رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

سوار متفاوت ترین آسانسورهای جهان شوید

آسانسور به عنوان جاذبه گردشگری؟ یعنی می شود تصور کرد که کلی راه برویم تا فقط از یک آسانسور دیدن کنیم؟ بله، می شود، حتی می شود یک آسانسور جزو جاذبه های یک منطقه محسوب شود، باور ندارید؟ این مطلب را بخوانید.

● اینجا طی مسیر، مهم است نه هدف

به طور معمول، سوار شدن بر یک آسانسور یعنی وارد یک اتاقک فلزی یا شیشه ای شوید، دکمه ای را بزنید و سپس انتظار بکشید، اما گاهی ممکن است آسانسورهای خاص حتی مهم تر از هدف شما باشند. درواقع گاهی آسانسورها خودشان جالب هستند نه رساندن شما از نقطه «الف» به نقطه «ب» این ها مواردی از این نمونه آسانسور هستند.

● مثل چرخ و فلک های پرهیجان

فالکرک ویل، فالکرک، اسکاتلند

می توانید فکر کنید سوار آسانسوری شوید که مثل یک قایق در رودخانه خروشان، بالا و پایین شود؟ فکر نکنید چنین احساسی دیوانه تان خواهد کرد، اتفاقا برعکس، مطمئن باشید از این سواری لذت هم خواهید برد. این آسانسور در سال ۲۰۰۲ افتتاح شده است و خیلی سریع به یکی از جاذبه های توریستی منطقه بدل شد. تونل های مشهور فالکرک ۷۰ سال قبل افتتاح شده اند اما تفاوت سطح میان آن ۲برای بازدید کننده ها سخت بود اما تاسیس این آسانسور جدید کار توریست ها را راحت کرد. حالا بازدیدکننده ها طی ۵۰دقیقه هم از ۲ کانال بازدید می کنند و هم ۲بار سوار این آسانسورهای چرخان و معلق می شوند. در زمان سواری با این آسانسورها شما می توانید چندکیلومتر چشم انداز فوق العاده را ببینید.

چگونه سوار آسانسور شوید: این منطقه بسیار محبوب است و برای همین بهتر است قبل از رفتن به آنجا حتما به وسیله اینترنت یا تلفن برای خودتان بلیت رزرو کنید.

● اژدها در انتظار شماست

آسانسور مرکزتجاری آیلند، نیویورک

در مورد اکثریت آسانسورهای این فهرست، زیبایی، جالب بودن و چشم اندازهای فوق العاده خارج آسانسور عامل انتخاب است اما در مورد این آسانسور خاص مسئله درون اتاقک آسانسور است. اگرچه این ساختمان یک ساختمان کلاسیک اداری است اما آسانسور آن کاملا متفاوت است. وقتی در این آسانسور باز می شود ناگهان غافلگیر می شوید زیرا یک اژدهای خشمگین در انتظار شماست. درواقع نقاشی داخل این آسانسور و بهره گیری از ترکیب تصویری سه بعدی، فضایی خاص و تاثیرگذار ساخته است که یادآور فیلم های پر از جلوه های ویژه است. به هرحال تا به این نقاشی توجه کنید احتمالا به مقصد رسیده اید زیرا این آسانسور فقط ۸ طبقه را طی می کند.

چگونه سوار آسانسور شوید : در خیابان سی و یک نیویورک، این ساختمان مشهور است. خیلی راحت به عنوان یک مراجعه کننده به یکی از شرکت های واقع در ساختمان می توانید وارد آسانسور شوید و یک بار با آن بالا بروید و پایین بیایید.

● صعود از تپه در صد ثانیه

آسانسور بی لانگ، هوان، چین

آسانسور مشهور بی لانگ در پارک حفاظت شده ژانگ ژیایی در هوان واقع است. شما در دل مناظر طبیعی یک آسانسور فوق العاده پیدا می کنید که چشم انداز بی نظیری دارد. با مهندسی عالی این آسانسور شیشه ای شما را از سطح زمین تا بالای تپه ای به ارتفاع ۴۵۰ متر بالا می برد و شما می توانید از بالا به فضای سبز زیبای زیردست خود نگاه کنید. طی این ارتفاع چیزی حدود ۲دقیقه به طول می انجامد اما هستند کسانی که چندبار از این آسانسور استفاده می کنند. البته این را یادتان باشد وقتی از آسانسور پیاده شدید، در دل جنگلی قرار دارید که حتما باید زیبایی های آن را ببینید.

چگونه سوار آسانسور شوید: بازدید از پارک ملی ژانگ ژیایی برای عموم آزاد است اما حتما قبل از سفر به این منطقه از وضعیت آب و هوا مطلع شوید.

● کج بالا بروید

آسانسـور لاکســراینکلینیتور/ لاس وگاس/ نوادا

شاید نشود این بالابر را یک آسانسور نامید؛ درواقع این بالابر که خیلی ها آن را موشک می نامند با یک زاویه ۳۹درجه ای نسبت به زمین قرار دارد. این آسانسور ارتفاع خیلی زیادی را طی نمی کند (درواقع این آسانسور فقط ۳۰طبقه بالا می رود) اما شکل و حالت خاص این آسانسور آن را متفاوت کرده است. البته طی بالارفتن از این آسانسور می توانید از نمای هرم مانند هتل و رقص نور و رنگ در اطراف تان لذت ببرید.

چگونه سوار آسانسور شوید: تنها مهمانان و کسانی که در هتل لاکسر اتاق رزرو کرده اند می توانند از این آسانسور استفاده کنند. برای همین تنها راه استفاده از این آسانسور این است که یکی از ۴هزار و ۴۰۰ اتاق این هتل را رزرو کنید. اگر این کار را کردید حتما در شب که شهر پر از نور است سوار آسانسور شوید.

● در دل اقیانوس بالا بروید

آکوادام، برلین، آلمان

در مرکز لابی هتل بلاراداسیون برلین، یک آسانسور کاملا متفاوت قرار دارد. البته این هتل آسانسورهای دیگری هم دارد اما تقریبا تمام مراجعان به هتل ترجیح می دهند که از آکوادام استفاده کنند. این آسانسور درواقع اتاقکی است که در داخل یک آکواریوم (یا بهتر بگوییم یک استخر، قرار گرفته است که طی سفر با این آسانسور، شما در داخل این محفظه ۴۰متری بالا می روید و می توانید کاملا احساس غواصی در دل اقیانوس را داشته باشید. براساس گفته های مسئولان این آکواریوم حدود یکصد گونه از جانوران دریایی در این آکواریوم نگهداری می شوند. شمشیرماهی، ماهی طلایی، حلقه حلزونی و لجن خوارهای بزرگ برخی از گونه های جالب داخل این استخر هستند. بیش از یک میلیون لیتر آب داخل این آکواریوم است و شما می توانید خیال تان راحت باشد که طی این سفر غرق نخواهید شد.

چگونه سوار آسانسور شوید: در این هتل می توانید با پرداخت پول ورودی سوار این آسانسور شوید اما اگر وارد آن شدید حتما از بخش «زندگی دریایی» که درواقع یک موزه دریایی است هم بازدید کنید.

● ۴۰ثانیه ای به اوج برسید

آسانسور برج آسمان، اوکلند، نیوزلند

نمای فوقانی این برج در ارتفاع این برج در ارتفاع ۲۷۰متری واقعا شما را تحت تاثیر قرار می دهد اما مطمئن باشید طی سفر ۴۰ثانیه ای با آسانسور شیشه ای این برج لذت بیشتری را تجربه خواهید کرد. این آسانسور شیشه ای از ۳طرف چشم انداز زیبایی دارد، هم می توانید نماهای شهری را ببینید هم مناطق طبیعی اطراف شهر را، البته اگر بتوانید چشم های تان را از اطراف بگیرید و به زمین نگاه کنید آن وقت از سرعت بالارفتن آسانسور احتمالا وحشت زده خواهید شد.

چگونه سوار آسانسور شوید: از بسیاری از نقاط اوکلند اتوبوس های رایگان در دسترس هستند که شما را به برج آسمان می برند. شما با پرداختن پول ورودیه به برج می توانید چندبار سوار آسانسور شوید.

● طراحی داخلی… در یک آسانسور

گت اوی آرچ، سنت لوئیز، میسوری

ویژگی این آسانسور محل قرارگرفتن آن است. درواقع این آسانسور در داخل بلندترین مجسمه یادبود در کل جهان واقع است. طراحی فوق العاده این آسانسور توسط اروسارینن، طراح مشهور فنلاندی انجام گرفته است. درهای این آسانسور شیشه ای هستند و طراحی داخلی آن فوق العاده است. شما در نقطه اوج این آسانسور می توانید از ارتفاع بیش از ۲۰۰متری به پایین و مناظر اطراف نگاه کنید. طی این مسافت حدود ۴دقیقه طول می کشد اما مطمئن باشید از این ۴دقیقه لذت خواهید برد.

چگونه سوار آسانسور شوید: هروقت به این مرکز مراجعه کنید با صفی از افراد که برای خرید بلیت ایستاده اند روبه رو می شوید اما یادتان باشد، بهترین کار این است که به صورت آنلاین از قبل بلیت خودتان را رزرو کنید.

● آسانسور صدساله

آسانسور هامشاوند لیفت/ دریاچه لوکرن/ سوئیس

شکل ظاهری این آسانسور شبیه یک موشک است که آسمان را هدف گرفته است. جالب است بدانید این آسانسور اولین بار در سال ۱۹۰۵ افتتاح شد و از همان زمان کسانی که دوست داشتند از دریاچه لوکرن و تپه مشرف بر آن در دامنه آلپ لذت ببرند از آن استفاده می کنند. این آسانسور البته طی زمانی مورد بازسازی قرار گرفته اما اسکلت اصلی آن حفظ شده است. در حال حاضر این آسانسور ۲۲۵ متر ارتفاع دارد و این مسافت را در ۵۰ثانیه طی می کند. این آسانسور در واقع بلندترین آسانسور در محل های طبیعی در کل اروپاست. یادتان باشد سریع ترین اتومبیل ها این مسافت را در ۵۰ثانیه طی می کنند اما وقتی شما سوار این آسانسور هستید این حرکت سریع را متوجه نخواهید شد.

چگونه سوار این آسانسور شوید: یادتان باشد در ماه های زمستان این آسانسور تعطیل است، درواقع بهتر است که فقط در ماه های تابستان به این منطقه سفر کنید تا از تمام زیبایی های پیرامون آن لذت ببرید. پیشنهاد ما این است که کاری کنید که غروب آفتاب را در این منطقه تماشا کنید تا از زیبایی های طبیعت لذت ببرید.

تگ ها:

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد