رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

«خنده بازار» و مشکلی به نام کمبود جا برای ساخت دکور

علیرضا مفاخری که طراحی دکورهای برنامه ی «خنده بازار» را انجام داده است، گفت: اگر بخواهیم دوباره شروع کنیم باید یک خانه تکانی انجام بدهیم و خیلی از آیتم ها را عوض کنیم تا مردم هم موضوعات جدیدی ببینند.

مفاخری کمبود زمان و فشردگی کار در کنار کمبود جا برای قرار دادن دکورهای «خنده بازار» که موجب جابه جایی دکورها در طول روز می شد را مهمترین معضل «خنده بازار» عنوان کرد و افزود: دکور ما در یک محیط ۵۰۰ متری واقع شده بود در حالی که به نظر می رسد این دکور بسیار بزرگتر است. با توجه به متراژ سوله ای که در اختیار داشتیم، آیتم های ما خیلی زیاد بود و دکور آنها فضای زیادی را اشغال می کرد.

این طراح دکور ادامه داد: بعضی از آیتم ها به صورت ناگهانی به وجود می آمد؛ مثلا آیتم ظریف را طی یک شب به برنامه اضافه کردیم. سختی کار ما نیز این بود که برخی آیتم ها طی یک شب اتفاق می افتاد و وقت برای ساختن دکور در برخی آیتم ها بسیار کم بود.

او توضیح داد: مشکل زمان به حدی بود که شبانه روز کار می کردیم تا بتوانیم دکورها را آماده کنیم. ما یک تیم ۱۰ نفره بودیم که دائما در پشت صحنه حضور داشتیم تا بتوانیم در مواقع لزوم دکورها را جابه جا یا طراحی جدیدی را انجام دهیم.

مفاخری ادامه داد: در سری آخر که عید امسال پخش شد حدود ۲۵ آیتم داشتیم که به دلیل جای کم مجبور بودیم آنها را جابه جا کنیم. مثلا در داخل دکور فرودگاه دکور صف، ظریف، مترو ، پارک علت و در مجموع حدود هفت یا هشت دکور دیگر وجود داشتند و چون باید آنها را برای تصویر برداری آیتم های دیگر جابه جا می کردیم کار سختی داشتیم.

طراح دکور «خنده بازار» افزود: تنها دکور ثابت ما دکور «۹۰» بود که چون یکی از آیتم های اصلی ما بود به آن دست نمی زدیم. ما شب ها کار می کردیم و چهار یا پنج آیتم را می چیدیم تا در طول روز به جا به جایی کمتری نیاز داشته باشیم ولی برخی موارد هم اتفاق می افتاد که مجبور می شدیم در طول روز و در فاصله های نیم ساعته چند دکور را جابه جا کنیم.

علیرضا مفاخری درباره ی طراحی دکورها نیز توضیح داد: دکورها را باید با هزینه پایین و ظرف مدت های کوتاه دو ـ سه روز می ساختیم و از مواد جایگزینی که کیفیت تصویری مناسبی داشته باشند استفاده کنیم؛ به عنوان مثال دکور «پارک علت» حدود ۴۰۰ متر بود اما ما همین دکور را در جای کوچکتر و به مراتب با هزینه ی پایین تر طراحی کردیم؛ به علاوه از نظر مالی هم باید توجه می کردیم تا دکورهایی که می سازیم هزینه زیادی در بر نداشته باشد همه این کارها سخت بود و ما باید با مکان و هزینه کمی آیتم های برنامه را طراحی می کردیم.

وی ادامه داد: دکور «نود» نیز ظرف دو ـ سه روز ساخته شد، این دکور که در شرایط واقعی و در برنامه «نود» حدود یک ماه ساخت آن طول کشیده و هزینه به مراتب زیادتری داشته است در «خنده بازار» طی دو یا سه روز ساخته شد.

علیرضا مفاخری دکور مترو را نیز یکی از دکورهای سخت «خنده بازار» دانست و گفت: ما برای ساخت مترو تمرکز زیادی نداشتیم چون در حین ساخت دکورهای دیگر باید مترو را نیز می ساختیم. به همین دلیل چهار یا پنج روز را برای آن برنامه ریزی کردیم تا لا به لای کارهای دیگر به ساخت مترو نیز بپردازیم. من برای ساخت مترو نیازمند عکس هایی بودم که مترو را خلوت نشان دهد در صورتی که مترو همیشه شلوغ است به همین دلیل در یک روز تعطیل ساعت ۱۱ شب به مترو رفتم و از یکی واگن های آن عکاسی کردم.

طراح دکور «خنده بازار» در پایان این گفت وگو تصریح کرد: برای برخی از دکورها و آیتم های «خنده بازار» هزینه زیادی صرف می شد اما آن طور که باید نمی گرفت. ما هم همه چیز را بررسی و چک می کردیم اما می دیدیم که چنین آیتمی جای کار زیادی ندارد و مجبور بودیم آن را کنار بگذاریم مثلا گزارش فوتبال یکی از آیتم هایی بود که نگرفت و موفق نشد.

او در مورد آیتم استخدام نیز توضیح داد: آزمون استخدامی در ابتدا قرار نبود در «خنده بازار» باشد و به صورت ناگهانی تصمیم گرفتیم که آن را به برنامه اضافه کنیم که در نهایت آیتم خوبی شد. ما این دکور را در فاصله یک شب ساختیم.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد