رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

خطرات یک مد گرایی وحشیانه

این روزها موج مد و چشم وهم چشمی چنان وحشیانه به جان جوانان و نوجوانان هجوم می آورد. ایجاد چند سوراخ در گوش و گاه استفاده از ۲۰ گوشواره یا بیشتر یکی از جدیدترین مدهای رایج به شمار می رود که خطرات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.
خطرات یک مد گرایی وحشیانه

این روزها موج مد و چشم وهم چشمی چنان وحشیانه به جان جوانان و نوجوانان هجوم می آورد که محال است در این بازارآشفته اتفاق جدیدی رخ دهد و ازدید افراددر گروه های سنی مختلف پنهان بماند. سخن ازهر آن چه به تازگی مد می شود دهان به دهان می چرخد و افراد گاه بدون لحظه ای تامل به این موج می پیوندند . ایجاد چند سوراخ در گوش و گاه استفاده از ۲۰ گوشواره یا بیشتر یکی از جدیدترین مدهای رایج به شمار می رود که خالی از خطر نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «فردا»، سوراخ کردن گوش از کودکی میان دختران خانواده مرسوم بوده است. در گذشته مادربزرگ ها با وسایل بسیار ابتدایی گوش دختربچه ها را سوارخ می کرده اند . معمولا یک تکه نخ تا مدتی در گوش بچه می ماند و بعدازمدتی گوشواره جای نخ را می گرفت . اما طی چند سال اخیر خانمهای جوان کم کم به انداختن دو گوشواره درهر گوش تمایل نشان دادند .


خطرات یک مد گرایی وحشیانه

ازسوی دیگر تنوع طلبی خانم ها و در برخی از موارد پسران جوان تا آن جا پیش رفت که امروزه افرادی دیده می شوند که از ابتدا تا انتهای گوش خود را سوراخ کرده و مدل به مدل و رنگ به رنگ گوشواره از آن آویخته اند . سوراخ کردن دیگر اجزای بدن نیز از این دست مدهای جدید به شمار می روند .

این در حالیست که دکتر محسن نراقی ، راینولوژیست و رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «فردا» با اشاره به ریسک سوراخ کردن گوش ، ناف ، بینی و …تاکید کرد : چنانچه برای این کار وسایل غیر استریل استفاده شود عفونت ها به سرعت منتقل خواهند شد .

فوق تخصص جراحی بینی و فلوی رسمی جامعه جراحی بینی امریکا خاطرنشان کرد : ایجاد سوراخ های متعدد در گوش به ویژه در بخش های غضروفی ، این ناحیه را مستعد عفونت های خطرناک می کند .

عضو دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد :سیستم دفاعی بدن بسیاری از مراجعه کنندگان از طریق تعداد زیاد سوراخ در گوش به ویژه در بخش های غضروفی دچار اختلال شده و در آن ناحیه عفونت هایی ایجادو بیمار مجبور به خارج کردن اجسام خارجی از گوش خود شده اند .

فوق تخصص جراحی بینی و فلوی رسمی جامعه جراحان بینی امریکا یاد آورشد : دربسیاری از موارد واکنش های حساسیتی نسبت به نوع فلزگوشواره ها موجب تحریک گوشت و پوست ، لاله گوش می شود و در صورت انتقال عفونت نیز دچار آسیب جدی خواهد شد .

نراقی درمان بیماری های پدید آمده از سوراخ های بیش از حد گوش را مشکل عنوان کرد و افزود : میکروب های در این حالت مقاوم شده و افراد به شدت دچار درد می شوند .

رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی، استفاده بیش از یک گوشواره را در گوش مورد انتقادعلمی قرارداد و اضافه کرد : افراد برای استفاده یک گوشواره نیز باید به مراکزی مراجعه کنند که دارای شرایط استریل و لوازم یک بار مصرف باشند .

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد