رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

حق الزحمه جدید کاریابی ها ابلاغ شد

مبلغ حق الزحمه سال ۹۱ کاریابی ها و دفاتر مشاوره شغلی داخلی کشور به ازاء هر بکارگماری مبلغ ۱۴۰ تا ۲۰۰ هزار تومان تعیین و ابلاغ شد و برای سایر سطوح مزدی نیز علاوه بر اعمال این فرمول، ۲۰ درصد نیز به عنوان مابه التفاوت حقوق افراد دریافت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تعیین حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های داخلی کشور و جلوگیری از اعمال سلایق گوناگون در این بخش؛ موضوعی است که هر ساله از طریق هماهنگی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی ها و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت می گیرد.

طی چند سال گذشته، روش تعیین حق الزحمه کاریابی ها تغییراتی داشته است؛ به نحوی که در سال های نه چندان دور هر کاریابی برای بکارگماری افراد جویای کار در بنگاهها و واحدهای مختلف اقتصادی، یک ماه حقوق فرد را به عنوان حق الزحمه دفتر کاریابی دریافت می کردند.

در یکی دو سال اخیر این رویه تغییر کرد و با نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این میزان بیشتر در حد تعیین اعداد ثابت باقی ماند.

هرچند این رویه طبق گفته دفاتر مشاوره شغلی به ضرر آنها بوده است؛ چرا که در قالب فرمول قبلی می توانستند درآمد بیشتری نیز از به کار گماردن هر فرد به دست بیاورند، اما در سال گذشته و امسال از طریق فرمول جدید حق الزحمه دریافت کرده اند.

بابک هاشمی پور؛ در گفتگو با مهر با اشاره به تعیین و ابلاغ میزان حق الزحمه جدید دفاتر کاریابی برای هر بکارگماری در سال جاری، گفت: حق الزحمه ۱۴۰هزار تومانی به ازاء هر فرد، برای بکارگماری های از محل بند (و) ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه (سیاست تشویقی برای ترغیب کارفرمایان به جذب نیروی مازاد) درنظر گرفته شده است.

رئیس کانون انجمن های صنفی کاریابی ها و دفاتر مشاوره شغلی کشور، اظهار داشت: طبق آخرین مصوبه هیئت مرکزی نیز مبلغ حق الزحمه دفاتر کاریابی در بکارگماری های عادی، برای افرادی که حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار را دریافت می کنند، نصف مبلغ مصوبه سال جاری حداقل دستمزد (۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان) خواهد بود.

وی تاکید کرد: به عبارتی برای بکارگماری هر فرد در سال جاری دفاتر کاریابی به میزان حدود ۲۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد که این مبلغ حدود ۶۰ هزار تومان بیشتر از بکارگماری افراد در قالب فرمول بند (و) ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه است.

وضعیت حق الزحمه حداکثر بگیران

این مقام مسئول در دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی ها، ادامه داد: همچنین برای افرادی که بالاتر از مصوبه حداقل دستمزد شورای عالی کار دریافت می کنند نیز، حق الزحمه کاریابی به میزان حدود ۲۰۰ هزار تومان (۵۰ درصد مصوبه مزد ۹۱) و ۲۰ درصد مابه التفاوت مبلغ دریافتی فرد است.

هاشمی پور افزود: به عنوان نمونه اگر فردی دارای حداقل دستمزد ۵۰۰ هزار تومانی پس از بکارگماری در سال ۹۱ باشد، حق الزحمه کاریابی ۵۰ درصد مصوبه دستمزد ۹۱ و ۲۰ درصد نیز مازاد دریافتی فرد است. طبق این فرمول برای این نمونه کاریابی ۲۰۰ هزار تومان به اضافه ۲۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: این مصوبه تا زمانی که تغییری در وضعیت حق الزحمه های کاریابی ها و دفاتر مشاوره شغلی ایجاد نشود، پابرجا خواهد بود و باید اجرا شود.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد