رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

«حبیب دهقان نسب» از ۴ سال بازی در مختارنامه می‌گوید

کارهای تاریخی شیوه ای برای طرح مسائل روز است
«حبیب دهقان نسب»، «یزیدبن انس» را یکی از فرماندهان و یاوران نزدیک مختار معرفی می‌کند دلیل پذیرفتن نقش «یزیدبن انس» مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» را همکاری با «داوود میرباقری» می‌داند و می‌افزاید: میرباقری به شخصیت پردازی اهمیت می‌دهد و شخصیت های فیلم نامه او مانند قطعه های جورچینی هستند که در کنار هم قرار می‌گیرند. وی هم اکنون مشغول نقش آفرینی در مجموعه تلویزیونی «چاه پنجاه» اصغر هاشمی‌ است.
«حبیب دهقان نسب» در گفت وگو با خراسان از مجموعه «مختارنامه» و خاطرات ۴ سال حضور در این مجموعه گفت و در ادامه صحبت‌هایش نیز از مجموعه تلویزیونی «خون بها» و حذف‌های انجام شده روی آن گله کرد که با هم می‌خوانیم.
به میرباقری و کارش علاقه مندم
«دهقان نسب» درباره دلایل پذیرش بازی در مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» می‌گوید: مهم ترین دلیل پذیرفتن نقشم همکاری با «داوود میرباقری» بود. زیرا در مجموعه تلویزیونی «امام علی (ع)» و برخی آثار دیگر او بازی کرده ام. آقای میرباقری یکی از بهترین کارگردان های سینما و تلویزیون است. من به میرباقری و کارش علاقه مندم و طبیعی است که هر زمان از من دعوت به همکاری کند با جان و دل می‌پذیرم.

کارهای تاریخی شیوه ای برای طرح مسائل روز است
«حبیب دهقان نسب»، «یزیدبن انس» را یکی از فرماندهان و یاوران نزدیک مختار معرفی می‌کند دلیل پذیرفتن نقش «یزیدبن انس» مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» را همکاری با «داوود میرباقری» می‌داند و می‌افزاید: میرباقری به شخصیت پردازی اهمیت می‌دهد و شخصیت های فیلم نامه او مانند قطعه های جورچینی هستند که در کنار هم قرار می‌گیرند. وی هم اکنون مشغول نقش آفرینی در مجموعه تلویزیونی «چاه پنجاه» اصغر هاشمی‌ است.
«حبیب دهقان نسب» در گفت وگو با خراسان از مجموعه «مختارنامه» و خاطرات ۴ سال حضور در این مجموعه گفت و در ادامه صحبت‌هایش نیز از مجموعه تلویزیونی «خون بها» و حذف‌های انجام شده روی آن گله کرد که با هم می‌خوانیم.
به میرباقری و کارش علاقه مندم
«دهقان نسب» درباره دلایل پذیرش بازی در مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» می‌گوید: مهم ترین دلیل پذیرفتن نقشم همکاری با «داوود میرباقری» بود. زیرا در مجموعه تلویزیونی «امام علی (ع)» و برخی آثار دیگر او بازی کرده ام. آقای میرباقری یکی از بهترین کارگردان های سینما و تلویزیون است. من به میرباقری و کارش علاقه مندم و طبیعی است که هر زمان از من دعوت به همکاری کند با جان و دل می‌پذیرم.وی می‌افزاید: بازی در مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» بسیار مشکل بود و لوکیشن های متعدد و هنروران زیادی داشت و در آن بازیگران بسیاری نقش آفرینی کردند. «دهقان نسب» بیان می‌کند: بازی من حدود ۴ سال طول کشید اما به طور مستمر سرکار نبودم و با توجه به نقشم با نظر مساعد «داوود میرباقری» و «مسعود ولدبیگی» طراح گریم مجموعه، در وقت آزادی که داشتم در چندین پروژه دیگر هم چون «آخرین دعوت»، «دلخون» و «حس سوم» کار کردم. بازیگر نقش «یزیدبن انس» مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» اظهار می‌کند: بعضی فیلم نامه ها از همه لحاظ کامل، پخته و جامع است. از جمله می‌توان به فیلم نامه های آقایان میرباقری، بیضایی، فخیم زاده اشاره کرد که این کارگردان ها در زمینه فیلم نامه نویسی هم تبحر دارند و حرف اول را می‌زنند. وی می‌گوید: فیلم نامه «مختارنامه» کامل و جامع بود و به تحقیق و بررسی نیاز نداشت. اما با این وجود چون مقطعی از تاریخ را روایت می‌کرد چندین کتاب در رابطه با دوران مختار مطالعه کردم تا با آن فضا آشنایی پیدا کنم. وی ادامه می‌دهد: به طور معمول کارهای تاریخی شیوه ای برای طرح مسائل روز است و اگر فقط به تاریخ بسنده کنیم، لطفی ندارد. من برای درآوردن نقش خود به فیلم نامه رجوع کردم و اگر سوالی داشتم با آقای میرباقری به عنوان نویسنده و کارگردان کار مطرح می‌کردم و او بهترین راهنمای من بود.
یزید یار نزدیک مختار
«دهقان نسب» با اشاره به این که در کتاب هایی که مطالعه کرده است از «یزیدبن انس» نیز یاد شده بود، می‌افزاید: «یزیدبن انس» یکی از بزرگان کوفه است. او به دلیلی نامعلوم زمانی که امام حسین(ع) قیام می‌کند نبوده، نتوانسته یا نخواسته امام را یاری کند اما هنگامی‌که مختار دست به قیام می‌زند «یزیدبن انس» او را یاری می‌کند و تا هنگام مرگ در کنار مختار است. یزید یکی از فرماندهان و یاران نزدیک مختار است و از ابتدای قیام مختار در کنار اوست و به او مشاوره می‌دهد و مختار ماموریت های زیادی را به او محول می‌کند.
تمرین ها را جدی می‌گیرم
وی تصریح می‌کند: همه بازیگران این مجموعه تمرین های اسب سواری را گذراندند با وجود این که شاید خیلی از بازیگران در برخی فیلم ها و مجموعه های تاریخی اسب سواری آموخته بودند اما به خاطر اهمیت جنگ های این مجموعه، تمرین های اسب سواری و شمشیربازی داشتند و من نیز مدتی اسب سواری تمرین کردم و هم چنین در یکی از باشگاه ها نیز شمشیربازی تمرین می‌کردم تا به مهارت لازم برسم. «دهقان نسب» با اشاره به این که بیننده ها جنگ هایی را که در «مختارنامه» اتفاق می‌افتد، در هیچ فیلم یا مجموعه ای ندیده اند، عنوان می‌کند: میرباقری صحنه های جنگ را واقعی به تصویر درآورد و به واقع بازیگران به طور واقعی یکدیگر را می‌زدند در یکی از نبردها که در شهر کوفه اتفاق می‌افتاد هوا به شدت گرم بود و ما با لباس رزم، کلاهخود و زره فیلم برداری داشتیم من باید شمشیربازی می‌کردم و دوربین روی ریل بسیار طولانی گذاشته شده بود تا صحنه های جنگ را تصویربرداری کند. وی می‌افزاید: در مسیر طولانی  که دوربین از ابتدا تا انتهای ریل حرکت می‌کرد دست، سر، پا قطع می‌شد و حرکت های رزمی‌و جنگ و شمشیربازی انجام می‌شد. وی تصریح می‌کند: من از آن دست بازیگرانی هستم که تمرین ها را جدی می‌گیرم. میرباقری حساسیت خاصی برای گرفتن صحنه ها داشت و اگر فردی کار را خراب می‌کرد دوباره تکرار می‌شد و چند تمرین و برداشت داشتیم تا کار خوب و مورد قبول کارگردان درآید. وی می‌افزاید: به دلیل تمرین های مکرر این صحنه دچار گرمازدگی شدم و با وجود این که آقای میرباقری به من گفت که تمرین ها را جدی نگیرم ترک عادت نکردم و با جدیت بازی کردم و در حین تمرین حالم بد شد و بعد از رسیدگی در پشت صحنه دوباره با انرژی به کار بازگشتم.
رکن اساسی یک مجموعه تلویزیونی، فیلم نامه آن است
وی با اشاره به این که من و همه بازیگران به عشق بازی در مجموعه «مختارنامه» و همکاری با میرباقری کار می‌کردیم می‌افزاید: آقای میرباقری در کار حساسیت دارد و رکن اساسی یک مجموعه، یا فیلم سینمایی فیلم نامه آن است. «دهقان نسب» می‌گوید: آقای میرباقری در فیلم نامه نویسی تبحر دارد و دیالوگ ها را به خوبی می‌نویسد. در نگارش دیالوگ نیز مشهور است، به شخصیت پردازی اهمیت می‌دهد و برایش نقش اصلی و فرعی فرقی ندارد. کمال گرایی و حساسیتی که میرباقری نسبت به همه آدم ها و شخصیت ها دارد باعث می‌شود که به نقش فرعی هم توجه کند. وی خاطر نشان می‌کند: ارائه فیلم نامه کامل به بازیگر کمک می‌کند که نقش را خوب درک کند و ارائه دهد و در این مجموعه، فیلم نامه بهترین معیار برای درک نقش از سوی بازیگر بود.
اهمیت به خلاقیت بازیگر
«دهقان نسب» خاطر نشان می‌کند: آقای میرباقری از آن دست کارگردان هایی است که بازیگر را در ارائه نقش آزاد می‌گذارد و به خلاقیت بازیگر اهمیت می‌دهد. او اگر نکته ای به نظرش برسد یا جایی ببیند که حس لازم از سوی بازیگر ارائه نمی‌شود، برای بازیگر حس خود را توضیح می‌دهد و او را راهنمایی می‌کند تا بازیگر حس مورد نظر کارگردان را ارائه دهد. وی عقیده دارد: میرباقری از آن دست کارگردان هایی نیست که پشت مانیتور بنشیند و حواسش به حرکت دوربین باشد بلکه تمام مجموعه هم چون دکور، نور، حس بازیگر، صحنه و فیلم برداری را زیرنظر دارد و نظارت می‌کند. وی می‌گوید: اوهم چنین به بازی بازیگر اهمیت می‌دهد و وقتی بازیگر می‌بیند که کارگردان به بازی اش توجه دارد و اهمیت می‌دهد سرشوق می‌آید.
«خون بها» از حذف شده ها لطمه خورد
بازیگر نقش «شاهرخ» مجموعه تلویزیونی «خون بها» درباره بازی خود در این مجموعه نیز می‌گوید: من در مجموعه تلویزیونی «آدم خوار» جواد مزدآبادی بازی کرده بودم و او برای بازی در مجموعه «خون بها» از من دعوت کرد. هنگامی‌که متن را مطالعه کردم خوشم آمد البته متنی که خواندم و بازی کردم با آن چه که از شبکه اول سیما پخش شد، زمین تا آسمان فرق داشت. زیرا در مجموعه «خون بها» حذف هایی انجام گرفت که اصل بازی ام نامفهوم شد. وی ادامه می‌دهد: بازیگری عشق ماست اگرچه از این طریق امرار معاش می‌کنیم اما به دلیل همین علاقه از خیلی منفعت ها و راحتی ها در زندگی خود می‌گذریم و گاهی اوقات خانواده مان در درجه دوم قرار می‌گیرند اما متاسفانه بعضی از مسئولان ندانسته، ناآگاهانه یا آگاهانه عشق ما را نادیده می‌گیرند. وی می‌افزاید: شاید آن ها نمی‌دانند که ما در چه شرایط بدی کار می‌کنیم. چه خوب است هنگامی‌که در شرایط سخت کار می‌کنیم سر صحنه فیلم برداری بیایند و مشکلات و معضلات ما را ببینند تا بیشتر ما را درک کنند.
مجموعه «خون بها» راضی ام نکرد
وی ادامه می‌دهد: من چندی پیش از سوی عده ای از بینندگان مجموعه مورد سوال قرار گرفتم و نمی‌توانم برای همه ماجرا را توضیح دهم که چه بلایی سر این مجموعه آمده است، تریبون من روزنامه ها و مطبوعات است؛ اگر صحبت هایم را چاپ کنند.«دهقان نسب» می‌افزاید: روزی که فیلم نامه را مطالعه کردم از نقش منفی شاهرخ خوشم آمد زیرا این نقش برایم جای کار داشت اما متأسفانه نتیجه اش راضی ام نکرد.
جوان ناکام «خون بها»
«دهقان نسب» خاطر نشان می‌کند: آثاری که مزدآبادی ساخته است هم چون «آدم خوار» یا جوان ناکام «خون بها» قابل قبول هستند و مخاطب با آن ها ارتباط خوبی برقرار کرده است.


«حبیب دهقان نسب» از 4 سال بازی در مختارنامه می‌گوید

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد