رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

روزه و درمان چاقی شکمی

در ایام‌ماه مبارک رمضان رعایت تغذیه سالم برای تنظیم متابولیسم طبیعی بدن لازم است و این‌ماه تمرین بسیار خوبی برای قطع کردن حلقه اتصالی بین غذا و استرس‌های کاری و فکری است؛ به شرطی که پس از افطار غذای امساک‌شده توسط فرد جبران نشود. روزه‌دار می‌تواند در هنگام افطار همانند وعده غذایی صبحانه نیاز بدنش را رفع کند و توصیه می‌شود که میزان ۱۵تا ۲۰درصد انرژی دریافتی در طول روز در هنگام افطار از طریق غذا خوردن دریافت شود.

روزه‌داران باید پس از اذان مغرب بدون تأخیر طولانی روزه خود را باز کنند و از مواد غذایی مایع و سبک به همراه ترکیبی از غلات (ترجیحا نان از نوع سبوس دار به‌طور مثال نان سنگک) در زمان افطار استفاده کنند. همچنین توصیه می‌شود از مایعات گرم مانند آب جوش یا چای کمرنگ به جای آب سرد برای شروع افطار استفاده شود.

علاوه بر این استفاده از مواد غذایی حاوی فیبر از قبیل سبزی‌ها و نیز انواع میوه به جای استفاده از ترکیبات حاوی قندها و چربی فراوان (همچون حلوا آن هم به میزان زیاد) توصیه می‌شود.

استفاده از انواع سبزی‌ها علاوه بر تأمین ریزمغذی‌ها و انرژی مورد نیاز به‌علت فیبر موجود در آنها مشکل یبوست را که یکی از مشکلات رایج در ایام روزه‌داری است، برطرف می‌کند. علاوه بر این میوه‌ها و سبزی‌ها به‌علت قندهای پیچیده موجود در آنها نقش بسزایی در کنترل متابولیسم، قند، چربی و نیز تنظیم اشتها در افراد دارند.

سرعت غذا خوردن در هنگام افطار باید کنترل شود و همچنین استفاده از غذاهای سنگین، انواع پلو و خورش به‌طور همزمان با افطار توصیه نمی‌شود؛ چرا که با توجه به امساک روزانه، دستگاه گوارش برای دریافت حجم بالای موادغذایی در آن زمان آمادگی ندارد. بنابراین باید وعده غذایی شام را با فاصله زمانی پس از افطار و آن هم نه در حجم فراوان خورد.خوردن وعده سحری مشابه وعده ناهار توصیه می‌شود؛ چرا که ثابت شده است حذف وعده سحری علاوه بر مشکلات گوارشی باعث عدم‌توفیق روزه‌داری در ایام‌ماه رمضان می‌شود.

داشتن فعالیت بدنی به‌ویژه پیاده‌روی منظم (حداقل ۳۰دقیقه در روز) و یک یا دوبار شنا در هفته و پس از افطار باعث می‌شود وزن فرد کنترل شود و دیگر شاخص‌های متابولیک بدن فرد تنظیم شود.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد