رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

زنان عاشق خوشبخت تر از مردان عاشق هستند

عاشق شوید و عاشق بمانید؛ این نصیحت پزشکان برای شماست، شاید فکر کنید عاشق شدن برای شما اضطراب، ترس و هیجان به ارمغان می آورد اما فکر نکنید که این حالت ها به ضرر شماست. مطالعات پزشکان و روان شناسان نشان داده، وجود عشق در زندگی شما به سلامت روح و جسم تان کمک می کند.

● عاشق ها معتاد نمی شوند

مطالعات نشان می دهد، افرادی که عاشقانه کسی را دوست دارند، کمتر به مصرف مواد مخدر و سیگار گرایش دارند. در مطالعه ای در فنلاند مشخص شد، میزان استفاده دائمی از مواد مخدر در افرادی که یک ارتباط عاشقانه مستحکم دارند بسیار کمتر از افرادی است که چنین ارتباطی ندارند. تنها ۴درصد از افرادی که یک ازدواج مناسب داشته اند و بین یک تا ۳ سال از زندگی مشترک آن ها گذشته و تنها ۳درصد از کسانی که یک ازدواج مناسب داشته اند که بین ۳ تا ۵ سال از زندگی مشترک آن ها گذشته، استفاده تفننی و گاه به گاه مواد مخدر دارند، این در حالی است که این میزان در بین افراد همان گروه های سنی که ازدواج یا رابطه عاشقانه مستحکمی نداشته اند این میزان ۹ درصد بوده است. روان شناسان می گویند تنهایی، انزوا و احساس کمبود محبت یکی از دلایل اصلی گرایش به مواد مخدر است.

● عاشق ها جوان می مانند

«عاشق ها جوان تر هستند»؛ این یک ضرب المثل قدیمی است که در کشورهای حوزه بالکان رواج داشته اما حالا علم هم ثابت کرده، عاشق بودن می تواند انسان ها را جوان نگه دارد، نه فقط روح آن ها را بلکه جسم آن ها را. تحقیقات دانشمندان و پژوهشگران مرکز تحقیقاتی ادینبوری اسکاتلند نشان داده است زنان بین ۴۰ تا ۴۵ ساله ای که برای یک مدت ۵ تا ۱۰ ساله ازدواجی همراه با خوشبختی داشته اند به طور متوسط ۳ تا ۵ سال کمتر از سن واقعی خود به نظر می رسیدند. در واقع در این تحقیق سن متوسط زنان مجردی که زندگی خود را «خالی از عشق» توصیف کرده بودند از سوی افرادی که آن ها را نمی شناختند بین یک تا ۳ سال بیشتر از سن واقعی آن ها تخمین زده شد دکتر دیوید ویکس، متخصص پزشکی خانوادگی در وست بینستر می گوید، علت این مسئله مشخص است: «افرادی که کسی را دوست دارند بیشتر به فکر سلامت جسمی خود هستند و به ظاهر خود هم بیشتر اهمیت می دهند… در ضمن ترشح هورمون ها و عملکرد دستگاه های مختلف بدن در این افراد که آرامش بیشتری دارند، منظم تر است.»

● زنان عاشق، خوشبخت تر هستند

بهتر است این موضوع را به آقایان نگویید اما تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ولشکایر نشان داده، زنانی که زندگی مشترک خوبی دارند از همسران خود خوشحال تر و سالم تر هستند. در واقع کیفیت زندگی این زنان از کیفیت زندگی همسران آن ها بالاتر ارزیابی می شود. برخی روان شناسان معتقدند، در یک رابطه عاشقانه نیازهای روحی زنان بیشتر از مردان پاسخ می گیرد و این دلیل کیفیت بالاتر زندگی آن ها در چنین شرایطی است ولی دکتر نورااسپارن، متخصص روان شناسی می گوید: «زنان بیشتر از مردان از احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن لذت می برند و احساس شادی آن ها از این موضوع تاثیر بیشتری در وضعیت خلق وخو و کیفیت زندگی آن ها دارد.»

● اگر می خواهید به خودکشی فکر نکنید

عاشق بودن فواید سلامت زیادی برای بدن شما دارد و عاشق بودن برای ذهن شما هم فایده های زیادی دارد. پژوهشگران دانشگاه اوتاگو در نیوزلند هزار زن و مرد بالغ را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند، مردان و زنانی که بیش از ۵ سال در یک ارتباط عاشقانه موفق بوده اند کمتر به افسردگی مبتلا می شوند و احتمال خودکشی و فکر کردن به خودکشی در آن ها پایین تر است. مطالعه دیگری که در بزاسکا انجام گرفته هم نشان داده، در یک دوره ۱۰ ساله میزان مراجعه به روان شناسی و روان پزشکی در زنان و مردانی که ازدواج موفق داشته اند و زندگی خود را عاشقانه توصیف کرده اند، بسیار کمتر از دیگران است و میزان اضطراب و استرس در این گروه به میزان مشخص کمتر از افراد با وضعیت متفاوت است. مطالعات جهانی هم نشان داده میزان خودکشی در مردان متاهل ۵۰درصد کمتر از مردان مجرد و ۷۰درصد کمتر از مردانی است که از زنان خود جدا شده اند.

● چرا سمبل عشق، قلب است؟

سمبل عشق در جهان چیست؟ در سراسر جهان برای نشان دادن عشق از شکل قلب استفاده می کنند، اما چرا؟ خب، شاید دلیلی پشت این موضوع باشد. در واقع شاید مسئله این است که عشق، سلامت قلب شما را تضمین می کند. نتایج تحقیقی در دانشگاه روچستر در نیویورک نشان داده، افراد متاهل و دارای ارتباط عاطفی مستحکم دیرتر از هم سن های خود که چنین ارتباطی ندارند دچار مشکلات قلبی می شوند و در صورت نیاز به عمل جراحی قلب هم احتمال زنده ماندن آن ها بیشتر است. یک گروه مطالعاتی در کانادا مدعی شده اند، داشتن یک ارتباط عاطفی مناسب می تواند مثل کنار گذاشتن سیگار به سلامت قلب کمک کند. افرادی که دارای ارتباطات عاطفی مستحکم هستند بیشتر متوجه وزن خود هستند، رژیم غذایی سالم تری را انتخاب می کنند و فشار خون آن ها در حد طبیعی است و برای همین قلب سالم تری دارند. دکتر وسلی کانر از دانشگاه کارولینای شمالی می گوید: «همه مطالعات نشان داده، عاشق بودن و بیان کردن احساسات عاشقانه تاثیر مثبتی روی قلب شما دارد و سلامت قلب و عروق تان را تا حدودی تضمین می کند.»

● تعداد بیشتری شمع فوت می کنید

عاشق بودن به جشن تولدهای شما می افزاید، البته این به آن معنا نیست که شما بیشتر از یک بار در سال می توانید جشن تولد بگیرید اما به این معناست که اگر عاشق باشید به طول عمرتان اضافه می شود. برای مثال، در انگلستان مطالعات طولانی مدت نشان داده، میزان مرگ ومیر در مردان و زنان مجرد بین ۳۰ تا ۶۰ ساله ۲برابر میزان مرگ ومیر در مردان و زنان متاهل در همین گروه سنی است. مطالعه ای در آلمان هم نشان داده، میزان مرگ ومیر در زنان مجرد ۳۰ تا ۵۰ ساله ۲۵درصد بیشتر از زنان متاهل همین گروه سنی است. دکتر روانا اسکالامدیر مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه هانور می گوید: «مردان و زنان مجرد کمتر به فکر سلامت خود هستند، کمتر به پزشک مراجعه می کنند، کمترچک آپ سالانه می روند و از لحاظ شغلی و اجتماعی کمتر موفق هستند، همه این عوامل باعث می شود که وضعیت سلامت آن ها بدتر باشد.»

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد