رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

رسوایی تازه در فوتبال ایران !

ایسنا: پیرامون موضوع “صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های حاضر در مسابقات فوتبال لیگ برتر و ضرب‌العجل AFC تا پایان سال ۲۰۱۲ برای فوتبال ایران” سعید آذری مدیرعامل اسبق باشگاه ذوب‌آهن و کنونی استیل‌آذین نسبت به استانداردسازی باشگاه‌های ایرانی و کسب معیارهای AFC اظهار ناامیدی کرد و صراحتا وضع موجود را غیرقابل اصلاح دانست.  او معتقد است به ناچار باید منتظر باشیم تا AFC با ابزارهای قانونی‌اش،‌ شرایط جدیدی را برای فوتبال ایران رقم زند.
آذری در گفت‌وگو با ایسنا، با تفکری ناامیدانه نسبت به ضرورت فوق،‌ اظهار کرد: فکر می‌کنم ما خیالی باطل داریم چرا که تا مدت‌ها نمی‌توانیم استانداردسازی را در فوتبال ایران اجرا کنیم. در حال حاضر تنها یکی، دو باشگاه هستند که چون از سال‌ها پیش کار استانداردسازی ساختاری را در باشگاه‌شان شروع کردند،‌ در حال حاضر به کسب معیارها نزدیک هستند اما مابقی کار خاصی تاکنون نکرده و مطمئن باشید در یک‌سال و چند ماه باقیمانده به مهلت مقرر AFC هم نمی‌توانند به سطح استاندارد برسند.
 *** با اساسنامه‌های تقلبی AFC را فریب دادیم
او اما در بیان تاریخچه استانداردسازی باشگاه‌ها طبق مقررات AFC، تصریح کرد: سال ۱۳۸۳ بود که سازمان لیگ اعلام کرد AFC استانداردهای جدیدی را برای تیم‌های لیگ برتری که می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا حاضر باشند، تعیین کرده است. آنها نمایندگانی را برای بازرسی به ایران فرستادند و باشگاه‌ها هم برای تامین آیتم‌های مدنظر AFC فعالیت‌هایی را آغاز کردند اما متاسفانه آنها با خصوصی‌سازی روی کاغذ می‌خواستند

ایسنا: پیرامون موضوع “صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های حاضر در مسابقات فوتبال لیگ برتر و ضرب‌العجل AFC تا پایان سال ۲۰۱۲ برای فوتبال ایران” سعید آذری مدیرعامل اسبق باشگاه ذوب‌آهن و کنونی استیل‌آذین نسبت به استانداردسازی باشگاه‌های ایرانی و کسب معیارهای AFC اظهار ناامیدی کرد و صراحتا وضع موجود را غیرقابل اصلاح دانست.  او معتقد است به ناچار باید منتظر باشیم تا AFC با ابزارهای قانونی‌اش،‌ شرایط جدیدی را برای فوتبال ایران رقم زند.
آذری در گفت‌وگو با ایسنا، با تفکری ناامیدانه نسبت به ضرورت فوق،‌ اظهار کرد: فکر می‌کنم ما خیالی باطل داریم چرا که تا مدت‌ها نمی‌توانیم استانداردسازی را در فوتبال ایران اجرا کنیم. در حال حاضر تنها یکی، دو باشگاه هستند که چون از سال‌ها پیش کار استانداردسازی ساختاری را در باشگاه‌شان شروع کردند،‌ در حال حاضر به کسب معیارها نزدیک هستند اما مابقی کار خاصی تاکنون نکرده و مطمئن باشید در یک‌سال و چند ماه باقیمانده به مهلت مقرر AFC هم نمی‌توانند به سطح استاندارد برسند.
 *** با اساسنامه‌های تقلبی AFC را فریب دادیم
او اما در بیان تاریخچه استانداردسازی باشگاه‌ها طبق مقررات AFC، تصریح کرد: سال ۱۳۸۳ بود که سازمان لیگ اعلام کرد AFC استانداردهای جدیدی را برای تیم‌های لیگ برتری که می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا حاضر باشند، تعیین کرده است. آنها نمایندگانی را برای بازرسی به ایران فرستادند و باشگاه‌ها هم برای تامین آیتم‌های مدنظر AFC فعالیت‌هایی را آغاز کردند اما متاسفانه آنها با خصوصی‌سازی روی کاغذ می‌خواستند هم AFC و هم سازمان لیگ فدراسیون را فریب دهند. عزیزمحمدی رییس سازمان لیگ به عنوان پیشرو استانداردسازی باشگاه‌های کشور تلاش می‌کرد تا وضعیت لیگ برتری‌ها را با با معیارهای AFC تطبیق دهد در حالی که باشگاه‌ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا دروغ گفتند و اساسنامه‌های تقلبی تنظیم کردند!
 *** AFC وقتی فهمید فریب خورده به ما اولتیماتوم داد
وی ادامه داد: پس از آنکه براساس مدارک ارسالی بعد از مدتی، چهار سهمیه به لیگ برتر ما برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا اختصاص داده شد، ذهنیت تمام باشگاه‌ها به سمتی رفت که بخواهیم این تعداد سهمیه را حفظ کنیم. از اینجا به بعد وارد مرحله دوم نظارت AFC شدیم و آنها بعد از بازرسی‌هایشان متوجه شدند که ممکن است اسناد و مدارک باشگاه‌های ایران واقعیت نداشته باشد لذا در موج دوم توجه AFC به ایران تصمیم گرفته شد که نهایتا تا پایان سال ۲۰۱۲ به ما فرصت دهند. بعد از این مدت تنها تیمی مجوز حضور در لیگ برتر حرفه‌ای ایران را خواهد داشت که تمامی آیتم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را احراز کرده باشد و حتی اگر تعداد تیم‌های استاندارد لیگ از حدی پایین‌تر باشد اصلا فوتبال‌مان از سطح اول عرصه بین‌المللی حذف می‌شود و لیگ ما به عنوان لیگ آماتوری تغییر ماهیت می‌دهد.
 *** درگیری با امور روزمره باشگاه‌ها را از تهدیدها غافل کرده است
آذری تاکید کرد: این خطر برای فوتبال ایران جدی است! اما از سوی باشگاه‌ها جدی گرفته نمی‌شود،‌ چرا؟ بخاطر اینکه شواهدی از این تهدید نیست. همه تیم‌ها درگیر روزمرگی بوده و بیشتر به نتایج تیم‌های فوتبال‌شان فکر می‌کنند. به طور مثال شهر سرچشمه که اکنون تیمی را به لیگ برتر فرستاده در هشتاد کیلومتری رفسنجان و در ارتفاع ۲ هزار و ۸۰۰ متر بالاتر از دریا قرارداد. در این شهر هتلی وجود ندارد و امکانات استانداردی هم برای استقرار یک تیم لیگ برتری نیست. واقعا نمی‌دانم بر اساس چه استانداردی این تیم در لیگ برتر حضور دارد و مجبور است بازی‌هایش را در کرمان برگزار کند؟ اکنون غیر از چند تیم که پتانسیل فراهم کردن شرایط استاندارد را دارند، هر تیم دیگری از لیگ دسته یک به لیگ برتر صعود کند، بر میزان تهدیدپذیری فوتبال کشور افزوده است. چرا کسی دنبال استانداردسازی نیست؟ امسال که قرار شد استیل‌آذین به سمنان منتقل شود، با فدراسیون رایزنی کردیم تا بتوانیم آخرین استانداردهای AFC را برای باشگاه فراهم کنیم. احساس می‌کنم بعضی ارکان فدراسیون هم متوجه جدی بودن خطر فوق نیستند!
 *** وقتی از سال ۸۳ تاکنون خصوصی‌سازی نکردیم الان هم نمی‌کنیم
این مدیر ورزشی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه‌ها در فرصت زمانی ۱۶ ماهه باقیمانده می‌توانند تمامی آیتم‌های AFC را کسب کنند، اظهار کرد: امکان ندارد باشگاه‌ها در کوتاه‌مدت بتوانند به استانداردهای لازم برسند. بنده با تکیه بر سابقه‌ای که کارهای زیرساختی و بخش‌های سخت‌افزاری فوتبال داشتم می‌دانم که استانداردسازی باشگاه‌های ما در کوتاه مدت امکان‌پذیر است. همانطور که از سال ۸۳ تاکنون کاری نکردند، از این پس هم نمی‌کنند. فوتبال ما تهدید بسیار جدی را در نزدیکی خود می‌بیند اما گوش شنوا نیست! تا برخورد قاطع AFC نباشد کاری انجام نمی‌شود.
 *** 20 سال دیگر هم نمی‌توانیم در باشگاه‌ها استانداردسازی کنیم!
وی با اشاره به برنامه‌های فدراسیون و سازمان لیگ برای اجرایی‌سازی استانداردها در لیگ برتر، افزود: اولین گام را سازمان لیگ برداشته است اما آنها نمی‌دانند در حیطه وظایف باشگاه ورود کرده و کار آنها را انجام می‌دهند. یکی، دو باشگاه ایرانی که اکنون به سطح استاندارد AFC نزدیک هستند کارشان را از سال ۸۳ شروع کردند؛ یک‌شبه که نمی‌توان استانداردسازی کرد! فکر می‌کنم فوتبال ایران ۲۰ سال دیگر هم نمی‌تواند معیارهای استاندارد AFC را احراز کند.
 *** استقلال و پرسپولیس در حد باشگاه‌های محلات هم نیستند
آذری در بیان راهکار پیشنهادی‌اش برای احراز شرایط AFC با توجه به اوضاع فعلی تیم‌های ایرانی، گفت: بهتر است برخوردی که AFC می‌خواهد دو سال دیگر با فوتبال باشگاهی ما داشته باشد را اکنون سازمان لیگ در قبال تیم‌های ایرانی اعمال کند. سازمان لیگ باید با چند تیم برخورد قاطع کند تا بقیه حساب کار دست‌شان بیاید اما چه کنیم که این مصلحت‌اندیشی‌های بی‌مورد فوتبال ما را به این روز انداخته است! وضعیت باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال که باید سمبل باشگاه‌های ایرانی باشند حتی در حد استاندارد محلات هم نیست! آنها به جای پرداختن به امور ساختاری در باشگاه‌هایشان مدام در فکر نتایج تیم‌شان، فضای سکوها، حاشیه‌ها و امور روزمره باشگاه‌هایشان هستند. تا وقتی این‌ها الگوی باشگاه‌های ایرانی باشند، از بقیه چه انتظاری می‌توان داشت؟!
 *** سازمان لیگ حداقل ضعف‌های تیم‌ها را رسانه‌ای کند
وی در واکنش به اینکه “منظورتان از برخورد با تیم‌های مشکل‌دار چیست؟ آیا می‌توان استقلال و پرسپولیس را تعلیق کرد یا به لیگ دسته یک فرستاد؟” گفت: اگر نمی‌توانند این کار را بکنند حداقل ضعف‌هایشان را در رسانه‌ها اعلام کنند تا مردم بدانند چه اتفاق ناگواری در انتظار این باشگاه‌هاست. به هوادارانشان بگویند اگر شرایط لازم احراز نشود، در آینده نزدیک چه اتفاقی برای تیم‌های محبوب‌شان می‌افتد. متاسفانه ما در مسیر جهانی شدن قرار گرفته‌ایم غافل از اینکه نمی‌توانیم مانند یک جزیره در کناری از دریا قرار بگیریم!
 *** چاره نجات ما تغییر اندیشه‌ها در فوتبال است
مدیرعامل اسبق ذوب‌آهن تاکید کرد: سه، چهار آیتم مهم هستند که تا در فوتبال ما محقق نشوند هیچ‌گاه شاهد خصوصی‌سازی واقعی باشگاه‌ها در کشور نیستیم. فوتبال در کشور ما با تمام دنیا متفاوت است. چاره نجات ما تغییر اندیشه‌ها نسبت به فوتبال است. تا وقتی تفکر سیاست‌گذارانه و مدیریتی در فوتبال تغییر نکند، تا وقتی عده‌ای دست از این فوتبال برندارند، کار درست نمی‌شود. بخش خصوصی به میدان نمی‌آید چرا که با برخوردهای غیرمنصفانه حذف می‌شود.
 *** فوتبال را درست نمی‌کنند چون از آشوب آن پول‌های میلیاردی به جیب می‌زنند!
آذری با انتقاد ادامه داد: غول فوتبال دولتی همیشه فوتبال خصوصی را می‌بلعد. این فوتبال درست نمی‌شود مگر آنکه دخالت بین‌المللی به زور بخواهد آن را اصلاح کند در غیر این صورت ما اصلاح‌پذیر نیستیم. چرا تاکنون اصلاحات را در فوتبال انجام ندادیم؟ بخاطر اینکه عده‌ای در این آشوب و هرج و مرج پول‌های میلیاردی به جیب می‌زنند! برای اینکه تنها در این شرایط خیلی‌ها می‌توانند برای خودشان درآمدهای هنگفت ببرند. این فوتبال به بستری برای سوءاستفاده سودجویان بسیاری تبدیل شده است.
 *** تا وقتی بعضی مدیران تیم‌هایشان را به دلال‌ها بسپارند اوضاع درست نمی‌شود
وی گفت: الگوهای پیشرفت در ترکیه را نگاه کنیم، ما از آن‌ها که کمتر نیستیم، فقط ابزارمان متفاوت است. به جای آنکه از طریق فوتبال به ایجاد شور و اشتیاق هرچه بیشتر در جامعه کمک کنیم بوسیله آن جیب‌ها را پرتر می‌کنیم. این تفکر است که باید تغییر کند. با این تفکر است که برخی آدم‌های سوءاستفاده‌گر و کسانی که قرابتی با فوتبال نداشته و بی‌سمت و پست مانده‌اند را به داخل آن هول می‌دهند. باند و باندبازی راه انداخته و در بازار آشفته آن مشغول پول جمع کردن هستند. چرا نمی‌توان جلوی کارشان را گرفت؟ به خاطر اینکه قوانین دقیق و صریحی در فوتبال ما حاکم نیست. چند سازمانی هم که خلاف این مسیر مبارزه می‌کنند تنها مانده‌ و سرگرم امور اجرایی‌شان هستند. تا وقتی یک تیم را دلال ببندد و مدیر کارش را به او بسپارد، ما تا ۲۰ سال دیگر هم نمی‌توانیم استانداردهای AFC را احراز کنیم!
 *** نبود  اسپانسر، شرکت برگزارکننده لیگ، استادیوم‌های اختصاصی و  کپی رایت، مهمترین ضعف‌های ما
این مدیر ورزشی تاکید کرد: چهار عامل اسپانسر، خصوصی‌سازی و برگزاری مسابقات توسط اتحادیه یا یک شرکت اقتصادی ثبت شده، حاکمیت قانون کپی‌رایت و نیز بهره‌مندی باشگاه‌ها از استادیوم‌های اختصاصی مهمترین معیارهایی هستند که تا زمانی نباشند، استانداردها حاصل نمی‌شود.
 *** در هیچ کجای دنیا فدراسیون مسابقات لیگ را برگزار نمی‌کند
آذری در توضیح اولین و دومین عامل مطروحه، گفت: در دنیا بزرگترین اسپانسرها شبکه‌های تلویزیونی هستند. همچنین برگزاری مسابقات برعهده اتحادیه‌ها یا نهادهایی است که به صورت شرکت اقتصادی ثبت شده‌اند. مانند بوندس‌لیگا، لالیگا، کالچو و… . باشگاه‌ها معمولا سهامداران این شرکت‌های برگزارکننده هستند و اگر آن شرکت یا اتحادیه مثل اتحادیه فوتبال انگلستان اعلام کرد ۱۰درصد باید از مبلغ قراردادها کم شود، کسی نمی‌تواند اعتراض کند. فدراسیون‌ها در تمام دنیا نقش نظارتی دارند اما در ایران وقتی تشکیلات فوق را نداریم، فدراسیون هم امور اجرایی را برعهده داشته و هم نقش کار نظارت را انجام می‌دهد! اتفاقا به همین دلیل است که تیم‌های ملی ما هم موفق نیستند چرا که فدراسیون نمی‌تواند به خوبی وظیفه‌ اصلی‌اش را انجام دهد.
 *** قانون کپی‌رایت می‌تواند به صورت گلخانه‌ای در فوتبال اجرا شود
وی همچنین با اشاره به عوامل سوم و چهارم خاطرنشان کرد: به رغم آنکه در صنوف غیر فوتبالی هم قانون کپی‌رایت رعایت نمی‌شود، معتقدم در فوتبال می‌توان به صورت گلخانه‌ای این قانون را اجرا کرد. به طور مثال باید گروه‌های ناظر برعملکردی ایجاد شوند؛ گروه‌هایی که در صنوف دیگر مثلا مسوول کنترل قیمت‌ها هستند. فعالیت این‌ گروه‌ها در قالب یک‌ سازمان باید زیرمجموعه اتحادیه فوتبال باشد تا بتوانند پیگیر مطالبات طرح شده باشند. همچنین بحث نداشتن استادیوم اختصاصی هم موضوع جدیدی نیست اما بی‌تردید از الزام‌های کار بوده و باعث افزایش درآمد باشگاه‌ها از طریق بلیت ‌فروشی،‌ تبلیغات، فروشگاه‌ها و… می‌شود.
 *** نباید با خوش‌بینی‌های بی‌مورد افکار عمومی را فریب داد
این مدیر ورزشی در پایان با تاکید بر اینکه نمی‌تواند بی‌جهت خوش‌بین باشد و افکار عمومی را فریب دهد، گفت: باید یک‌دهه بگذارد تا بتوان انتظار رسیدن به استانداردها در فوتبال ایران را داشت. انجام این کارها در کوتاه مدت، اقدامی سخت و نشدنی است. ابتدا باید نگاه‌ها و بینش‌ها را نسبت به این فوتبال تغییر داد. تغییر اندیشه‌ها در فوتبال در نهایت می‌تواند تغییر رویکردها و سیاست‌ها را هم به دنبال داشته باشد و سرانجام پس از سال‌ها تغییرات عینی شده و باشگاه‌ها بتوانند به استانداردهای بین‌المللی برسند. فوتبال در دنیا پدیده‌ای است که خودش درآمدزاست نه آنکه فقط در آن هزینه شود. این رویه ناپسند در فوتبال ما باقی‌مانده و همیشه خواسته‌ایم فقط به آن پول تزریق کنیم چون فقط از این طریق می‌توانیم پول بیشتری به جیب بزنیم!

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

رضا دست پاک

ارسال در ۵ شهریور ۱۳۹۰

1

سلام بسیار زیبا بود . حال کردم اگه می تونین یکم در باره لامبورگینی اطلاعات بزارین مرسی می خامتون

پاسخ به کامنت

سجاد

ارسال در ۲۱ شهریور ۱۳۹۰

2

خیلی مسخره بوددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

پاسخ به کامنت
اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد