رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

اهداف خودشناسى

۱٫ چون انسان ، ذاتا خود را دوست دارد، در شرایط عادى ، قادر به دیدن ضعف ها و ناتوانایى ها و عیب ها و نقص هاى خود نیست . خودشناسى ، راه را براى قضاوت صحیح درباره رفتار و اعمال خود هموار مى کند و همچنین زمینه را براى تهذیب و پالایش نفس فراهم مى سازد. ۲٫ انسان ، با خودشناسى و تفکر درباره خودش مى تواند خود را ارزیابى و تحلیل کند، رفتارهاى منفى را از خود دور کند و در صدد تقویت جنبه هاى مثبت خویش و انجام دادن کارهاى خوب باشد. ۳٫ با تفکر درباره خود و رفتار خویش ، مى توان به فعالیتهاى روزمره زندگى ، شکل و جهت صحیح داد و زمینه را براى بهره بردارى از استعدادها و توانایى هاى بالقوه خود فراهم کرد. ۴٫ با خودشناسى و تفکر درباره هیجانات و خواسته هایمان ، با عواطف و غرایز خویش آشنا مى شویم و درمى یابیم که چگونه باید آنها را تحت نظارت و کنترل داشته باشیم و همچنین متوجه مى شویم که چگونه از سرمایه هاى وجودى خویش و فرصت هایى که در مراحل مختلف زندگى به دست مى آید، حداکثر بهره بردارى را بنماییم و در موقعیت هاى حساس ، مهارت هاى لازم را با به کارگیرى معیارهاى دینى در بروز رفتارهاى مناسب رعایت نماییم و از هر گونه رفتارهاى ناهنجار پرهیز نموده و بر غرایز که حاکمیت نیرومندى بر انسان دارند فایق آییم . ۵٫ انسان با خودشناسى و تفکر درباره خود، مى تواند از چنگال صفات و خصلت هاى پلیدى چون : غرور، خود خواهى ، حرص و آز، کینه ، دروغ ، حسد، بخل و هر گونه عادت بد و ناپسند رهایى یابد و با به کارگیرى قدرت عقل و ایمان و اندیشه و تفکر، در سیر به سوى کمال و سعادت که همواره مردان بزرگ ، پیشگام آن بوده اند ، دست یابد.

۱٫ چون انسان ، ذاتا خود را دوست دارد، در شرایط عادى ، قادر به دیدن ضعف ها و ناتوانایى ها و عیب ها و نقص هاى خود نیست . خودشناسى ، راه را براى قضاوت صحیح درباره رفتار و اعمال خود هموار مى کند و همچنین زمینه را براى تهذیب و پالایش نفس فراهم مى سازد. ۲٫ انسان ، با خودشناسى و تفکر درباره خودش مى تواند خود را ارزیابى و تحلیل کند، رفتارهاى منفى را از خود دور کند و در صدد تقویت جنبه هاى مثبت خویش و انجام دادن کارهاى خوب باشد. ۳٫ با تفکر درباره خود و رفتار خویش ، مى توان به فعالیتهاى روزمره زندگى ، شکل و جهت صحیح داد و زمینه را براى بهره بردارى از استعدادها و توانایى هاى بالقوه خود فراهم کرد. ۴٫ با خودشناسى و تفکر درباره هیجانات و خواسته هایمان ، با عواطف و غرایز خویش آشنا مى شویم و درمى یابیم که چگونه باید آنها را تحت نظارت و کنترل داشته باشیم و همچنین متوجه مى شویم که چگونه از سرمایه هاى وجودى خویش و فرصت هایى که در مراحل مختلف زندگى به دست مى آید، حداکثر بهره بردارى را بنماییم و در موقعیت هاى حساس ، مهارت هاى لازم را با به کارگیرى معیارهاى دینى در بروز رفتارهاى مناسب رعایت نماییم و از هر گونه رفتارهاى ناهنجار پرهیز نموده و بر غرایز که حاکمیت نیرومندى بر انسان دارند فایق آییم . ۵٫ انسان با خودشناسى و تفکر درباره خود، مى تواند از چنگال صفات و خصلت هاى پلیدى چون : غرور، خود خواهى ، حرص و آز، کینه ، دروغ ، حسد، بخل و هر گونه عادت بد و ناپسند رهایى یابد و با به کارگیرى قدرت عقل و ایمان و اندیشه و تفکر، در سیر به سوى کمال و سعادت که همواره مردان بزرگ ، پیشگام آن بوده اند ، دست یابد. ۶٫ چون همه تلاش ها و فعالیت هاى روزانه انسان براى تامین خواسته و تامین نیازمندى ها و منافع و مصالح خویش است ، بنابراین ، شناخت خویش ، شناخت منشا رفتار و اعمال خود بر همه مسائل مقدم است و اصولا کسى که خود را شناخت ، پرودگار خویش را نیز خواهد شناخت .

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد