رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

زشتی های سال ۸۹ را بشناسید!

مهر: زلزله، سیل، سونامی، فورانهای آتشفشانی و شعله های خورشیدی از رویدادهای طبیعی در سال گذشته بودند که چهره زمین و زندگی ساکنانش را نازیبا ساختند. در ادامه به برخی از مهمترین این رویدادها اشاره خواهد شد.
۲۵ فروردین ۱۳۸۹: زمین لرزه ای به قدرت ۷٫۱ ریشتر شمال غرب چین را لرزاند و هزار و ۴۰۰ کشته، ۳۳۲ مفقود و حدود ۱۲ هزار مجروح برجای گذاشت.ا ین زمین لرزه در شمال غربی چین رخ داد و استان “قین گای” را لرزاند. در همین روز  آتشفشان “ایجافجالاجوکول” در جنوب ایسلند فعال شد و با ایجاد ابرهایی متراکم از خاکسترهای آتشفشانی، در سیستم حمل و نقل هوایی جهان اختلال ایجاد کرده و خسارتهای قابل توجهی به جا گذاشت.
۳۰ فروردین ۱۳۸۹: زلزله ای به قدرت ۵٫۳ ریشتر در ایالت سمنگان افغانستان دست کم ۷ نفر کشته و ۷۰ نفر دیگر زخمی به جا گذاشت.
۳ مرداد ۱۳۸۹: آتش سوزی عظیمی در اثر خشکسالی در نواحی جنگلی روسیه آغاز و وزش باد موجب گسترش آن شد. علاوه بر خسارات مالی فراوان، بیش از ۲۰ نفر در پی این آتش سوزی ها جان خود را از دست داده و صدها نفر بی خانمان شدند. جنگلهای “نیژنی نوگورود” به دلیل خشکسالی عظیمی که طی ۱۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده، دچار آتش سوزی شده بود.
۱۵ مرداد ۱۳۸۹: وقوع سیل در کشمیر هند منجر به کشته شدن صد نفر و مجروح شدن ۴۰۰ نفر شد. ریزش باران سنگین در این منطقه منجر به کشته شدن بیش از صد نفر و تخریب خانه های متعددی شد.

مهر: زلزله، سیل، سونامی، فورانهای آتشفشانی و شعله های خورشیدی از رویدادهای طبیعی در سال گذشته بودند که چهره زمین و زندگی ساکنانش را نازیبا ساختند. در ادامه به برخی از مهمترین این رویدادها اشاره خواهد شد.

۲۵ فروردین ۱۳۸۹: زمین لرزه ای به قدرت ۷٫۱ ریشتر شمال غرب چین را لرزاند و هزار و ۴۰۰ کشته، ۳۳۲ مفقود و حدود ۱۲ هزار مجروح برجای گذاشت.ا ین زمین لرزه در شمال غربی چین رخ داد و استان “قین گای” را لرزاند. در همین روز  آتشفشان “ایجافجالاجوکول” در جنوب ایسلند فعال شد و با ایجاد ابرهایی متراکم از خاکسترهای آتشفشانی، در سیستم حمل و نقل هوایی جهان اختلال ایجاد کرده و خسارتهای قابل توجهی به جا گذاشت.


۳۰ فروردین ۱۳۸۹: زلزله ای به قدرت ۵٫۳ ریشتر در ایالت سمنگان افغانستان دست کم ۷ نفر کشته و ۷۰ نفر دیگر زخمی به جا گذاشت.


۳ مرداد ۱۳۸۹: آتش سوزی عظیمی در اثر خشکسالی در نواحی جنگلی روسیه آغاز و وزش باد موجب گسترش آن شد. علاوه بر خسارات مالی فراوان، بیش از ۲۰ نفر در پی این آتش سوزی ها جان خود را از دست داده و صدها نفر بی خانمان شدند. جنگلهای “نیژنی نوگورود” به دلیل خشکسالی عظیمی که طی ۱۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده، دچار آتش سوزی شده بود.


۱۵ مرداد ۱۳۸۹: وقوع سیل در کشمیر هند منجر به کشته شدن صد نفر و مجروح شدن ۴۰۰ نفر شد. ریزش باران سنگین در این منطقه منجر به کشته شدن بیش از صد نفر و تخریب خانه های متعددی شد.


۴ آبان ۱۳۸۹: وقوع زلزله، سیل و آتشفشان در اندونزی موجب مرگ ۳۵۰ تن شد و بیش از ۴۰ هزار نفر را بی خانمان کرد. این رویدادهای زنجیره ای با وقوع سونامی در غرب اندونزی در پی زلزله ای ۷٫۷ ریشتری که امواجی به طول سه متر به وجود آورد، آغاز شد. سپس بر اثر فوران کوه آتشفشانی مراپی در این منطقه بیش از ۴۰ هزار تن از ساکنان، خانه های خود را ترک کردند.


۱ دی ۱۳۸۹: زلزله ای با قدرت ۷٫۴ ریشتر سواحل جنوبی ژاپن را لرزاند اما این زلزله تلفات و لطماتی در پی نداشت. این زلزله در نزدیکی جزایر “اوگاساوارا” و در حدود یک هزار کیلومتری جنوب توکیو رخ داد.


۲۹ دی ۱۳۸۹: زمین لرزه ای به قدرت ۷٫۲ ریشتر کشور پاکستان را لرزاند که این زلزله سب لرزش بخشهایی از استان سیستان و بلوچستان نیز شد. این زلزله در 34 مایلی دالبندین در استان بلوچستان در نزدیکی مرز افغانستان و ایران اتفاق افتاد و استان سیستان و بلوچستان ایران را نیز لرزاند.


۱۲ دی ۱۳۸۹: آرکانزاس آمریکا شاهد بارش بارانی از پرندگان سیاه بود که به طور غیرقابل توضیحی مرده بودند و همچون بارانی بر سر شهروندان این شهر کوچک فرو می ریختند. یک روز پس از این رویداد بیش از ۱۰۰ هزار ماهی در فاصله حدود ۲۰۱ کیلومتری از منطقه ای که پدیده اسرارآمیز باران پرندگان سیاه مرده رخ داد به دلایل ناشناخته ای مردند. و چند روز بعد پدیده اسرارآمیز باران پرندگان مرده که از آخرین روز سال ۲۰۱۰ در آرکانزاس آمریکا آغاز شده بود به اروپا نیز راه یافت و قتل عامهای غیرقابل توضیح دیگری در سایر نقاط دنیا به ثبت رسید. در این رویداد در فاصله ۱۰۰ کیلومتری گوته بورگ سوئد بین ۵۰ تا ۱۰۰ کلاغ نیمه جان و در حال مرگ بر روی زمین افتادند.


۶ بهمن ۱۳۸۹: قله آتشفشانی “شینموداک” از رشته کوه های آتشفشانی “کریشیما” آغاز به فوران کرد که این فوران در تاریخچه ۵۲ سال گذشته این آتشفشان یکی از قدرتمندترین فورانها به شمار می رود. این فوران عظیم تمامی روستاها و مزارع نزدیک را در زیر خاکستر مدفون کرد و باعث شد مقامات محلی از ساکنان بخواهند این منطقه را به شعاع دو کیلومتر تخلیه کنند.


۱۶ بهمن ۱۳۸۹: سنگ آسمانی CQ 2011 با قطری برابر یک متر از فاصله پنج هزار و ۴۸۰ کیلومتری از سطح زمین در منطقه ای در اقیانوس آرام میانی عبور کرد. پنج روز بعد سنگ کیهانی CA7 2011 با ابعادی برابر ۲٫۸ متر از فاصله ۱۰۳ هزار و ۴۸۰ کیلومتری از زمین عبور کرد. هیچ یک از این دو اخترواره برای زمین تهدید جدی به شمار نمی رفتند.


۲۸ بهمن ۱۳۸۹: بزرگترین پرتو خورشیدی طی چهار سال گذشته به زمین ارسال شد، این پرتو غول پیکر از لکه ای خورشیدی سرچشمه گرفته بود که به سرعت در حال بزرگتر شدن بوده است. این شعله خورشیدی موجب اختلال در تکنولوژی های ارتباطاتی بر روی زمین و شکل گیری شفقهای شمالی در آسمان شد.


۳۰ بهمن ۱۳۸۹: زلزله قدرتمند 7.4 ریشتری نیوزیلند مناطق مرکزی کشور نیوزیلند را به شدت تکان داد. کارشناسان در ابتدا وقوع یک سونامی قوی را محتمل می دانستند. کانون این زلزله شهر کرایست چرچ (Christchurch) بود و در ابتدای وقوع حادثه خانه ها فرو ریخت. شمار تلفات این زمین لرزه در نیوزیلند به ۱۰۳ کشته و 164 مجروح رسید و ۲۲۸ نفر نیز مفقود شدند.


۱۵ اسفند ۱۳۸۹: فعالترین آتشفشان جهان در هاوایی پس از به وجود آمدن شکافی بر روی بدنه اش فعالیت را از سر گرفت و مواد مذاب را تا ارتفاع ۱۹ متری به هوا پرتاب کرد.این فوران آتشفشانی هیچ خسارت جانی یا مالی وارد نکرده است اما به توریستها اخطار داده شده تا فاصله ایمن خود را از این آتشفشان حفظ کنند.


۲۰ اسفند ۱۳۸۹: زمین لرزه ای ۹ ریشتری و در پی آن امواج سونامی غول پیکر سواحل شمالی کشور ژاپن را در هم کوبید. این رویداد که یکی از فجیع ترین حوادث طبیعی سال گذشته بوده و هنوز ساماندهی و عملیات امداد و نجات در مناطق آسیب دیده ادامه دارد، منجر به کشته و مفقود شدن بیش از ۱۸ هزار انسان شد و با اختلال در عملکرد نیروگاه اتمی فوکوشیما، و وقوع چهار آتش سوزی در رآکتورهای این نیروگاه، مناطق حاشیه ای این نیروگاه تحت تشعشعات رادیو اکتیو قرار گرفته و آلوده شد. شدت این زمین لرزه به اندازه ای بوده است که محور چرخش زمین ۱۰ سانتیمتر و خطوط ساحلی کشور ژاپن چهار متر جه به جا شدند.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

shahrokhi

ارسال در ۲۱ اسفند ۱۳۸۹

1

خیلی بامزه بود .ممنون

پاسخ به کامنت
اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد