رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

اولین گفتگوی علی دایی بعد از سانحه تصادف

گفت و گویی متفاوت که شامل دو بخش می شود. یک بخش آن در سال ۹۰ و بخش دیگر آن در سال ۹۱ گرفته شده است. درست قبل از تصادف علی دایی در جاده قم-کاشان. دایی در این گفت و گو درباره همه چیز حرف زده است. از نخستین روزهای شروع لیگ برتر که یک دفعه و پس از قهرمانی با پرسپولیس در جام حذفی سرمربی راه آهن شد تا درگیری های لفظی با محمد مایلی کهن و شکایت مجدد از او در دادگاه.

* گفت و گو را از اینجا شروع می کنیم. خیلی ها بر این عقیده اند که علی دایی نقد پذیر نیست.
– این نظر شما است. همچین چیزی نیست. شما می خواهید نظر خودتان را تحمیل کنید. نقدی که سازنده باشد و از روی غرض ورزی نباشد از آن استقبال می کنم. بارها در زندگی ورزشی ام اتفاق افتاده که نقدهایی وجود داشته است و من آنها را در روزنامه ها خوانده ام. اتفاقا من از این انتقادات لذت می برم و از آنها استفاده کردم. در چندین مقطع این نقدها به کارم آمده است. اما وقتی یک نقدی از روی غرض ورزی است وسازنده نیست وهدفش تخریب است کاملا نمایان می شود. همچین نقدی از دور پیداست و یک خواننده عادی هم می تواند بفهمد که هدف تخریب است. من تا دلتان بخواهد از این نقدها خوانده ام. چه در مورد خودم و چه در مورد دیگران.

* یعنی انتقاد پذیر هستید؟
چرا نباشم. وقتی که انتقاد مثبت باشد و سازنده آدم باید آن را بپذیرد اگر نه خودش را فریب داده است.
* درباره دعوا با مایلی که در سال نود خیلی کش دار شد حرف می زنید؟
– من نمی خواهم درباره این مسائل صحبت کنم. این چیزی است که اتفاق افتاده و دادگاه در موردش قضاوت می کند. من همه چیز را به دادگاه سپرده ام. فکر می کنم ایشان هم شکایتی کرده اند که دادگاه به آن رسیدگی می کند.
* حالا فکر نمی کنید که نباید بین مربی و شاگرد این اتفاق می افتاد؟
– من تنها چیزی که می توانم بگویم این است که این اتفاق چند بار رخ داده است و در هیچ کدام از این موارد بنده شروع کننده نبودم. این چیزی است که همه به آن اذعان دارند. یک نکته دیگری هم که وجود دارد این است که در سال ۹۰ چندین بار علیه من مصاحبه شد و من سعی کردم جوابی ندهم. ولی کار به جایی رسید که مجبور شدم در نهایت وقتی پای خیلی چیزها وسط کشیده شد شکایت کنم. به هرحال ایشان هم در دادگاه شکایتی را مطرح کرده اند و این پرونده در دادگاه است.
* فلاش بکی به ابتدای لیگ می زنیم. چطور شد که تیم راه آهن را انتخاب کردید. حالا از این انتخاب پشیمان نیستید؟
– انتخاب راه آهن دلالیل متعددی داشت. اول اینکه بنده بعد از قهرمانی در جام حذفی و مسائلی که در مورد آن پیش آمد و همه در جریان آن هستند مدیریت وقت باشگاه کمیته فنی تشکیل داد و ۵ نفر را کاندیدا کرد. من آن زمان درگیر این ماجراها بودم تا اینکه سرمربی پرسپولیس انتخاب شد. من به چگونگی این انتخاب کاری ندارم و در این باره صحبت نمی کنم. چیزی به شروع فصل نمانده بود که من با پیشنهاد راه آهن روبرو شدم. در آن مقطع من یکی دو پیشنهاد از تیم های شهرستانی داشتم که شرایط برای حضور در آنها فراهم نبود و به آنها پاسخ ندادم. راه آهن یک تیم تهرانی بود که در پروسه واگذاری به بخش خصوصی قرار داشت. این کار نتیجه داد و راه آهن خصوصی شد. دو هفته بیشتر به شروع فصل باقی نمانده بود که با این پیشنهاد روبرو شدم و در جلسه که با مالکان باشگاه داشتم به نتیجه رسیدیم و قبول کردم که مربیگری راه آهن را بپذیرم. اینکه یک بخش خصوصی وارد لیگ شده بود دوست داشتم کمک کنم. به هر حال فوتبال ما دیر یا زود به گونه ای خواهد شد که همه تیم ها باید خصوصی شوند همانطور که راه آهن بر اساس قوانین به بخش خصوصی واگذار شده است.
* عملکرد کلی راه آهن در لیگ چطور بوده است؟
ما فرصت کمی برای آماده سازی داشتیم و از نقل و انتقالات دو هفته بیشتر وقت باقی نمانده بود. در بازار نقل و انتقالات از بین گزینه های محدود بازیکنان را انتخاب کردیم و چند بازی تدارکاتی انجام دادیم. در حالی که بازی های هفته های اول برای ما حکم رقابت های تدارکاتی داشت و ما هرچه که از لیگ گذشت شرایط بهتری پیدا کردیم. البته باید بگویم که اشتباهات داوری هم خیلی در کار ما تاثیر گذاشت.
* خیلی ها می گویند علی دایی برای توجیه نتایج خودش همیشه از داوری انتقاد می کند.
– این حرف منصفانه نیست. ما بازی با شهرداری تبریز را بردیم ولی بنده در کنفرانس مطبوعاتی عنوان کردم که یک گل آفساید دریافت کردیم. به این موضوع در برنامه های تلویزیونی هم اشاره شد. من آن چیزی که واقعیت باشد را می گویم. حالا ممکن است اشتباهاتی را هم داشته باشم ولی انصافا باید گفت که امسال هیچ تیمی به اندازه راه آهن از اشتباهات داوری ضرر نکرده است. یک وقت هایی هست که یک تیم از اشتباهات داوری هم نفع می برد و هم ضرر می کند ولی راه آهن امسال در دو یا سه بازی از اشتباهات نفع برد و در بیش از ده بازی با اشتباهاتی که شد کاملا ضرر کرد. ما در ۵ هفته متوالی از اشتباهات داوری متحمل ضررهایی شدیم که قابل جبران نیست چرا که این اشتباهات در بازی هایی رخ داد که برای ما حکم تقابل با تیم های پایین جدولی را داشت. ما بازی های شش امتیازی را واگذار کردیم خب این بازی ها تاثیرات زیادی برای تیم ما داشت. ضمن اینکه اول فصل ما از بازیکان جوانی استفاده کردیم که نیم فصل اول برای آنها حکم کارآموزی در لیگ برتر را داشت.
* یکی از فاکتور هایی که علی دایی در مربیگری دارد این است که در تیم هایش جوانگرایی می کند. چه چیزی باعث شده که روی این مسئله موفق باشید.
– من تمرینات را نگاه می کنم و بازیکنی که کارآمد باشد و برای تیم موثراز او استفاده می کنم. حالا این بازیکن می خواهد جوان باشد یا نباشد. در سایپا و راه آهن این تجربه را داشتم و از این بابت ضرر نکردم و بازیکنان خوبی که به آنها میدان دادم توانستند عملکرد خوب و تاثیر گذاری داشته باشند. مثل کریم انصاری فرد و امید عالیشاه.
* در بحث مدیریتی چرا علی دایی ورود نمی کند و کار مدیریتی نمی کند؟
– دلایل متعددی وجود دارد.
* مثلا چرا دایی هیچ وقت برای ریاست فدراسیون فوتبال کاندیدا نمی شود.
– چون بسترش فراهم نیست. تا زمانی که سیاست در فوتبال دخالت می کند من حاضر به فعالیت نیستم.
* یعنی اگر این شرط برآوره شود حاضرید رئیس فدراسیون فوتبال شوید؟
– اگر بستر فراهم باشد و سیاست دخالت نکند من کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می شوم.
* مثلا خیلی ها می گویند دایی می تواند رئیس ای اف سی شود ولی تمایلی به این کار ندارد.
– من واقعا تعحب می کنم چرا این حرف ها را می زنند. رئیس ای اف سی شدن به همین راحتی است؟ مثلا فکر کنید من الان بخواهم همچین کاری کنم.آیا به تنهایی می توانم؟ پلاتینی وقتی رئیس یوفا شد مسئولان کشور فرانسه در همه کشورها برایش رایزنی کردند و من حتی خبر دارم که کشورهایی که جزو اروپا نبودند هم برای ریاست پلاتینی در یوفا لابی شده و جلساتی برگزار کردند .بنابراین اینگونه نیست که بخواهیم به همین راحتی تصمیم بگیریم و وارد عمل شویم. همه کسانی که این انتقادها را می کنند خودشان می دانند که شرایط چگونه است.
* در مجموع کارنامه مربیگری خودتان را قابل قبول می دانید؟
– کارنامه مربیگری من روشن است. ۵ سال است مربیگری می کنم و در این ۵ سال یک دور با سایپا قهرمان لیگ دو بار با پرسپولیس حذفی و یک سال هم با تیم ملی بودم که به رغم مشکلاتی که وجود داشت فقط در یک بازی رسمی باختیم. با سایپا هم توانستیم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا برویم. امسال هم در راه آهن به رغم بدشانسی ها و مشکلاتی که در داوری برایمان پیش آمده و کمبود زمانی که برای آماده سازی تیم داشتیم نتوانستیم به اهداف خودمان تا اینجای کار برسیم.
* مصاحبه در سال ۹۱

* همه خوشحالند از اینک آقای گل جهان را دوباره سر حال در سر تمرینات می بینند. شرایط علی دایی در حال حاضر چگونه است؟
– پیش از هر صحبتی دوست دارم از همه هموطنان عزیزم تشکر کنم و سال نو را به همه آنها تبریک بگویم. ان شاءالله که سال خوبی پیش روی هم میهن نان عزیزم باشد. پس از حادثه لازم می دانم از تمام کسانی که در این مدت بنده را مورد لطف خودشان قرار دادند تشکر کنم. به خصوص از مردم کشورم که در شرایط جسمانی به بنده لطف داشتند.خدا را شکر حالم خوب است.
در لحظه تصادف شما اخبار ضد و نقیض شنیده می شد اما گویا زود به کمک شما آمدند و این کمک زیادی در بهبودی شما داشته است.
بله همین طور است. مایلم در این گفت و گو از مسئولین بیمارستان شهید بهشتی کاشان تشکر کنم. همچنین تشکر ویژه ای دارم از ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان جناب دکتر غنی زاده که من را مورد عمل جراحی قرار دادند. می خواهم تشکری هم داشته باشم از پرسنل بیمارستان.
همچنین باید از دکتر میری ریاست بیمارستان لاله و دکتر امیری زاد که در این بیمارستان عمل دیگری روی من انجام دادند تشکر کنم. همه آنها برای من سنگ تمام گذاشتند.
* آیا کسی دیگری هست که بخواهید از آنها تشکر کنید؟
– کس از یاد من نرفته. از خانواده ام،از دوستانم و از تمام شخصیت های ارزنده ورزشی، هنری و مسئولانی که در بیمارستان لاله به عیادتم آمدند و همچنین کسانی که به دلیل مسائل کاری فرصت حضور در بیمارستان را نداشتند و تلفنی جویای حالم شدند نیز کمال تشکر را دارم. منتهی اسم از عزیزی نمی آورم تا احیانا اسباب ناراحتی کسی را فراهم نکرده باشم.
* پس خیال مردم و هواداران دایی از بهبودی کامل اسطوره محبوبشان و حضورش در دنیای مستطیل سبز راحت باشد؟
– خدا را شکر من دو عمل جراحی انجام دادم و الان هم بهتر هستم. خدا را شکر همه چیز به خوبی در حال انجام است این اتفاق خواست خدا بود که دوباره امتحان کوچکی در زندگی از من گرفت. ان شاءالله همه ما بتوانیم روز به روز به خدایمان نزدیک و نزدیک تر شویم.
* بدون شک این بازگشت در آستانه سال ۹۱ یک عیدی برای ایرانیان از طرف خداوند بود.
– شما و مردم عزیزمان به بنده لطف دارید. امیدوارم در سال ۹۱ نیز باز هم بتوانم در خدمت مردم خوب کشورم باشم. من بارها گفته ام و باز هم تکرار می کنم که اگر علی دایی شدم اول از همه لطف خداوند بوده و بعد هم دعای خیر مردم عزیز که با دعاهایشان شور و انرژی بیشتری برای تلاش بیشتر را به من داده اند.
* این حادثه را به گونه ای دیگر تشریح می کنیم. علی دایی کارگردان سریالی بود که او در سال نود کلید خورد و تا سال ۹۱ ادامه پیدا کرد. این سریال شروعی تلخ و پایانی شاد داشت.از مضمون فیلمنامه این اثری که خلق کردید حرف می زنید.
– در اتفاقی که برای من رخ داد نمی گویم باید احتیاط صورت می گرفت. من دو روز پیش از بازی با سپاهان سرما خورده بودم. بی احتیاطی ام این بود که شربت اکسپکتورانت و قرص سرما خوردگی که خواب آور است استفاده کردم و خوابم برد. بازی را باخته بودیم و من ناراحت بودم. تنها بی احتیاطی ام همین بود. اگر نه در زمان عادی همیشه تمام مقررات را رعایت کرده ام. شما عکس های ماشین من پس از تصادف را ببینید؛ اگر بی احتیاطی بود با آن شرایط ماشین الان من مقابل شما نایستاده بودم و با هم صحبت نمی کردیم. بزرگترین بی احتیاطی من در این بیست و چندی سال که رانندگی می کنم همین ماجرا بود که من شربت و قرص سرما خوردگی مصرف کرده بودم. همین داروها باعث شد یک لحظه خوابم ببرد و آن حادثه رخ بدهد. جز این مورد من تصادف دیگری انجام نداده ام.
* می خواهیم از فرصت استفاده کنیم و چند سوال هنری هم از علی دایی بپرسیم.
– بفرمایید .تا حد امکان پاسخگو خواهم بود.
* چقدر از وقت تان را به دیدن فیلم ها وسریال های تلویزیونی داخلی اختصاص می دهید؟
– شرایط کاری من به گونه ای است که اجازه نمی دهد وقت پیدا کنم و به طور متناوب تمام قسمت های یک سریال را پیگیری کنم. مثلا خیلی دوست داشتم سریال مختارنامه را به طور کامل دنبال کنم اما شاید تنها موفق شدم ده قسمت از این سریال را بببینم. یا درباره دیگر سریال ها به آن صورتی که دوست دارم نمی رسم و وقتم اجازه چنین کاری را نمی دهد.
* درباره انتخاب بهترین برنامه ها و سریال ها توسط مردم چه نظری دارید؟
– به اعتقاد من استفاده از نظرات مردم در هر زمینه ای همیشه بهترین روش برای ارزیابی است. چون مردم می توانند با تماشای برنامه ها بهترین نظر را بدهند. شبکه های مختلف صدا وسیما زحمات زیادی می کشند تا بتوانند برنامه ی جالبی را برای مردم و مخاطبان خود تهیه کرده و به نمایش بگذارند. در این مورد مردم صاحب اصلی نظرات هستند.
* به بازی هنرپیشه مرد خاصی علاقه مند هستید؟
– همه هنرپیشه ها برای من عزیز هستند. با بیشتر آقایان رفاقت دارم اما دوست ندارم اسم هنرمند خاصی را بیاورم تا خدای ناکرده کسی از من رنجیده خاطر شود.
* تا به حال به علی دایی پیشنهاد بازیگری در فیلم یا سریالی شده است؟
– خیلی وقت ها این اتفاق افتاده است. تا به حال ۴ یا ۵ پیشنهاد به من شده است اما این کار از من ساخته نیست. دوست ندارم مقابل دوربین های تصویربرداری به عنوان هنرپیشه قرار بگیرم.همین جایگاهی که در آن قرار دارم را بیشتر از هر چیزی دوست دارم.
* و صحبت پایانی دایی خطاب به ایرانیان؟
– تنها می توانم برای تک تک هم میهنانم آرزوی سلامتی و خوشی داشته باشم. ان شاءالله و به لطف خدا سال خوبی از تمام جهات پیش رو داشته باشند.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد