رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

خانه‌های آخر الزمان + عکس

خانه‌های آخر الزمان + عکس 
ادامه مطلب راببینید

پایان یافتن عمر جهان مطابق با ۳۱ دسامبر ۲۰۱۲ و حوادث ناشی ازآن در غرب سوژه اقتصادی مناسبی برای برخی شرکتها از جمله وی- وو به وجود آورده و این شرکت با طراحی ۲۰ پناهگاه زیر زمینی نزدیک شهرهای عمده آمریکا زمینه زندگی اضطراری برای ۴۰۰۰ نفر را فراهم می‌سازد.


خانه‌های آخر الزمان + عکس

مطابق با برخی پیش بینی‌ها که منشا آن پایان یافتن تقویم قوم مایا است، جهان در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۲ به پایان خود می‌رسد و این موضوع سوژه جالبی برای فیلمسازان و تخیلی نویسان شده اما به تازگی شرکت خانه سازی وی- وو با ارایه طرحی نو برای ساخت پناهگاه‌های زیرزمینی فوق مدرن آنرا اقتصادی نموده و قرار است در فاز اول ۲۰ پناهگاه مدرن در نزدیکی شهرهای عمده و پر جمعیت امریکا بسازد.


خانه‌های آخر الزمان + عکس

پناهگاه‌های مذکور چند منظوره بوده و برای محافظت از افراد خاص در آمریکا در برابر حوادثی مانند حمله اتمی و یا برخورد سیارک ناشناخته به کره زمین ساخته می‌شود. این افراد خاص می‌توانند سیاستمداران و یا افراد متمول و مهم علمی باشند.

هر پناهگاه برای اسکان ۲۰۰ نفر برای یک سال زندگی و یا بیشتر در نظر گرفته شده است. حوادث طبیعی، انفجار اتمی، بمبهای شیمیایی حتی بحرانها و اعتصابات احتمالی داخلی که به شورشهای اجتماعی منتهی می‌شود نیز از جمله دلایلی است که ساخت این نوع پناهگاه‌ها را ضروری ساخته است.پناهگاه ۱۰ میلیون دلاری دارای ده بال یا راهروی اقامتی در دو طبقه بوده و تا نقطه مرکزی اش ۶۰ فوت فاصله دارد. هر کدام از راهروها دارای دو فضای عمومی و خصوصی بوده و برای هر شخص فضایی معادل ۱۰۰ فوت مربع (این رقم از نظر استانداردهای صلیب سرخ ۵۰ فوت است) لحاظ گردیده است.


خانه‌های آخر الزمان + عکس

هر پناهگاهی برای خود سیستم مستقل انرژی داشته و بانکی از باطریهای قابل شارژ نیز آنرا حمایت و پشتیبانی می‌کند. سیستم فیلترینگ هوا برای ممانعت از ورود تشعشعات رادیویی و اتمی، مواد شیمیایی و بیولوژیکی و چاههای آب عمیق دارد. ابزارهای امنیتی مورد نیاز، تجهیزات پزشکی فوق مدرن، سیستمهای تهویه تابشهای هوا و نور، سیستم انهدام فاضلاب، انبارهای غذا و پوشاک، تجهیزات پشتیبانی از جمله وسایل نقلیه برای مبارزه و جنگهای پیش بینی نشده در طوفان و گرد و غبار برای این پناهگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

همه پناهگاه‌ها مبله و دارای اتاق خوای نیمه خصوصی بوده و در ضمن حمام لوکس و شیک و پیکی هم دارد. فضای غذاخوری و آشپزخانه، سالن بزرگ برای برگزاری میتینگها، رایانه و تیاترهای الکترونیک و تجهیزات ورزشی مناسب برای ساکنین تعبیه شده است. مرکز ضروری پزشکی و دندانپزشکی، وسایل تفریحی و سرگرمی در ابعاد کوچکف مکانی برای جاسازی وسایل گرانقیمت و تزیینی، تجهیزات خشک شویی،مرکز ارتباطات و کمدی بزرگ برای انتخاب انواع کفش و لباس  در تمام اندازه هااز دیگر امکانات این پناهگاه‌ها به شمار می‌رود. مدیریت پناهگاه‌ها با شرکت وی- وو است شرکت از نظر نگهداری و تعمیرات نیز تمامی امکانات خود را بسیج می‌کند و تمام اعضا باید در مواقع ضروری خود را به آن رسانده و عملیات مهر و موم پناهگاه نیز بر عهده شرکت بوده و در نهایت پناهگاه به شرکت یا افراد خریدار تحویل می‌شود و برای مدتی معین مهر و موم می‌شود.


خانه‌های آخر الزمان + عکس

 
پناهگاه‌های مورد نظر مقاوم در برابر حملات هسته‌ای بوده و با نصب تجهیزات مورد نظر قرار است اولین آن تا انتهای سال جاری میلادی به بهره برداری برسد و سایر پناهگاهها تا قبل از دسامبر ۲۰۱۲ یعنی پایان جهان به بهره برداری خواهد رسید. قیمت هر فضا در داخل پناهگاه ۵۰ هزار دلار تعیین شده که تا کنون بیش از هزار درخواست کننده فرمهای موجود را پر کرده تا شرکت از بین آنها افراد برگزیده را انتخاب نماید. اینکه آیا بر اساس میزان تقاضا این شرکت بتواند پناهگاه‌های بیشتری را ایجاد کند جای سوال دارد.

نظر ناسا درباره آخر الزمان ۲۰۱۲

ناسا در پاسخ به اینکه آیا تاریخ دسامبر ۲۰۱۲ صحت علمی دارد چنین آورده است:

هنوز عقاید خام و حوادث شایع شده در مورد “ترس سال ۲۰۰۰ ” یا مشکل Y2K از یاد نرفته است. مطابق یافته‌های دانشمندان سال ۲۰۱۲ سال پایان زمین نیست و شروع انقلاب زمستانی خواهد بود. داستان آخر الزمان ابتدا به ساکن به عقاید سومریها در عهد باستان بر می‌گردد که آنها معتقد بودند که نی- بی- رو یا کوتوله قهوه‌ای سیاره‌ای خواهد بود که به زمین برخورد خواهد نمود و به آن Doomsday  یا روز قیامت می‌گفته‌اند. مطابق محاسبات باید این امر در ماه می‌سال ۲۰۰۳ رخ می‌داد که چنین نشد و بنابراین، این تاریخ به ۲۰۱۲ چرخش خورده است.این داستان به تمام شدن تقویم محاسبه شده توسط قوم مایا گره خورده و همگان این باور غلط را پیدا کرده‌اند که بنابر این ۲۰۱۲ (سال انقلاب زمستانی زمین) سال پایان عمر زمین خواهد بود.( انقلاب زمستانی کوتاهترین روز سال در نیمکره شمالی است (اول دی ماه) و شروع رسمی زمستان محسوب می‌شود. خورشید در این زمان در پایین‌ترین ارتفاع در آسمان قرار دارد چرا که در این زمان جهت محور قطب شمال سیاره ما که نسبت به سطح مداریش دارای انحراف است، در جهت خورشید قرار ندارد. از هنگام انقلاب زمستانی به بعد روزها بتدریج بلندتر می‌شوند و در طول شش ماه زمین در طرف دیگر خورشید قرار می‌گیرد و ساکنان نیمکره شمالی انقلاب تابستانی را در بلندترین روز سال (اول تیرماه) تجربه خواهند کرد)

نکته‌ای که در تقویم قوم مایا وجود دارد اینکه تقویم رومیزی آنها تا این تاریخ است و این بدان معنی نیست که پایانی برای زمین تصور کرده‌اند. دقیقا شبیه تقویم رومیزی برای انسانهاست که آخرین روز هر تقویم دسامبر است و این یعنی فردایش روز از نو و روزی از نو می‌شود.


خانه‌های آخر الزمان + عکس

 
و اینکه آیا نشانه‌ای از برخورد سیاره یا شهاب سنگ به کره زمین وجود دارد دانشمندان ناسا معتقدند در چند دهه آینده چنین نشانه‌ای حاکی از برخورد احتمالی سیاره‌ای به کره زمین به چشم نمی‌خورد.هر دسامبر زمین و خورشید در مرکز کهکشان راه شیری قرار گرفته و هیچ اتفاقی نمی‌افتد و اگر قرار بود باید سالیان گذشته رخ می‌داده است.

ماردی مانند نی- بی- رو نیز وهمیات و خیالات اینترنتی است و اگر قرار بود شی ای به زمین اصابت کند دانشمندان باید ده‌ها سال قبل آنرا کشف و ردیابی می‌کردند تا حدس بزنند چه روزی به زمین برخورد خواهد کرد. اما در مورد ایریس که کوتوله‌ای مشابه پلوتون است واقعا وجود دارد منتها فاصله اش تا زمین ۴ میلیارد مایل است.


 خانه‌های آخر الزمان + عکس

نظریه چرخش قطبها نیز صحت ندارد.نظریه جابجایی هسته با قطب در کمتر از یک روز و چند ساعت نیز صحت علمی ندارد. واژگونی در چرخش کره زمین نیز امکان پذیر نیست.جنبش آهسته قاره‌ها وجود داشته و نمونه آن نزدیک بودن قطبها به استوا و بعد جدایی آنها از هم حدود صدها میلیون سل پیش است اما این با ادعای چرخش ناگهانی و تغییر قطبها با هسته زمین فرق دارد و از نظر علمی بی اساس است.واژگونی مغناطیسی که از آن یاد می‌شود نیز بسیار بعید به نظر می‌رسد که در هزاران سال آینده رخ دهد. زمین بعنوان مروارید آبی در معرض تاثیرات ناشی از حرکت ستارگان دنباله دار بوده است و آخرین نمونه آن مربوط به ۶۵ میلیون سال پیش و انقراض دایناسورها بوده است.دانشمندان ناسا با انجام تحقیقات وسیع شروع به یافتن نزدیکترین دنباله دارهایی که احتمال برخورد با زمین را دارند، زده‌اند.اما چیزی شبیه به دنباله دار نابود کننده دایناسورها نیافته‌اند.

در نهایت اینکه دانشمندان ناسا درباره وقوع توفان بزرگ خورشیدی نیز اظهار نموده‌اند که هر ۱۱ سال پیک فعالیت خورشید بالا می‌رود که می‌تواند روی ارتباطات ماهواره‌ای و .. تاثیر بگذارد که بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ رخ خواهد داد اما هیچ اتفاق خاصی علیه زمین رخ نخواهد داد.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد