شد تا دید بسیاری از افراد به تله فیلم ها خراب شود و احساس کنند جای حرفه یی ها در اینگونه فیلم ها نیست اما در حال حاضر با ورود کارگردانان شاخص افراد حرفه یی هم وارد کار شدند و همین امر موجب شد تا کیفیت حال حاضر فیلم های تلویزیونی حتی از خیلی از فیلم های سینمایی بالاتر برود.

او ادامه داد: گاهی یکسری فیلم هایی که قرار است برای سینما ساخته شوند اما به دلیل اینکه قصه ی تجاری ندارند و احساس می شود که شاید فروش خوبی در سینما نداشته باشند، در تلویزیون ساخته می شوند که اتفاقا هم خیلی خوب دیده می شوند و با چندین بار پخش استقبال زیادی هم از آنها می شود. به نظر من این موضوع به سیاست های تلویزیون برمی گردد که از همان ابتدا با فکر درست پیش نمی رود و گاهی هزاران بار آزمایش می کند تا راه درست را انتخاب کند.

*** پرهیز از سریال به دلیل نداشتن فیلمنامه های کامل

یکتاناصر در ادامه ی گفت وگوی خود با ایسنا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فیلمنامه های ناقص تا چه حد می تواند به بازی یک بازیگر آسیب برساند؟ اینگونه اظهار کرد: راستش را بخواهید یکی از دلایلی که من از بازی در سریال پرهیز می کنم نداشتن فیلمنامه های کامل است. زمانی که یک نقش را در فیلمنامه مطالعه می کنیم یک خط برای خودمان ترسیم می کنیم که در این موارد شخصیت پردازی ها دقیق تر می شود و در نهایت یک کار شسته و رفته تر و متفکرانه تری انجام می شود. اما متاسفانه زمانی که فیلمنامه های ناقص به دست بازیگر می دهند این اتفاق نمی افتد ؛ مثل اینکه یک عرف شده که در سریال ها قرار است فیلمنامه های کامل به دست بازیگران ندهند ، این اتفاق حتی در کار برخی کارگردانان شاخص و خیلی معتبر هم دیده می شود.

او در این زمینه توضیح داد: درباره ی فیلمنامه های ناقص گاهی ممکن است یک سیناپس و خط داستانی ارائه شود اما اصلا نمی توان به آن اطمینان کرد؛ چرا که ممکن است در چنین شرایطی نگارش متن تغییر کند. علت این کار را نمی دانم این کار هم مثل بقیه ی کارهای غلطی است که انجام می دهیم چرا که در خیلی از مواقع درباره کارهای غلط هم می گویند چون همه این کار را انجام می دهند پس ما هم انجام می دهیم بنابراین در مورد این مساله هم متاسفانه هیچ استدلالی برای این کار وجود ندارد و همین طور به جلویش می رویم.

این بازیگر جرقه ی وجود فیلمنامه های ناقص را آغاز ساخت سریال های مناسبتی دانست و افزود: فکر می کنم جرقه ی این اتفاق با سریال های مناسبتی زده شد و برای همه عادت شد که این کار را ادامه دهند. من یکی از افرادی هستم که دوست نداشتم سریال مناسبتی کار کنم به دلیل اینکه معمولا فیلمنامه ها آماده نیست و مدام عوامل در دسترس هستند و مجبورند یکسری فشاری های کاری را در حین کار متحمل شوند اما به دلیل اینکه سریال های مناسبتی معمولا مورد استقبال قرار می گیرند، سازندگان فکر می کنند که این کار خوب است و آن را یاد گرفته اند. در نهایت به نظر من نبود فیلمنامه های ناقص ضررش خیلی بیشتر از محاسنش است.

*** از دست تلویزیون باید به کجا شکایت کرد ؟!

ناصر در ادامه ی صحبت هایش توضیح کوتاهی درباره ی حضورش در سریال «دختران حوا» داد و گفت: یک ماه پیش از ایام نوروز امسال تصویربرداری این سریال به کارگردانی حسین سهیلی زاده به پایان رسید اما متاسفانه هیچ اطلاعی از پخش آن ندارم؛ چرا که این سریال قرار بود دی ماه سال گذشته به روی آنتن برود اما فکر می کنم به خاطر مشکلات مالی فعلا وضعیت پخش مشخص نیست و من از هر کسی پیگیر پخش شدم جواب درستی نگرفتم.

وی با گله مندی از وضعیت قرارداد بازیگران و بدقولی برخی تهیه کنندگان در دستمزد بازیگران، اظهار کرد: ای کاش همان طور که می گویند دستمزد سوپراستارها زیاد است و به همین خاطر جلسه تشکیل می دهند و حاشیه سازی می کنند، درباره ی تهیه کنندگان که سیل عظیمی از بازیگران و دست اندرکاران از آنها طلب دارند حاشیه سازی شود. چرا که واقعا هیچ حسابی روی قراردادهای ما نیست و بعد از بستن قرار داد به ما می گویند تلویزیون پول ندارد؛ خوب از دست تلویزیون باید به کجا شکایت کرد ؟! پول نداشتن تلویزیون که نمی تواند مخارج ما را تامین کند ، ما بازیگران هم مثل همه مردم زندگی می کنیم و قرار است روی دستمزدی که می گیریم حساب باز کنیم اما متاسفانه در حال حاضر وضعیت اقتصادی بسیاری از کارها به همین شکل است.

او اضافه کرد: یک زمانی بود که درباره ی پنج ـ شش بازیگر سوپر استار کلی حرف و حدیث و حاشیه سازی شد اما الان مهم نیست که بسیاری از تهیه کنندگان ممکن است افراد بدقولی باشند. امیدوارم نکاتی که به آنها اشاره کردم موجب شود تا یک ذره افرادی که این مسائل به آنها مربوط می شود فکر کنند وای کارش برای این حرف ها اهمیت قائل می شدند.

ناصر در پایان درباره ی فیلم سینمایی جدیدی که در نوبت اکران دارد به ایسنا گفت: فیلم سینمایی «یکی می خواد باهات حرف بزند» را در نوبت اکران دارم که برای این کارم در جشنواره جایزه گرفتم و فکر می کنم به زودی اکران شود.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد