رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

ساختمان پزشکان چگونه ساخته شد؟!

اتفاق تازه
تلویزیون، این جعبه جادویی برای مخاطبانش همیشه جذاب بوده و هست؛ بخصوص وقتی پای برنامه‌های طنز در میان باشد. این بار شبکه ۳ سیما ـ که سابقه‌ای طولانی در پخش سریال‌های طنز دارد ـ به سراغ «ساختمان پزشکان» رفته و در آن با رشته‌های مختلف پزشکی شوخی کرده است. پیمان و مهراب قاسمخانی نیز که سال‌هاست در زمینه نگارش متن‌های طنز فعالیت دارند این بار توانسته‌اند شوخی‌های تازه‌ای را به رخ مخاطب بکشند.
سروش صحت نیز به عنوان کارگردان این مجموعه بخوبی آن را هدایت کرده و طنز قابل توجهی را به معرض نمایش گذاشته است. سراغ برخی از افراد این ساختمان رفتیم تا از حال و هوای آن بیشتر بدانیم.
ابتدا مهراب قاسمخانی پاسخگوی پرسش‌هایمان شد.
خوشحالم که کارمان را مخاطب دید
وی درباره این که چطور شد نگارش متن‌های سریال ساختمان پزشکان را به عهده گرفته است، گفت: «من، محسن چگینی (تهیه‌کننده)‌ و سروش صحت (کارگردان)‌ سال‌هاست یکدیگر را می‌شناسیم و با سلایق یکدیگر آشنا هستیم و به‌همین دلیل کارکردن با هم برایمان بسیار دلپذیر است و به قول برخی دوستان شاید حالا ما یک تیم باشیم.» نویسنده سریال ساختمان پزشکان در پاسخ به این پرسش که هراسی نداشتید از این که جامعه پزشکان از شما گلایه کنند، می‌گوید: «چرا، به هرحال نگرانی‌هایی وجود داشت. شاید برای همین هم بین ضبط و پخش این مجموعه فاصله زیادی وجود دارد.

اتفاق تازه
تلویزیون، این جعبه جادویی برای مخاطبانش همیشه جذاب بوده و هست؛ بخصوص وقتی پای برنامه‌های طنز در میان باشد. این بار شبکه ۳ سیما ـ که سابقه‌ای طولانی در پخش سریال‌های طنز دارد ـ به سراغ «ساختمان پزشکان» رفته و در آن با رشته‌های مختلف پزشکی شوخی کرده است. پیمان و مهراب قاسمخانی نیز که سال‌هاست در زمینه نگارش متن‌های طنز فعالیت دارند این بار توانسته‌اند شوخی‌های تازه‌ای را به رخ مخاطب بکشند.
سروش صحت نیز به عنوان کارگردان این مجموعه بخوبی آن را هدایت کرده و طنز قابل توجهی را به معرض نمایش گذاشته است. سراغ برخی از افراد این ساختمان رفتیم تا از حال و هوای آن بیشتر بدانیم.


 

ابتدا مهراب قاسمخانی پاسخگوی پرسش‌هایمان شد.
خوشحالم که کارمان را مخاطب دید
وی درباره این که چطور شد نگارش متن‌های سریال ساختمان پزشکان را به عهده گرفته است، گفت: «من، محسن چگینی (تهیه‌کننده)‌ و سروش صحت (کارگردان)‌ سال‌هاست یکدیگر را می‌شناسیم و با سلایق یکدیگر آشنا هستیم و به‌همین دلیل کارکردن با هم برایمان بسیار دلپذیر است و به قول برخی دوستان شاید حالا ما یک تیم باشیم.» نویسنده سریال ساختمان پزشکان در پاسخ به این پرسش که هراسی نداشتید از این که جامعه پزشکان از شما گلایه کنند، می‌گوید: «چرا، به هرحال نگرانی‌هایی وجود داشت. شاید برای همین هم بین ضبط و پخش این مجموعه فاصله زیادی وجود دارد. در ضمن ما از این نظر همیشه به طور خودکار دچار سانسور می‌شویم. اگر این نگرانی‌ها وجود نداشت سریال می‌توانست زودتر از اینها پخش شود».
مهراب قاسمخانی در پاسخ به این سوال که خودش چقدر روان‌شناس‌ها و روانپزشک‌ها را قبول دارد، می‌گوید: «به هر حال هر آدمی برگرفته از تمام خصوصیات رفتاری مثبت و منفی است و روح و افکار آدمی نیز مانند تن، گاهی به درمان نیاز دارند و این درمان‌کردن کار روانپزشکان و روان‌شناسان است، بنابراین نمی‌توان این رشته از پزشکی را نادیده گرفت».
نویسنده ساختمان پزشکان درخصوص این که مجموعه در نهایت آن چیزی شده که فکر می‌کرده است، می‌گوید: «خیلی به آن چیزی که در ذهنم بود، نزدیک شده است و خوشحالم که مخاطب هم کار ما را پذیرفته و آن را دوست داشته است».


بازیگر باید در هر شرایطی کارش را درست انجام دهد
هوشنگ حریرچیان، همان پیرمرد خوش‌لهجه اصفهانی است که با بازی شیرینش توجه ویژه مخاطبان را به خود جلب کرده است. او درباره حضورش در این سریال و این که چگونه به گروه ملحق شده است، می‌گوید: «از طرف کارگردان این مجموعه یعنی سروش صحت برای بازی دعوت شدم و چون گروه هم بسیار حرفه‌ای و با اخلاق بودند پذیرفتم در این سریال نقشی را به عهده بگیرم».
حریرچیان درباره این که آیا قبلا با سروش صحت همکاری داشته است یا خیر، می‌افزاید: «خیر. با ایشان تجربه همکاری نداشتم و ساختمان پزشکان اولین همکاری ما بود و خیلی خوشحالم که توانستم با این کارگردان جوان همکاری کنم، چراکه او بسیار آدم دقیق و راحتی است و طنز را هم خیلی خوب می‌شناسد».
بازیگر نقش پدر در سریال ساختمان پزشکان در پاسخ به این پرسش که بازی در یک کار هر شبی چقدر سخت یا آسان بوده است، می‌گوید: «طبیعتا بازی در این نوع کارها، آسان نیست و سختی‌های خاص خودش را دارد، اما برای من خیلی هم دشوار نبود، چون یک بازیگر هستم و باید بتوانم خودم را با شرایط مختلف هماهنگ کنم».
حریرچیان درباره مخاطبان سریال ساختمان پزشکان اعتقاد دارد: «خوشبختانه در سال‌های اخیر مخاطبان تلویزیون بسیار فهیم‌تر و آگاه‌تر شده‌اند و فرق خوب و بد را متوجه می‌شوند و برای همین هم طنز متفاوت ساختمان پزشکان را بخوبی درک می‌کنند و از این که توانسته‌اند با این کار ارتباط نزدیکی برقرار کنند بسیار خوشحالم و از این نظر تمام خستگی‌ها از تن‌مان خارج شده است».
او در پایان می‌گوید: «قرار است بزودی در یک سریال تازه دیگر بازی کنم که به احتمال زیاد از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت».


ساختمان پزشکان یک اتفاق است
رضا کریمی در سریال ساختمان پزشکان نقش مدیر کافی‌شاپ را به عهده دارد. وی درباره حضورش در این سریال می‌گوید: «همکاری من با محسن چگینی (تهیه‌کننده)‌ به سال‌ها پیش و مجموعه شب‌های برره برمی‌گردد. این بار نیز از سوی ایشان برای بازی دعوت شدم؛ البته در ۲ سریال جایزه بزرگ و چارخونه نیز با یکدیگر کار کرده بودیم و به همین دلیل خواستم برای چندمین بار این تجربه را تکرار کنم».
کریمی در پاسخ به این پرسش که چقدر نقشش را دوست داشته است، می‌گوید: «برای من نقش کوتاه یا بلند مفهومی ندارد و این عمق نقش است که اهمیت دارد. من نقشم را دوست داشتم و انرژی خوبی هم برای آن گذاشتم».
بازیگر سریال ساختمان پزشکان درخصوص گریم متفاوتش در این کار می‌گوید: «من گریمم را خیلی دوست داشتم و با آن بخوبی کنار آمدم. اتفاقا این نوع گریم باعث شد راحت‌تر به نقشم نزدیک شوم.»
کریمی در مورد همکاری‌اش با دیگر بازیگران می‌افزاید: «خیلی خوشحالم که توانسته‌‌ام کنار بازیگران مهم و حرفه‌ای این سریال بازی کنم، بخصوص آقای حریرچیان. به هر حال ایشان ۵۰ سال است که در این زمینه فعالیت دارند و درس‌آموختن از ایشان برایم بسیار مغتنم بود.»
کریمی در پاسخ به این پرسش که چقدر از بداهه در این کار استفاده شده است،‌ می‌گوید: «در این کار ما اصلا بداهه نداشتیم و اگر نظری هم بود هنگام تمرین آن را بیان می‌کردیم.»
کریمی همچنین در ادامه درباره این که ساختمان پزشکان چه فرق عمده‌‌‌ای با مجموعه‌های چارخونه یا مسافران دارد، معتقد است: «تفاوت زیادی میان این کارها وجود دارد، چون پیمان قاسمخانی به‌عنوان سرپرست نویسندگان انرژی زیادی روی کار گذاشته است و حتی می‌توان گفت طنز تازه‌ای را برای مخاطب به تصویر کشیده و در نوع خودش یک اتفاق است.» بازیگر سریال ساختمان پزشکان در نهایت این مجموعه را یک مجموعه خانوادگی و مردم‌‌پسند می‌داند و از آن به عنوان یک خاطره خوب در پرونده هنری‌اش یاد می‌کند.


ساختمان پزشکان برایم تجربه شیرینی بود
 محمد علامه، به عنوان تصویربردار با گروه ساختمان پزشکان همکاری داشته است. او سال‌هاست که در این زمینه فعالیت می‌کند. از کارهایش می‌توان به مجموعه‌های چارخونه، مسافران، شب‌های برره و… اشاره کرد.
وی درباره حضورش در این کار می‌گوید: «من پیشتر با سروش صحت و محسن چگینی همکاری داشته‌ام و برای چندمین بار این تجربه تکرار شد.»
وی درخصوص نوع تصویربرداری کار بیان می‌کند: «تصویربرداری این مجموعه کار خیلی دشواری نبود و همه چیز در جای خودش قرار گرفته بود؛ از نورپردازی گرفته تا طراحی صحنه و لباس و برای همین کار در چنین شرایطی نه‌تنها سخت نیست، بلکه شیرین هم است.»
علامه قصه ساختمان پزشکان را دوست دارد و می‌گوید: «این مجموعه طنز تازه‌ای را به نمایش گذاشته و شوخی‌هایی که در آن وجود دارد به‌هیچ‌وجه توهین‌ یا لودگی نیست و برای همین مخاطب آن را دوست دارد.»
علامه در پاسخ به این سوال که در آینده چه کاری از او روی آنتن خواهد رفت، توضیح می‌دهد: «قرار است تصویربرداری مسابقه آشپزی شبکه ۲ سیما را انجام دهم که یک مسابقه بزرگ و بی‌نظیر است.»
تکرار یک نقش خوب خیلی هم بد نیست
ساختمان پزشکان، اولین تجربه طنز هومن برق‌نورد نیست. او را قبلا در نقش لوطی سریال اشک‌ها و لبخند‌ها دیده بودیم؛ کار طنز حسن فتحی. او علاقه خاصی به تئاتر دارد و آن را خانه اصلی‌اش می‌داند. خیلی‌ها فکر می‌کنند برق‌نورد در این سریال به گونه‌ای دوباره همان نقش لوطی اشک‌ها و لبخندها را بازی کرده است، اما خودش این مساله را قبول ندارد، هر چند معتقد است تکرار یک نقش خوب خیلی هم بد نیست. برق‌نورد نقش ناصر را هم تیپ می‌داند و هم کاراکتر و در نهایت آن را دوست دارد. به هر حال هومن برق‌نورد در این سال‌ها ثابت کرده که هم بازیگر است و هم طنز را خیلی خوب می‌شناسد و حالا مخاطبان گسترده تلویزیون، کار او را باور و دوست دارند.


طنز این مجموعه خالی از لودگی است
مونا فرجاد، بازیگر نقش کتی در این سریال است و از او قبلا سریال‌های سلام و خوش‌رکاب را دیده‌ایم. فرجاد که در خانواده‌ای هنرمند رشد کرده با فضای هنر از کودکی آشنا شده و کارگردانی حالا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این بازیگر جوان است.
فرجاد درخصوص حضورش در این سریال می‌گوید: «از طرف سروش صحت برای بازی دعوت شدم؛ چرا که ایشان معتقد بودند فیزیک و نوع صدایم به نقش کتی می‌خورد. من هم بازی در این سریال را پذیرفتم، چون دوست داشتم با گروه ساختمان پزشکان همکاری کنم.»
فرجاد در مورد نوع طنز ساختمان پزشکان توضیح می‌دهد: «طنز این سریال را بسیار دوست دارم، چرا که از هرگونه لودگی به دور است و از سطح بالایی از طنز برخوردار است.»
مونا فرجاد بخوبی توانسته با نقش کتی ارتباط برقرار کند و در این مورد می‌گوید: «هر جا که دچار مشکل می‌شدم با پیمان قاسمخانی و سروش صحت گفت‌وگو می‌کردم و آنها فاکتورهایی را دراختیارم می‌گذاشتند که راحت‌تر بتوانم به کتی و آن چیزی که در ذهن‌شان نسبت به این شخصیت وجود داشت، برسم. بازیگر نقش کتی در نهایت درباره ساختمان پزشکان این طور بیان می‌کند: «در این مدت عکس‌العمل‌های خوبی از مردم می‌بینم که نشان می‌دهد ما توانسته‌ایم کارمان را درست و آن‌طور که باب میل آنهاست، انجام دهیم که این مساله به مدیریت خوب سروش صحت، محسن چگینی و برادران قاسمخانی برمی‌گردد.»


اگر بخواهیم می‌توانیم
مجموعه ساختمان پزشکان نشان داد که اگر بخواهیم می‌توانیم یک اثر متفاوت خلق کنیم به شرط آن که همه چیز درست کنار هم قرار گیرد.
مخاطبان تلویزیون پس از مدت‌ها توانستند با تلویزیون و طنزهای آن آشتی کنند، چرا که طی سال‌های اخیر متاسفانه شاهد طنزهای قابل توجهی نبوده‌ایم. به هر حال ساختمان پزشکان در نوع خودش یک اتفاق تازه است.


از صحنه تئاتر تا بازی مقابل دوربین سیما
بهنام تشکر، بازیگر سرشناس تئاتر است و در دانشگاه اقتصاد بازرگانی خوانده است. وی در چند کارگاه بازیگری در آمریکا و جاهای دیگر شرکت کرده و وارد عرصه تئاتر شده است و همسرش نیز در رشته روان‌شناسی تحصیل‌کرده و جزو مشوقین اصلی او بوده است.
تشکر پیش از این در ۲ تله‌تئاتر و ۲ تله‌فیلم بازی کرده است و به طور حرفه‌ای نزدیک به ۱۵ سال به کار تئاتر مشغول بوده است. تشکر را برای اولین‌بار سروش صحت و پیمان قاسمخانی کشف کردند، آن هم وقتی برای دیدن یکی از تئاترهایش رفته بودند. آشنایی این هنرمندان از همان‌جا آغاز شد و همین آشنایی موجب شد که حدود ۸ ماه از صبح تا شب در کنار هم کار کنند تا مجموعه ساختمان پزشکان را ارائه دهند. تشکر در مورد طنز این سریال بر این باور است که نخواسته‌اند به هر قیمتی مخاطب را بخندانند و برای همین از شوخی‌های بیجا در این کار پرهیز کرده‌اند.
بازیگر نقش نیما افشار در مورد این نقش اعتقاد دارد که او یک آدم ساده و دلپاک است که خرده شیشه ندارد و اتفاقا سعی می‌کند به همه کمک کند و همین سادگی نیما افشار باعث‌ می‌شود که دیگران او را یک آدم ضعیف ببینند و مورد آزار قرارش بدهند.
بهنام تشکر در این سریال بسیار روان بازی کرده است و مخاطب خیلی راحت می‌تواند با او ارتباط برقرار کند که این مساله نشات گرفته از تجربه بالای او در تئاتر است. خودش می‌گوید: در مدت پخش این سریال مخاطبان عکس‌العمل‌های خوبی نسبت به این کار داشته‌اند و اصلا فکر نمی‌کردم تا این حد مورد استقبال قرار گیرد. بهنام تشکر اعتقادی به شهرت ندارد و خوب بازی کردن برایش اهمیت دارد و این که بتواند اثری از خود به جای بگذارد، وی بتازگی مشغول تمرین تئاتری با بهرام تشکر (برادرش)‌ است که قرار است در سالن تئاتر شهر، اجرا شود. حال باید دید پس از پخش سریال ساختمان پزشکان تا چه حد دیدگاه مخاطبان نسبت به او تغییر خواهد کرد.


در این سریال با اعتماد به طرف نقشم رفتم
پروین قائم‌مقامی، بازیگر نقش مادر در سریال ساختمان پزشکان است. او مادر بهاره رهنما بازیگر و مادرزن پیمان قاسمخانی (نویسنده)‌ نیز می‌باشد. قائم‌مقامی در مورد حضورش در این سریال گفت: از طرف یکی از عوامل این سریال برای بازی در این کار دعوت شدم و از آنجا که قبلا در سریال مسافران با این گروه همکاری داشتم، پذیرفتم که این نقش را بازی کنم. قائم‌مقامی در مورد فیلمنامه این سریال می‌گوید: نبود فیلمنامه و پذیرش نقش در این شرایط کار راحتی نیست، اما می‌دانستم که متن‌ها اصولی و درست به نگارش درخواهند آمد و برای همین با اعتماد و آسودگی نقشم را ایفا کردم. این بازیگر در مورد نقشش در این کار این طور می‌گوید که من خودم بسیار مادر حساسی هستم و برای همین نقش مادر در این سریال با آن همه حساسیتی که نسبت به خانواده‌اش دارد چندان از من دور نبود. البته طبیعتا مادرها همیشه نسبت به بچه‌هایشان احساس نگرانی و دلواپسی دارند. وی در ادامه می‌گوید: تنها چیزی که به این نقش اضافه کردم داد زدن‌های بسیار و همین طور بزرگ جلوه‌دادن کنجکاوی این مادر بود. ضمن این که باید بگویم از قبل تمامی رفتارها و دیالوگ‌ها با سروش صحت به عنوان کارگردان مطرح می‌شد و پس از پذیرش آنها را انجام می‌دادیم.
قائم‌مقامی، بازیگری را دوست دارد و در این باره می‌گوید: از این که می‌توانم نقش‌های متفاوت را ایفا کنم، خوشحالم و حالا بازیگری برایم بسیار جدی است و دوست دارم نقش‌های متفاوت را تجربه کنم البته اگر این فرصت در اختیارم قرار بگیرد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد