رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس

کلیسای “ساگرادا فامیلیا” بزرگترین و شگفت انگیز ترین کلیسای جهان است که در ایالت کاتالان در شهر بارسلونا واقع شده است.
بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس
ادامه مطلب راببینید

کلیسای “ساگرادا فامیلیا” بزرگترین و شگفت انگیز ترین کلیسای جهان است که در ایالت کاتالان در شهر بارسلونا واقع شده است.

به گزارش بانکی دات آی آر ، نام اصلی این کلیسا گائودی است ، چرا که آنتون گائودی در سال ۱۸۵۲ نخستین معماری بود که ضمن طرح ایده ساخت این کلیسای عظیم ، کار ساخت آن را آغاز نمود.

“ساراگادا فامیلیا”  توسط آنتونی “گائودی”  طراحی شده است.” گائودی” از سال ۱۸۸۳ کار خود را بر روی این طرح آغاز کرده  و ۱۵ سال آخر عمر خود را صرف تلاش برای این اثر بی نظیر کرده است.پیش بینی شده است که این پروژه در سال ۲۰۲۶  به پایان خواهد رسید.
بنابراین “گائودی”  شاگردانی را برای آینده این کار در نظر گرفته بود. بعد از فوت وی در سال ۱۹۲۶ کار تحت نظر “دومنیک سوگرانی “ادامه یافت اما جنگ داخلی اسپانیا  در سال ۱۹۳۶ موجب توقف کار شد. بخش هایی از این بنا در هرج و مرج های جنگ خراب شد.

طرح فعلی بر اساس نسخه بازسازی شده از نقشه مفقود شده آن است و از ایده های مدرن امروزی نیز بهره برده است. از سال ۱۹۴۰ است  که معماران مطرحی همچون “فرانسیز کوئینتا نا”،” ایزیدر پیوگ بئودا”،” لوئیز بنتی گری” و “فرانسیز کاردونر” مسئولیت کار را بر عهده گرفتند. هر کدام از معماران بخشی از کار را بر عهده گرفته و آن را به پیش بردند.

بر اساس آماری که روزنامه ی ” الپریودیکو دو کاتالنیا” اعلام کرده است، دو میلیون و بیست و شش هزار نفر در سال ۲۰۰۴ از این کلیسای نیمه ساخته دیدن کرده اند. این امر باعث شده است که  این بنا به یکی از معروفترین  و پر جاذبه ترین بناهای تاریخی در اسپانیا تبدیل شود.

اخیرا  اسپانیا ، پروژه ای را در دست دارد  که  به واسطه آن تونل قطار سریع السیر شهری درست از زیر یکی از بخش های اصلی این بنا عبور خواهد کرد. اگرچه وزارتخانه  بر این مدعاست که هیچ خطری بنا را تحدید نمی کند اما معماران بنا با این عقیده مخالفند. آن ها می گویند که هیچ تضمینی نیست که تونل بر استقامت ساختمان تاثیر منفی نگذارد.

طرح

تمام بخش های  ساراگادا فامییلیا ، همانگونه که خواسته و آرزوی گائودی بود ،لبریز از سمبل های مسحیت است .” آخرین شاهکار  از جایگاه مقدس عالم مسحیت ” . برجسته ترین جنبه  این اثر نمای دوکی مانند برج است.

در مجموع این بنا دارای ۱۸ برج بلند است که  هر کدام از آن ها به ترتیب بلندی آن بیانگر و نماینده  دوازده یار حضرت مسیح، چهار کاتب انجیل و مریم مقدس است و بلندترین آن از آن حضرت مسیح (ع) می باشد.( در گزارش عملکردی که  از این اثر در سال ۲۰۰۵ در وبسایت رسمی آن منتشر شد، طرحی که با امضای “گائودی” اخیرا به دست آمده است اشاره دارد که برج متعلق به مریم مقدس می بایست کوتاه تر از کاتبین انجیل باشد. این گزارش نیز بیان می دارد که ادامه کار به جهت نزدیکی هر چه بیشتر آن به این خواسته ،دنبال می شود. همین منبع هم چنین توضیح می دهد که سمبل های مسیحت از طریق انجیل قابل درک و شناخت شده اند.

نماها ی سر در بنا

کلیسا دارای سه سر در بزرگ خواهد بود: سر در ولادت مسیح (ع) در شرق، سر در عظمت و شکوه در جنوب( هنوز در حال تکمیل است) و سردر عشق و ایمان به حضرت در غرب.سر در ولادت قبل از توقف کار در سال ۱۹۳۵ ساخته شد و در بر دارنده ایده اصلی “گائودی” است . سردر عشق و ایمان سرشار از کم لطفی است. این سر در مشخصه هایی از باریکی بسیار و نازیبایی را یدک می کشد. این بخش بحث بر انگیز کاری از “جزف ماریا سابیراچ “می باشد.

داخل بنا

نقشه کلیسا متاثر از “لاتین کراس”(سمبل صلیب)  است و داری پنج راهرو میباشد.  گنبد سالن اصلی  به ۴۵ متر می رسد درحالیکه گنبد سالن کنار آن ۳۰ متر است.سالن جانبی  سه راهرو دارد. ستون های آن در یک فضا و چهارچوب ۷٫۵ متری  بنا شده است . البته ستون محراب در بنای “دل  ویلار”  قرار گرفته است و در فضای مورد اشاره واقع نشده است. سالن میانی (سالن عبوری)  دارای  چهار ستون  مرکزی ساخته شده از سنگ آذرین و  به شکل هذلولی  است که خود توسط ۱۲ بنای هذلولی دیگر که دو حلقه را شکل می دهند محاصره شده است . این بخش هم چنان در دست ساخت است.گنبد سالن اصلی حدود ۶۰ متر و محراب کلیسا که دارای گنبدی به  شکل هندسی هذلولی است  معادل ۷۵ متر است. گائودی در نظر داشت تا باز دید کنندگان هنگام ورود بتوانند طاق گنبد سالن اصلی و سالن میانی و محراب  را ببینند.

ستون های داخلی این بنا طرح بی نظیری  از گائودی می باشد.

سمبل های (به کار رفته در بنا)

در دکوراسیون  این بنا زمینه هایی که حاوی دعاها و نیایش ها می باشد به کار رفته است. به طور مثال برج ها با کلماتی مانند “Hosanna” ،” Excelsis” و ” Sanctus ” تزیین شده اند.  درهای بزرگ و باشکوه سر در  “عشق و ایمان” مزین به کلماتی از انجیل  در زبان های متفاوتی است  و سر در ” عظمت و شکوه”  با کلماتی از “اپوستلز کرید” ( یکی از منابع دین مسیحیت) جلوه یافته است.محل و جایگاه مقدس کلیسا با مفاهیم متنوعی از جمله  تقدس، پرهیزگاری، معاصی ، و مفاهیمی غیر دینی از جمله مناطقی از کره خاکی همراه شده است.

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد این بنا در سال ۲۰۲۶، صدمین ساگرد فوت ” گائودی”، پایان خواهد یافت که البته این تاریخ از برخی جهات می تواند مورد بحث باشد و به تعویق بیفتد.بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس
 


بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس


بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس


بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس


بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس


بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد