رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

در پارک کردن اتومبیل، زن‌ها ماهرترند یا مردها؟

دوربین‌های مداربسته در پارکینگ‌های انگلستان نشان می‌دهند زن‌ها بهتر از مردها پارک می‌کنند.
یک کلیشه قدیمی، که شاید طول عمر آن به اندازه طول عمر خود اتومبیل باشد، می‌گوید زن‌ها نمی‌توانند اتومبیل را به درستی پارک کنند. شاید شما هم جوک‌هایی در رابطه با این موضوع شنیده باشید. اما نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که این ایده کاملاً نادرست است و زنان حتی از مردها هم بهتر می‌توانند اتومبیل‌شان را پارک کنند. این تحقیق نشان می‌دهد که راننده‌های زن در راندن اتومبیل به داخل یک فضای پارک، مهارت بیش‌تری دارند.
دوربین‌ مخفی‌های مداربسته‌ در بریتانیا نشان می‌دهند که ممکن است زن‌ها زمان بیش‌تری را صرف پارک کردن اتومبیل‌شان بکنند، اما بسیار بیش‌تر از مردان در پارک کردن در یک فضای کوچک موفقند.
این تحقیق یکی از کلی‌ترین تحقیقاتی است که در زمینه‌ تفاوت‌های رانندگی زنان و مردان صورت گرفته و هفت مؤلفه کلیدی را در مورد پارک کردن زنان و مردان، مقایسه کرده است.
زن‌ها در یافتن جای پارک، آماده شدن برای حرکت به داخل جای پارک و دنده عقب حرکت کردن به داخل فضای پارک موفق‌ترند، در حالی که مرد‌ها در حرکت دنده جلو به داخل فضای پارک موفق‌ترند و حرکات کمتری برای اصلاح موقعیت اتومبیل‌شان در جای پارک انجام می‌دهند. اما اگر تمام مؤلفه‌ها را کنار هم بگذاریم، زن‌ها با امتیاز ۱۳٫۴ از ۲۰، از مردها با امتیاز ۱۲٫۳ از ۲۰، عمل‌کرد بهتری در پارک کردن اتومبیل دارند.

نیل بیسون، یک مربی رانندگی با تجربه است که نتایج این تحقیق را حیرت انگیز می‌داند. او می‌گوید: «بنا به تجربه‌ای که دارم، مردها همیشه آموزنده‌های بهتری هستند و در تمرین‌های رانندگی بهتر عمل می‌کنند. اما این امکان وجود دارد که زن‌ها در دریافت اطلاعات بهتر عمل کنند. به نظر می‌رسد نتایج این تحقیق این اسطوره را که مردها نسبت به فضا آگاهی بهتری دارند، رد می‌کند. این به ما نشان می‌دهد که وقتی پای پارک کردن اتومبیل در میان است، باید احترام بیش‌تری به راننده‌های زن بگذاریم. داده‌های علمی دروغ نمی‌گویند.»
این مطالعه را یک تیم تحقیقاتی با استفاده از فیلم‌های دوربین‌های مدار بسته و بررسی ۲۵۰۰ راننده در ۷۰۰ پارکینگ بریتانیا و در طی یک مدت یک ماهه انجام شده است. در این تحقیق جنبه‌های مختلف پارک کردن هر شخص معلوم شد و وارد یک جدول نهایی شد تا «کیفیت پارک کردن» برای هر کدام از دو جنسیت مشخص شود.
اولین مولفه مربوط به پیدا کردن جای پارک بود. محققان دریافتند که کم‌طاقتی مردها باعث می‌شود که با سرعت بیش‌تری در یک پارکینگ حرکت کنن و جای پارک‌های خالی را از دست بدهند. ولی حرکت آهسته‌تر رانندگان زن باعث می‌شود که فضاهای خالی را سریع‌تر پیدا کنند و اگر راننده‌ دیگری در حال ترک کردن پارکینگ است، به سرعت متوجه شوند.

بیش از سه چهارم زنان در جاگیری پیش از حرکت به جای پارک موفق عمل می‌کنند، در حالی که نیمی از مردان در این حرکت مهارت دارند. همچنین ۳۹ درصد راننده‌های زن، حرکت دنده عقب به داخل جای پارک را درست انجام می‌دهند در حالی که این رقم برای مردها ۲۸ درصد است.
در مقابل مردها بسیار سریع‌تر از زن‌ها عمل پارک کردن را انجام می‌دهند. در این مطالعه معلوم شد که یک راننده مرد به طور متوسط ۱۶ ثانیه طول می‌کشد تا اتومبیلش را به طور کامل پارک کند، در حالی که این میزان برای یک راننده زن ۲۱ ثانیه است.
شما چه فکر می‌کنید؟ آیا خودتان را راننده‌ ماهری می‌دانید؟ آیا خودتان را در پارک کردن اتومبیل، ماهرتر از جنس مخالف می‌دانید؟

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

hvh

ارسال در ۳۰ بهمن ۱۳۹۰

1

باسلام
البته این درصد ها در ایران برای خانمها زیر ۱ درصد هست وبرای اقایون بالای ۵۰ در صد وآمارها هم همینطور

پاسخ به کامنت
اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد