رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

سینما، تلویزیون و حاشیه‌هایی که ما می‌زنیم!

مطلب ما مربوط به حاشیه‌هایی است که در ایام عید در تلویزیون و سینما اتفاق افتاده است. با ما همراه باشید. ۱- سال تحویل متفاوت در رسانه ملی
امسال برنامه‌های ویژه ساعت تحویل خیلی بهتر از پارسال بود و با توجه به این که پارسال صدا و سیما یکی از خنثی ترین و خنک ترین برنامه‌های ساعت تحویل یک دهه اخیر را پخش کرد و صدای همه را درآورد، امسال با تأکید بسیار زیاد ضرغامی ‌(رئیس رسانه ملی) برنامه‌های ساعت تحویل دچار تحولاتی شد و خیلی‌ها که در خواب هم نمی‌دیدند که پایشان به یک برنامه زنده با بیننده میلیونی باز شود، به ساختمان شیشه ای جام جم آمدند و حسابی عقده‌هایشان را خالی کردند. البته صدا و سیمایی‌ها بعد از چند سال لحظه ساعت تحویل توپ هم ترکاندند. بهترین برنامه (یعنی جذاب ترین برنامه) ساعت تحویل متعلق به شبکه سوم بود (البته شبکه تهران را ندیدم) که احسان علیخانی مجری آن بود. مجری ای که دست اندرکاران صدا و سیما در برنامه آخر ماه رمضان حسابی ضایعش کردند و حتی اجازه ندادند که از مردم خداحافظی کند دوباره بعد از انتقادهای بسیار زیاد علیخانی نسبت به این حرکت، مجری برنامه نوروزی شد و البته برنامه خوب و شسته و رفته ای را اجرا کرد. اما نکته جالب توجه در این شبکه دعوت از مهمانانی بود که معلوم نبود بر چه اساسی انتخاب شده بودند.

مطلب ما مربوط به حاشیه‌هایی است که در ایام عید در تلویزیون و سینما اتفاق افتاده است. با ما همراه باشید. ۱- سال تحویل متفاوت در رسانه ملی
امسال برنامه‌های ویژه ساعت تحویل خیلی بهتر از پارسال بود و با توجه به این که پارسال صدا و سیما یکی از خنثی ترین و خنک ترین برنامه‌های ساعت تحویل یک دهه اخیر را پخش کرد و صدای همه را درآورد، امسال با تأکید بسیار زیاد ضرغامی ‌(رئیس رسانه ملی) برنامه‌های ساعت تحویل دچار تحولاتی شد و خیلی‌ها که در خواب هم نمی‌دیدند که پایشان به یک برنامه زنده با بیننده میلیونی باز شود، به ساختمان شیشه ای جام جم آمدند و حسابی عقده‌هایشان را خالی کردند. البته صدا و سیمایی‌ها بعد از چند سال لحظه ساعت تحویل توپ هم ترکاندند. بهترین برنامه (یعنی جذاب ترین برنامه) ساعت تحویل متعلق به شبکه سوم بود (البته شبکه تهران را ندیدم) که احسان علیخانی مجری آن بود. مجری ای که دست اندرکاران صدا و سیما در برنامه آخر ماه رمضان حسابی ضایعش کردند و حتی اجازه ندادند که از مردم خداحافظی کند دوباره بعد از انتقادهای بسیار زیاد علیخانی نسبت به این حرکت، مجری برنامه نوروزی شد و البته برنامه خوب و شسته و رفته ای را اجرا کرد. اما نکته جالب توجه در این شبکه دعوت از مهمانانی بود که معلوم نبود بر چه اساسی انتخاب شده بودند. کامبیز دیرباز و حسام نواب صفوی نخستین مهمانان این برنامه بودند که تا دقایقی پس از سال تحویل هم پای احسان علیخانی در صحنه بودند اما دعوت از دوقلوها، کوتاه ترین فرد ایرانی که حدود ۷۰ سانتی متر قد داشت، حب درویش (بهترین روپایی زن دنیا)، وحید شمسایی، فردی که یک بازی فکری را در مدت کمتر از یک دقیقه انجام می‌داد، ۳ تن از بازیگران سریال دلنوازان (خیرابی، استخری و ماهانی) و فردی که حرکات فردوسی پور و خیابانی را خیلی عالی اجرا می‌کرد از قسمت‌های دیگر این برنامه بود. اما نکته جالب در این فهرست دعوت از ۳ خواننده پاپ بود. آن‌ها حسابی از فرصت به وجود آمده استفاده کردند و ژست گرفتند و آواز خواندند. اما از نظر دکور شاید بتوان گفت بهترین و البته بامزه ترین دکور متعلق به شبکه ۴ بود که در یک قفسه شبیه به یک کتابخانه بزرگ بیش از ۱۰۰ عدد تنگ شبیه به هم که در درون هر کدام یک عدد ماهی قرار داشت و در نمایی دیگر بیش از ۱۰۰ عدد سبزه بود را کنار هم قرار داده بودند که باعث شد بعد از مدت‌ها دکور جالب و متفاوتی ببینیم.۲- فیلم «اخراجی‌ها ۲» N بار پخش شد!

فیلم سینمایی اخراجی‌ها ۲ ساخته مسعود ده نمکی که پر فروش ترین فیلم سال ۱۳۸۸ شناخته شد در کمتر از ۲۰ ساعت ۳ بار به طور کامل پخش شد. «اخراجی‌ها ۲» ساعت ۱۶ روز شنبه ۲۹ اسفند از شبکه اول، ساعت ۲۳ و ۴۵ دقیقه همان شب از شبکه دوم و ساعت ۱۰ صبح روز اول فروردین هم دوباره از شبکه اول پخش شد تا در کمتر از ۲۰ ساعت ۳ بار پخش شود و حسابی صدای همه را درآورد! البته حدود چند دقیقه از این فیلم که نسبت به بقیه فیلم لحظات خنده دارتری داشت نیز به صورت یک قطعه نمایشی در هفته اول ده‌ها بار پخش شد تا صدا و سیمایی‌ها با توجه به پولی که برای خرید این فیلم داده بودند، از آن به خوبی استفاده کرده باشند!


۳- خبری از فیلم‌های مطرح دنیا نبود

امسال شبکه‌های مختلف سیما تعدادی فیلم سینمایی پخش کردند و البته در بیشتر موارد هیچ کدام آثار قابل توجهی نبود. از فیلم‌های مطرح شبکه اول می‌توان از دشمنان ملت (ساخته مایکل مان) و سرگذشت عجیب بنجامین باتن که یکی از فیلم‌های پر سر و صدا در آمریکا بود نام برد. اما نکته جالب در شبکه ۲ این بود که بعد از زیرنویس‌های بسیار زیاد این شبکه در معرفی فیلم‌های نوروزی این فهرست در اواخر هفته اول تغییر کرد و فیلم‌های هفته دوم دچار تغییرات بسیار زیادی شد و احترام به مخاطب هم فراموش شد! در میان فیلم‌های خارجی شبکه ۲ تقریبا می‌توان گفت هیچ فیلم مطرحی به غیر از فیلم پس از خواندن بسوزان پخش نشد و بیشتر فیلم‌های این شبکه دریایی بود و مبارزات دریایی را نشان می‌داد. شبکه ۳ سیما هم به غیر از فیلم «تبدیل شدگان ۲» هیچ فیلم مطرح خارجی را پخش نکرد و البته نکته مثبت این شبکه پخش فیلم «دعوت» به کارگردانی حاتمی‌کیا بود که آن هم به طرز عجیبی سانسور شد. شبکه ۴ هم با برنامه «سینما ۴» که ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شد سعی کرد اغلب فیلم‌های مطرح غیر آمریکایی را که شاید حتی در کشور سازنده نیز این فیلم‌ها دیده نشده است، پخش کند. فیلم‌های این شبکه از کشورهای مختلفی مثل فرانسه، هلند، بلژیک، چین و آلمان بود.


۴- سعید آقاخانی، این جا، اون جا، همه جا!

بعد از تغییر مدیریت در شبکه ۲ سیما این شبکه تصمیم گرفت تا سریالی برای این ایام نسازد. شبکه اول «چاردیواری» را پخش کرد که البته تا قسمت آخر هیچ کس نفهمید چرا اسم این سریال تفاوت املایی دارد چرا که در تیتراژ چاردیواری نوشته می‌شد اما در زیرنویس‌های تبلیغاتی و آنونس‌هایی که شبکه برای تبلیغ این سریال آماده کرده بود نوشته می‌شد «چهاردیواری» و البته سرانجام هم اسمش معلوم نشد. سریالی که «سیروس مقدم» در اوایل مهر ماه ساخت آن را آغاز کرد و به سرعت به پایان برد و تنها سریالی بود که تمام قسمت‌های آن قبل از شروع پخش به طور کامل آماده بود. شبکه ۳ هم بعد از این که کارگردانی برای ساخت این سریال پیدا نکرد، ساخت آن را به سعید آقاخانی سپرد. آقاخانی که سریال قبلی اش (عید امسال) ضعیف‌ترین اثر در بین سریال‌های پخش شده چند سال اخیر بود یکی از نویسنده‌های سریال چاردیواری بود و مقدم برای تشکر یک نقش در این سریال به او داده بود و هم او را به عنوان بازیگردان انتخاب کرده بود. با وجود حضور آتیلا پسیانی که یکی از بهترین بازیگردان‌های سینمای ایران است معلوم نیست چه طور آقاخانی به این سمت مهم دست یافته بود! امسال در زن بابا به عنوان کارگردان انتخاب شده بود و احتمالا چون حدس زدند که مردم زیاد متمایل به دیدن چهره او نیستند در سریال خودش بازی نکرده بود! شبکه تهران هم سریال «دارا و ندار» را پخش کرد که شبکه خراسان رضوی این سریال را از سوم فروردین ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه پخش می‌کرد یعنی زمانی که سریال چاردیواری در حال پخش بود و ۱۵ دقیقه بعد هم قرار بود زن بابا پخش شود! سریالی که کارگردان فیلم‌های پر فروش اخراجی‌ها یعنی مسعود ده نمکی آن را ساخته بود با یک لشکر از بازیگران معروف تلویزیون که سعی کرده بود دل هیچ کس را نشکند و به هر کسی نقشی داده بود. اما نکته جالب در این سریال ساختار بسیار ضعیف آن بود که حسابی صدای همه بینندگان را درآورد. ده نمکی در این سریال فقر و نداری را با بدترین وضعیت که خیلی افراطی به نظر می‌رسید نمایش داده بود تا حسابی حال پول دارهای مرفه را بگیرد و از آن‌ها انتقاد کند.


۵- اخباری که هواشناسی پخش می‌کرد
!
شبکه‌های سیما به علت کمبود خبر در این ایام حسابی اخبار هواشناسی پخش کردند تا بتوانند هر طور که شده آنتن را پر کنند نکته جالب این بود که در هر بخش خبری چند نوع هواشناسی می‌دیدیم ابتدا گزارش تصویری بعد توضیح کارشناس هواشناسی روی نقشه‌های هوایی و در آخر بخش خبری کارشناس با گوینده خبر به حالت گفت و گو وضعیت هوا را تشریح می‌کرد (بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه اول)


۶- محمود شهریاری بعد از مدت‌ها آمد

۲ برنامه خیلی جالب هم در ایام عید پخش شد. اولی برنامه ای به اسم «گردش» بود که مجری آن «محمد علی اینانلو» گردشگر معروف بود که به بیشتر نقاط ایران سرزد و از هر جا برنامه ای اجرا و برنامه ای بسیار جذاب را روانه آنتن کرد. این برنامه هر شب ساعت ۲۲ از شبکه ۴ پخش شد. دومین برنامه هم مسابقه «با هم» بود که محمود شهریاری آن را اجرا می‌کرد. شهریاری بعد از مدت‌ها که از غیبتش می‌گذشت حسابی سر حال و خندان بود. شرکت کنندگان این مسابقه هم از قشر هنرمندان بودند؛ بازیگران سریال‌های مختلف سیما، خوانندگان پاپ و کلاسیک، عوامل برنامه شاد رادیویی جمعه ایرانی و … مسابقه ای که در ساعت نامناسبی ۲۳ و ۳۰ دقیقه از شبکه اول سیما پخش شد.


۷- مستندها، جذاب و جدید

اما شاید بتوان گفت مستندهایی که از شبکه‌های مختلف پخش شد جزو جذاب ترین و بهترین برنامه‌های ایام نوروز بود. مستندهای جدیدی که در ساعت مختلف پخش می‌شد، فکر می‌کنم بیننده‌های بسیار زیادی داشت.


۸- تکراری ترین برنامه سال
مسابقه مردان آهنین هم که هر سال از شبکه ۳ پخش می‌شود تکراری و یکنواخت ترین برنامه هر سال در نوروز است. این مسابقه هر سال به یک شکل اجرا می‌شود و فقط دکور آن تغییر می‌کند و امسال هم در شهرک سینمایی غزالی (دکور سریال مریم مقدس) ساخته شده بود و تقریبا از هر گونه نوآوری بی بهره بود و به طور کامل شکل اجرایی، مجری و داور آن مثل چند سال گذشته بود.


۹- «هیچ» اکران شد!

برنامه اکران نوروزی در سینماها هم پس از کش و قوس‌های فراوان و انواع فعالیت‌های افراد مختلف برای اکران فیلم شان در این ایام به طور رسمی ‌از ۲۶ اسفند شروع شد و «تسویه حساب»، «سلام بر عشق»، «هیچ» و «طهران، تهران» در این ایام اکران شد و به ترتیب رتبه اول تا چهارم فروش را در اختیار دارند.
البته فیلم‌های «به رنگ ارغوان» و «عیار ۱۴» قبل از این ۴ فیلم رنگ اکران را به خود دیده بودند و در جدول اکران نوروزی بودند. به هر حال «تهمینه میلانی» از کارگردان‌های بسیار خوش شانس بوده چرا که سوپراستار، پارسال و تسویه حساب امسال جزو اکران نوروزی بوده است.


۱۰- مبارزه با قاچاقچیان فیلم‌ها ادامه یابد

امیدواریم که امسال نیز همچون پارسال مبارزه با قاچاقچیان فیلم‌های سینمایی ادامه داشته باشد و هیچ فیلمی‌زودتر از اکران سر از پیاده روها در نیاورد و صنعت سینما لطمه نخورد. البته سینما و تلویزیون حاشیه‌های بسیار زیادی دارد که پرداختن به تمام این موارد مقدور نیست. سعی کردیم چند مورد از پر حاشیه ترین اتفاق‌ها را برایتان بازگو کنیم. همیشه شاد و سربلند باشید.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد